Oralna szarża Jarosława

Najpierw spotkane z Klubami GP, potem głośnym wywiad w GP, wreszcie obchody tragedii smoleńskiej z tembrem jak z czasów gdy PiS był w opozycji.
I po co to wszystko? Dla PL? Aby naprawić państwo? Zadać cios wrogom PL? Złamać i pogrążyć zdrajców? Nic podobnego. Chodzi o to by nałożyć wędzidło partii Ziobry, której poparcie zbliża się do 5% i pojawia się szansa, że przejmie ona przynajmniej część żelaznego i najbardziej oddanego PiS elektoratu patriotycznego. Należy więc ją rozbić, przykleić łatkę ruskich onuc, czy też - jak ujął to red. Sakiewicz - takich co na siłę chcą się odróżniać. Trzeba będzie w tym celu zrobić oddać władzę, zrobić wybory w środku pandemii? To się zrobi.

Bo to wszystko co wczoraj pokazano to jest po prostu publicystyka, taka sama jak prezentowana przez Zespół sejmowy gdy PiS był w opozycji. Nie stoją za tym żadne dokumenty z podpisami członków komisji czy podkomisji. Ekspertyzy laboratoryjne z podpisami badaczy (niczego takiego nie zaprezentowano). Nie towarzyszą też temu akty oskarżeń wobec winnych tragedii. Chodzi po prostu o to, by pokazać elektoratowi, że Jarosław jest bardziej twardy, nieprzejednany i antyruski niż Zbyszek, a Zbyszek to w ogóle szkodnik taki sam jak Gowin. Tylko tyle i aż tyle.

A jak jest z tą twardością Jarosława wobec wobec czerwonych i Ruskich? Najlepiej świadczą o tym czyny. W pierwszej kadencji wszystkie ważniejsze inicjatywy blokował czerwony TK z wyraźnie politycznych przyczyn. W II kadencji gdy PiS miał już rząd, parlament i TK, to okazało się, że reformę sądową na wzór węgierskiej zablokowała wszechpotężna babcia Zosia. I prezydent, który dotąd podpisywał wszystko bez względu na porę, teraz złożył veto. I nic nie dało się zrobić, np. napisać ustawę uwzględniającą zastrzeżenia prezydenta. W III kadencji śmiałe plany repolonizacji mediów, kolejnych ustaw sądowych, odebrania W-wy Rafałowi jako nowego województwa zablokował z kolei młody Michał Moskal Piątką dla Zwierząt. Klub się rozpadł no i co można było zrobić? Tyle, że tego już nawet elektorat PiS nie dał sobie wmówić i nastąpiło tąpnięcie o 10pp. Któż więc zastąpił złowrogiego Moskala? Ano Ziobro z Gowinem! To przez nich prezes nic nie może zrobić! I jak tylko Prezes pozbędzie się zdradzieckich i chciwych Ziobry i Gowina to sprawy ruszą z kopyta. Z tego zestawienia jasno wynika metoda polityczna Kaczyńskiego: uwieść elektorat patriotyczny radykalnymi obietnicami, próbować je wprowadzić w życie do czasu gdy zablokuje je straszliwa zdradziecka siła - a zablokuje na pewno. A potem bussiness as usually - czyli jak za PO, robić to co prowadzący powiedzą, ale ze wstrętem i sprzeciwem, a nie z bezmyślną radością głuptaka.

Co takiego strasznego robi Ziobro? Ano opowiada te same bajki co Kaczyńscy gdy ich partia miała poparcie w okolicach 5% - o walce z korupcją, gonieniu wielkich aferzystów, obronie suwerenności i biednych, chrześcijaństwie itp. I ma tę przewagę nad Jarosławem, że jego jeszcze nie sprawdzono. A Jarosława tak. I każdy kto potrafi myśleć wie jak bardzo PiS dotrzymał tutaj słowa.

Nie znaczy to że J. Kaczyński nie jest zdolnym i sprawnym politykiem. Najbardziej widoczne jest to w sprawie LGBT. Czyli sprawie w sumie marginalnej, bo Polacy są ogólnie za biedni na bycie gejami. Bardziej patrzą jak przetrwać do pierwszego. A ci zamożni? Kto bogatemu zabroni? I za PO tak to mniej więcej wyglądało. Stąd postawienie LGBT w pierwszym szeregu sporu uważam za majstersztyk spin doktorów PiS. A o rzeczywistym stosunku tej partii do gejów świadczą czyny: każdy poważny kandydat PiS na prezydenta dużego miasta miał miał w sztabie geja-notabla. Plus jeszcze jedna historia: Marsz Równości w Płocku: jakiś chłopiec stanął na przeciw z krzyżem. I GP mocno go promowała, bodaj chciała zrobić radnym. A tymczasem policja rządzona przez PiS aresztowała go za przekleństwa i zrobiła sprawę o kuratora sądowego. Jak wielu innym chłopcom z Płocka. I zrobiła to od razu, bez skomplikowanych ekspertyz. Takich samych metod nie zastosowano zaś do członków marszu - też nieletnich - noszący ikony profanujące religię chrześcijańską.

