Wracamy do feudalizmu?

Już każdy widzi, że demokracja się nie sprawdza. A już demokracja parlamentarna to kompletna parodia, gdyż w parlamentach najczęściej lądują idioci i cwaniacy. Przestępcy też, co widać dobitnie w polskim Senacie.

System partyjny to kolejna bzdura. Widzimy jak to się dzieje. Albo grupa kolesi ma wspólne interesy i jeszcze tylko potrzebuje władzy. Lub też jakieś kgb, mossad, czy cia, chce skrycie rządzić którymś państwem i wystawia różnych palikotów, petru, czy hołownie. Potwierdził to człowiek służb specjalnych, gen. Czempiński, były szef UOPu, przyznając, że to on założył Platformę Obywatelską (Na czyje polecenie? Bo nasz super-szpieg, Zacharski powiedział, że to głupek).
A potem te idiotyczne systemy głosowania, niby na wybranego gościa, a na prawdę na partię. Wybierasz sobie jednego, głosujesz na niego, a wygrywa inny. To się kupy nie trzyma. To parodia.
Wpędzili nas Grecy w kanał z tą demokracją. I zawsze to było oszustwo. Czy w Atenach, Rzymie, lub Wenecji zawsze była grupa trzymająca władzę.

No dobrze... Jeżeli nie demokracja, to co tu jeszcze może być?
Autorytaryzm? No nie, to półśrodek. Znowu mamy ten paskudny parlament pełen worów i idiotów, jak u nas, czy w Strasburgu.
Pozostaje więc autokracja, lub, jak to woli, dzisiejszy, tak pogardzany przez liberalnych demokratów, totalitaryzm.
Tak! To jest to! Przynajmniej tak długo, póki nie wymyślimy czegoś fajniejszego.

To tylko fragmentarycznie moje przemyślenia. Cały ten ciąg myślowy odbywa się w głowach tych, co są w stanie to rzeczywiście realizować.

Sky is the limit!

Chyba wszyscy dobrze znamy ten amerykanizm. Nie, nie – nie chodzi o utwór tego hip-hopowego grubaska The Notorious B.I.G
Choć on ideę ładnie w klipie prezentuje (to pokazuję poniżej).

To końcowy etap tej amerykańskiej fantazji, dla której miliony imigrantów, w tym połowa nielegalnych zdąża do USA. Wiecie – na początku jest "od pucybuta do milionera", a na końcu właśnie mamy "sky is the limit" – jedyną granicą jest niebo. Możliwości są nieograniczone.

Jest paru ludzi na świecie, którzy w takie nieograniczone możliwości uwierzyło. Bo co może im przeszkodzić? Taki Trump? Wart 3 miliardy USD? Tyle to ma podstarzały nasz lokaj Soros. My mamy setki miliardów! My jesteśmy 4, 5..... N-ta władza. Kto nas zatrzyma?! Australia już się ukorzyła, po tym, jak podskakiwała.

Wielu publicystów, w tym Rafał Ziemkiewicz, sądzi, że im chodzi tylko o forsę. O jeszcze większą forsę. Bzdura! Oni chcą mieć cały świat.

Tragifarsą jest to, że to faceci z pokolenia 1968. Flower power. Walki z policją w kampusach, koszulki z Che i książeczka Mao w kieszeni. Chłopcy ze szkoły Keruoca, zakochani w balladach Ginsberga i wsłuchani w mądrości Chomsky'ego. Komuniści w sercach i bolszewicy w działaniu.

Oni pragną zdobyć cały świat. I urządzić go po swojemu. To, chyba nikt nie ma wątpliwości, nie będzie demokracja. Oj, nie. Oni są na to zbyt inteligentni. To będzie taki "miękki totalitaryzm". Coś na pewno w tym stylu sobie wymyślą.

Działają w imię swojej nowej, wyidealizowanej przyszłości od momentu, jak tylko opanowali internet, potem gazety papierowe, Hollywood, koncerny telewizyjne... Media, informację i komunikację.

Właśnie rozprawiają się z religią (opium dla mas – Karol Marks). Zaczęli od najsłabszej – chrześcijaństwa. Płoną kościoły... fizycznie atakuje się księży.
Bardzo jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać, gdy zabiorą się za islam.

