Trwa Wielki Tydzień 2021 - znów odmienny od normalności

Dawno nie pisałem, ale nagromadziło się tyle osobistych i niezałatwionych spraw, że po prostu pisanie bloga musiało stać się sprawą drugorzędną. 

Nie znaczy to oczywiście, iż nie obserwuję tego co dzieje się w Polsce i na świecie. A dzieją się rzeczy bardzo złe, złe dla nas wszystkich i wynikające przede wszystkim z działań związanych z tzw. pandemią koronawirusa. Osobiście nie neguję, że ten wirus jest, ale ogólnoświatowa panika z tym związana wydaje się nazbyt rozdmuchana i prowadząca wprost do naszego zniewolenia, także - poprzez obostrzenia dla wiernych - w sferze ataku na naszą katolicką wiarę, czyli ograniczenie liczby osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach lub nawet - w niektórych przypadkach - zamykanie kościołów. 

A przecież trwa Triduum Paschalne upamiętniające Ostatnią Wieczerzę, Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa. Po smutnym dzisiejszym dniu nastąpi Jego Zmartwychwstanie. A przecież w Wielką Sobotę zawsze święciliśmy pokarmy. A teraz? Proponuje nam się żebyśmy sami odmówili modlitwę nad tradycyjną Święconką i uznawali to za rzecz w obecnych warunkach jak najbardziej dopuszczalną. 

Dla wszystkich chrześcijan na świecie to najsmutniejsze, ale i najradośniejsze w roku dni i najważniejsze wspomnienie największej Tajemnicy Wiary, dzięki której nabiera ona właściwego sensu i wymiaru. Dlaczego więc odbiera nam się szansę na osobiste spotkanie w tych dniach z Jezusem Chrystusem w Bożej Świątyni? 

Jacyś lewaccy kretyni biegają dziś po kościołach i zliczają wiernych uczestniczących w Maszach Świętych. Hipokryzja największych rozmiarów zważywszy, że nie reagowali na liczbę uczestników w tzw. marszach/wiecach "Strajku Kobiet". Ale tak naprawdę to nie oni są winni, ale Ci, którzy wyznaczyli limit wiernych w kościołach, chociaż w supermarketach ocieramy się jedni o drugich i nikt nie liczy tak naprawdę ilu klientów w danym momencie jest w sklepie. A to już hipokryzja rządzących. 

Dziś wspominamy śmierć Jezusa Chrystusa na Krzyżu. Dla ludzi wierzących jest to - jak wspomniałem -   jednym z najtragiczniejszych a jednocześnie najradośniejszych momentów przeżywania ich wiary, bowiem dzięki niej mogło nastąpić zapowiadane Zmartwychwstanie Mesjasza i również odpuszczenie nam Grzechu Pierworodnego. 

Z rąk katów zginął niewinny człowiek, który z woli Boga narodził się na Ziemi jako Jego Syn, aby nieść Jego Słowo. Nie został ukamienowany. Kaci i mordercy wpierw w swoim zaprzańskim i bałwochwalczym tchórzliwym obłędzie musieli Go poniżyć, ośmieszyć i zadać mu ból Drogi Krzyżowej. Wewnętrzna Moc Jezusa, której tak bali się Jego oprawcy i głęboka wiara w Ojca, jakiej nigdy - do dzisiaj - nie zaznali stała się dla Nas wszystkich odkupieniem naszych win.

Nauczyciel Słowa Bożego zginął tragicznie jedynie za głoszenie tego Słowa i wskazywanie innej, lepszej oraz godnej drogi życia, po której ludzie winni kroczyć ku Zbawieniu. Ale przecież ta śmierć sprowokowana i zadana Mu przez ziejących nienawiścią i strachem innych ludzi, sanhedryńskich  faryzeuszy, okazała się Zwycięstwem: Dobra nad złem, Miłości nad nienawiścią, Prawdy nad kłamstwem, Godności nad pogardą i małością, Życia nad śmiercią... To daje i nam  radość i możemy się weselić, bo Jego Zmartwychwstanie zapowiada też takie Zmartwychwstanie nas samych...