Generalnie też rządy PiS są dla PL korzystne. Gdyby budżet - jak za PO - liczył ok 300 mld (a nie 500 mld jak dziś) to tej pandemii nie przetrwalibyśmy. Padłaby służba zdrowia. A śmierci byłoby znacznie więcej niż teraz.
Właściwa też, choć ryzykowna, jest - moim zdaniem - decyzja o tym by sprzedać suwerenność za 750 mld (czyli coś czemu Ziobro się sprzeciwia). Bo de facto my tej suwerenności teraz nie mamy - choć mamy ją de jure. Tylko co to za suwerenność skoro PL nie może sobie ustanowić sądów? Węgry mogły. Może Francja, Niemcy, Hiszpania itd., a PL nie. Decyzja tandemu Kaczyński - Morawiecki przypomina więc pokój kaliski Kazimierza Wielkiego z 1343r.: oddać coś czego się nie ma za konkret. Tylko, że diabeł tkwi w szczegółach. Kazimierz był zręcznym dyplomatą i potrafił wykorzystać okazje. Braciom Kaczyńskim tej zręczności brakuje, i może się okazać, że i cnoty nie ma i rubla nie ma. A już najgorzej dla PL byłoby, gdyby do tych funduszy dorwali się ludzie z tzw. totalnej opozycji (wszystko jedno: PO, Hołownia, SLD). Najgorzej, ponieważ oni po prostu za drobne odsypy (drobne w skali sumy, dla człowieka wielkie) po prostu przetransferowaliby te fundusze za granicę, a potem ew. uciekli, jak Tusk, czy Nowak.  
Dodajmy też, że nie ma żadnego zagrożenia, że te fundusze nie przejdą w sejmie - głosy grupy Ziobry nie mają tutaj żadnego znaczenia. Bo w takich małych kraikach jak Irlandia czy PL, to głosuje się dotąd, aż to co trzeba przejdzie.  

Ostania ważna rzecz za którą trzeba PiS pochwalić to polityka społeczna. Stabilna gospodarka z ujemnym stopami obligacji - na co pozwolić sobie mogą nieliczne państwa świata i stopniowe bogacenie się społeczeństwa. Pytanie, czy da się utrzymać w ryzach inflację. A kto w PO odpowiada dziś za gospodarkę? Chyba "śnieżny pył" Nitras, albo polonistka Leszczyna.

A co z silnym państwem, polityką historyczną, naprawą instytucji, sądów, sprawiedliwością, reformą oświaty, ściganiem zdrajców, repolonizacją mediów (wszystko jedno, czerwonych, czarnych ale związanych z tym krajem, a nie będących na jurgielcie), przywracaniem czci bohaterom niepodległości, podmiotową rolą? Jedno wiemy na pewno: tych spraw Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego nie zrobi. Będzie tylko o nich mówić. Może kiedyś zjawi się stronnictwo tak sprawne jak PiS w gospodarce, ale jednocześnie potrafiąca wprowadzić w życie sformuołwany przez tę partię program naprawy państwa? Kiedy?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

11-04-2021 [23:41] - Pers | Link:

Nie bardzo zrozumiałem o co autorowi chodzi bo miota się od ściany do ściany.
Jedyny wniosek to chyba ten, że PiS i PO to jedno zło.
Ja tam swoje zdanie mam ale ciekawe co PiS fani powiedzą na tę notkę?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-04-2021 [08:39] - Trotelreiner | Link:

@foros jest stałą gwiazdą na s24...dziś też został dowartościowany na SG szamba 24.
To opcja PO-SLD...i ewentualni fani PiS nic nie powiedza na tego produkcyjniaka...oleją.

Obrazek użytkownika Pers

12-04-2021 [09:20] - Pers | Link:

"@foros jest stałą gwiazdą na s24"

I wszystko jasne :)

Obrazek użytkownika J z L

12-04-2021 [10:45] - J z L | Link:

Pod 22 nickami (tego tylko roku) też byłeś tam gwiazdą.Tak przynajmniej ze 2 godziny pod jednym nickiem

Obrazek użytkownika Pers

12-04-2021 [14:01] - Pers | Link:

husky
S24 jest miejscem dla takich renegatów jak ty, nie dla Polaków.
Ostatnio słyszałem, że konto "Joszko z Londynu" na NEon24 wyleciało w kosmos. To prawda?
A ostrzegałem...

