Rasista Tuwim i ksenofob Sienkiewicz czyli...

*Rasista Tuwim i ksenofob Sienkiewicz czyli „antyrasiści wszystkich krajów, łączcie się”…

Brytyjskie media wzięły pod but polską prywatną telewizję Polsat. Powód: „political correctness” czyli „polityczna poprawność”. Chodziło o to, że w muzycznym programie wystąpił artysta co prawda biały, ale ucharakteryzowany na Murzyna, sorry Winnetou, na Afrykanina. Zaśpiewał bardzo ładnie, ale obraził postępowców samym faktem, że imitował człowieka innej rasy. Zdroworozsądkowa reakcja większości ludzi na takie hece nad Tamizą, to popukanie się w głowę. W praktyce okazuje się, że przeciętnego Kowalskiego i Nowaka nie obchodzą kwestie rasowe – za to obchodzą one rasistów i antyrasistów. I tak ci drudzy „w jednym stoją domku”, niczym Paweł i Gaweł, z tymi pierwszych, bo dla jednych i drugich kwestie rasowe stają się podstawą widzenia świata.

Jaki będzie ciąg dalszy tego wariactwa? Że zaczną palić „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza? Za to, że przedstawił postać Murzyna Kalego? A może zabiorą się za Jana Brzechwę, który już w okresie PRL napisał wiersz „Murzyn w Głownie”? Tropiciele spod szyldu politycznej poprawności nie zdzierżą przecież takich oto słów: W Głownie na rynku stał czarny Murzyn/ W czerwonym fraku, w cylindrze dużym,/A miał do tego żółtą krawatkę/ I pantalony obcisłe, w kratkę”.
Szwadrony poprawnościowej policji zeźlą się tez na Kingę Preis, która śpiewała ten wiersz. Zaśpiewała, co następuje: „Nikt takich czarnych nie widział tu lic,/ Szli tedy ludzie ze wszystkich ulic,/ Bowiem dziwiło ich niewymownie,/ Że nagle Murzyn zjawił się w Głownie”.
Dalej było już tylko gorzej: „(…) I rzekł z nich jeden, najbardziej krępy:/ Pewno przyjechał cyrk na występy”.
Mój Boże, jeszcze ekshumują Tuwima i nie dadzą żyć Kindze Preis – bo przecież ona żyje i ma się dobrze.
„I biegła młodzież z harcerskich drużyn,/ żeby zobaczyć, co to za Murzyn”.

Brzechwę można przetłumaczyć na angielski i kolejni dziwacy znad Tamizy, Sekwany, Renu czy Potomaku będą jeździć po Polsce niczym po łysej kobyle. Jakże tu bowiem nie reagować, jak bezczelny Brzechwa pisze: „Syn milicjanta przez okno darł się/ Ze tacy chyba żyją na Marsie./ Wstyd było ojcu, że się tak syn drze, / Widząc Murzyna w dużym cylindrze..
Mówiąc Gogolem: „Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie”. Bo przecież ta niemundurowa policja „politycznej poprawności” umieściła na cenzorskim indeksie „Przeminęło z wiatrem” i Scarlett O’Harę, a w Wielkiej Brytanii zrobili rasistę z poczciwego autora „Księgi dżungli”, którą czytała mi moja sp. Mama, gdy miałem parę lat. Rudyard Kipling -o nim mowa- „rasistą był” – trawestując profesora Pimko z „Ferdydurke” Gombrowicza, który skandował: „Słowacki wielkim poetą był”.
Jakie będą dalsze wariacje w Polsce? Rewizje po domach w poszukiwaniu „Elementarza” Falskiego, w którym występuje murzynek Bambo, co to „w Afryce mieszka”. Ale indeks cenzorski można przecież śmiało poszerzać. W imię „wolności”, oczywiście.

 A wszystko to dzieje się w szczycie pandemii, gdy codziennie na świecie umiera tysiące ludzi…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (07.04.2021)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2021 [08:40] - Marek1taki | Link:

Tylko nie wstawajcie z kolan z tego powodu. Bardzo proszę.

Obrazek użytkownika u2

17-04-2021 [12:05] - u2 | Link:

Znowu kpina z wierzących. Postępaki tak mają.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2021 [13:08] - Marek1taki | Link:

PiS nie odgraża się wstawaniem z kolan w sensie religijnym tylko polityki zagranicznej. Wszystkiego im zarzucić nie można. Jeśli uprawiają antyklerykalizm to pod płaszczykiem pandemii i przyzwolenia na ekscesy w kościołach.

Obrazek użytkownika u2

17-04-2021 [16:09] - u2 | Link:

Poznać postępaka po jego zlemparceniu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2021 [18:31] - Marek1taki | Link:

I po co tyle samokrytyki?!

Obrazek użytkownika YousefKowalski

17-04-2021 [13:12] - YousefKowalski | Link:

Przecietny KOWALSKI interesuje się w jaki sposób Ryszard Czarnecki ma zwrócić około 100 000E za wyzajdy służbowe? Oraz jakim trzeba być ojcem by tak wychować syna, który pomimo załatwienia pracy narzeka na nią.

Obrazek użytkownika Jabe

17-04-2021 [14:45] - Jabe | Link:

Na waciki nie starcza?