Obecny czas to początek przyszłej naszej walki o wolność!?

Moje kilka ostatnich styczniowych postów wzbudziło szereg komentarzy. Pisałem o końcu demokracji, o konieczności utrzymania gotówki w obiegu i niezbędności posiadania własnej waluty by w końcu wspomnieć o żalu po D. Trumpie i o tym, że mam szereg wątpliwości dotyczących obecnej pandemii i jestem nieufny wobec szczepionek i ogólnie tego wszystkiego, co w związku z tą pandemią się dzieje. Nawet pokusiłem się dotknąć spraw metafizycznych związanych z wiarą i opętaniem przez zło dzisiejszego świata. 

Opinie i komentarze były bardzo różne: od pochwały za odwagę do posądzenia mnie o sprzyjanie totalnej opozycji w walce z obecnym rządem. Ten ostatni argument traktuję jako bardzo chybiony, bo ktokolwiek i kiedykolwiek mnie czytał to wie, że z totalną opozycją łączy mnie tyle co słonia z żabą. Ale też nigdy nie określałem się jako fanatyk PiS-u i zawsze pisałem, że jeżeli będzie trzeba to będę pierwszy w krytyce niewłaściwych posunięć obecnej władzy. I nie dlatego, że zmieniłem swoje poglądy, ale ze względu na chęć wskazywania uchybień, które należałoby naprawić dla dobra Polski i przyszłych pokoleń Polaków. 

Nigdy nie było moim celem atakowanie w czambuł rządu a jedynie wskazanie, że tak naprawdę gra idzie o większą stawkę, która jest obszarem decyzyjnym poza naszym krajem. My się poddajemy ogólnej panice i postępujemy tak naprawdę jak wszystkie rządy, których kraje dotknęła pandemia. Czy słusznie? Nie wiem. Dowiemy się tego dopiero po czasie. Obecna sytuacja już wymyka się z naszej rodzimej walki politycznej. Teraz mamy do czynienia z wojną cywilizacyjną i atakiem korporacji i ograniczania przez nie naszej globalnej wolności. Proponowałbym więc na chwilę zapomnieć o naszym grajdole i spojrzeć na obecną sytuację globalnie. To z czym mamy do czynienia dzisiaj to wojna z nami, zwykłymi ludźmi na szeroką skalę.  

Rewolucja neobolszewicka przyspiesza w zawrotnym tempie. I to niestety w skali światowej, bo jedynej i ostatniej ostoi wolnego świata w postaci D. Trumpa już nie ma. A na nim jeszcze można było opierać jakieś pokłady nadziei na utrzymanie - nawet w ograniczonym zakresie - naszej wolności. Teraz pozostaje nam jedynie opór. J. Biden i K. Harris ochoczo i szybko przystąpili do owej rewolucji. I jestem pewien, że ten wojenny bolszewicki terror jaki zapowiada się w USA będzie przez nie eksportowany na cały świat. A Polska będzie pod ciągłym obstrzałem. 

Zgadzam się w ocenie sytuacji jaką przedstawił w ostatnim cotygodniowym komentarzu W. Gadowski, który stwierdził, że największą zasługą D. Trumpa jest to, że odchodząc uwidocznił faktyczne plany globalistów, które zmierzają do całkowitego naszego zniewolenia [1]. Tak jest w istocie: wielkie koncerny wspólnie z uzależnionymi od nich władzami konkretnych państw szykują nam G. Orwella do n-tej potęgi. I naprawdę tak na to winniśmy patrzeć a nie skupiać się na naszym politycznym podwórku. 

Owszem nasza różnej maści totalna opozycja chce wykorzystać powstałą sytuację międzynarodową dla własnych celów, ale te cele są zbieżne z celami neobolszewickiej światowej rewolucji, gdzie władza będzie skupiona - jak w Chinach - na nielicznych, którzy będą zarządzali miliardami ludzi. Czy jesteśmy się w stanie obronić? Tego nie wiem, ale wierzę, że ostatecznie tak. Zależy to od naszej postawy w sytuacji "noża na gardle", która zbliża się do nas wielkimi krokami.  

