Czy? To pytanie jest zaiste trafne wobec PO!

Nie wiem co teraz się się mąci w głowach polityków i zwolenników dawnej partii rządzącej. Platforma Obywatelska z biegiem lat obnaża swoje proniemieckie nastawienie a tym samym od zarania była antypolska, ale oprócz proniemieckości była i jest prorosyjska. To smutne, bo nie takiej opozycji oczekiwaliśmy. Rolą opozycji winno być dbanie o narodowe i polskie interesy, i wszystkie działania winny być skierowane na dobro Polaków i Polski. W Polsce nie może rządzić partia, która sprzyja kondominium niemiecko-rosyjskim. To jest nasza racja stanu i wszyscy, którzy mówią inaczej są współczesnymi Targowiczanami. 

A z czym mamy do czynienia? 

PO ma jeden cel: pozbawić PiS władzy. I to jest ich jedyny program dla Polski, po którym to Polska stanie się krajem i miodem płynącą. Zapominają, że Polacy pamiętają rządy ich i wcześniejsze, które doprowadziły do biedy, masowego bezrobocia i 30% ubóstwa wśród dzieci i rodziców. Teraz - za sprawą chociażby programu 500+ - polskie rodziny mogą życiowo oddychać. 

Ja wiem, że do dobrego można się przyzwyczaić i traktować to jako rzecz oczywistą. I tak jest. Większość naszych rodaków zaczęła traktować socjalne rozwiązania rządów PiS jako normalne i się im należące. Tyle tylko, że przez 30 lat niby wolnej Polski nikt takich programów dla zwykłych ludzi nie stworzył. Mało tego! Nie miał zamiaru, bo - jak onegdaj to zagaworzył V. Rostowski - "piniędzy nie miało być i nie będzie". A jednak te pieniądze się znalazły i dziś Polakom żyje się lepiej. Temu nie można zaprzeczyć i o tym winni pamiętać wyborcy. 

Czy PO wyciągnęło z tego wnioski? Ależ nie. Dalej są antypolscy i robią wszystko, żeby zaszkodzić obecnym rządom. I niestety sięgają po targowicką oręż zniszczenia i ubezwłasnowolnienia nas wszystkich, Polaków. To nie jest tak, że ich opozycyjna - skądinąd słuszna - postawa antyrządowa jest z gruntu niesłuszna. Może i w wielu przypadkach tak jest, ale, oni chcą li tylko przejąć władzę za wszelką cenę, bez zwracania uwagi na dobro Ojczyzny. Przecież i ja mam wiele zastrzeżeń do obecnych władz, ale nie mam zamiaru przeszkadzać im w realizacji rozwiązań, które są dla nas dobre, jak w przypadku Krajowego Funduszy Odbudowy czyli zaciągnięcia przez Unię Europejską wielomiliardowego długu na potrzeby krajów członkowskich z których Polska miałaby otrzymać ok. 75 mld euro w ciągu 10 kat.

Jest to oczywiście ryzykowne i może w dłuższej perspektywie wpłynąć na naszą zdolność do zachowania płynności finansowej państwa. Ale czy mamy się tego zrzec, skoro państwa całej UE chcą takiego rozwiązania? Byłoby to nie mądre, bo jestem pewien, że w przypadku problemów ze spłatą zobowiązań bylibyśmy w grupie państw o takim samym statucie i UE musiałaby wobec takich państw być uległa. 

Niestety EBC został zobowiązany do dodruku pieniędzy, co w przyszłości może skutkować zwiększoną inflacją w krajach UE, z tym, że Polska jako jedna z nielicznych zachowała polska walutę i to jest nasz atut i z tego możemy się cieszyć, bo polityka NBP na szczęście jest dla naszego kraju pozytywna. Oby tak było dalej. 