Zważmy jednak, że śmierć zadana Jezusowi a zakończona Jego zwycięstwem, czyli Zmartwychwstaniem nie kończy Jego Mesjanistycznej Drogi Życia na Ziemi. Wprost przeciwnie! Każdy z nas, naszych przodków i tych, którzy przyjdą po nas... My wszyscy wierzący w Niego jesteśmy budowniczymi kolejnych "odcinków" tej drogi... aż do Dnia Ostatecznego i wstąpienia do Królestwa Bożego...

Budujmy tą drogę do Bożej Szczęśliwości każdego dnia i najlepiej oraz najpiękniej jak tylko potrafimy. Trwajmy w prawdzie i głośmy prawdę,  nie bójmy się upadać, ale silni pokorą zawsze starajmy się wstawać i iść dalej tą jakże w sumie prostą drogą... zostawiając za sobą miłości, dobroci i mądrości ślady.

Jezus Chrystus poprzez swoje Zmartwychwstanie  dał nam wiarę w zwycięstwo i czerpanie radości nawet z cierpienia... Zło, obłuda, kłamstwo, ból... były dla Jezusa tylko tragicznymi etapami w drodze do zwycięstwa i pełnej chwały. Wierzmy więc, że obecne nasze doświadczenie koronawirusowe i tak zakończy się zwycięstwem Życia nad śmiercią, zwycięstwem nad mocami Zła, które zainicjowały i zaplanowały obecną pandemię.

Niech w codziennym życiu królują w nas Wiara, Nadzieja i Miłość a radość z pewności  Zmartwychwstania Pańskiego upewnia nas, że ostatecznie zatwardziałym piewcom Zła Bóg wyznaczył rolę przegranych i wiecznie potępionych... 

Niech Droga jaką wyznaczył nam Jezus Chrystus będzie naszą drogą wiary w zwycięstwo właśnie dobra, prawdy i piękna... a dla naszej Ojczyzny będzie zwiastowaniem jej zwycięstwa, ostatecznego zwycięstwa. Może faktycznie to Polska będzie tą iskrą, która zapali ogień serca powrotu do wiary dla Europejczyków i nie tylko. Może... ale będzie to od nas wymagało wielu poświęceń i trwania w wierze mimo wszystko, mimo tego, że świat się zlaicyzował, odszedł od Jezusa Chrystusa i dziś mamy do czynienia ze zniewalaniem ludzi przez tych, którzy uzurpują dla siebie miano faryzejskich nadludzi.  

Radujmy się i weselmy... i nie traćmy nigdy wiary, nadziei i optymizmu... Módlmy się, aby kolejne Święta Zmartwychwstania Pańskiego były na powrót normalne, takie jak przez setki lat. 

Na te dwa dni i dzień Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim wyciszenia z bieżących emocji politycznych i opamiętania w bezkrytycznym przyjmowaniu kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem, przeżycia zjednoczenia z Jezusem w czasie jego cierpienia i radości z jego Zmartwychwstania oraz miłości, ciepła, spokoju, pogody ducha, spotkania z rodziną i dzielenia się z każdym Bożą miłością.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Centrystka

02-04-2021 [17:00] - Centrystka | Link:

Pan autor wygłosił bardzo piękne kazanie Wielkotygodniowe, z którym jako katoliczka mogłabym się zgodzić,gdyby nie wprowadzenie pewnego zamętu i pomieszania pojęć. Autor pisze bowiem: "Osobiście nie neguję, że ten wirus jest, ale ogólnoświatowa panika z tym związana wydaje się nazbyt rozdmuchana i prowadząca wprost do naszego zniewolenia, także - poprzez obostrzenia dla wiernych - w sferze ataku na naszą katolicką wiarę, czyli ograniczenie liczby osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach lub nawet - w niektórych przypadkach - zamykanie kościołów.",zarazem pośrednio niejako zapewniając,że nie należy do sekty płaskoziemcowo-antyszczepionkowej, bo uznaje za prawdę fakt panującej pandemii. Ale co do obostrzeń związanych  z kultem religijnym,a zwłaszcza z obecnym okresem Wielkanocnym, zaczyna popadać w przesadę,żeby nie rzec: w paranoję,twierdząc,że te obostrzenia są atakiem na wiarę katolicką! Człowieku! czy Ty naprawdę nie widzisz tego,że tu się rozgrywa walka nie tylko o zdrowie,ale o życie ludzi,którzy setkami codziennie umierają na tę straszną zarazę? Uważasz,że Miłosierny Bóg,który przecież jest Miłością ,a nie sadystycznym, okrutnym bogiem islamu, czy choćby starotestamentowym, poczytywałby ludziom wierzącym w Niego za grzech, gdyby te wszystkie ważne uroczystości Wielkanocne  obchodzili w domu  a pośrednictwem TV czy radia TV?!?! Czy Kościół, poza niektórymi głupimi,ciemnymi klechami, czy episkopat i Ojciec św. nakazują wiernym narażać się na poważne,nieraz śmiertelnie niebezpieczeństwo przebywania w świątyniach, które przecież są budynkami,a więc obiektami zamkniętymi,i to bez wentylacji? Gdyby obecny rząd nie był tak ściśle związany z polskim Kościołem, że boi się narazić hierarchom,dawno już pozamykałby wszystkie kościoły chroniąc swoich obywateli przed dalszym wzrostem i rozprzestrzenianiem się epidemii.

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [19:39] - Pers | Link:

"w świątyniach, które przecież są budynkami,a więc obiektami zamkniętymi,i to bez wentylacji?"
Biedronki i lidle przeniosły się na otwarte place gdzie halny robi wymianę powietrza co minutę? Nie wiedziałem...

Obrazek użytkownika Centrystka

02-04-2021 [20:58] - Centrystka | Link:

@Pers
Mimo wszystko ani w Biedronkach, ani w Lidlach jakoś nie widać tłumów stojących przez godzinę obok siebie i często wspólnie śpiewających - a może się mylę..? No i w kościołach raczej trudno spotkać dobrą wentylację.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-04-2021 [22:19] - Pani Anna | Link:

@Centrystka
Za to macaja te same towary, w Realu przymierzaja buty i ciuchy ktorych nota bene w pozamykanych obok sklepach na tym samym pasazu i przy tej samej wentylacji kupic sie jez nie da. Kasjer golymi rekami wydaje pieniadze przechodzace nastepnie Bog wie gdzie, wozki tez wciaz te same itd. Itp. Wirus widac jest zbyt pobozny i upodobal sobie koscioly.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [07:55] - jazgdyni | Link:

@Centrystka

Chyba pani służba robi zakupy.
Osiedlowy, prywatny i bardzo dobry market spożywczy. Oceniając rozmiary, pojemność wg. ograniczeń gdzieś 10 - 15 klientów. Stoję szósty przed drzwiami. Ochroniarz wpuszcza po jednym, gdy ktoś wychodzi. Wreszcie wchodzę, konkretnie po zamówiony boski, domowy sernik, czyli na 5 min max. Dział mięsno - wędliniarski (rewelacyjna biała, pasztety, wszystko własny wyrób i świeże, dobre mięsa) - jeden przy drugim stoi kolejka 20 osób. Odległość między nimi nie większa niż 50 cm. To osiedle korporacyjne, więc młodzi nie tylko bez skarpetek, lecz także maski zawadiacko na brodzie z odsłoniętym nosem. W sumie w sklepie ze 40 osób. W okolicznym Lidlu i Biedronkach (3 w promieniu kilometra) identyczna sytuacja, głównie przy kasach.
W kościołach ludzie praktycznie stoją/siedzą/klęczą w jednym miejscu. Dystans jest stały i łatwo kontrolować. Zagrożenie co najmniej 10 razy mniejsze niż tam na zakupach.