Cały czas bowiem wspomina się o paszportach immunologicznych (zaszczepieni - ok, nie zaszczepieni - be), chipach RIF, punktacjach przydatności społecznej ludzi (funkcjonują już w Chinach), liberalno-lewackiej wolności do wszystkiego, w tym swobodnej aborcji i eutanazji oraz wyboru własnej płci i tożsamości płciowej.  Do tego dochodzi też tworzenie restrykcyjnych praw wobec ludzi, którzy w czasie obecnej pandemii mają wątpliwości: np. na Słowacji bez świadectwa badań na obecność koronoawirusa już niemal nie można wychodzić z domu, w Niemczech straszą obozami dla opornych. W Chinach już zapewne są. W USA zapowiedziano czystki i parytety płciowo-kolorystyczne w armii oraz legalizację meksykańskich imigrantów. 

Globalne zaś firmy chciałyby mieć władzę nad nami, co pokazują cały czas, m.in. w sferze mediów społecznościowych, gdzie można było zablokować prezydenta D. Trumpa czy w obszarze farmaceutycznym, gdzie firmy mogły tak sobie ograniczyć dostawy szczepionek. No i firmy finansowe zadłużające i ubezwłasnowolniające tym samym rządy i zwykłych ludzi. A na dokładkę mitomańskie dążenia właścicieli tych globalnych firm oraz też spekulantów finansowych np. w postaci G. Sorosa, któremu towarzyszą inni, wielcy właściciele w stylu  M. Zuckerberga. 

Moim zdaniem właśnie tak globalnie trzeba patrzeć na to, co się dzisiaj dzieje na świecie. Nasze wewnętrzne animozje przy tym nic nie znaczą i nie można traktować ludzi, którzy tak myślą jako o tych, którzy chcieliby upadku obecnego rządu. Ja bym nie chciał, ale warto byłoby, aby w kręgach władzy znaleźli się ludzie rozumiejący szerzej dzisiejszy świat i to, co się dzisiaj w nim dokonuje, bo inaczej przyjdzie nam w przyszłości walczyć o naszą indywidualną wolność. I to masowo!

[1] https://www.youtube.com/watch?...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-01-2021 [20:43] - Marek1taki | Link:

Animozje biorą się różnic poglądów, np takich, że PiS by się pierwszy odciął od Trumpa w imię wartości republikańskich i poparł Bidena bez mrugnięcia okiem.

Obrazek użytkownika angela

29-01-2021 [09:26] - angela | Link:

Marek, to jakiś wizjoner jest. 😱

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-01-2021 [14:09] - Marek1taki | Link:

Proszę sobie zrobić tabelkę i porównać plusy w kolumnach PiS i Biden a zostanie Pani wizjonerką:
Klimatyzm
Ekologizm
Elektryfikacja
Cyfryzacja
Pandemizm
Szczepionkarstwo
Paszportyzacja
Marksizm-Keynesizm
Ciepły wychów komucha totalnego (LGBT, BLM, czarne szmaty, hitlerowskie błyskawice)
"Praworządność"
Bizantynizacja
Talmudyzacja

 

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2021 [21:53] - Jabe | Link:

Skoro firmy zadłużają naiwne rządy, próżno w nich pokładać nadzieję. Zresztą i bez tego farbowani konserwatyści są idealnym wektorem wirusa postępu, bo swym udawanym sprzeciewm usypiają czujność ogółu.

Przede wszystkim należy sobie uświadomić nasze trudne położenie. Jesteśmy uzależnieni od kaprysów wielkiego brata zza wielkiej wody, a jednocześnie od władających azjatyckim półwyspem, na którym przyszło nam żyć.

Obrazek użytkownika angela

29-01-2021 [09:32] - angela | Link:

Najgorsze jest to,  ze mniejszy "brat" zza Odry, chce swoje karabinki sprzedac, dewaluujac nasze,  zeby jeszcze bardziej zubozyc Polske.
I Jabe jakos nie płacze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2021 [09:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Łzy Jabe z pewnością wpłynęłyby na decyzje ukraińskich biznesmenów i niemieckich producentów. 