Rozpoczęto, wykorzystując przy okazji pandemię, ważny etep dla ich projektu świata przyszłości. To zniszczenie klasy średniej. Ona jest w przyszłej konstrukcji – światowym systemie autokratycznym niepotrzebna. Szczególnie szeroko pojmowana inteligencja. Po co przyszłej wielkiej władzy ktoś ma patrzeć na ręce, krytykować, lub choćby kręcić nosem.
Zbuduje się nowy powszechny lud, mocno niedouczony, niewiele wymagający, niespecjalnie narzekający, bo zabezpieczy im się to, co potrzebują. Z dużą dozą przyjemności, rozrywki, używek, wolnej i wielopłciowej miłości, plus oczywiście tradycyjnego grilla i fastfudy. Niech się cieszą i bawią. Tak jest – chleba i igrzysk. Netflix już jest.

Na koniec – najważniejsze zadanie, a właściwie dzisiaj idee fixe jednego z tych przyszłych, niedoszłych tyranów, Billa Gates'a, - depopulacja planety Ziemia.
Projekt powoli się rozkręca. Najpierw aborcja "na pstryknięcie palcem". Taka dodatkowa i powszechna antykoncepcja. Są już nawet głosy, że jak dzieciak nie będzie się podobał, bo jest na przykład "trudny", to aborcja może być aż do szóstego roku życia.
Wtedy na pewno nastolatki nie będą brykały i nie będą krnąbrne i buntownicze, bo wyczują, co czai się za rogiem.

Z drugiego końca, wiek emerytalny oczywiście się podniesie do maksimum. Czyli do końca. A kto jeszcze będzie miał tyle sił, że "naturalnie nie zejdzie", to... no cóż, pomoże się mu.
Nie ma mowy o żadnym okrucieństwie – o, nie! Humanitarnie i spokojnie, a może nawet radośnie pozwoli się nieprzydatnemu już do niczego seniorowi zasnąć.
Pamiętajmy – światowi mędrcy i eksperci (Klub Rzymski) wyliczyli, że optymalna liczba Polaków to 15 milionów. Dzisiaj jest nas ponad 37 mln. Jeżeli im się uda i nas pokonają, to się będą musieli nieco namęczyć, by się pozbyć 21 milionów ludzi z niedużego terytorium.
A przecież muszą się pozbyć również z innych terytoriów.
Jakaś kolejna super-pandemia? A ta dzisiejsza, to tylko próba generalna?

Zdajecie sobie państwo sprawę, że to tylko taka moja fantazja. Rozważania hipotetyczne. Lecz czy ktokolwiek, ze stuprocenową pewnością może zaprzeczyć wyśmiać, powiedzieć, że to bzdura?
No, słucham.

https://youtu.be/d3vOeCkeCNA

.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [09:14] - Pers | Link:

Szok...
"Jakaś kolejna super-pandemia? A ta dzisiejsza, to tylko próba generalna?"

Tyle "teori spiskowych" w jednej, krótkiej, notce @zgdyni?
Czyżby ktoś zhakował jego konto?

Obrazek użytkownika cyborg59

26-02-2021 [13:17] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

@ Pers
Czyżby ktoś zhakował jego konto?
Jasne że tak ! Oto on :
During a forum on pandemic preparedness at Georgetown University in 2017, Dr. Anthony Fauci said Trump would “definitely” face a “surprise” infectious disease outbreak in the next few years.
-
Dr Fauci w 2017 roku: Trump „na pewno” zmierzy się z „niespodziewaną” epidemią choroby zakaźnej w ciągu „następnych kilku lat”
„Jesteśmy niezwykle pewni, że zobaczymy to w ciągu najbliższych kilku lat” - powiedział dr Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases.  „Ryzyko nigdy nie było większe”. Pod koniec swojej niepokojącej przemowy w Georgetown dr.Fauci spekulował na temat możliwości odrodzenia się wirusa Zika lub nowej pandemii grypy, podczas gdy nie mógł wykluczyć wybuchu epidemii chorób, o których nikt jeszcze nie słyszał.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:39] - jazgdyni | Link:

Zawsze jakiś długi jęzor coś chlapnie.

Pamiętamy komorowskie -prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni...

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2021 [15:19] - Marek1taki | Link:

@Pers Aż zajrzałem z ciekawości po tej reklamie.
Po ostatnim akapicie wnioskuję, że chyba się przymierza się do wydania pamiętników spolegliwego oszołoma.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [16:30] - jazgdyni | Link:

Nigdy kolego ciebie nie przebiję. Mało kto ma tak wyraziste cechy i walory.