Ale dalej pozostają pytania: Czy nasza targowicka opozycja naprawdę jest antypolska? Czy nawet za cenę upadku Rzeczpospolitej są w stanie zdradzić nasz kraj? Czy w imię swojego dążenia do władzy są zdolni do poddaństwa wobec kondominium rosyjsko-niemieckiemu? Niestety, uważam, że tak. Są gorsi niż faktycznie Targowiczanie wieki temu. Onegdaj jednak nawet zdrajcy zdawali sobie sprawę, że działają wbrew interesom naszej Ojczyzny a dzisiejsi Targowiczanie są jeszcze gorsi: robią to bardzo świadomie i się tego wypierają udając, iż są przyjaciółmi!. "Strzeż się fałszywych przyjaciół…bo są gorsi od wrogów", to powiedzenie jest jak najbardziej adekwatne do działań przeszłej (tragedia smoleńska) i obecnej PO!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-04-2021 [19:51] - Marek1taki | Link:

Sytuacja przypomina bardziej hipotetyczną sytuację między PPSem a SDKPiL (połączoną z PPS-Lewicą w KPRP) w sytuacji zwycięstwa bolszewików w Bitwie Warszawskiej. SDKPiL wiadomo jakie miała stanowisko, a PPSowcy odnajdywaliby się w nowym systemie jak ich koledzy z PPS-Lewicy albo później wielu z elit IIRP po 17 IX 1939r. w Wilnie czy Lwowie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-04-2021 [20:28] - krzysztofjaw | Link:

Wie Pan... Sytuacja PPS-u przed wojną była dwuznaczna. Co prawda marszałek Józef Piłsudski był PPS-owcem, ale wedle wielu źródeł był polskim niepodległościowcem. Nie wiem na ile jego lewicowe przekonania wpłynęły na powstanie sanacji, ale ta sanacja była w sumie lewicowa. Endecja była zwalczana a ja jakoś bardziej cenię R. Dmowskiego niż marszałka Józefa Piłsudskiego. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-04-2021 [22:26] - Marek1taki | Link:

Po filmie Ewy Stankiewicz to skojarzenie jest inne. Napiszę ostrożnie: Kto zajmuje się pandemią jak Turowski Smoleńskiem? Kto komu przybija piątki? Kto wymazuje na metr w głąb?

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2021 [19:52] - Pers | Link:

To zrzucanie wszystkiego na "opozycję" i wybielanie "dobrej zmiany" w wykonaniu Autora jest już nudne jak flaki z olejem.

"Przecież i ja mam wiele zastrzeżeń do obecnych władz, ale nie mam zamiaru przeszkadzać im w realizacji rozwiązań, które są dla nas dobre, jak w przypadku Krajowego Funduszy Odbudowy czyli zaciągnięcia przez Unię Europejską wielomiliardowego długu na potrzeby krajów członkowskich z których Polska miałaby otrzymać ok. 75 mld euro w ciągu 10 kat."

I to mówi ekonomista (broniący doktorat)?
Litości...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-04-2021 [20:31] - krzysztofjaw | Link:

To nie jest tak. Nie można oceniać wypowiedzi tylko poprzez pryzmat jednego zdania. Przecież napisałem, że to może doprowadzić do braku płynności naszego państwa. Tyle tylko szkoda żeby nie wykorzystać koniunktury do zdobycia większej ilości gotówki. Później UE się będzie męczyła z tym nawisem inflacyjnym i jestem pewien, że nam pomoże, bo nie będzie miała wyjścia.
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2021 [21:21] - Pers | Link:

krzysztofjaw
Bardzo możliwe, ze wcale nie dojdzie do tego "funduszu" bo jest ok. 10 państw, które się nie palą. W Niemczech Trybunał Konstytucyjny w ostatniej chwili zablokował ratyfikację przez Niemcy porozumienia. I ciekawa rzecz - do dziś nie ma pisemnego uzasadnienia tej decyzji, coś co się jeszcze nigdy nie zdarzyło.

