Rosja kokietuje Niemcy – rok 1949

Nawiązuję tutaj do niedawnego wpisu pana Andrzeja Owsińskiego. Imponujące są jego niezależność myśli i łatwość poruszania się wśród problemów najcięższej kategorii. Praktycznie czynię tu tylko pojedynczą uwagę, będącą przytoczeniem pewnego dokumentu. Stanowi ona aprobatę dla myśli pana Andrzeja o sojuszu rosyjsko-niemieckim.
Putin, dokonując inwazji na Ukrainie, musiał mieć gwarancje braku oporu na Krymie, możliwość łatwego opanowania Donbasu pod firmą rebeliancką, a nade wszystko akceptację niemiecką blokującą jakąkolwiek ostrzejszą reakcję międzynarodową.
Cytowanym tutaj dokumentem jest depesza Stalina z 13.X.1949 roku, kierowana do W. Piecka i O. Grotewohla z okazji utworzenia Niemieckiej Republiki Demokratycznej i wyboru tych panów na stanowiska prezydenta i premiera. Zwracam uwagę na fragment tych gratulacji, które czasem ktoś chciałby wziąć omyłkowo tylko za czystą kurtuazję, ale które w tamtych czasach mogły i powinny stanowić źródło zbulwersowania, zaś w dzisiejszych ocenić je  należy, jako wyraz trzeźwej, dalekowzrocznej, skutecznej polityki Kremla.
 
„Nie ulega wątpliwości, że istnienie Niemiec Demokratycznych i pokój miłujących obok miłującego pokój Związku Radzieckiego – wyklucza możliwość nowych wojen w Europie, kładzie kres przelewom krwi w Europie i uniemożliwia ujarzmienie krajów europejskich przez imperialistów świata.
Doświadczenie ostatniej wojny wykazało, że największe ofiary w tej wojnie poniosły narody niemiecki i radziecki, że te dwa narody rozporządzają największymi możliwościami w Europie dla przeprowadzenia wielkiej akcji o światowym znaczeniu. Jeśli te dwa narody wykażą swe zdecydowanie do walki o pokój z takim napięciem swych sił, z jakim prowadziły wojnę – to pokój w Europie uważać można za zapewniony.
W ten sposób, zakładając podwaliny jednolitych, demokratycznych i miłujących pokój Niemiec, dokonujecie zarazem dla całej Europy, wielkiego dzieła, zapewniając jej trwały pokój.”

Formalnie nie były to słowa przywódcy rosyjskiego, jego firma nosiła nazwę ZSRR, nie były to też słowa do przywódców niemieckich, lecz do szefów państwa satelickiego, marionetkowego, mało znaczącego. Czas pokazał, że to w istocie Rosja i Niemcy – już bez kamuflażu. Niemcami od lat  rządzi Merkel – szczep enerdowski i pruski jednocześnie. Swą mocną pozycję zawdzięcza m. in. układaniu się z Rosją. Oba państwa są mistrzami w ujarzmianiu innych.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-04-2021 [19:47] - u2 | Link:

"Oba państwa są mistrzami w ujarzmianiu innych."

Ano, ciągnie się to juz przez wieki. Po drugiej wojnie było kilka dekad względnego pokoju, pomimo zimnej wojny i ciągłego zagrożenia wojną atomową.

Obecnie Niemcy znowu kombinują z Rosją, przymykając oko na rosyjską agresję na sąsiednie kraje. Niemcy zapominają o doświadczeniach z drugiej wojny. A historia lubi się powtarzać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-04-2021 [20:36] - Marek1taki | Link:

Ta polityka jest doraźnie trzeźwa ale skazana przez geopolitykę i cywilizacyjną mentalność na kompletną powtarzalność.
To można uprościć do Dnia Świstaka. Ktoś pamięta jak kończy się ten film? Putin całuje się z Merkel? I budzi... na pryczy na Kołymie.

Obrazek użytkownika u2

27-04-2021 [21:01] - u2 | Link:

"Putin całuje się z Merkel?"

Przecież Putin to wytrawny "psycholog" i napuścił dwa olbrzymie psy na Anielę, wiedząc że Aniela się ich boi. Aniela zniosła tę próbę mężnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-04-2021 [22:32] - Marek1taki | Link:

Kto się czubi ten się lubi. Takie sadomaczo.