Obrazek użytkownika paparazzi

01-03-2021 [18:47] - paparazzi | Link:

Ależ "panie" doktorze, tak sobie kiedyś pisaliście ;-). Kochani Blogowicze , olewać trolli lub pokonywać ich własną bronią lub gorzej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-03-2021 [22:10] - Tomaszek | Link:

@Jazgdyni to nie , ale ten drugi to kto ?https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

26-02-2021 [09:20] - Jabe | Link:

To trochę jak z wolnym rynkiem, który, im bardziej się go naprawia, tym gorzej funkcjonuje.

Swoją drogą Autor musiał się wysilić, żeby w tym kontekście nic nie napisać o swoich ulubieńcach, któży wzięli na siebie rolę namiestników nowego ładu w tym nieszczęsnym kraju.

A sprawa jest prosta. Jeśli ktoś dusi polską przedsiębiorczość, generalnie podmiotowość obywateli, sprowadzając ich do roli mas wyszczepiennych, działa przeciw Polsce, cokolwiek by zawłaszczone media opowiadały. I nie jest przy tym istotne, czy jest demokratyczny, czy atorytarny.

Obrazek użytkownika tricolour

26-02-2021 [10:45] - tricolour | Link:

Dziwić się nie można.

Osoba żyjąca z emerytury nie myśli w kategoriach gospodarczych, bo to już poza strefą wpływającą na jej życie bezpośrednio. Raczej patrzy optyką kolejki do szczepienia, że ten pierwszy, ja dwutysięczny, szczepią trzydzieści dziennie więc ja za siedemdziesiąt dni i co tobić tyle czasu?

O ulubieńcach cisza, bo nie ma alternatywy. Tak działa homo sovieticus - wierny, bo nie ma nic do wyboru.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-02-2021 [09:24] - NASZ_HENRY | Link:

Dzisiaj do rzeczy piszesz ☺☻
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:42] - jazgdyni | Link:

Uważam, że trzeba zawsze mieć szerokie spojrzenie i analizować wiele scenariuszy. A potem wybrać ten najlepszy. Oczywiście, zgodnie z tym, o jakim celu w głowie się myśli.
Mój jest nieodmiennie i wybitnie propolski.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [10:43] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
Przyjemne zaskoczenie. Jedna uwaga. Grecy mieli dobrą demokracje- głosowali ludzie wolni, powyżej 21 roku życia i po odpowiednim przeszkoleniu. To my ją sprowadzilismy do absurdu. Nie ma co winić Greków i udawać Greka w sprawie pandemii. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [11:17] - Pers | Link:

Istota "demokracji" polega na tym, że kilku „niewidzialnych" manipuluje zdezorientowanym stadem, aby uwierzyło, że kontroluje przejrzysty system rządów, wybierając jednego z dwóch wstępnie wybranych kandydatów, którzy są już kupieni i opłaceni przez te same niewidzialne osoby.

W USA Partia Demokratyczna należy do rodziny Morganów, a Partia Republikańska do rodziny Rockefellerów. A Rockefeller i Morgan należą do Rothschilda. 

Obrazek użytkownika mada

26-02-2021 [11:52] - mada | Link:

Już u Greków było widać, że większość jest głupia. Mordowali się demokratycznie na potęgę. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [13:14] - rolnik z mazur | Link:

@ mada, 
taka natura rzeczy. Zawsze tak było, że mądrzejszy żerował na głupszych. Nic się nie zmieniło. Teraz nie trzeba nikogo mordować wystarczy wyszczepic. Pzdr

Obrazek użytkownika cyborg59

26-02-2021 [13:22] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

@ rolnik z mazur
Mylisz się ! Trzeba zarazić i pielęgnować antyszczepionkowców.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2021 [15:24] - Marek1taki | Link:

Antyszczepionkowcy sami się zarażają i nie chorują bardziej niż szczepionkowcy po szczepionkach. Wystarczyło nie przeszkadzać od kwietnia ub.roku. Tylko kto by się bez pandemii strachu chciał szczepić?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [15:34] - rolnik z mazur | Link:

@ cyborg, 
Spieszmy się kochać wyszczepow tak szybko odchodzą - trawestując mistrza Twardowskiego. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:45] - jazgdyni | Link:

Jak to miło, że w moim wieku mozna jeszcze przyjemnie zaskoczyć. Znaczy się, skostniałym dziadersem nie jestem.