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2021 [10:20] - Jabe | Link:

Najgorsze?

Obrazek użytkownika Adam66

28-01-2021 [23:09] - Adam66 | Link:

Niestety,coraz więcej faktów wskazuje na to,że globalna bolszewia prze do przodu z sukcesem.  Zarówno "górale ze wzgórz golan" kontrolujący FED jak i ich odpowiednicy w sowietach, kombinują wprowadzanie elektronicznej waluty.  Jeśli to się im uda, to walka o wolność będzie zdecydowanie utrudniona.  Co jakiś czas, w polskiej przestrzeni medialnej, też pojawia się to hasło, a obecny , tzw. "rząd polski" aż nóżkami przebiera żeby to wprowadzić w życie.  Plus całej sytuacji w Polsce jest taki, że my przez komunizm już przechodziliśmy i rozumiemy co to oznacza, więc opór będzie szybszy i silniejszy (mam nadzieję).  Na skalę globalną to minus, bo społeczeństwa tzw. zachodnie, nie mają pojęcia co to komunizm, dla nich Bernie jest tego uosobieniem.  Sympatyczny, w miarę inteligentny dziadunio w śmiesznych rękawiczkach, opowiadający jak to dobrze będzie kiedy wszyscy będą równi, ale profilaktycznie, nie wspominający, że w komuniźmie, z definicji, są też równiejsi - no czego tu nie lubić....  A rzeczywistość jest taka, że coraz więcej ludzi na tzw. zachodzie, traci pracę bo nieopatrznie skrytykowali pomysł przyjmowania dewiantów do armii.  Kiedyś traciło się nie tylko pracę ale często i życie, za "sralina", teraz, na razie pracę, ale obawiam się, że w niedalekiej przyszłości, co najmniej obozy "re-edukacyjne" się pojawią, nawet dla tych, którzy ośmielą sie skrytykowć netflix za to, że śnieg tam pokazywany, wbrew rzeczywistości, jest u nich czarny, a nie jak za oknem - biały.

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-01-2021 [23:44] - Pani Anna | Link:

Cała ta pandemia pokazała, że mamy rząd marionetek niezdolnych do podjęcia jakiejkolwiek suwerennej decyzji. Które ugrupowanie by nie wygrało wyborów, to tak naprawde rządzą Niemcy, jedyna różnica jest taka, że poprzednicy wykonywali rozkazy z radością, ci natomiast niekiedy stroją miny, żeby wyglądało patriotycznie.

Obrazek użytkownika ruisdael

29-01-2021 [07:35] - ruisdael | Link:

Pani Anno- należę również do tej samej grupy co Pani i Trote,,,,,, (chyba usuniety z listy). Wielkie rozczarowanie rządem (totalna bezradność w reformie sądownictwa, porażki, ogłaszane sukcesami w negocjacjach w UE, strach przed TSUE, dziwne zachowanie w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej), gdzie  wyszły doskonale jedynie programy rozdawnicze. Należę do wyborców dla których sprawy godności są ważniejsze od 500+ czy apteka+. Natomiast największym rozczarowaniem jest p. prezydent. Napuszy się podczas przemówienia a potem zawetuje przy działaniu. Być może najlepiej wyjaśnił to p. Krzysztof Karoń- do przeprowadzenia reform i jest to możliwe tylko po wyjściu z UE, (ewentualnie bez wyjścia trzeba się liczyć z odcięciem kasy i zgodą społeczeństwa na czasowe obniżenie  poziomu życia) rząd musi mieć totalne poparcie. U nas, na samą wzmiankę o wyjściu z UE, każdy rząd dostaje natychmiastowego kopa. Podobnie z czasowym obniżeniem poziomu życia. I jest jak jest. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2021 [09:57] - Pani Anna | Link:

@Rusidael
gdyby cofnąć czas, to oddałabym znowu na nich swój głos, bo powrót poprzedniej ekipy był dla mnie bardziej nieznośny niż pierwsze oznaki rozczarowania i słabości obozu ZP. Jednak to nie znaczy, że będę się bezkrytycznie przygladała temu, co się dzieje, bezprawiu, żerownaniu na "pandemii" i doprowadzania do ruiny, a także do śmierci ludzi.  O dewastacji szkolnictwa i przekreśleniu przyszłości całego pokolenia juz nawet nie chce mi się mówić. Tego im nie zapomnę, a w obecnej sytuacji to już naprawdę obojętne, kto będzie u władzy, jako syndyk masy upadłościowej. Każda, ale to każda władza ulega degradacji jeżeli czuje się bezkarna. Przykre, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2021 [11:04] - Jabe | Link:

W tym rzecz, że oni potrzebują tylko Pani głosu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2021 [11:49] - Pani Anna | Link:

@Jabe
zdaję sobie z tego sprawę. Patrząc na to, co się dzieje, nie dałabym sobie głowy uciąć, że będziemy mieli jeszcze jakiekolwiek wybory, nikt nie wie, co będzie za 3 lata. W najgorszym wypadku trzeba się będzie po prostu wstrzymać od głosu.

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2021 [12:11] - Jabe | Link:

Jeśli się tak postrzega świat, że wszyscy inni są źli, a ci okazali się nie inni, to rzeczywiście jest to jedyne wyjście.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2021 [13:02] - Pani Anna | Link:

@Jabe 
postrzeganie świata, to może za dużo powiedziane. Tak postrzegam naszą polska rzeczywistość tu i teraz. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-01-2021 [08:48] - Marek1taki | Link:

Przebierańcy bez rozumu i bez charakteru. Nie licząc jawnych zdrajców posyłających dzieci do obcych szkół.

Obrazek użytkownika tricolour

29-01-2021 [07:40] - tricolour | Link:

@Autor

Proszę o publiczne ustosunkowanie sie do mojego pytania: czy nie uważa Pan za śmieszny i jednocześnie wewnętrznie sprzeczny zarzut, że globalne korporacje zniewalają ludzi, gdy pisze Pan na Twitterze, Facebooku, blogach, kilku portalach? Na dodatek pod imieniem i nazwiskiem oraz podobizną?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-01-2021 [11:09] - krzysztofjaw | Link:

Ja jestem tylko zwykłym blogerem, który owszem ma jakieś tam grono czytelników, ale zdecydowanie za małe, aby zagrażać wielkim korporacjom medialnym i ich zmasowanej lewackiej indoktrynacji. Poza tym nie pełnię żadnych funkcji publicznych, które powodowałyby, iż mój głos wyraża publiczne stanowisko jakiejś ważnej instytucji, np. rządu czy jakiejś zorganizowanej instytucjonalnie grupy ludzi.

Do czego dziś są zdolne mega firmy to widzieliśmy ostatnio: zablokowano medialnie  przecież D. Trumpa, urzędującego prezydenta USA (sic!). Ale przecież i w Polsce mamy do czynienia z cenzurą i blokowaniem różnych forów, np. często już blokowano telewizję wRealu24, co zresztą sprowokowało ją do budowy polskiego odpowiednika YouTube. Niezauważalnie też wycinane są różne filmy: ileż to razy ja dołączałem do swoich notek jakieś filmy, które po czasie znikały z YouTuba.  Spodziewam się dlaczego: bo były to filmy nieprawomyślne wedle nowych lewackich norm. 

Poza tym proszę zauważyć, że globalna cenzura się tak naprawdę zaczyna. Zaczęto z wysokiego "c", czyli zablokowania D. Trumpa. W takiej sytuacji przyszłe blokowanie takich "małych internetowych żuczków" jak ja nie będzie stanowiło problemu. 

Ale dopóki będę mógł to będę publikował na owych wrażych forach i też to zalecam innym. Brońmy naszego zdania i naszej wolności tak długo jak będzie można. 

Ponadto dobrze pamiętam jak powstawały media społecznościowe. Wtedy twórcy mówili, że tworzą platformy wymiany swobodnej myśli i nie będą nigdy tych treści cenzurować. Minęło kilkanaście lat i co? Ano wszystkie zapewnienia przeminęły z wiatrem.

Pzdr