Pożegnanie z Amantadyną

Czy Amantadyna może pomagać w zwalczaniu "covida19" ?  Moim zdaniem nie może a nawet nie powinna . Stwierdzam wręcz stanowczo że ona nie ma prawa działać!!! Dlaczego tak twierdzę?

 Popuśćmy więc wodze fantazji i przenieśmy się do hipotetycznego dnia w którym ogłoszono że Amantadyna jednak działa.
Za nami 60 tysięcy pogrzebów zainfekowanych wirusem i ponad 100 tysięcy tych którzy do grobów położyli się na znak protestu . Położyli się do tych grobów w proteście że lekarze nie chcieli ich leczyć na te ich chore serca, nowotwory czy inne nerki. I tak sobie te ponad sto tysięcy dalej leży w grobach i nie wstaje. A kolejne 100 tysięcy chce się do tego protestu przyłączyć.. I te zamknięte knajpy, knajpy których używamy zamiast kanap u psychiatry. No i Ci bliscy z lat dziecinnych, których nie chcąc zamordować swym oddechem, nie widzieliśmy od ponad roku. To powyżej, to ja tylko o Polskim podwórku...
No i w tym hipotetycznym dniu, wielu sobie przypomni o "doktorku" z Przemyśla. Wszak on już od roku o tej Amantadynie gadał. Że leczy, że za grosze. No i że "autorytety" gadali że ona nie skuteczna bo nikt badań nie zrobił. A na pytanie dlaczego nie zrobił nikt badań, odpowiadali że dlatego że nie jest skuteczna...
No to wyobrazmy sobie jeszcze raz ten hipotetyczny dzień (wiem, upierdliwy jestem) . I pomyślmy że już ponad rok temu był znany skuteczny lek na chiński wirus. Że prawie nikt nie zrobił nic. A bardzo wielu ważnych, zrobiło bardzo wiele, żeby nawet tego leku nie przebadać.
To jeszcze raz. Moja upierdliwość jest wielka. Pytanie. Jeśli Amantadyna jest skutecznym lekiem na koronawirusa, to kto odpowie za śmierć wyżej wymienionych prawie 200 tysięcy ludzi w Polsce? I dziesiątki, jeśli nie setki milionów na całym świecie ?
Ano nikt. Amantadyna mimo wielu świadectw nie ma prawa działać !!! A dlaczego ? Przeczytaj ponownie co napisałem powyżej.

Pozdrawiam serdecznie!!! ironiczny anglosas.
ps. Amantadynę mam już 3 tygodnie. Leży w szufladzie. Możliwe że w najbliższych 3 dniach będę ją zmuszony wyciągnąć. Czekam.
ps2. Tekst miał być o tym jak "załatwili" badania nad Amantadyną. Ale to każdy może sobie wygoooglać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

16-04-2021 [21:32] - AŁTORYDET | Link:

Nie wiem, czy Pan wie, ale na oddziałach covidowych, walczy o życie wielu pacjentów, którzy bardzo długo "leczyli" się amantydyną i odrzucali pomoc szpitalną. Dla niektórych, jest już za późno. Tyle dała histeria ludzi, którzy nie mają pojęcia, o tym jak wprowadza się lek do terapii. 

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2021 [22:09] - Pers | Link:

Ciekawe jak się nią leczyli skoro opiekuńczy rząd szybko wycofał ją z aptek?
W razie czego to życzę ci zepsutego respiratora. Może wtedy przeżyjesz.
Ale z pewnością nie zmądrzejesz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-04-2021 [22:25] - Tomaszek | Link:

Doktorku Ałtorytetku . Ludzie leczyli się z desperacji i niewiary w doktorków a może "strachu" przed nimi  . A niewiedza o procedurach nie powoduje covid ani jego wyleczenia . Reszta jest pytaniem o cenę . Maski na zmianę chroniły i niechroniły a dyskusja o nich była między gościami z zaplutymi szmatami na mordach .