Co do idealnej demokracji Greków, to bym dyskutował. To zależy, którego greckiego mędrca się lubi i czyta.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2021 [11:31] - Czesław2 | Link:

Nie ma jeszcze was wszystkich. Bimbacie sobie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:46] - jazgdyni | Link:

Ich zatkało kakało. ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [11:56] - jazgdyni | Link:

Jak zwykle twardy start.
Piszę swe teksty dla zacnych ludzi, więc zacne komentarze mnie cieszą.

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [12:45] - Pers | Link:

Napisałeś troszkę tego co zacni ludzie piszą od lat.
Ameryki, jak zwykle, nie odkryłeś.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:47] - jazgdyni | Link:

Poczytaj se koleś, co ja już 15 lat temu pisałem.

to się zdziwisz.

Obrazek użytkownika mada

26-02-2021 [11:59] - mada | Link:

Zawsze mówiłem, że demokracja to największe zło jakie wymyślił człowiek.
Co do depopulacji: towarzysz Mao mawiał, że po następnej wojnie i tak najwięcej na świecie pozostanie Chińczyków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:49] - jazgdyni | Link:

1. Święta prawda z tą demokracją.

2. Chińczycy dziś mają palący problem. Mao swą idiotyczną depopulacją spowodował, że teraz 70 milionów Chińczyków nigdy nie znajdzie swojej kobiety.

Obrazek użytkownika ruisdael

26-02-2021 [13:06] - ruisdael | Link:

Dla mnie najsmutniejszą, choć prawdziwą obserwacją jest ta, że "atakują religię- tę najsłabszą, chrześcijaństwo", a doprecyzowując- katolicyzm (nie słyszałem o ataku na pastorów i ich kościoły). A kiedyś była to religia najsilniejsza, niosąca wartości budujące najlepszą cywilizację na tej ziemi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:51] - jazgdyni | Link:

Czy wszystkie odłamy protestantyzmu już dawno nie przeszły na lewą stronę? Przypominam sobie tę szwedzką, lesbijską biskupicę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

26-02-2021 [13:19] - Zygmunt Korus | Link:

No, no, q-wa jak bym swoje myśli czytał... Co się Janusz dzieje? Odbiło Ci!? Kto rządzi, to Twój wróg obecie. Czyżby wreszcie dotarło?

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:54] - jazgdyni | Link:

Jak byś Zygmuncie chciał zbadać całą skomplikowaną naturę człowieka niezabetonowanego, to byś się zdziwił okropnie. Staram się zawsze być otwarty, jednocześnie nie zmieniając swoich zasadniczych poglądów.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika cyborg59

26-02-2021 [13:31] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Janusz!
Czytałem już taki artykuł : " W walce komunizmu z kapitalizmem zwycięzcą jest feudalizm".
Nie pamiętam gdzie. Zauważyłeś, że we wszelkich fantastycznych utopiach występują IMPERIA ? U Asimova, pamięć o jakiejś tam "demokracji" pałęta się po krańcach galaktyki, pielęgnowana przez "Fundację".

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:25] - jazgdyni | Link:

Cześć Cybie!

Imperium po prostu musi być! Silne i najlepiej bezwzględne i złowieszcze. Bajki kończące się - a potem żyli długo i szczęśliwie, a krajem rządził dobry król - przeznaczone są wyłącznie dla dzieci poniżej 8 roku życia.
Niby w "Gwiezdnych Wojnach" forsowano jakąś ideę demokratycznej republiki galaktycznej, ale i tak, w którymś odcinku uknuł spisek i przejął ją jakiś potwór.

Ja do demokracji przywiązany nigdy nie byłem. Piszę o tym od lat, choćby twierdząc w oparciu o statystyki IQ, że to zawsze rządy głupców nad mądrymi. Usiłowałem znaleźć jakieś rozwiązania hybrydowe, gdzie ze względu na szeroko pojętą "mądrość" i różne talenty, premiować najlepszych większym potencjałem w głosowaniach. Ale wiadomo, zaraz rozlegnie się - a brzuchy to mamy wszyscy równe.
Istnieje pojęcie w politologii reżim polityczny. To nie jest określenie wartościujące. To wg. wikipedii, która cytuje Maurice Duvergera - ogół metod, którymi posługuje się władza państwowa w stosunkach z ludnością, a także zasady, jakimi się ona kieruje w tych stosunkach. Może w końcu da się to inżynierom, by skonstruowali tutaj, coś naprawdę przyzwoitego (i oczywiście działającego - pisałem o ujemnych i dodatnich sprzężeniach zwrotnych, bezpiecznikach, cyklu granicznym w przestrzeni fazowej, itp).