Bądźmy uczciwi w ocenianiu. Jak trzeba z rozsądkiem i bez ściemy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-04-2021 [20:13] - Pani Anna | Link:

@Centrystka
Poniewaz po awatarze wyglada mi Pani na istote inteligentna, to proponuje mala zagadke: dlaczego fryzjer moze isc do kasjera z biedronki, a kasjer nie moze do fryzjera i gdzie moga pojsc razem?

Obrazek użytkownika Centrystka

02-04-2021 [20:49] - Centrystka | Link:

@Pani Anna
@ Pers
Na te odpowiedzi to ja jestem za cienka,od tego mamy min.Dworczyka i innych nieomylnych mędrców - czyż nie..?

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-04-2021 [20:58] - Pani Anna | Link:

@Centrystka
Obawiam sie, ze Dworczyk nie zna odpowiedzi. Niedzielski i Morawiecki rowniez.

Obrazek użytkownika tricolour

02-04-2021 [22:34] - tricolour | Link:

@Anna

Fryzjer nie stoi nad kasjerem pół godziny i nie chucha na niego - dlatego fryzjer może iść do kasjera, szczególnie gdy kasa samoobsługowa.

A w drugą stronę jest inaczej: fryzjer stoi i chucha.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2021 [09:23] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Jezeli fryzjer jest zdrowy, to chocby i 10 godzin chuchal, to niczego nie wychucha. Zasmarkany fryzjer raczej nie bierze sie do roboty.  Na kasjera chucha dziennie tysiace ludzi, malo tego, przebywa nie pol godziny, a 8h w tym samym pomieszczeniu z klima, a zyje i ma sie dobrze - to z moich osobistych obserwacji. Cale zycie przezylam (bez maski) i tylko kilka razy zlapalam sezonowa grype, dziwne, bo nikt mi nigdy nie mowil, komu mam pozwalac na siebie chuchac i gdzie mam przebywac.

Obrazek użytkownika tricolour

03-04-2021 [13:09] - tricolour | Link:

@Anna

Hm... ja też całe życie przeżyłem bez maski i jest git. A mój kolega z pracy, niespełna trzydziestoletni, dwójka małych dzieci, nie przeżył. Raczej trudno mi użyć Pani argumentów wobec dwudziestoletniej wdowy bez środków do życia, bo na razie uwięzili ją na kwarantannie i nawet męża pochować nie może. Jak Pani widzi - punkt widzenia i tak dalej... Zresztą nasz ulubieniec z Gdyni też się chował rok po kątach, a teraz - gdy zaszczepiony - hardy jak nigdy dotąd. Śmieszne to, ale pokazuje prawdziwą ludzką naturę.

W każdym razie na tą niegroźną chorobą umierają ludzie. Oczywiście można na to machnąć ręką, bo skoro ktoś umiera, a nie ja, to co mnie to obchodzi? W sumie - rzeczywiście mało obchodzi, ale jednak warto mieć standardy inne od ciemnej nory gdy zagrożenie, a hardość gdy ono minie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2021 [14:04] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Widzi Pan, czasem niektorzy ludzie umieraja nawet po ugryzieniu pszczoly, czy to oznacza, ze mamy je wytepic badz na stale przywdziac kombinezony? Tak dziala przyroda, jeden przezyje raka, innego zmoze przeziebienie. Wsrod "wyszczepionych" w Niemczech do marca odnotowano 351 zgonow, nazywa sie je "sporadycznymi" (!), podczas gdy kazdy zgon covidowy jest naglasniny i przypisywany jako przyczyna smierci nawet gdy kogos przejedzie mtocykl. To uraga ludzkiej, a w kazdym razie mojej inteligencji. Zycze Panu wesolych, normalnych i bezmaskowych Swiat.

