Wracamy do feudalizmu?

Już każdy widzi, że demokracja się nie sprawdza. A już demokracja parlamentarna to kompletna parodia, gdyż w parlamentach najczęściej lądują idioci i cwaniacy. Przestępcy też, co widać dobitnie w polskim Senacie.

System partyjny to kolejna bzdura. Widzimy jak to się dzieje. Albo grupa kolesi ma wspólne interesy i jeszcze tylko potrzebuje władzy. Lub też jakieś kgb, mossad, czy cia, chce skrycie rządzić którymś państwem i wystawia różnych palikotów, petru, czy hołownie. Potwierdził to człowiek służb specjalnych, gen. Czempiński, były szef UOPu, przyznając, że to on założył Platformę Obywatelską (Na czyje polecenie? Bo nasz super-szpieg, Zacharski powiedział, że to głupek).
A potem te idiotyczne systemy głosowania, niby na wybranego gościa, a na prawdę na partię. Wybierasz sobie jednego, głosujesz na niego, a wygrywa inny. To się kupy nie trzyma. To parodia.
Wpędzili nas Grecy w kanał z tą demokracją. I zawsze to było oszustwo. Czy w Atenach, Rzymie, lub Wenecji zawsze była grupa trzymająca władzę.

No dobrze... Jeżeli nie demokracja, to co tu jeszcze może być?
Autorytaryzm? No nie, to półśrodek. Znowu mamy ten paskudny parlament pełen worów i idiotów, jak u nas, czy w Strasburgu.
Pozostaje więc autokracja, lub, jak to woli, dzisiejszy, tak pogardzany przez liberalnych demokratów, totalitaryzm.
Tak! To jest to! Przynajmniej tak długo, póki nie wymyślimy czegoś fajniejszego.

To tylko fragmentarycznie moje przemyślenia. Cały ten ciąg myślowy odbywa się w głowach tych, co są w stanie to rzeczywiście realizować.

Sky is the limit!

Chyba wszyscy dobrze znamy ten amerykanizm. Nie, nie – nie chodzi o utwór tego hip-hopowego grubaska The Notorious B.I.G
Choć on ideę ładnie w klipie prezentuje (to pokazuję poniżej).

To końcowy etap tej amerykańskiej fantazji, dla której miliony imigrantów, w tym połowa nielegalnych zdąża do USA. Wiecie – na początku jest "od pucybuta do milionera", a na końcu właśnie mamy "sky is the limit" – jedyną granicą jest niebo. Możliwości są nieograniczone.

Jest paru ludzi na świecie, którzy w takie nieograniczone możliwości uwierzyło. Bo co może im przeszkodzić? Taki Trump? Wart 3 miliardy USD? Tyle to ma podstarzały nasz lokaj Soros. My mamy setki miliardów! My jesteśmy 4, 5..... N-ta władza. Kto nas zatrzyma?! Australia już się ukorzyła, po tym, jak podskakiwała.

Wielu publicystów, w tym Rafał Ziemkiewicz, sądzi, że im chodzi tylko o forsę. O jeszcze większą forsę. Bzdura! Oni chcą mieć cały świat.

Tragifarsą jest to, że to faceci z pokolenia 1968. Flower power. Walki z policją w kampusach, koszulki z Che i książeczka Mao w kieszeni. Chłopcy ze szkoły Keruoca, zakochani w balladach Ginsberga i wsłuchani w mądrości Chomsky'ego. Komuniści w sercach i bolszewicy w działaniu.

Oni pragną zdobyć cały świat. I urządzić go po swojemu. To, chyba nikt nie ma wątpliwości, nie będzie demokracja. Oj, nie. Oni są na to zbyt inteligentni. To będzie taki "miękki totalitaryzm". Coś na pewno w tym stylu sobie wymyślą.

Działają w imię swojej nowej, wyidealizowanej przyszłości od momentu, jak tylko opanowali internet, potem gazety papierowe, Hollywood, koncerny telewizyjne... Media, informację i komunikację.

Właśnie rozprawiają się z religią (opium dla mas – Karol Marks). Zaczęli od najsłabszej – chrześcijaństwa. Płoną kościoły... fizycznie atakuje się księży.
Bardzo jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać, gdy zabiorą się za islam.

Rozpoczęto, wykorzystując przy okazji pandemię, ważny etep dla ich projektu świata przyszłości. To zniszczenie klasy średniej. Ona jest w przyszłej konstrukcji – światowym systemie autokratycznym niepotrzebna. Szczególnie szeroko pojmowana inteligencja. Po co przyszłej wielkiej władzy ktoś ma patrzeć na ręce, krytykować, lub choćby kręcić nosem.
Zbuduje się nowy powszechny lud, mocno niedouczony, niewiele wymagający, niespecjalnie narzekający, bo zabezpieczy im się to, co potrzebują. Z dużą dozą przyjemności, rozrywki, używek, wolnej i wielopłciowej miłości, plus oczywiście tradycyjnego grilla i fastfudy. Niech się cieszą i bawią. Tak jest – chleba i igrzysk. Netflix już jest.

Na koniec – najważniejsze zadanie, a właściwie dzisiaj idee fixe jednego z tych przyszłych, niedoszłych tyranów, Billa Gates'a, - depopulacja planety Ziemia.
Projekt powoli się rozkręca. Najpierw aborcja "na pstryknięcie palcem". Taka dodatkowa i powszechna antykoncepcja. Są już nawet głosy, że jak dzieciak nie będzie się podobał, bo jest na przykład "trudny", to aborcja może być aż do szóstego roku życia.
Wtedy na pewno nastolatki nie będą brykały i nie będą krnąbrne i buntownicze, bo wyczują, co czai się za rogiem.