Serdeczności

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:56] - jazgdyni | Link:

Wiesz - ja to chyba też widziałem i nieświadomie przyszło mi to na klawiaturę. Czy to nie był Ziemkiewixz, lub Gadowski?

Obrazek użytkownika terenia

26-02-2021 [16:49] - terenia | Link:

@jazgdyni    Gadowski parę miesięcy temu mówił  w "Komentarzu tygodnia" przy okazji krótkiego omówienia książki Klausa Schwaba "Great Reset"

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [03:26] - jazgdyni | Link:

@terenia

Mimo wszystko lubię Gadowskiego. Tylko jego trzeba cedzić. Przez sitko.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2021 [15:12] - angela | Link:

Przeciez ci Rockefeller,owie, Bill Gates,  czy inni nie żyją na innej planecie, maja tez swoje duze grono rodziny, kuzynów, czy dobrych znajomych, w koncu tez pracownikow.
Wypuszczajac wirusa, nigdy nie wiadomo  jak ten wirus się zachowa, i nie trafi tego zainteresowanego.
Przy tym, uruchamiajac wirusa, powinni miec dla wlasnej obrony antidotum,  lek , czy szczepionke, a tak nie było. 
Dlatego te wszystkie teorie spiskowe, mozna wyrzucić do smietnika.
Czcemy żyć,  a w przyszlosci byc odporniejsi -- szczepmy sie.
Jak buntownicy antycovidowi ,a  co za tym idzie antyszczepionkowi, chcą wzmocnic Polskę, ?   przez zmniejszenie liczby ludnosci, czy przez cherlakow pocovidowych?
Walka z dobrym rzadem, swietnym rządem,  daje nadzieję poprzednokom, a co bylo, kazdy rozumny wie, a ten co nie rozumie, tez wie, jak szczaw i mirabelki mu fundowali na pusty żołądek. 
Gdzie  PROGRAM opozycji,  wolne zarty, ta rozbrykana tzw opozycja caly czas pracuje w pocie czola budki, a potu duzo, pracuje nad montowaniem  coraz to nowych atakow na rząd. Już w klamstwach i manipulacjach ida na calego.
Potrzebne jest duze wsparcie dla rządu,  zeby mial siłę  i zrzucal śmiecie,  i szedl dalej do przodu.
Bo teraz to juz jest bezpardonowa walka o nas, o Polskę. 
Oni  juz mają wszystkie karty odkryte, i dochodząc do wladzy,  zniszcza nas, zniszcząPolske, bo wiedzą,  ze duzo im mozna, a ludzie pod roznymi hasłami,  aborcji, równości,  licza na krotka pamiec ludzi, lub niepamięć mlodych,   dają się łatwo zmanipulować. 

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2021 [15:28] - Marek1taki | Link:

Gdzie program opozycji? Jak to gdzie? program rządu programem opozycji. I Angeli. Szczepić się, szczepić się, jeszcze raz szczepić się i jeszcze wiele, wiele razy.
Jest Pani w awangardzie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [16:33] - jazgdyni | Link:

Rozumiem, dziś piątek.

Zaczynamy, aż padniemy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2021 [16:46] - Marek1taki | Link:

Przestałeś kraść to i ja mogę przestać być nieukiem. Zatem rozmawiajmy. Na początek proponuję nie dokonywać projekcji własnych nawyków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [20:35] - jazgdyni | Link:

Przecież to ty kradłeś na potęgę. Kiedy się dało i jak się dało.

I nie wstydź się, że dużo w piąteczek piszesz, bo nie popijasz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2021 [21:29] - Marek1taki | Link:

Znowu przypisujesz swoje problemy bliźnim. Wal śmiało. Dowiemy się więcej o tobie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [03:25] - jazgdyni | Link:

Umiesz tylko rezonować. Cienko, cienko.
Może sam byś coś raz wymyślił.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-02-2021 [15:03] - Marek1taki | Link:

Kolejny pod parasolem.
Właśnie napisałeś, że z tą kradzieżą nie wymyśliłem. Nawet jestem zdziwiony bo tylko odrzuciłem błotem w rzucającego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2021 [15:36] - jazgdyni | Link:

Angelo. proszę się nie denerwować i zwrócić uwagę na końcówkę mojego felietonu. Zapewniam, że ja się zaszczepię i na tym zyskam, a koronawirus jest prawdziwym grypowym wirusem nowej rodziny. Co nie zabrania mi spekulacji.
Również nie przestałem wierzyć w PIS i Kaczyńskiego, chociaż do całości Dobrej Zmiany mam już wątpliwości.

