Zbudowaliście nową, większą wieżę Babel. I ona się rozpada..

Zbudowaliście ją na naszej wspólnej ziemi. Nie wiem jakie kierowały wami przesłanki. Domyślam się że podobne jakimi kierowali się budowniczowie tej pierwszej wieży. Chcieliście zostać bogami by udowodnić swym dziełem, że jesteście bardziej zdolni niż Bóg w którego istnienie nie wierzycie...
Runęła pierwsza wieża którą stawialiście. To mnie akurat mało obchodzi bo jeszcze wtedy mnie nie było.
Teraz sypie sie druga wieża, którą budowaliście na swą chwałę a przeciw Bogu, który jak uważacie, nie istnieje.  Pomijając kwestię czy Bóg istnieje czy nie (mam swoje zdanie dzięki Bogu w  tej kwestii) oceniam to co zaszło jako budowlaniec.
Te wasze wieże, to wieże Bubel .To musiało się zawalić, I się wali. Ale co mnie to obchodzi ? Nic ! Nie ja to budowałem , nie mój problem...
Otóż nie. Nie ja budowałem ale ktoś to zbudował na naszej wspólnej ziemi. I teraz to sypie się na moją głowę. Na razie tylko kurz z walącej sie wielkiej wieży. Ale w każdej chwili może spaść mi na głowę kawał płyty betonowej .
Takiego bliskiego spotkania z kawałem betonu przypuszczalnie nie przeżyję, ale to raczej mnie nie przeraża czy szokuje. Urodziłem się by umrzeć. I od urodzenia jestem na to gotowy. Nie to żebym się cieszył i oczekiwał mojego dnia ostatecznego. Raczej jak wszyscy, chciałbym żyć długo i szczęśliwie.
Tak. Mam dystans do tego co się obecnie dzieje. Czy moją głowę spotka kawał betonu oderwany z tej wieży czy tylko kurz unoszący się po zawaleniu na nią opadnie
Skoro ja taki "pogodzony" to po co ja piszę w tym temacie?
No właśnie..
Dziś jechałem przez moje rodzinne wioski samochodem. . Przez wioski w których mieszkają moi bliscy. W których zawsze się zatrzymywałem. W których zawsze byłem mile widziany. 
Dziś jechałem przez moje rodzinne wioski samochodem. Przejeżdżałem i nawet nie zwolniłem ...
A tego wam, budowniczowie kolejnych wież Babel nie odpuszczę !!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

18-03-2020 [23:58] - angela | Link:

Po co zabijać mlodych, tych malutkich bezbronnych? Niech teraz starzy  się   trzęsą,  i postąpią miejsca malutkim, moze się  w końcu zastanowią.  
A te male dzieci, zabortowane, to nie ludzie? Niech ktoś urosnie, pomijając pierwsze mmiesiące wzrostu. Przecież to jest jakieś szaleństwo. 
To dziecko, to najmniejsze ma  odpowiadać za błędy dorosłych? Niechciana ciąża.  Jak ciąży nie chcesz, to jej nie rób!!!  A gwałty, jak idzie panienka w osobne miejsce z facetem, i krzyczy,  że ją  zgwałcił, przyjmuje tabletki,  używa alkohol,  pali, a potem dziecko kalekie, bo tych genetycznych wad, to znikoma ilosc. Kto ponosi odpowiedzialność, za błędy dorosłych,  to malutkie ma ponosić konsekwencje dorosłych.??? "Bohaterki"  "bohaterzy"  WALCZĄ ,  by odpowiadaly dzieci, nie oni.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-03-2020 [08:16] - Czesław2 | Link:

Ona wróci. teraz, olbrzymie zachodnie firmy z dwoma biurkami i telefonem, oraz kontaktami w Chinach nagle obudziły się z ręką w nocniku, bo zamówionych dwóch pociągów z maseczkami nie ma. Lini produkcyjnych w Europie też oczywiście nie ma, bo nikt nie będzie się babrał.  Wyobraźmy sobie, że jakiś rząd postawi takową, i zacznie bez przetargu kupować tylko tam z pominięciem dużej firmy z telefonem, oczywiście drożej.  Po minięciu kryzysu Chińczycy natychmiast obniżą cenę do 1 euro za 1000 sztuk. Wkroczy unia i przypiepszy karę taką, że rząd i firma lokalna nakryją się nogami. Wszystko wróci do normy, nowy przetarg znów wygrają Chińczycy za pomocą dużej firmy z telefonem po 1000 euro za 1000 szt.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-03-2020 [11:35] - Marek1taki | Link:

Ładnie powiedziane.