Z drugiego końca, wiek emerytalny oczywiście się podniesie do maksimum. Czyli do końca. A kto jeszcze będzie miał tyle sił, że "naturalnie nie zejdzie", to... no cóż, pomoże się mu.
Nie ma mowy o żadnym okrucieństwie – o, nie! Humanitarnie i spokojnie, a może nawet radośnie pozwoli się nieprzydatnemu już do niczego seniorowi zasnąć.
Pamiętajmy – światowi mędrcy i eksperci (Klub Rzymski) wyliczyli, że optymalna liczba Polaków to 15 milionów. Dzisiaj jest nas ponad 37 mln. Jeżeli im się uda i nas pokonają, to się będą musieli nieco namęczyć, by się pozbyć 21 milionów ludzi z niedużego terytorium.
A przecież muszą się pozbyć również z innych terytoriów.
Jakaś kolejna super-pandemia? A ta dzisiejsza, to tylko próba generalna?

Zdajecie sobie państwo sprawę, że to tylko taka moja fantazja. Rozważania hipotetyczne. Lecz czy ktokolwiek, ze stuprocenową pewnością może zaprzeczyć wyśmiać, powiedzieć, że to bzdura?
No, słucham.

https://youtu.be/d3vOeCkeCNA

.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [09:21] - angela | Link:

To jest nasze bezpieczenstwo i wolność,  chwala temu rzadowi, ze wzmacnia Polskę,  zbroi, dba o wlasny rynek, i uniezaleznia energetycznie.
Tamci, co teraz tak się pchają do wladzy, sprzedali nas calkowicie, osłabili, uzaleznili od wszystkiego.
 

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [09:28] - Pers | Link:

Niemcy będą kupowali od nas droższy gaz? Ciekawa koncepcja. Kto wie czy nie dostaniesz Nobla z ekonomii?

Tutaj masz coś o zbrojeniu. Źródła amerykanskie.
http://xn--niepodlegy-i0b.pl/#...

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [17:23] - angela | Link:

Pers, droższy,  nie powiedziane.
Niemcy będą się cieszyc, ze w ogóle gaz mają.🙂

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [17:37] - Pers | Link:

Twoja ignorancja jest porażająca.
Mnie guzik obchodzi skąd i za ile Niemcy bedą mieli gaz ale mam dziwne przeczucie, że będą mieli tańszy i to my będziemy od nich kupować. Znając jednak idiotów, ktorzy nami rządzą to będziemy ostro przepłacać. Ale za to będziemy miec gaz "patriotyczny", z USA.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [03:16] - jazgdyni | Link:

@Angela

Widzisz, to, co piszesz, to twój punkt widzenia. Tak się dobrze składa, że słuszny. @Pers, czy @rolnik mają swój punkt widzenia - przeciwny do twojego. Z jakichś, sobie tylko znanych powodów, nienawidzą obecnej władzy. Nie będę wnikał dlaczego. Co byś dobrego napisała, myśląc w dobrej wierze i pozytywnie, to oni natychmiast zanegują. Nie licz nigdy na pozytywne i obiektywne uwagi z ich strony. Oni są wyłącznie od krytyki i kpiny. Coś kiedyś im poszło nie tak, zgorzknieli i już inaczej nie potrafią. To biedni ludzie. Choć gorzej mają wszyscy wokół nich, ci, którym codziennie życie zatruwają.

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [06:53] - Pers | Link:

Trudno nie reagowac jak ktoś pisze tak odlotowe idioryzmy.

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [08:48] - angela | Link:

@jazgdyni, ja to wszystko wiem, a piszę dla czytajacych, bo na tysiace czytających, jest tylko kilku komentujacych, szkoda, ze Admin, nie uruchomi łapek.
Dobrze ze piszesz tak piekne i mądre artykuly, o roznej tematyce,  można z nich b. duzo sie dowiedziec.
Twoje notki, to perełki na NB.

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [19:06] - Pers | Link:

Andżela, jakie perełki?
To są perliska wielkości arbuza !

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [19:21] - jazgdyni | Link:

Trzymaj się Angelo. Mie damy się światowej prostytucji.

Oni silni pieniądzem, umysłem i ciałem są słabi.

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [19:26] - Pers | Link:

Andżela
Jak chcesz dowiedzieć się coś o rurach NS to sobie poczytaj choć watpie czy coś zrozumiesz

https://konserwatyzm.pl/lewick...

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [09:02] - angela | Link:

@jazgdyni,  oj nie wiem, czy da sie tak odizolowac, dzieci, wnuki, szkoła,  pewnie takie wspolczesne dobrowolne  getto.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-02-2021 [22:06] - Roz Sądek | Link:

Doczytałem do połowy napisanych wg podanej kilku miesięcy temu nuty komentarzy i dalej nie czytam, bo przyszło mi do głowy pytanie, wydaje mi się, że ważne. Co Wy wszyscy anty poczniecie jak $Bill i trzymająca cugle reszta NWO wyłączy Wam neta? No, nie tylko Wam, wszystkim. Ot tak: pstyk, był net nie ma i nie będzie. Moja teoria spiskowa jest taka, jak już spełnicie swoją rolę, to wyłączy.
(Aha, może nawet nie wiecie w jakiej gracie sztuce i na którym stoicie planie podpierając halabardy).
 

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [07:11] - Pers | Link:

Mi internet nie jest do niczego potrzebny. Ot, sposób spędzania wolnego czasu.
Ale gdzie ty będziesz wielbił "dobrą zmianę"?

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [09:14] - angela | Link:

Pers, tam gdzie ty walczysz o tą złą.

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [09:34] - Pers | Link:

A gdzie ja niby "walczę"?