Oczywiście dokładnie nie było wiadomo jak się wirus zachowa. jednak z dużym prawdopodobieństwem można było przewidzieć pewne granice skutków. Już rok temu spotkałem się z modelem komputerowym prognozującym zgon 40 milionów ludzi.
Piszesz, że ci bogacze powinni mieć antidotum. Po co? Oni z motłochem, jak chcą, to się wcale nie spotykają. Żyją tak sterylnie i z takim wsparciem medycznym, jak tylko zapragną.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [15:40] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela, 
Tak trzymać towarzyszko. Parowkowym skrytozercom mówimy nie. Antykowidowcow i antyszczepionkowcow do mamra. Aby nam się żyło lepiej i dostatniej. Młodzież z partią. Partia z młodzieżą. Pzdr

Obrazek użytkownika angela

26-02-2021 [20:51] - angela | Link:

@rolnik,  towarzysz sie pomylil,  pewnie  juz flaszeczke wykończył. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [21:15] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela, 
Biez pał litra tego g... nie razbieriosz. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [18:16] - Pers | Link:

Wiesz Andżela?
"Dlatego te wszystkie teorie spiskowe, mozna wyrzucić do smietnika."

Ja to ci w sumie zazdroszczę. Dla ciebie świat jest poukladany, rządzi najlepsza ekipa w galaktyce, żyć nie umierać.
Teraz jeszcze dostaniesz wczipionke i życie wieczne.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2021 [20:56] - angela | Link:

Pers, to prawda, żyję uczciwie, i widzę uczciwie. 
Zawsze wybieram dobro,  bez wzgledu na wszystko. Suma sumarum naprawdę się oplaci.

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [21:07] - Pers | Link:

"żyję uczciwie, i widzę uczciwie. "

To tak jak ja :)
Z tą może różnicą, że ja nie wierzę politykom. Żadnemu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [03:23] - jazgdyni | Link:

 ja nie wierzę politykom...

Balcerowiczowi nie?
Tuskowi nie?
Trzaskowskiemu nie?
Spurek nie?

Kaczyńskiemu tak?

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [06:48] - Pers | Link:

Zwłaszcza jemu nie wierzę.

Obrazek użytkownika HenrykH.

26-02-2021 [18:59] - HenrykH. | Link:

Witam.Drugi atak covida prawie za mną,przechodzę lżej niż  pierwszy ,ale nie życzę nikomu.Osłabienie potworne.W grudniu 2019  w chinach sami przyznali (ichni pierwszy sekretarz w tv ) że to był błąd ludzki.Potem narracja się zmieniała . Co do powrotu do władzy onych to jeśli będzie  .,to tak jak kiedyś ,napchają spółki swoimi nieukami ,co się da spier..sprzedadzą:). Do młodych z dużych miast dotrze  to po 8 latach i znowu wajcha w prawo.Cykl życia .Polska przetrwa bo kraj to nie garstka potomków zomowców i innego ....ale miliony normalnych ludzi.
Ps.oczywiście też się zaszczepię.

Obrazek użytkownika cyborg59

26-02-2021 [22:12] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

@ HenrykH.
Matoły nie zrozumieją co to osłabienie. TO OSŁABIENIE! Zawsze sam czyściłem komin.Tym razem musiałem przytargać drabinę, bo nie byłem w stanie podciągnąć się o głupie pół metra! Jak przyniosę cztery wiaderka drewna opałowego - muszę się położyć. Dalej używam roweru, ale tam gdzie górkę pokonywałem na pierwszym biegu- teraz pcham rower powoli. Załapałem wirusa jesienią 2019 od podróżniczki i fotografki, córki kolegi fotografa. To była chyba wersja "beta", taka testowa, przedpremierowa. Była w Chinach i Peru. Zdjęcia piękne. Albumowe. Pamiątka wyprawy straszna. Kuriozalne jest to, że nie mogę zbadać czy miałem Cov. Jestem za stary by oddać osocze. Za młody by być zaszczepionym! Siedemdziesiąt minus. (minus parę miesięcy)
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia i sprawności.
 

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [06:50] - Pers | Link:

Twoja przypadłość nazywa się SKS.

Obrazek użytkownika HenrykH.