To co trzeba odbudować (co tak ochoczo rząd PiS zniszczył na wyraźne polecenie banksterów z NWO) trzeba zrobić własnymi siłami.
Sam piszesz, że szczęściem jest posiadanie własnego banku centralnego i tu się z tobą zgadzam. Niech więc ten bank zacznie wypełniać swoją rolę, drukować tyle pieniędzy ile może, żeby nie sprowokować większej inflacji niż mamy obecnie (a mamy najwyższą w UE), emitować obligacje czy co tam jeszcze można i trzeba.
Tak wykreowane środki będziemy mogli wydać na to co chcemy i potrzebujemy a nie na to co nam każe Unia w przypadku Funduszu.
Każda złotówka "wydrukowana" przez NBP jest pieniądzem SUWERENNYM, nie obciążonym długiem. To, jako ekonomista, chyba jesteś w stanie zrozumieć.

Rząd "dobrej zmiany" idzie na pasku banksterów i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dla pocieszenia dodam, że gdyby rządziła PO byłoby podobnie. Czy gorzej czy lepiej to nie wiem. Poprzedni wielki kryzys finansowy jakoś pomyślnie przebrnęli, pewnie dlatego, że zajumali pieniądze z OFE i przeznaczyli je na łatanie dziur.
Ten kryzys jest zdecydowanie inny, dużo gorszy bo zaplanowany z pełną premedytacją. W 2008-9 sytuacja wymknęła się tylko spod kontroli więc teraz przeprowadzają demolkę kontrolowaną a "pandemia" jest tutaj bardzo ważnym elementem terroru. W żadnych innych okolicznościach nie byłoby możliwe zniszczenie całych gałęzi gospodarki, uwięzienie setek milionów ludzi i pozbawienie ich środków do życia. "Pandemia" to taka sprytna inscenizacja dla odwrócenia uwagi motłochu i wprowadzenia kontroli, na którą w innych warunkach by się nie zgodzili.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

20-04-2021 [16:14] - Andrzej-emeryt | Link:

OŚWIADCZENIE PREZESA NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO
W założeniach do projektu budżetu na 2004 r. przygotowanych przez ministra finansów usiłuje się - po raz pierwszy od 1989 r. - wymusić na niezależnym banku centralnym dodruk pieniądza. Tym bowiem jest w istocie dopisanie do dochodów budżetu 9 mld zł z rozwiązania tzw. rezerwy rewaluacyjnej ponad normalny zysk wpłacany przez NBP. Działanie to może narazić na szwank największe osiągnięcie ostatnich lat jakim jest zapewnienie stabilnych cen. Narodowy Bank Polski nie wyrażał i nie wyraża zgody na takie działanie.

Forsowanie dodruku pieniądza byłoby łamaniem Konstytucji RP. Art. 227 Konstytucji pozostawia do wyłącznej kompetencji NBP ustalanie i realizowanie polityki pieniężnej oraz odpowiedzialność za wartość polskiego pieniądza.

W założeniach do projektu budżetu, pod pretekstem naprawy finansów publicznych, zaniża się deficyt budżetu próbując ukryć jego faktyczne rozmiary. Próby stosowania manewrów księgowych i wymuszania dodruku pieniądza w żadnej mierze nie zastąpią reform, których Polska potrzebuje.

Forsowanie przez Ministerstwo Finansów szkodliwych rozwiązań uniemożliwia podjęcie rozmów nad sensownymi propozycjami, które pomogłyby zmniejszyć dług zagraniczny Polski.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-04-2021 [17:34] - Czesław2 | Link:

Natomiast dodruk kasy w pierdylionach i zadłużanie się w uni jest legalne, prawda emerycie komunisto?

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

20-04-2021 [21:19] - Andrzej-emeryt | Link:

Napisałem "emeryt" przy swoim nicku na przekór Pani Elig kilka lat temu. A teraz Cześku 2 za ' komunistę ' masz "  " nieznający komunistycznej konstytucji lub "lebiego prawna:
Cytat z oświadczenia prezesa NBP:
2 Forsowanie dodruku pieniądza byłoby łamaniem Konstytucji RP. Art. 227 Konstytucji pozostawia do wyłącznej kompetencji NBP ustalanie i realizowanie polityki pieniężnej oraz odpowiedzialność za wartość polskiego pieniądza.
Czytaj z rozmysłem Czechu bo nie zawsze intencje są zgodne z prawem. Pozdro:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f...
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-04-2021 [20:07] - Marek Kudła | Link:

Stanisław Janecki mówi, że totalna opozycja robi systematyczne głupienie polityki.  Odpowiadając tym przygłupom na ich  kłamstwa, fake newsy, manipulacje, bzdety i niewiedzę prostych rzeczy, nie odwrócimy procesu głupienia polityki !  Bo oni będą to robić dalej, celowo, lub umyślnie, tylko po to, by zmanipulować część (tą głupszą) społeczeństwa.  Ogłośmy lepiej, że wszystko o czym oni mówią i piszą to głupienie polityki nie warte komentarzy, odpowiedzi i przestańmy się nimi zajmować  !!!
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-04-2021 [20:32] - krzysztofjaw | Link:

Głupienie polityki. Ma Pan rację. Niestety tak jest!
Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

20-04-2021 [17:29] - Czesław2 | Link:

@Marek Kudła Proszę zauważyć, że wszystkie strony konfliktu włącznie z ich mediami jedyne co robią, to obrzucają się błotem. Oczywiście, można polemizować, kto tu jest bardziej totalny, ale nie o to mi chodzi. Żadna, ale to żadna partia nie próbuje stworzyć świadomego, obywatelskiego społeczeństwa. W zasadzie świadomość ludzi kończy się na kasie i piwie.

Obrazek użytkownika J z L

19-04-2021 [20:42] - J z L | Link:

Właśnie w TVP Info drugi raz emitowany jest dokument "Stan zagrożenia" wycie opozycji słychać od morza po góry na czele z her Tusk i Kopacz

Obrazek użytkownika tricolour

19-04-2021 [21:35] - tricolour | Link:

Lądek,

To jest raczej śmiech, a nie wycie...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-04-2021 [20:44] - Marek Kudła | Link:

Jeżli dzisiaj ktoś zastanawia się nad wyborem PO czy PIS, jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy PO i PIS, to powinien sobie zrobić tabelę gdzie po jednej stronie wpisze sobie osiągnięcia z 8 lat rządzenia PO i PSL i ich program na przyszłość, a po drugiej stronie wpisze sobie osiągnięcia i plany PIS (Zjednoczonej Prawicy) po 5 latach ich rządów. Dla ułatwienia krótka pomoc:
Po lewej stronie PO i PSL:
- co zrobili dobrego dla Polski przez 8 lat:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 400 MLD z budżetu państwa, tylko sama HGW okradła warszawiaków na 21,5 MLD, i tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne (jeszcze nie wiadomo ile MLD kryje się za tym). To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).
To zbrodnia na narodzie polskim !!!  Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
Po prawej stronie PIS:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 5 lat: 
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
I tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL.
Jeśli ktoś nie widzi tego to jest albo ślepy albo tot. głupi !!!

 

Obrazek użytkownika J z L

19-04-2021 [21:01] - J z L | Link:

BRAWO PIS 

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2021 [21:27] - Pers | Link:

 Marek Kudła
Strasznie wzruszające jest to co napisałeś.
Mnie jednak cały czas nurtuje jedno pytanie...
Jak to jest, że nikt jeszcze nie siedzi za te setki miliardów? Ba! Nikt nawet nie ma postawionych zarzutów.
Oświecisz mnie?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-04-2021 [19:08] - Marek Kudła | Link:

Ty "Pers", nie wierzę że jesteś aż na tale głupi, żeby nie potrafić kliknąć wyszukiwarkę i poczytać o wszystkim co cię interesuje. Skoro w to nie wierzę, to pozostaje tylko jedno w co mogę uwierzyć.  Mianowicie jesteś śmierdzącym leniem, któremu nie chce się poszperać w internecie, oczekując, że ktoś ci te wszystkie informacjie podłoży pod ryja !  Reasumując, skoro nie jesteś jeszcze emerytem, to jesteś jeszcze stanowczo za głupi by z emerytem rozmawiać. I na koniec, Jeśli ci głąbie nie odpowiadają moje posty to proszę je kuźwa pomijać bez zbędnego pier*dolenia pod nimi.