Pisz te swoje farmazony, nic bardziej nie szkodzi "dobrej zmianie" niż niedouczeni fanatycy. Gdybym był Kaczyńskim to bym was kazał pozamykać. Bez klamek.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-02-2021 [20:18] - Jan1797 | Link:

Pers'ie musisz poczekać
Pora zając się losem wygnańców z pierwszej Solidarności, zanim nastanie moda hołubienia
wszystkiego oprócz własnej historii najnowszej.
Zakładając, że nigdy to nie nastąpi z racji waszej pychy.
 Tak się składa, że widziałem w hamburskim porcie czterdzieści lat wstecz"uciekinierów"
Do dzisiaj mam przed oczami lady biur turystycznych, obok kolejki naszych do zakwaterowania
w obozach przejściowych. Jarzysz, obozy przejściowe i kartki żywnościowe lat 80?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-02-2021 [10:02] - Imć Waszeć | Link:

"Neta" już nie da się wyłączyć, bo to jest struktura rozproszona. Na przykład ja mogę sobie zrobić "Neta" w oparciu o routery, switche i koncentratory w ramach mojego domu, osiedla, miasta, państwa i to zupełnie niezależnie od innych "Netów". Problem stanowi raczej "wspólne" oprogramowanie faszerowane stale różnymi dziurami dla potrzeb służb. Niedawno Izraelczycy wykryli, że chińscy hakerzy od kilku lat korzystali z tajnego oprogramowania amerykańskich służb i NSA, które zostało tajnie zaprojektowane m.in. do szpiegowania Chińczyków. Do tego należy zaliczyć tez oprogramowanie routerów oraz backdory porobione w procesorach i chipsetach.

https://www.bleepingcomputer.c...

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [10:37] - jazgdyni | Link:

Cześć Imć Waszeci.

No właśnie. Słyszałem właśnie opowieść, jak praktycznie we wszystkich komputerowych i internetowych elementach, już w fazie projektowania tworzy się i zabezpiecza backdoory, by w razie czego, można się było dostać od piwnicy. Jeżeli Chińczycy złamali NSA, gdzie, jak mówią, używa się najbardziej wyrafinowaną ECC - tę kryptografię eliptyczną, której nie można złamać, to ja nie wiem.

Ale z drugiej strony taki darknet jakoś dobrze się trzyma i oni tam dobrze wiedzą co robią, korzystając z tej właśnie struktury rozproszonej.

Jednak jestem przekonany, że ludzie, jak będzie trzeba, to coś nowego i dobrego wymyślą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-02-2021 [13:39] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie, jeśli wyłączy się USA, to Internet będzie działał. Pogdybajmy. Moja sieć lokalna będzie działać, sieć pomiędzy polskimi miastami będzie działać, połączenia z niektórymi innymi państwami też, o ile nie są już obsługiwane przez firmy z kapitałem amerykańskim. Zawsze można zestawić inne łącze, jak to pre-NASK-owe do Szwecji w latach 80-tych. Za to nie będą działać serwisy zlokalizowane na terenie USA takie jak portale, serwery gier, media społecznościowe, wreszcie update'y oprogramowania z USA i do systemów operacyjnych; jak przejdziemy kompletnie na licencje elektroniczne, to nie będzie żadnych nowych kluczy do Windowsów, ale nie będzie też weryfikacji powtarzalności klucza. Jednym słowem to USA strzeli sobie w kolano, a nie reszta świata. Co do dalszego rozwoju, to zapewne każde państwo wybierze sobie jakiś kod Linuxa i na tej bazie zbuduje własny system operacyjny. Podobnie z technologiami i oprogramowaniem do routerów. Na pewno wyłączenie Internetów przez Billa nas nie ruszy do tego stopnia, żeby się z miejsca rzucać do rzeki jak Wanda. Wreszcie na koniec prognoza. Izolowanie Internetów krajowych jest jak najbardziej do pomyślenia i może okazać się opcją pożądaną w dobie cyfryzacji administracji, lecznictwa, edukacji, płac i płatności lokalnych itp. Wtedy potrzebna stanie się struktura dwu- lub więcej warstwowa zbudowana analogicznie jak system kont i certyfikaty uprawnień użytkownika. Myślę o czymś w podobie systemu operacyjnego na cały krajowy Internet, a nie tylko na poszczególne maszyny. BTW: "North Korean hackers target defense industry with custom malware": https://www.bleepingcomputer.c... Wracamy do ery replikatorów: "Ryuk ransomware now self-spreads to other Windows LAN devices": https://www.bleepingcomputer.c...

PS: Hmmm, czy przypadkiem "Internet krajowy" to nie byłby taki właśnie nowoczesny feudalizm? Można go skalować na regiony/województwa, miasta, firmy, organizacje, osiedla .... :))) Enklawy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [13:51] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Obawiam się w takim scenariuszu jednego - do kogo dokładnie należą te sieci światłowodowe, tak intensywnie obecnie rozciągane przez różne Orange, czy UPC? To nie polskie marki.
Oczywiście można by się bez tych światłowodów obejść. Zainstalować 5G od Chińczyków, tylko... tu też może być kiepsko. Ale da się zrobić, nawet szybko.

Ciekaw jestem, czy nadal działa transmisja danych sieciami wysokiego napięcia.

Tak, czy inaczej - by nas kompletnie odciąć, musieli by też zlikwidować całą telefonię komórkową.

A nawet jeśli feudalizm, to swój ;-)

Obrazek użytkownika Czesław2

27-02-2021 [14:04] - Czesław2 | Link:

Solorz właśnie sprzedaje całą infrastrukturę masztów Plusa Hiszpanom.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-02-2021 [17:40] - Imć Waszeć | Link:

A zatem Solorz to taki sam Polak jak Tusk albo inny Michnik.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [19:17] - jazgdyni | Link:

Autentycznie?

Wydawało mi się, że większość masztów należy do Ericssona. A jak ich polscy partnerzy zrobili w konia, to temat na osobny wpis. Polak potrafi.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-02-2021 [13:46] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni ten temat wymaga osobnego wątku. Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich danych przesyłanych w Internecie, a Chińczycy osiągnęli właśnie kwantową dominację nad Europą. Mają więcej komputerów kwantowych niż USA. Już kiedyś pokazywałem taki szkic algorytmu do łamania kluczy kryptograficznych, który opiera się na dwóch zasadach: możliwości eksponencjalnego uruchamiania wątków obliczeń (przynajmniej jak 2^n) oraz braku "zapominania" poprzednich danych przez kwantowe obliczenie. Na przykład taki schemat obliczenia wcale nie jest już absurdalny i złożony pamięciowo oraz czasowo:

Mamy do rozłożenia na czynniki bardzo dużą liczbę N. Wiemy, że ta liczba ma co najmniej dwa duże dzielniki N=M1*M2. Jak je znaleźć? Buduję przestrzeń danych dla algorytmu przeszukiwania binarnego: N=X*10+Y, zaczynam od Y i X porównywalnej długości, a następnie "przelewam" w pętli X na Y, albo odwrotnie. Jeśli X na Y, to X'=X-1, Y'=Y+10, a odwrotnie to Y"=Y-10, X"=X+1. Rozkład liczby N polega więc na znalezieniu takiej pary liczb (A,B), która spełnia któreś z otrzymanych równań (w którymś kroku) i które mają wspólny dzielnik >1. Zastąpiłem zagadnienie klasycznego "łupania" liczby N, zagadnieniem znajdowania jakiegokolwiek wspólnego dzielnika liczb A i B, na początek gdzieś o połowę mniejszych.