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-04-2021 [08:33] - Marek1taki | Link:

Wiele trafnych uwag. Niestety zgadza się, że zdrada w sprawie funduszy przejdzie głosami jawnej lewicy. Podobnie jak z pandemią PiS jest z nimi w koalicji.
Polityka społeczna jest tylko przekupstwem by nie było szemrania (przy wzroście kosztów życia, który nam fundują) na kolejny rozbiór Polski.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

12-04-2021 [10:14] - Zbyszek_S | Link:

Tak czy owak, wyjdzie Nowak

Obrazek użytkownika Centrystka

12-04-2021 [15:39] - Centrystka | Link:

A propos Nowaka, to czekam na ukazanie się w komentarzach lub tekstach blogerów uwagi czy wręcz stwierdzenia,że w/w wyszedł na wolność, bo tego domagał się Tusk w swoim sobotnim wywiadzie w TVN24.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-04-2021 [16:29] - Pani Anna | Link:

@Centrystka
No a nie z tego powodu wyszedł na wolność? Przecież  chyba nie dlatego że  przez 9 miesięcy nasza sprytna prokuratura nie potrafiła  wnieść  aktu oskarżenia  i to pomimo, że  strona ukraińska dostarczyła  wszystkie kwity? Szkoda, że  nie chcieli go sądzić  u siebie.

Obrazek użytkownika Centrystka

13-04-2021 [00:56] - Centrystka | Link:

@PaniAnna
To oczywista oczywistość, że Nowak wyszedł dzięki działaniu Tuska,który wcześniej dokonał towarzyskiego odkrycia w osobie sędzi rozpatrującej wniosek prokuratury o dalsze przedłużenia tymczasowego aresztowania Nowaka i przy najbliższym obiadku (a pani sędzi gotuje ponoć znakomicie!)wskazał jej jakie ma wydać postanowieni w tej sprawie, czyli po prostu uchylić areszt Nowakowi. A żeby było śmieszniej, to nijaki Ziobro zwany prokuratorem generalnym oświadczył publicznie w telewizji,że jeśli Nowak nie trafi ponownie do aresztu (w razie uchylenia postanowienia SO przez Sąd Apelacyjny), to, ten najgeneralniejszy z prokuratorów  ujawni publicznie materiały śledztwa. Biedaczek, nie wie o istnieniu tajemnicy śledztwa, no bo skąd miałby wiedzieć, skoro nigdy zwykłym prokuratorem nie był,a tylko udało mu się z bidą za drugim podejściem i zmianą egzaminującej komisji ukończyć aplikację prokuratorską.Takie ci to teraz  w Rzeczypospolitej prawa rządzą.

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [08:35] - Pers | Link:

Nie wiem jak to tam jest w sprawie Nowaka bo akt sprawy nie widziałem. 
Wydaje się zresztą dziwne, że prokuratura nie jest w stanie po wielu miesiącach sporządzić aktu oskarżenia mimo, że Ukraińcy podali go podobno na tacy.
Jedyne co przychodzi na myśl to "areszt wydobywczy", żeby zebrać haki na innych peowców. Tylko, że takie postępowanie jest nielegalne i nie powinno mieć miejsca w państwie prawa (i sprawiedliwości). Takie metody podobają się niektórym, np. obecny tutaj komentator spike popiera taką formę śledztwa ale to (mam nadzieję) margines wyborców PiS, dla których bolszewickie metody to coś normalnego.
W związku z tym możliwe jest, że znalazła się uczciwa sędzia, która nie chciała brać udziału w tej hucpie i Nowaka wypuściła. Zmusza w ten sposób prokuraturę do szybkiego wniesienia aktu oskarżenia, osądzenia i ew. skazania Nowaka. Paradoksalnie ta sędzia ratuje wizerunek PiS. 

Taką formę szykany zastosowano wobec Mateusza Piskorskiego, podejrzewanego o rzekomą działalność szpiegowską dla Chin i Rosji (i pewnie jeszcze dla San Escobar).
Trzy lata aresztu wydobywczego i do dziś prokurator nie jest w stanie przedstawić aktu oskarżenia. To chyba największa plama pana Ziobry.

Obrazek użytkownika Pers

12-04-2021 [16:33] - Pers | Link:

Centrystka

ŁoŁ... To Tusk jest taki mocarny?...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-04-2021 [10:42] - NASZ_HENRY | Link:

Oralna szarża @forosa:
Braciom Kaczyńskim tej zręczności brakuje ☺☻
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

12-04-2021 [11:03] - Zbyszek_S | Link:

"Właściwa też, choć ryzykowna, jest - moim zdaniem - decyzja o tym by sprzedać suwerenność..."