Obrazek użytkownika spike

17-04-2021 [12:22] - spike | Link:

"walczy o życie wielu pacjentów, którzy bardzo długo "leczyli" się amantydyną i odrzucali pomoc szpitalną."
takie coś może napisać osoba niezbyt rozumna, inaczej by wiedziała, że samoleczenie bez min. wiedzy o leku i jego stosowaniu, może się źle skończyć, złe dawkowanie nawet tak pożytecznych środków jak witaminy, może doprowadzić i doprowadziło wielu do śmierci, nawet takich, którzy dla zdrowia uprawiali sport, ale jak widać niewłaściwie, okazuje się, że nawet czysta woda źródlana, w nadmiarze jest w stanie doprowadzić do śmierci.
Dr Bodnar na stronie swojej przychodni pisze, że Amantadynę stosować pod kontrolą lekarza, sam też tak postępuje, można do niego zadzwonić i po wywiadzie z pacjentem daje zalecenia jak się leczyć, bo wielu lekarzy odmawia stosowania Amantadyny, mojemu krewnemu który był zakażony, przepisał polopirynę i witaminę C. Do dr Bodnara pisze i dzwoni wielu ludzi, piszą też że dzięki tej terapii się wyleczyli i ich rodziny, wg tego co mówił dr, wyleczył ponad 1000 osób, w tym ponad 100 udokumentował dla celów klinicznych.

Obrazek użytkownika Jabe

16-04-2021 [21:39] - Jabe | Link:

Jednak jeśli amaltadyna nie leczy, należy zadać to samo pytanie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2021 [22:20] - rolnik z mazur | Link:

@ IA
Teraz badania naukowe są pod z góry przygotowaną tezę. Inaczej nie dostaniesz granta. Ta plandemia ma jeden dobry efekt - oddzieli ziarno od plewy. Oddzieli tych, którzy wierzą w te bzdety od tych co krytycznie patrzą na rzeczywistość. Nie więc tego złego co by na dobre itd. Pzdr

Obrazek użytkownika marsie

16-04-2021 [23:48] - marsie | Link:

Faktycznie, „oddzieli ziarno od plewy”, co by to nie miało znaczyć – ludzie, leczcie się!
Na osłodę:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2021 [22:59] - Marek1taki | Link:

Kolega wyzdrowiał. Przeczołgało go ale wrócił.
Właśnie leczy Amantadyną i żałuje, że nie leczył się sam. Latem to jeszcze mało było Archimedesów.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-04-2021 [04:43] - Zygmunt Korus | Link:

Koronacja śmierci jest pod kierunkiem NWO. Mr Global już ma w garści możnych całego świata, i to skutecznie. Lucyfer już zwyciężył. Jak i gdzie w tej sytuacji będzie można zrobić Norymbergę dla trucicieli? To wydaje się niemożliwe, dlatego te szatańskie pomioty czują się takie bezkarne...
Na razie trzeba nadstawiać ucha o samosądach, bo już się takie tu i ówdzie trafiają... Ludzie muszą się bronić jak kamikadze... Nie ma wyjścia drogą lege artis!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-04-2021 [07:42] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 

Mam podobne zdanie. Już się nawet z tym nie kryją. Zostaną nam rezerwaty. Pzdr

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2021 [09:27] - NASZ_HENRY | Link:

Martwe dusze kowidowe stanowią już 75%, w statystykach MZ,  wszystkich dusz. Gogol wiecznie żywy ☺☻
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

17-04-2021 [12:58] - HenrykH. | Link:

Witam.Nie wiem czy Pan oglądał program z doktorem Bodnarem .Jeżeli nie to napisze w skrócie .Doktor oczywiście stwierdził że wyleczył 300 pacjentów ,ale dodał też że "ciężkie przypadki były kierowanie do szpitala". To pod rozwagę . Ilu tych ciężkich było nie mówił.
Pierwszy mój kontakt z wirusem ,zeszły rok ,leczony min. antybiotykiem .Choroba ok 3 tyg i było dość ciężko.W tyn roku o wiele lżej ,nie bralem leków  .Tylko witaminy itp. Amantadyna to nie cukierki ani gripex ,lepiej poradzić się doktora.