Przykład N=247=13*19. początkowo 247=22*10+27, N=22=2*11, 27+3^3; krok 1: N=21*10+37, 21=3*7, 37 p; krok 2: N=20*10+47; wreszcie 3: N=19*10+57, 19 p, 57=3*19. Stąd N=19*(10+3)=13*19.

To jest tylko tło całego procesu, a rzeczywistą robotę będzie wykonywać jakiś algorytm wykonujący szybkie operacje modulo na liczbach A i B w celu wykazania braku wspólnego dzielnika. Warto w tym celu prześledzić zagadnienie znajdowania cech podzielności także w innych bazach niż 10.

A teraz ECC, a właściwie to mówimy o HECC, czyli o krzywych hipereliptycznych. Jak Pan pamięta kiedyś byłem bardziej skłonny do poszukiwania alternatywnego własnego i twórczego podejścia. Jednak z czasem i z przyrostem wiedzy ta młodzieńcza choroba zanika. Aby nie wpakować się w jakiś kanał bez powrotu, trzeba bowiem przejść cały kurs geometrii algebraicznej: od krzywych i pierścieni, aż do dywizorów i różnych indukowanych własności algebraicznych (jak własność grupowa) i wielomianów Hilberta dla krzywych (budowanie obiektu uniwersalnego dla rodziny krzywych), funkcji Zeta dla krzywych i uogólnionego tw. Riemanna. Nie żartuję. Problemy są tu takie, jak wielokrotnie nakreślałem: trudności z budowaniem spektrum pieścieni dla rozmaitych rozszerzeń o liczby algebraiczne, w tym teoria Galois, trzeba wielokrotnie przechodzić z zagadnieniem do przestrzeni i wersji rzutowych albo gorzej (grassmanniany), no i wiedzieć jak liczyć przestrzenie styczne, kostyczne i co z tego wynika. Przestrzeń kostyczna najogólniej to tak, jakbyśmy w lokalnym układzie współrzędnych dla punktu x rozwinęli funkcję w szereg Taylora i spojrzeli na czynniki z x^n i wyższe. To jest ideał oznaczany m^n (z potęgą n). Przestrzeń kostyczna to m/m^2.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-02-2021 [14:46] - Imć Waszeć | Link:

... nie, tego stanowczo nie da się opowiedzieć zaczynając od środka. W każdym razie alternatywą jest jeżyk form różniczkowych ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tak czy siak trafiamy tu w zagadnienie algebr Liego. Dlatego zakończę tylko jedną uwagą: jeśli mamy płaską krzywą trzeciego stopnia X nad ciałem skończonym (Galois), to jej funkcja Zeta zapisuje się wzorem:

Z_X(t)=\sum_{D\geq 0} t^{deg D}

Inaczej:

(1) Z_X(t)=1+N\sum_{n=1}^\infty \frac{p^n-1}{p-1} t^n = \frac{1+(N-p-1)t+pt^2}{(1-t)(1-pt)}

Używam tu "slangu" MathJaxa, bo nie mam innej metody podania piętrowych wzorów. W każdym razie na tej podstawie szacuje się liczbę tzw. punktów wymiernych krzywej (w ciele skończonym ale mającym gigantyczną liczbę elementów), a to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo kryptograficzne systemu opartego o tę krzywą. Jednak jest tu szereg dodatkowych założeń, a wiążą się one także z zagadnieniem repunitów w danej bazie p. Pierwszy repunit widzimy w powyższym wzorze pod sumą (p^n-1)(p-1). Wynika on z tego, że liczba wymiernych dywizorów w wybranej klasie ma postać (p^L-1)(p-1), gdzie L wylicza się jak wymiar dla dywizorów (osobna bajka)...
Aby zrozumieć najpierw pojęcie dywizora trzeba zaliczyć funkcje meromorficzne (wymierne zespolone), które jednoznacznie są określone przez ciąg liczb przypisanych do określonych punktów: stopnie zer i biegunów funkcji.

Inaczej (1) określa pewien zespół parametrów metody ECC (HECC również): licznik ma dwa pierwiastki zespolone sprzężone (niewymierności kwadratowe) (1-at)(1-a't). Liczbę punktów wymiernych dla rozszerzenia ciała skończonego F(p), czyli F(p^r) na krzywej eliptycznej X liczymy jako N(r)=|a^r-1|=p^r+1-a^r-a'^r. Na przykład krzywa X: y^2+y=x^3 nad F(2) ma funkcję Zeta: (1+2t^2)/((1-t)(1-2t)). Rozkładam mianownik (1+2T^2)=(1-i*sqrt(2t))(1+i*sqrt(2t)), zatem N(r)=2^r+1 dla r nieparz i 2^r+1-2(-2)^(r/2) dla r parz. Stąd też liczba punktów wymiernych krzywej eliptycznej X nad ciałem F(p) spełnia warunek p+1-2*sqrt(p)<=N<=p+1-2*sqrt(p). Ogólnie rzecz biorąc dla kryptografii ECC można wpaść w kanał, bo niektóre algorytmy są w stanie wytłuc punkty wymierne krzywej X w miarę szybko. Istnieje też ryzyko zamiany ciała (czyli z zachowaniem działań) na lepiej opatrzone w arytmetykę i po przeprowadzeniu obliczeń powrotu do wyjściowego. Dla HECC mówimy o CM ciałach, co oznacza dopuszczanie mnożenia zespolonego. Głowa mała, jakich metod się tu jeszcze ludziska imają. Fantastyczne sprawy ;)))))