Obrazek użytkownika tricolour

19-04-2021 [21:42] - tricolour | Link:

Jak widzę  te wiadra wazeliny, to dochodzę do wniosku, że emeryt to stan umysłu: po jednej stronie liczby "ukradzionych" pieniędzy za PO, po drugiej frazesy bez ani jednej liczby.

Mieszkanie+ (przykładowo) to wybudowany tysiac mieszkań. Mniejsza z tym, to jest stan umysłu..

Emerycie! Gdzie cela+ ?
A może nie ma ani jednego złodzieja?

Obrazek użytkownika Jabe

19-04-2021 [21:51] - Jabe | Link:

Dobry pomysł. Jednak bez „głupienia polityki” gadaniem o „dalszym ciągu reformy zdrowia”.

rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi Polakami tym co wypracował – Rząd niczego nie wypracowuje, to na rząd trzeba pracować.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-04-2021 [19:15] - Marek Kudła | Link:

Zaczynasz myśleć coraz rozsądniej Jabe, ale do rozumowania analitycznego jest ci jeszcze bardo daleko. Mimo to ucz się od starszych, czytaj nasze wpisy, spróbuj choć trochę pomyśleć, ale nie komentuj, bo każdy twój komentarz świadczy o twoim min. rozwoju intelektualnym !

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2021 [20:23] - Jabe | Link:

Pańskie zaś świadczą o Panu. Ma Pan coś do powiedzenia, prócz tej banalnej konkluzji? Np. o zdrowiu, a może o tym, jak rząd na nas tyra.

Obrazek użytkownika J z L

19-04-2021 [21:04] - J z L | Link:

Parafrazując słowa sędzi Kamińskiej, to powiem, że ja tych ludzi z PO nienawidzę i pragnę zemsty, za ten demontaż państwa i zdziczenie obyczajów jakie zrobili
To czerwone i teczowe bydlo to naprawdę inna cywilizacja.

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2021 [22:03] - Pers | Link:

husky
"To czerwone i teczowe bydlo to naprawdę inna cywilizacja."

Co cię dziś taka samokrytyka naszła? 
Przyznanie się do choroby to ponoć pierwszy warunek do pomyślnej kuracji.

Obrazek użytkownika Jabe

19-04-2021 [21:42] - Jabe | Link:

W Polsce nie może rządzić partia, która sprzyja kondominium niemiecko-rosyjskim. – A może rządzić partia, która sprzyja jakiemuś innemu kondominium?

Większość naszych rodaków zaczęła traktować socjalne rozwiązania rządów PiS jako normalne i się im należące. – Jak się raz zacznie rozdawać, nie można skończyć. Socjalizm to narkotyk dla mas.

przez 30 lat niby wolnej Polski nikt takich programów dla zwykłych ludzi nie stworzył. – I to się chwali! Przekupywanie obywateli zapracowanymi przez nich pieniędzmi jest niemoralne.

nie mam zamiaru przeszkadzać im w realizacji rozwiązań, które są dla nas dobre, jak w przypadku Krajowego Funduszy Odbudowy czyli zaciągnięcia przez Unię Europejską wielomiliardowego długu – Pan rozumie dobro Polski zupełnie jak krytykowana Platforma – na łańcuchu Niemiec.

Strzeż się fałszywych przyjaciół…bo są gorsi od wrogów – Strzeż się fałszywej prawicy, bo jest gorsza od prawdziwej lewicy.

Obrazek użytkownika Pers

20-04-2021 [08:34] - Pers | Link:

Ewidentnie wygląda na to, że PO nie chce żadnej władzy bo bycie "opozycją" jest dużo wygodniejsze.
To nie są tacy idioci, za których chcą uchodzić.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2021 [09:19] - Jabe | Link:

Przyjdzie polecenie, to się zamienią miejscami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-04-2021 [08:56] - NASZ_HENRY | Link:

Porozumienie między Rosją a Niemcami da się streści michnikowską sentencją: nasz prezydent Komorowski, wasz premier Tusk ☺☻