Nazywał się Borewicz... Sławek Borewicz. 

Nazywał się Borewicz... Sławek Borewicz. 

Był twardym gliną i „Ja jedną rzecz w życiu traktuję serio. I jedna rzecz się dla mnie liczy. To, co robię” (odc. 16, Ślad rękawiczki). Zdawał sobie sprawę z tego, że „Ja pracuję w takim resorcie, w którym ludzie z pani środowiska lubią mieć znajomych, ale niechętnie się z nimi pokazują” (odc. 21, Przerwany urlop). Żona go zostawiła dla bogatego araba, ale nie miał żalu, bo „Joanna d’Arc by uległa, a co dopiero Joanna Borewicz…” (odc. 12, Ścigany przez samego siebie). Wiedział, że „To nieprawda, że małżeństwo jest loterią. W loterii ma się jednak pewne szanse” (odc. 2, Wisior). Miał mądrego dziadka, bo „Mój dziadek zawsze twierdził, że gdyby było więcej dyskretnych mężczyzn, to by było mniej cnotliwych kobiet. Chociaż ostatnio wydaje mi się właściwie, że zaczyna być na odwrót” (odc. 11, Wagon pocztowy). Trzeźwo oceniał rzeczywistość, twierdząc „A nie wie pan major, że u nas każdy ma w zwyczaju przemawiać w imieniu narodu i to, co myśli ze szwagrem, to oczywiście zdanie większości?” (odc. 16, Ślad rękawiczki). Słabości? „Każdy mężczyzna lubi słodycze, ale tylko prawdziwi mają odwagę się do tego przyznać” (odc. 11, Wagon pocztowy). Zasady? „Funkcjonariusz milicji? Na wódkę? W biały dzień? W godzinach pracy? Z największą przyjemnością!” (odc.18, Bilet do Frankfurtu). Pewna lafirynda, o roboczym pseudonimie „Mirafiori”, powiedziała o nim „Jest pan człowiek, chociaż glina” (odc. 11, Wagon pocztowy). Jednej jedynej zagmatwanej sprawy nie rozwikłał. Przechytrzyła go. Choroba.

„Prawdziwi wędrowcy to tacy, którzy wyruszają, żeby już nigdy nie wrócić, jak ktoś powiedział” (odc. 8, Dlaczego pan zabił moją mamę?). Wyruszył. Czołem Poruczniku!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [17:57] - J z L | Link:

W "07 zgłoś się" była fajna ekipa. Oprócz Borewicza, porucznik Zubek, Jaszczuk, pani prokurator i ten major. MO co zawsze za Borewiczem był..A nad wszystkim czuwał Kiszczak generał
Wesoła gromadka

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [19:03] - Pers | Link:

husky
Zmarł człowiek cieciu.
Trochę powagi.
Takie "dowcipne" uwagi to możesz robić w swoim towarzystwie z tezeuszem, joszkiem i hujtym.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-05-2021 [19:13] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Jak każdy dziennikarz w tych czasach...dał się zaplątać we wspólpracę z SB...

Obrazek użytkownika u2

02-05-2021 [19:42] - u2 | Link:

Porucznika Borewicza spotkałem przypadkowo na Dworcu Centralnym kiedy wchodził przez automatyczne drzwi po prawej od kas. Porucznik wszedł uśmiechnięty od ucha do ucha. Wtedy był posłem w 3RP. W życiu realnym dziennikarz, nie aktor, ale zagrał rolę życia w fajnym kryminalnym serialu, gdzie dobro zwycięża zło poniewczasie.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-05-2021 [07:36] - AŁTORYDET | Link:

Serial był oglądany. Porucznik Borewicz był ciekawie pomyślaną postacią: do krakowskiej niczym nie zmąconej megalomanii, dodawał naturalny półcień słodkiego chama, warszawskiego nuworysza. Serial oczywiście ocieplał nędzny obraz MO (w domyśle SB), ale nie był nudny. Pojawiały się w nim nawet prostytutki, których dobry porucznik, nie zamierzał całować w rękę. Kto chce po nim płakać niech płacze. Kiedyś musi, skoro nie płakał po papieżu.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-05-2021 [09:17] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Bene! :-))))