W każdym razie super problem na długie zimowe wieczory :]

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-02-2021 [00:56] - Roz Sądek | Link:

@Imć Waszeć
Niech Pan pisze o tym na czym się Pan zna.
Dla całkowitego wyłączenia neta wystarczy 13 wyłączyć serwerów DNS. Obok ich literowych nazw podaję ich 12 właścicieli. Niech nikt nie pisze, że te serwery są zdublowane, albo, ze domeny niższego rzędu obsługiwane są przez serwery lokalne. itd itp. I co z tego. Wyłączenie jednego z 13 to już wzrost ruchu o 20%, ale dwóch albo trzech, to już początek zatykania serwerów węzłowych. Wyłączenie połowy, to po godzinie ciemno i głucho.  Co niektórzy będą mieli czynne łącza do planety Alafa Proxima Cymbalis, ale to przecież nie nasz ziemski net.
A VeriSign Global Registry Services
B University of Southern California, Information Sciences Institute
C Cogent Communications
D University of Maryland
E NASA Ames Research Center
F Internet Systems Consortium, Inc.
G US DoD Network Information Center
H US Army Research Lab
I Netnod
J VeriSign Global Registry Services
K RIPE NCC
L ICANN
M WIDE Project

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-02-2021 [10:00] - Imć Waszeć | Link:

Nie, to raczej Pan niech pisze o tym na czym się zna. Jako administrator sieci stawiałem i konfigurowałem sobie sam serwery DNS, NetBIOS, POP3, SMTP czy DHCP. W oparciu o mój jeden jedyny serwer mogłem sobie rozciągać "Internet" na całą instytucję, czyli parę podsieci i szereg pojedynczych komputerów (w tym trybie można również postawić Internet na kilka miejscowości z jednym wyjściowym/zewnętrznym numerem IP). Mój serwer służył jedynie jako węzeł z routerem szerokopasmowym i stąd szedł "prawdziwy" Internet wgłąb całej sieci. Takie rozwiązanie nazywa się w literaturze Intranetem. W przypadku padnięcia wszystkich DNS-ów wcale nie pada Internet jako taki, a jedynie znika możliwość reprezentacji numerów IP za pomocą nazw czytelnych dla użytkowników. Nie znika jednak możliwość wyboru protokołu, czyli np. chęci połączenia się ze stroną WWW. Wystarczy w większości zamiast "host.domena/lokacja?parametry" napisać tak "numerIP:port". Oczywiście admini często to udziwniają lub wyłączają (jak FTP), ale to nie oznacza padnięcia Internetu, tylko palącą potrzebę przekonfigurowania serwerów.

Przykładowo 188.40.16.4:80, to jest strona WWW Gazety Polskiej i można to wklepać do okna adresu przeglądarki, żeby się połączyć. Uzyskałem ten adres po traceroutowaniu nazwy "naszeblogi.pl". Ciekawostką jest, że ten adres znajduje się w....

8 23 ms 24 ms 18 ms ae5-515.RT.LDC.WAW.PL.retn.net [87.245.245.206]
9 * 43 ms 35 ms ae8-10.RT.IRX.FKT.DE.retn.net [87.245.232.139]
10 46 ms 44 ms 84 ms GW-Hetzner.retn.net [87.245.245.114]
11 39 ms 45 ms 37 ms core23.fsn1.hetzner.com [213.239.224.249]
12 56 ms 43 ms 54 ms ex9k1.dc13.fsn1.hetzner.com [213.239.245.238]
13 74 ms 32 ms 50 ms static.4.16.40.188.clients.your-server.de [188.40.16.4]

Inny przykład to Onet z IP 99.83.207.202, z tym, że ich serwer nie obsługuje połączeń na gołym IP i wyświetla stronę błędu protokołu HTTP o numerze 404, czyli brak (pliku np. cos.html) zasobu pod wskazanym adresem. Kiedy się konfiguruje jakiś serwer to takie obrazki czyta się na okrągło.

W przypadku zastosowania mechanizmu DHCP również sprawa nie jest przegrana, bo router na numerze IP xxx.xxx.xxx.1 z 1 na końcu zazwyczaj grzecznie podaje rozmiar obsługiwanej sieci, czyli maskę podsieci. Wtedy można na głupa wziąć numer końcówki z tego zakresu i czasem trafi się na jakiś pracujący komputer (pingiem). Ja to robiłem z zewnątrz sieci z domu, logując się na router CISCO, czyli wchodząc przez router do sieci i z niego pingując numery w Intranecie. Było mi to potrzebne, bo nocami różni dziwni ludzie przychodzili i namiętnie oglądali pornosy, a potem zapierali się, że wirus lub trojan sam przyszedł na ich komputer przez okno. W taki właśnie sposób osoba administrująca np. sieciami telefonicznymi, czyli mająca uwierzytelnienia, gdzie telefony mają rzekomo różne IP, może z łatwością zlokalizować każdego mimo losowania numerów. Ale to są już szczegóły techniczne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-02-2021 [10:18] - Imć Waszeć | Link:

PS: Żeby odtworzyć cały zasób adresów DNS na serwerze np. w Warszawie, trzeba ściągnąć do swojego serwera DNS taką ogromną bazę danych i to wszystko:
https://reverse-ip.whoisxmlapi...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-02-2021 [13:43] - Roz Sądek | Link:

@Imć Waszeć
Po przeczytaniu Pana komentarza do aksjomatu: do całkowitego wyłączenia internetu wystarczy wyłączenie 13 serwerów DNS ( z tego 2/3 to serwery prywatne), a do jego prawie natychmiastowego zatkania - wyłączenie kilku z nich, przestaję z Panem dyskutować w tym temacie, kolokwialnie mówiąc: EOT.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-02-2021 [20:23] - Imć Waszeć | Link:

Bardzo słusznie, bo ruch w sieci odbywa się w oparciu o protokół TCP/IP lub też UDP/IP i jest kierowany do określonego portu serwera usługi sieciowej, zaś nazwy domenowe są tylko pomocniczym elementem. Wystarczy zajrzeć do dowolnego sniffera, żeby się o tym przekonać. Oczywiście kiedyś była sprawa prosta, czyli numer IP i otwarty/zamknięty port, zaś teraz mamy jeszcze do sforsowania różne systemy oprogramowania bramy, które nie muszą wpuszczać gołych pakietów bez przedstawienia się, czyli bez zapytania o nazwę domeny i nazwę zasobu lub bez innej autoryzacji.