Obrazek użytkownika sake3

12-04-2021 [12:30] - sake3 | Link:

Za jedno można Pana pochwalić.Próbuje Pan rozpatrzyć za i przeciw choć troche chaotycznie i egzaltowanie.Jeśli mamy kogoś-osobę fizyczną czy grupę osób ocenić to własnie w taki sposób.Na Dyskusja jest tu koniecznajednej szali polożyć plusy ,na drugiej minusy i dopiero wyciagać wnioski.Przyzwyczajono nas już że w polityka jakim jest Kaczyński należy walić z całych sił,nie żałując wyzwisk i inwektyw,a partię przedstawiać w jak najgorszym świetle zwłaszcza w obcych mediach.Warto by spojrzeć na to szerzej i głębiej np na gospodarkę.Dyskusja jest tu konieczna.  

Obrazek użytkownika Centrystka

12-04-2021 [15:19] - Centrystka | Link:

Autor w tym tekście opisuje znaną prawdę jak PiS kosztem interesów Państwa Polskiego i jego obywateli walczy wewnątrz tzw. zjednoczenia w swoim obozie wzajemnie ze sobą (koalicjantami) o utrzymanie za wszelką ceną władzy,a nawet jej dalsze poszerzanie i płynących stąd profitów także dla swoich rodzin (spółki Skarbu Państwa).

Obrazek użytkownika spike

12-04-2021 [16:23] - spike | Link:

a czyim kosztem i jakie rodziny czerpały profity poprzednie rządy, od lewactwa zaczynając, a od wykupu i uwłaszczenia się na majątku państwowym ? Jak ja was lewactwo kocham, zawsze komuś wyliczacie wzbogacanie się, pomijając siebie.

Obrazek użytkownika Pers

12-04-2021 [16:56] - Pers | Link:

spike
Co się tak podniecasz?

Od 89' uwłaszcza się kto może i każda partia obsadza co się da swoimi pociotkami.
Teraz jest kolej PiS, słynne TKM.
Oczywiście nikt ich na salonach władzy nie potępi bo przedtem sami to robili albo będą robić w przyszłości.
Proste jak konstrukcja cepa.

Obrazek użytkownika J z L

12-04-2021 [17:45] - J z L | Link:

Panie Prezesie Kaczyński

"Porobiło się trochę" i jest potrzeba, pier***nąć pięścią w stół.

Do wyborów mniej niż 3 lata a czas zapieprza jak głupi.

Wiem że Pan takich wyrazów nie lubi i nie używa, ale to "wyższa konieczność".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-04-2021 [18:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Panie Prezesie Kaczyński
"Porobiło się trochę" i jest potrzeba, pier***nąć pięścią w stół."

To już było.
"metody dotychczasowe nie okazały się, niestety wobec wszystkich skuteczne, że do pewnych środowisk – biorących łagodność za słabość, wyrozumiałość za brak stanowczości, pobłażliwość za wahanie – zastosować trzeba takie metody, jakie są dla umysłów i psychik tego typu jedynie zrozumiałe. Jeśli są ludzie nierozumiejący rządzenia w rękawiczkach — będą się mieli sposobność przekonać, że potrafimy rządzić bez rękawiczek.
Nie dlatego żebyśmy mieli w tym kierunku inklinację, nie — jesteśmy ludźmi wojny i dlatego umiemy cenić rycerskość we wszystkich dziedzinach życia — ale dlatego, że będziemy zawsze i wszędzie czynić wszystko, co potrzeba aby wielkie i naprawdę dla większości Narodu wspólne cele — ład i na nim oparta siła Rzeczypospolitej zostały osiągnięte."

" Miejsca odosobnienia — nie trzeba tego chyba ukrywać — będą miały regulamin bardzo ciężki i surowy i nie będzie niczym innym, jak tylko narzędziem surowej i karzącej ręki Państwa. Znajdą się w nich te wszystkie Jednostki, których zachowanie się zagraża bezpieczeństwu publicznemu"
Tęsknota za rozwiązaniami statecznymi, niczym karabin u nogi elektoratu pisowskiego gotowa jest do działania.

Obrazek użytkownika ruisdael

13-04-2021 [07:42] - ruisdael | Link:

A ja zgadzam się dokładnie z każdym zdaniem autora. Niestety najlepiej idzie rozdawnictwo kasy, ale jest elektorat który ponad aptekę+ czy 500+ wolałby widzieć skutki reform moralnych, sprawiedliwości, godności narodowej.