27-02-2021 [09:35] - HenrykH. | Link:

Współczuje.Mnie "dopadlo" prozaicznie.Wnuk ,przedszkole.W marcu  2020 ,teraz powtórka. Dużo łagodniej ,ale wystarczy.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-02-2021 [15:09] - Marek1taki | Link:

Panie Cyborg, zapisał się Pan do proletariatu zastępczego, co z własnej choroby chce sobie pomnik postawić. Proszę sobie wyobrazić, że osłabienie po chorobie musi być. I drugie, że inni też chorowali, chorują i będą chorować na mniej spektakularne choroby niż kowidowi pomazańcy. I trzecie, że zmarło 73.000ludzi w Polsce więcej, a większość z powodu praw kowidiotów. Zakładam, że miał Pan poprawna diagnozę, co nie jest pewnikiem.

Obrazek użytkownika cyborg59

28-02-2021 [11:26] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

@ Marek1taki
Nie po to używam pseudonimu, by mi "panować", lub by sobie pomniki stawiać. Szukaliśmy; ja, kolega fotograf, jego latająca po świecie córka - co nas powaliło. Była w Szczecinie tylko parę godzin bo źle się czuła, z Berlina poleciała do Londynu, gdzie odchorowała ciężko. To był jeszcze 2019, badanie zrobiła na wiosnę 2020, ma przeciwciała.
Aha! Ważne : nie jestem hipochondrykiem, nawet nie jestem zarejestrowany w jakiejkolwiek przychodni. Jestem w grupie którą system ma w d..pie! Nie jestem 70+ , ale i nie jestem pracującym i biorącym zwolnienia z pracy proletariuszem 65 minus !  Po wpisaniu Pesel'u na portalu szczepień, otrzymałem natychmiastową odpowiedź : won! dalej nie wypełniaj, czekaj na zawiadomienie z właściwego ośrodka zdrowia. Jak tu napisałem - nigdzie nie jestem zarejestrowany. Los chce bym z boku obserwował ten cały cyrk.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-02-2021 [11:59] - Marek1taki | Link:

@Cyborg59 OK :-) Jak są przeciwciała albo przechorowało się ciężko z charakterystycznymi objawami to nie widzę wskazań do szczepień. Oczywiście odporność krzyżowa (na mutacje o podobnych antygenach) nie będzie działała w nieskończoność, ale to prawidłowość. Na grypę też co roku są nowe szczepionki. Tak samo musi być z sars2.
Zachorowanie w 2019 roku to ciekawe. jest trochę takich informacji od pacjentów. Ostatnio usłyszałem od laborantki, że jako jedyna w pracy nie miała ani objawów, ani dodatniego testu na kowid, ani przeciwciał na kowid ale przed pandemią miała grypę z utratą smaku. Córka kolegi ciężko odchorowała bo byłą zmęczona podróżą, wystawiona na zmiany temperatur a jednocześnie w zamkniętych ciasnych pomieszczeniach otrzymała dużą ilość wirusa. Właśnie m.in. "dawka" wirusa gra rolę. Ja nie chorowałem. Jak czułem, że mnie coś bierze to wskakiwałem do łóżka. Owszem ponad 5 lat temu miałem typowe śródmiążowe zap. płuc i w kilka godz. obj.niewydolności krążeniowo-oddechowej - pisał o takich zdarzeniach sprzed kilku lat Jazgdyni - i to mógł być sars1 lub podobny wirus dający teraz odporność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2021 [03:19] - jazgdyni | Link:

Drugi atak covida?

Osobiście dotknięty, czy tak raczej ogólnie?

Obrazek użytkownika HenrykH.

27-02-2021 [09:28] - HenrykH. | Link:

Drugi.W 2020 był pierwszy.

Obrazek użytkownika marsie

26-02-2021 [20:18] - marsie | Link:

Panowie i Panie na NB – nie dajcie się zwariować, poczytajcie sobie Biuletyn i „do przodu” - a nuż się uda?
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika angela

26-02-2021 [21:34] - angela | Link:

Ta tzw opozycja widzi miliony, ktore rząd zagospodaruje, dla nas Polakow, dla Polski a nie dla malwersantow i utracjuszy.
Oni.wsciekli, ze taka kasa im przejdzie kolo nosa.
Ataki, ktore przypuszczają na rzad, i osoby z rzadem zwiazane, zupełnie takie same, jak przed euro 2000, kiedy przejeli wladze, obiecujac ludziom kokosy,  budowali stadiony po kosztach trzykrotnie wiekszy, a setki firm, ktore budowalo drogi, UPADLO, bo im nikt nie zapłacił. 
Ale wracajac, do miliardow wynegocjowanych przez prem. Mateusza Morawieckiego, ta durna opozycja, nie umiala by tych pieniedzy wziąść,  bo zeby otrzymac unijna rekompensate covidowa, trzeba opracować sensowny plan, na co te pieniądze będą przeznaczone.
Jaka byla sytuacja, po przejeciu wladzy przez Pis, rzad p. Beaty Szydlo Mateusza Morawieckiego,  nocami pracowali, zeby pieniędzy  spowrotem do unii nie puścić , bo w takim  stanie zastali finanse.
W ktorym kraju rozpetuja krytyke sprzętu, ktory mial byc wlasnie sprzedany, i Polska zarabiala miliardy.
W ktorym kraju, wymysla sie bzdury na szefa spolki, ktory w fantastyczny sposob prowadzi firme, ktora przez lata  zarabia 25 miliardów  dla kraju, kiedy poprzednicy przez 8 lat," zarabiaja" 8 miliardow.
W  ktorym  kraju polityk tego kraju, nawoluje, zeby nie kupowac produktów rodzimych.
Ci ludzie pchają się do rzadow Polską!!!!  
Ktos słyszał cos takiego???
Putonowski rzad ?,  skoro putinowski, to dlaczego ruski buduje rurę omijajac Polskę,  a umila życie  temu  rzadowi przez wewnetrzych  slugusow.
Pewnie  przekop mierzei tak się podoba, albo rozbudowa elektrowni tak sie Rosji podoba, ze ta "nasza opozycja" dostala takiej drżączki bierzaczki, i wzmocniła umilanie zycia rządowi. 
KO i program......,  tym razem mowia prawde, pewnie oni program 'naprawy"panstwa MAJĄ, tylko pokazac nie mogą,  bo ten program lezy na wschodzie i zachodzie,  za granicami naszego Panstwa.

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [21:18] - Pers | Link:

"Ale wracajac, do miliardow wynegocjowanych przez prem. Mateusza Morawieckiego"

Nic nie "wynegocjował". Wziął kredyt na idiotycznych warunkach, ktory będą spłacać jeszcze nasze prawnuki.

"firme, ktora przez rok zarabia 25 miliardów  dla kraju, "
Orlen ma tyle przychodu a nie dochodu. Nie fantazjuj.

Oj Andżela... Za dwa lata PiS straci władzę. Zakład? I słońce nie zgaśnie.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2021 [21:42] - angela | Link:

Pers, z twoich wpisów wynika, ze chcesz upadkuPolski,  nędzy dzieci,  rozkradania i zwijania kraju.
Nie wstyd Ci,  z powodu  podłości i glupoty. 
Czy straci, na pewno nie,  zakladac się nie będę,  bo trzeba wtedy rękę podac, a tobie podac rękę to zdrada Polski.

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2021 [21:51] - Pers | Link:

"Pers, z twoich wpisów wynika, ze chcesz upadkuPolski,"

Wiesz co? Gdyby nie bardzo czuły admin napisałbym kim jesteś. 
Albo jednak napiszę - jesteś ... jak but z lewej nogi.

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [09:10] - angela | Link:

Pers, to znaczy, ze pociagnelam cię za ogon, prawda boli.😊

Obrazek użytkownika Pers

27-02-2021 [09:36] - Pers | Link:

Owszem, boli.
Brzuch ze śmiechu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2021 [21:50] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela, 
te miliardy będa przeznaczone na maseczki dla Angela i psiapsiółki. Co do Nord Stream to akurat znam ten problem. Kto go nie chciał puścić prze Polskę? Takich głupków mieliśmy i mamy. Niemcy z Ruskimi układają ostatnie odcinki NS2. A ci nasi poprancy zostali jak zwykle z ręką w nocniku i w trzeciej lidze okręgowej. I nie mów mi, że się na tym nie znam. Pzdr

Obrazek użytkownika angela

27-02-2021 [08:39] - angela | Link:

Rolnik, maseczki będą i dla Rolnika, jak będzie chcial wziąć, nikt nie broni.

Rosja i Niemcy zostaną z ręką w nocniku, jak im nikt z tej rury nie kupi.
Bo Polska bedzie miała inne źródło,  przez ktore moze zabezpieczyc i innych.
A Niemcy nie podskoczą, bo im ruski kurek zakreci, a wiadomo jak kończą się pakty Rib.Molot.
Niemcy jeszcze od nas beda kupowac, dobrze o tym wiedzą,  bo nie przeszkadzają nam w budowaniu alternatywy do  Rosji. 

Strony