IPv4: Src: 192.168.X.X, Dst: 8.8.8.8
UDP: Src_port: 53661, Dst_port: 53 (standard)
DNS: Standard query (flags 0x100, = do query resursively; Questions: 1)
Queries: "naszeblogi.pl", type A, class IN

IPv4: Src: 8.8.8.8, Dst: 192.168.X.X
UDP: Src_port: 53 (standard), Dst_port: 53661
DNS: Standard query response (flags 0x8180 = recursion available; Message is a response)
Queries: "naszeblogi.pl", type A, class IN
Answers: "naszeblogi.pl", type A, class IN, addr 188.40.16.4

IPv4: Src: 192.168.X.X, Dst: 188.40.16.4
TCP: Src_port: 61174, Dst_port: 443 (standard)
SSL: TLSv1.2 Record Layer: Handshake protocol: Client Hello
Handshake Protocol: Type Client Hello
Random Session ID
Cipher Suites
Compression Methods
Extension: ... elliptic curves, ec_point_formats ... signature_algorithms....

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-02-2021 [15:11] - Marek1taki | Link:

Rozsądek, jak neta nie będzie to wrócisz do Trybuny Ludu i GW żeby wiedzieć co myśleć.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-02-2021 [17:56] - Imć Waszeć | Link:

Net można zlikwidować tylko w jeden sposób: odebrać ludziom wszystkie urządzenia sieciowe i kable, czyli np. ich posiadanie uczynić nielegalnym bez jakiegoś państwowego certyfikatu "wierności". Wtrynienie ustawą sejmu "opiekuna" z ABW do każdego węzła sieci było właśnie krokiem w tym kierunku. W ten sposób byle kto już nie może założyć u siebie ogólnodostępnego węzła netu niezależnego od państwa. Kolejny krok to wymóg odpowiednich papierów u administratora węzła. Dalszym małym kroczkiem może być np. uzależnienie takiej fuchy od konkretnego wykształcenia/specjalizacji informatycznego na konkretnych uczelniach państwowych, a potem nowa kasta zwarta jak "prawnicy" czy "nauczyciele" już sama nie da się nikomu ruszyć. Operatorów węzłów będzie uczył jakiś Hartman albo Środa i to zapewni "elitarność" zawodu. Nie dla "chłopów ze wsi" polujących na psy. To jest działanie wybitnie antywolnościowe. Jakie to ma przełożenie na bezpieczeństwo sieci, to widzimy dziś po efektach, gdy byle łajza z Azji potrafi zaszyfrować urząd, a oszuści z jakiejś Nigerii rżną na kasę kogo wlezie, gdy tymczasem państwo skupia się jedynie na pouczaniu użytkowników i ostrzeganiu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [19:00] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Opisuje Pan wizję tyranii oligarchów - zarządców, z certyfikowanymi technokratami do obsługi, co jest właśnie tym, co przewiduję.
Ale zawsze znajdzie się jakiś Edward Snowden, czy Julian  Assange, który wyr***a system..
To bedzie ciągła wojna pdjazdowa. My mamy więcej do wygrania, a oni więcej do stracenia.

Ps. do poprzedniego komentarza. Na poważnej i bogatej jednostce badawczej na Morzu Północnym, aby zapewnić stabilność komunikacji mieliśmy - własny transponder szerokopasmowy na satelicie. łączność telefonii komórkowej, bo już praktyczne całe Morze Północne jest objęte siecią, telef. sat INMARSAT. telef. sat. (bez specjalnej anteny) IRYDIUM, oraz oczywiście łączność radiową na UHT i falach krótkich. Gołębi nie mieliśmy. Spece, jeżeli chodzi o grube miliony, nie pomijają niczego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-02-2021 [11:36] - Marek1taki | Link:

@Imć Waszeć Ładna perspektywa. Niestety pasuje do ogólnego schematu.

Obrazek użytkownika mjk1

27-02-2021 [10:33] - mjk1 | Link:

Nie pojmuję i nigdy nie pojmę, dlaczego wszyscy tak kochają tyranów. Urodziłem się po śmierci Stalina i znam tylko z przekazów, że ludzie autentycznie płakali po jego śmierci. Jak było po śmierci Kima wszyscy widzieli. Rozumiem, że ludzie mogli uwielbiać Hitlera za dobrobyt lat 1933-39 choć to nie on był twórcą tego dobrobytu. Nie rozumiem jednak dlaczego kochali go, gdy poprowadził ich wprost do zguby? Kochali i uwielbiali do samego końca. Anglicy do dzisiaj uwielbiają tego, który obiecał im krew, pot i łzy. Obiecał i słowa dotrzymał. My także uwielbiamy tych, którzy po 1989 roku obiecywali to samo. Obiecywali i obiecują nadała a my ich uwielbiamy i uważamy za elitę krajową, europejską i światową.                                              Co to ma wspólnego z wpisem Marynarza?  Otóż jeden z tych tyranów powiedział, że demokracja jest najgorszym z ustrojów. Łgał jak za każdym razem. Demokracja jest bowiem najlepszym z ustrojów i nikt nigdy nie wymyśli lepszego a dyskusja pod wpisem Marynarza jest tego niezaprzeczalnym dowodem. Wszyscy krytykujecie demokrację, wieszacie na niej psy, odżegnujecie od czci i wiary i nawet nie zauważacie, że przy tej krytyce korzystacie z procedur jak najbardziej demokratycznych. Już nie pamiętacie jak każda próba rzeczowej dyskusji w poprzednim ustroju była kwitowana oskarżeniem o chęć jego obalenia? Naprawdę chcecie powrotu tamtych czasów? Demokracja, choć jest najlepszym z ustrojów, jest niestety tylko taka jacy są demokraci. Demokracja to władza ludu a lud potrafi stworzyć tylko taką władzę na jaką go stać. Przeczytajcie jeszcze raz swoje wpisy i sami oceńcie ich jakość. Jest taka jacy sami jesteście. Z demokracją jest dokładnie tak samo. Krytykować to co jest złe, każdy głupi potrafi. Potraficie jednym tchem wymienić wszystkie błędy zarówno ekipy rządzącej jak i opozycji. Zapytani jednak jak ma wyglądać Wasz kraj, Europa, czy Świat, nie potraficie sklecić jednego zdania. Wiecie tylko, że ma być dobrze, albo lepiej. To też każdy głupi potrafi. Zacznijcie od tego co w pierwszej kolejności należy zrobić, aby było lepiej, wtedy Wasza dyskusja będzie cokolwiek warta. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [11:10] - jazgdyni | Link:

Proszę wybaczyć, ale ma pan spore braki z politologii.

Co innego demokracja jako nadrzędna idea stosunków w państwie, a co innego metoda sprawowania władzy. To drugie niestety jest utopijne, jak komunizm.

Pisałem gdzieś powyżej, ale powtórzę: Reżim polityczny – ogół metod, którymi posługuje się władza państwowa w stosunkach z ludnością, a także zasady, jakimi się ona kieruje w tych stosunkach.
[...]
W politologii pojęcie reżimu politycznego nie jest wartościujące, służy jedynie określeniu zasad, reguł gry politycznej i zależności pomiędzy podmiotami polityki. Czasem jest utożsamiane z systemem politycznym. W istocie obejmuje ono wszystkie instrumenty regulujące stosunki w państwie.
Stanowi istotny element składowy formy państwa.

Reżim, to z francuzkiego, oznacza porządek. W państwie porządek musi być. To podstawa sprawnego działania.
Demokracja, z jaką mamy do czynienia, to jest czysta anarchia.

A prawdziwy reżim demokratyczny, bo taki też istnieje, widzieliśmy w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
 

Obrazek użytkownika mjk1

27-02-2021 [13:18] - mjk1 | Link:

Dlaczego demokracja jako forma sprawowania władzy jest utopią? Dlatego, że nie potrafimy z niej korzystać, czy jest jakiś inny powód? Nie ktoś inny, tylko Pan napisał, że demokracja się nie sprawdza a już demokracja parlamentarna to parodia, bo w parlamentach lądują idioci, cwaniacy i przestępcy. A kto, jak nie Pan wybiera tych idiotów, cwaniaków i przestępców do władzy? Przecież napisał Pan, że głosuje na konkretną osobę a wygrywa ktoś inny i zawsze ten co ma wygrać. Dlaczego więc uczestniczy Pan w tym oszustwie i legitymizuje każdorazowo uczestnictwo tych oszustów w rządzeniu państwem? Jeżeli za pomocą obowiązujących procedur demokratycznych, nie potrafi Pan odsunąć ich od władzy, to dlaczego niby demokracja ma być zła i się nie sprawdza? Ja nie godzę się na sprawowanie przez nich władzy i za każdym razem nie głosuję na nich i nie uczestniczę w tym oszustwie. Nie winię jednak demokracji za to, że wiëkszość nie potrafi albo nie chce zrobić tego samego co ja. Co innego jednak odsunięcie ich od władzy a co innego kształt przyszłego państwa. Dalej więc pozostaje aktualne pytanie, jak ma wyglądać to przyszłe państwo i co w pierwszej kolejności należy zrobić oprócz, co oczywiste, odsunięcia ich od władzy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [18:32] - jazgdyni | Link:

Drogi kolego mjk1

Wielu próbowało uśrednić wszystkich ludzi i obdarzyć ich wyłączne cnotami. Niestety, jesteśmy istotami grzesznymi i egoistycznymi. Demokracja zakłada równość we wspólnocie. A wystarczy tylko jeden szubrawiec, a demokracja rozsypuje się, jak domek z kart. Warunki dla demokracji są nie do spełnienia w rzeczywistości.

Choć demokracja to piękna idea.

Obrazek użytkownika mjk1

28-02-2021 [14:59] - mjk1 | Link:

Szanowny Autorze. Jeden szubrawiec nie jest w stanie wyrządzić demokracji żadnej szkody, dokładnie tak samo, jak ja sam nie jestem w stanie odsunąć tych szubrawców od władzy. To działa w obie strony. Tylko większość jest w stanie to zrobić. Demokracja zakłada równość wobec praw a nie urawniłowkę, jak próbuję Pan sugerować. Ludzie w większości nie są z natury źli. To system czyni ich szubrawcami i egoistami, podobnie jak okazja czyni złodzieja. Może Pan to prześledzić nawet na własnym przykładzie. Poprosiłem, aby każdy przeczytał swój wpis i sam ocenił jego jakość. I już nie jestem dla Pana, jak wcześniej, trolem piszącym na zlecenie a drogim kolegą, choć piszę za każdym razem dokładnie  to samo. Trochę więcej wiary w samego siebie a przede wszystkim w ludzi. Demokrację naprawdę da się wprowadzić i wcale nie jest utopią. Trzeba tylko wiedzieć od czego zacząć. To jednak temat na osobny wpis. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika mjk1

27-02-2021 [15:02] - mjk1 | Link:

Dlaczego demokracja jako forma sprawowania władzy jest utopią? Dlatego, że nie potrafimy z niej korzystać, czy jest jakiś inny powód? Nie ktoś inny, tylko Pan napisał, że demokracja się nie sprawdza a już demokracja parlamentarna to parodia, bo w parlamentach lądują idioci, cwaniacy i przestępcy. A kto, jak nie Pan wybiera tych idiotów, cwaniaków i przestępców do władzy? Jeżeli wybiera ich Pan do władzy, to dlaczego pretensje ma Pan do demokracji a nie do siebie?