Obrazek użytkownika tricolour

03-04-2021 [19:00] - tricolour | Link:

@Anna

Na razie jest swoista moda na covid i stąd spory zajob. To jak z ręcznie robionymi skarpetkami. Dosłownie.

Dziękuję za życzenia Wielkanocne i Pani też życzę zdrowych i spokojnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [09:26] - jazgdyni | Link:

Poza tym poczochranym, jak widzimy po wielu blogerkach (nasze są porządnie uczesane. Z grzywką i wąsikiem), można być bezkarnie i bez bólu. Natomiast bycie głodnym i brak jedzenia, to poważna sprawa. Ja bez mego ulubionego kawioru nie mogę wstać z krzesła.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2021 [10:22] - Pani Anna | Link:

@Januszek z Gdyni
Komu jak komu, ale tobie bardzo by sie przydal porzadny fryzjer. Patrzysz ty czasem w lustro? Poczul bys sie lepiej, mowie ci, nic tak dobrze nie robi na glowe jak nowa fryzura. Nie warowal bys tu calymi dniami i nocami, a moze i napisal bys czasem cos madrego, skoro juz musisz pisac.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [17:32] - jazgdyni | Link:

Mój fryz a'la Andy Warhol nie odpowiada? Pani profesor preferuje łysych? Taki Cyrankiewicz to podobno był pies na kobiety. Nie, ja już we wielu rejsach sam się trymowałem na głowie maszynką Philips. I znienawidziłem facjatę karka. Aczkolwiek muszę dbać o włosy. One też się starzeją.

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [22:46] - Pers | Link:

Centrystka
"sekty płaskoziemcowo-antyszczepionkowej,"

Wam, "wolnym" i przestraszonym maseczkowcom podobałyby się takie widoki w Polsce:
https://twitter.com/DarkiFrank...
Dziś konie a jutro może czołgi? 

Obrazek użytkownika Centrystka

03-04-2021 [00:42] - Centrystka | Link:

@Pers
Czy Tobie przypadkiem cosik się nie pomięszało,co?

Obrazek użytkownika Pers

03-04-2021 [07:29] - Pers | Link:

Centrystka
A co? Nie podoba ci się jak w Belgii walczą z "antymaseczkowcami"?

Obrazek użytkownika Centrystka

03-04-2021 [16:43] - Centrystka | Link:

@Pers
Bardzo mi się podoba,tyle że mnie to g..o obchodzi, nie tak jak Ciebie.Poza tym patrz:jak wyżej.
Aha,przypominam jeszcze,że nasza matka Ziemia jest jednak płaska, a nie kulista, jak twierdzą w UE i inni tacy,bo przecież wszystkie rzeki,morza i jeziora wypłynęły by z niej - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [09:28] - jazgdyni | Link:

Nie obrażaj bidulki. Będę go bronił, jak każdego garbatego.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-04-2021 [23:18] - krzysztofjaw | Link:

Centrystka

Czy nie widzi Pani absurdów, które dotyczą wprowadzanych obostrzeń? Lidle i Biedronki są przed świętami zapełnione gromadą ludzi. Nawet Stokrotka wprowadziła kilkudniowe otwarcie swoich drzwi do godziny 24-tej. A w kolejce do kasy w tych sklepach? Czy ktoś przestrzega odległości? Nie zauważyłem  żeby tak było a dziś zresztą robiłem zakupy świąteczne i widziałem co się dzieje.  Pełno luda! No cóż.... Zgadzam się z tym, że wirus jest, ale nie był do tej pory tak zjadliwy jak przewidywano. Więcej ludzi umarło na zwykłe choroby i to ze względu na brak dostępności do normalnej a nie covidowej służby zdrowia. Dziś wszystko w ochronie zdrowia stoi na głowie. Przekładane są planowane zabiegi, które mogłyby uratować niejedno życie. A tak... Mamy się leczyć telefonicznie (choć od niedawna możemy żądać wizyty bezpośrednio u lekarza), wielu lekarzy opuściło swoje miejsca pracy na rzecz pomocy covidowej. Czy tak to ma wszystko wyglądać? 