Obrazek użytkownika spike

27-02-2021 [15:28] - spike | Link:

Witam, mam prośbę, kiedyś czytałem Pański tekst, w którym wyliczył Pan osiągnięcia obecnego rządu, jeżeli Pan pozwoli, chciałbym to rozpropagować, tylko nie pamiętam który to. Pzdr.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [18:19] - jazgdyni | Link:

OK
Przy okazji wyszukam. To nie takie łatwe.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

28-02-2021 [17:52] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
To, co piszesz nie jest przepowiednia, to już się dzieje. Chiny ponownie przebiły cały Zachód. Każda, nawet najbardziej demokratyczna, władza marzy o takim systemie inwigilacji, jaki wypracowali Chińczycy. Gdy dowiedziałem się, że jedna kamera obsługuje 8 Chińczyków, to doznałem szoku. Ten system zakupi u nich cały świat. I dopiero wtedy globalizacja osiagnie swój wymiar absolutny. Na tym przykładzie widać jaka wartość ma dziś demokracja.
Ale też dopiero teraz i na tym tle doskonale widać czym była polska naturalna demokracja wypracowana w XVI w. Dopiero teraz widać jej wartość i cenę przetargowa. Ale co my o niej wiemy, a jeżeli nawet coś wiemy, to czy znajdzie się jakiś decydent, organizacja, którzy przełamia tę barierę totalnego strachu, jaki paraliżuje nasze zmysły i nasze czyny i pokaża całemu swiatu prawdę o nas? Czy znajdzie się chod jeden biblijny człowiek...? Nie wiem, ale chyba nikomu nie przychodzi do głowy, że nasza XVI-wieczna demokracja jest jedynym antidotum na pełzajcy absolutny totalitaryzm. Może covid ma nas wystraszyć, a nowy system wziać za mordę, lepiej, niz czynili to bolszewicy. Czy taka wizja, to wróżenie z fusów? Statua Wolności nie jest dla nas symbolem, lecz sa te orły w polskich urzędach, którym poprzyklejano korony na głowach. Tu widać stan ducha i umysłu Polaków. A bo będzie taniej...

Obrazek użytkownika mjk1

28-02-2021 [18:16] - mjk1 | Link:

Panie Ryszardzie. W XVI wieku w Polsce  panowała demokracja szlachecka. Przecież przy demokracji szlacheckiej, to nawet demokracja socjalistyczna to Himalaje wolności.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2021 [23:34] - jazgdyni | Link:

@mjk 1

Dlaczego pan tak nisko ocenia ówczesną demokrację szlachecką? Nie chce pan zauważać totalitarnego i ściśle zhierarchizowanego sytemu państw dookoła RP? Polska to był ewenement na tamte czasy, więc postawienie Polski szlacheckiej w kontrze do systemu demokracji  socjalistycznej to myślowy fikołek.
I chyba pan za dobrze nie zna historii tamtych lat. Czy wie pan, że wielokrotnie uszlachcano i mieszczan i chłopów, jak na to zasłużyli. Co więcej - był nawet automatyzm taki, że jeżeli żyd nawracał się na chrześcijaństwo, to natychmiast zostawał szlachcicem.

Dla co mądrzejszych sąsiadów, wiele systemowych rozwiązań polskich było wzorem do naśladowania. Przykładowo Prusy zafascynowane siecią dworków szlacheckich, zbudowały na ten wzór całą nową klasę junkrów. Stany Zjednoczone, właśnie się organizując, też pełnymi garściami czerpały z naszych rozwiązań.

Obrazek użytkownika mjk1

01-03-2021 [18:32] - mjk1 | Link:

Oceniam tak nisko demokrację szlachecką, ponieważ inaczej patrzę na tamtą historię Rzeczpospolitej. Nie mam jednak najmniejszego zamiaru narzucać komukolwiek mojego punktu widzenia.
Podstawą ustroju feudalnego, jaki panował w ówczesnej Europie, był obowiązek pracy przymusowej na rzecz właścicieli ziemskich zwany pańszczyzną. Ponad 95% społeczeństwa, nie tylko chłopów, była bezlitośnie wykorzystywana przez oligarchię, króla i kościół. W całej Europie.
W ówczesnej Polsce szlachta, nienależąca do tych trzech stanów, dążyła do utworzenia demokracji szlacheckiej. Nie miała jednak najmniejszego zamiaru ulżyć doli chłopa pańszczyźnianego, tylko załapać się na te „frukty”, które były udziałem innych. Dowiodła tego całym swym postępowaniem w tamtym okresie.
Jak najbardziej uszlachcano chłopów i mieszczan, ale tylko tych, których było na to stać. W innych krajach było dokładnie tak samo. Tytuł szlachecki można było zarówno kupić, jak i sprzedać.
Jeżeli zaś chodzi o pewną nację, którą wyrzucano ze wszystkich krajów ówczesnej Europy, to sprawa nie wygląda wcale tak różowo, jak próbuje się nam ją przedstawić. Tej nacji nie sprowadzano wcale bezinteresownie, na co dowodów jest bez liku. Nie chciałbym jednak drążyć tutaj tego tematu, bo mogę zostać posądzony o jakiś ”antymityzm”.
Czy utworzenie demokracji szlacheckiej było przyczyną upadku Rzeczpospolitej? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nie da się bowiem eksploatować człowieka ponad jego możliwości. Tak upadały i upadają wszystkie ustroje, nie tylko niewolnicze.
W tym miejscu chcę tylko nadmienić, że pańszczyzna została uzna przez Międzynarodową Organizację Pracy za najgorszą formę niewolnictwa. Tyle w największym skrócie. Postawienie demokracji socjalistycznej, zdecydowanie wyżej od demokracji szlacheckiej, nie jest żadnym myślowym fikołkiem.
W demokracji socjalistycznej 100% społeczeństwa miało jednak szansę odsunąć rządzących od władzy i to wcale nie teoretyczną szansę.
W demokracji szlacheckiej zaś ponad 95% społeczeństwa nie miało żadnej szansy na poprawę swego losu. Nawet teoretycznej szansy.                 
 

Strony