Rozumiem Pani ogląd całej tej sytuacji, ale niechże Pani spojrzy zdroworozsądkowo. Gdzieś zniknęła np. grypa, która od setek lat zawsze siała swoje śmiertelne żniwo. A dziś? Praktycznie jej nie ma, bo wszyscy łapią koronawirusa. Szczepionki to wielka ściema, bo aby takie szczepionki stworzyć to trzeba minimum 5 lat. A te powstały w rok? A poza tym były opracowywane na jedną mutację koronawirusa a dziś mamy już tych mutacji co najmniej kilkadziesiąt. Także trochę umiaru w krytyce ludzi, którzy są sceptyczni wobec obostrzeń i szczepień. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

02-04-2021 [23:34] - Pers | Link:

Przynależność do sekty kovidowej i zdrowy rozsądek?
Coś takiego w przyrodzie nie istnieje.
Świrus, jak się okazuje, częściej atakuje mózgi niż płuca.

Obrazek użytkownika Centrystka

03-04-2021 [01:10] - Centrystka | Link:

@Pers
czyżbyś więc został zakażony, o czym świadczyć mogłaby treść  Twojego "komentarza" jako produktu Twej mózgownicy? A płucka wciąż zdrowe?

Obrazek użytkownika Centrystka

03-04-2021 [01:04] - Centrystka | Link:

@Autor
Ależ ma Pan rację; oczywiście jest mnóstwo absurdów, jeden goni drugiego,a rząd już goni w piętkę i stwarza coraz większy chaos,,służba zdrowia kładzie się na obie łopatki. Ale ta niezwykle groźna dla nas wszystkich sytuacja nie ma jednak nic wspólnego z jakimiś atakami na Kościół czy nawet na religię katolicką! Na litość Boską! niech Pan przestanie powtarzać i rozsiewać takie mega bzdety wymyślane przez fałszywych obrońców Kościoła dla ciemnego ludu,który wszystko kupi - jak mawia klasyk z KurWizjii. Jest Pan na to za inteligentny,żeby  tak się dawać podpuszczać. Ja też jestem katoliczką,ale uważam,że w tak nadzwyczajnej sytuacji obejmującej prawe całą naszą planetę,należy stosować środki jak najbardziej radykalne z zamykaniem kościołów włącznie, co postuluje świat lekarski nie tylko w Polsce, dla zapobiegania  dalszemu rozwojowi tej cholernej zarazy.
Życzę spokojnych,zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Obrazek użytkownika Pers

03-04-2021 [07:29] - Pers | Link:

Centrystka
"należy stosować środki jak najbardziej radykalne z zamykaniem kościołów włącznie,"
Tobie polecam dodatkowo ukrycie się pod łóżkiem. Oczywiście w podwójnej "maseczce" (najlepiej z ceraty) plus oczywiście przyłbica z pleksy.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-04-2021 [07:03] - Kazimierz Kozio... | Link:

@Centrystka "Uwazasz, ze Milosierny Bog..." Mniej pychy! Uwazasz ze wiesz co Milosierny Bog bedzie poczytywal za grzech? jak juz trafisz do Nieba to zapewne sie zdziwisz kogo tam nie spotkasz. Myslisz ze Omnipotentny ma inne kryteria dla Florydy, Teksasu, Bialorusi? Jezeli boisz sie smierci to wspomagaj sie psychotropami a nie rozporzadzeniami urzednikow

Obrazek użytkownika Centrystka

04-04-2021 [01:03] - Centrystka | Link:

Tego,co Bóg traktuje jako grzech nauczono mnie na lekcjach religii,z katechizmu i Pisma św.. Ale Ty pewnie uważasz, że wiesz lepiej, bo może należysz do jakiejś sekty.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-04-2021 [22:55] - paparazzi | Link:

Ale ma pan komentatorów;-). Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-04-2021 [10:52] - krzysztofjaw | Link:

paparazzi
Nic to. Już dawno przestałem się przejmować trollowaniem. 
Pzdr i zdrowia na te Święta Życzę oraz cudownych spotkań rodziny z Jezusem

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-04-2021 [06:52] - Kazimierz Kozio... | Link:

"zamykanie kościołów; Proponuje nam się żebyśmy sami odmówili modlitwę; odbiera nam się szansę na osobiste spotkanie".
za ta dzialalnoscia ktorej nie aprobujemy stoja konkretni ludzie. pietnujmy ich z nazwiska! inaczej to tylko Polakow narzekania na beznadzieje w nadziei ze znow 'zstapi Duch i odnowi oblicze tej ziemi' wiec poki co modlmy sie i uszy po sobie.
wiec "Trwajmy w prawdzie i głośmy prawdę" jak szanowny autor nam zyczy w Wielkanocnym oredziu

Obrazek użytkownika Czesław2

03-04-2021 [07:43] - Czesław2 | Link:

Współczuję Panu, Panie Krzysztofie. Zawodowcy, jak widać jadą 24h/dobę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [09:30] - jazgdyni | Link:

Pracują na akord. Płacą to piszą 24h/7d. nawet o 25-tej.

Obrazek użytkownika Centrystka

03-04-2021 [16:25] - Centrystka | Link:

@jazgdyni
i dlatego tak intensywnie"komentujesz" wszystko i wszystkich  tutaj?

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [17:35] - jazgdyni | Link:

Bo cierpię na bezsenność, a jedyne krzesło mam przy komputerze.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-04-2021 [10:54] - krzysztofjaw | Link:

Czesław2
No cóż. Muszą to piszą. A do tego może jakieś dodatki wynagrodzeniowe mają, np. po 3 czy 4 złote za wpis (podobno takie są ceny trollowania, ale nie wiem czy tak faktycznie jest). 
Pzdr z życzeniami świątecznymi

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-04-2021 [11:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

W moim przypadku to 3 - 4 zł. za literkę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2021 [17:36] - jazgdyni | Link:

To ty bogacz jesteś. Załatwisz mi? Widzisz ile w chwilę mogę napisać. Jakieś 500 zł na godzinę.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-04-2021 [11:07] - Czesław2 | Link:

Witam, dziękuję za życzenia. Wzajemnie, życzę spokojnych świąt z Bogiem. Dla wszystkich tutaj na blogu również.

Obrazek użytkownika Pers

03-04-2021 [11:30] - Pers | Link:

"Muszą to piszą"
Kogo masz na myśli?

Obrazek użytkownika sake3

03-04-2021 [15:34] - sake3 | Link:

Jak widać w sporze medialnym jako najgroźniejszego nosiciela koronawirusa uważa się kościół katolicki.A dlaczego nie markety które przecież są otwarte dłużej niż kościoły i liczniej odwiedzane? Tego nie widzi taki pan Hołownia który chce być prezydentem Polski.Wg niego kościół to tylko budynek a czym są inne obiekty.Przestrzeganie obostrzeń jest koniecznością ale podejrzewam,że lewica pod nazwą zamknięcie przybytków sakralnych uważa zamknięcie ich na zawsze.Pani Senyszyn nawet nie tai,że walka dopiero się zaczyna.

Obrazek użytkownika J z L

05-04-2021 [13:10] - J z L | Link:

Krzysztofie

Uśmiechu i radosnej zabawy w Lany Poniedziałek
Jak też miłego, radosnego i rodzinnego świętowania