Covid-19. Chaos, kompletny chaos.

Być może trochę za ostro, ale tak czuję i myślę. Już dawno nie widziałem i nie słyszałem takiego buca jak prof. A. Horban. Ma szczepionkowe "klapki na oczach" i nie dociera do niego nic ponad to, że należy się szczepić. Nie jest otwarty na żadną dyskusję na ten temat. Traktuje swoje słowa - niczym mitoman lub megaloman - jako wyrocznię w sprawach Covid-19 i wirusa SARS-Cov-2. Nie przyjmuje żadnej krytyki a wprost przeciwnie - jest gburem w stosunku do osób inaczej myślących. Powiem więcej: stara się ich zdezawuować za wszelką cenę.  Nie wiem, czy taka osoba winna pełnić obecną funkcję jako przedstawiciel i ekspert rządu ds. obecnej pandemii. Uważam, że nie, bo blokuje wszystkich, którzy być może mają rację np. w sprawie Amantadyny. 

Jak na razie zaszczepienie nie eliminuje tego, że zaszczepiony nie zaraża. Owszem zaraża i pomimo szczepienia musi dalej przestrzegać wszelkich obostrzeń: noszenie maseczki, dystans, dezynfekcja. To tylko może negatywnie odnosić się do możliwości luzowania obostrzeń. Tak nie będzie i nie ma co słuchać prof. A. Horbana, który gaworzy, że jak się zaszczepi osoby 70+ to obostrzenia będą luzowane. Mimo szczepień i tak obostrzenia pozostaną i będą z nami na bardzo długo. Niegdyś podano info o tym, że zakażenia poniżej 5 tys. już spowodują luzowanie ograniczeń. I co? Ano nic. Obostrzenia pozostają, choć mówiło się o czerwonych czy zielonych strefach.  

"Polska walczy z II falą koronawirusa. Niecałe 2,5 tys. nowych przypadków. Najmniej od października. Zmarło 38 osób". To informacja z dzisiaj. 

Teraz gaworzy się, że poluzowanie obostrzeń byłoby błędem, bo zniwelowałoby dotychczasowe osiągnięcia i proces obostrzeń zdałby się na nic. To trochę jest chore, bo jakbyśmy tak myśleli to tych obostrzeń nie zluzują nigdy a nasza wolność zostałaby zredukowana do roli niewolniczej. 

Na razie mamy szum informacyjny. A to nie wróży nic dobrego. Podobno szefostwo firmy Pfizer nie będzie szczepiło swoją szczepionką własnych pracowników. Powód: bo mogą zachorować. Nie wiem, czy to prawda, ale w sieci krąży takie info. Jest dużo tzw. fake newsów i trudno tak naprawdę oddzielić fałsz od prawdy. Argentyna podobno zakupiła 20 mln szczepionek, ale wektorowych a nie mRNA. Tego też nie wiemy na pewno, bo tak naprawdę głosy umiarkowanych antyszczepionkowców (przynajmniej wobec szczepionek mRNA) są tłamszone przez hurra optymistów szczepionkowych. 

Jak na razie firmy produkujące szczepionki jak "jeden mąż" ograniczają dostawy szczepionek. Do Pfizera dołączyły Moderna i AstraZeneca, które zapowiadają, że nie są w stanie dostarczyć tylu szczepionek na jakie umówiły się z UE czy USA. Nie wiem czy to zupełny przypadek wynikający z dużego zapotrzebowania, czy też działanie polegające na chęci podniesienia cen, czy też świadomość, iż owe szczepionki są de facto mało skuteczne. To niestety pozostanie tajemnicą a możemy się o tym przekonać dopiero po fakcie i to w miarę po długim czasie. 

W związku z powyższym zrobił się straszny bałagan w Europie. Kraje, które nie zrobiły zapasów na drugie szczepienie szczepionkami mRNA są oburzone postawą firm farmaceutycznych. My jako Polska podobno takie zapasy zrobiliśmy, choć już dziś nie ma szczepionek dla wszystkich seniorów powyżej 70 roku życia. Tak, że owe ograniczenia dostaw też wpływają na możliwość szczepień naszych obywateli. 

Jakby tego wszystko było mało, to mamy do czynienia z mutacjami coronawirusa: brytyjską czy południowoafrykańską [1]  a tak naprawdę nie wiemy z iloma jeszcze. "Do tej pory zidentyfikowano kilkanaście tysięcy mutacji w SARS-CoV-2 po zsekwencjonowaniu ponad 200 tys. genomów wirusa  - mówi dr hab. Rafał Butowt, prof. UMK z Katedry Anatomii Prawidłowej Collegium Medicum UMK. - Jest to ogromna liczba, zważywszy że ten wirus ma genom RNA wielkości ok. 29 tys. nukleotydów. Niemniej ogromna większość z tych mutacji jest albo neutralna albo szkodliwa dla wirusa, w związku z tym nie utrzymują się w populacji wirusa zbyt długo" [2] . No dobrze, ale nie wiemy czy obecne szczepionki są w stanie tworzyć przeciwciała wobec wszystkich mutacji wirusa. Jak wynika z przeszłości rozprzestrzeniania się wirusa grypy to nie, niestety nie [3]. 

Pozostaje jeszcze wiele pytań. Też do metod leczenia Covid-19. Jakoś tak umilkły wszystkie media nad ozdrowieńczym działaniem krwi ozdrowieńców. Swego czasu była ogromna kampania medialna skierowana do tych, którzy przeszli chorobę, aby oddawali swoją krew, bo ona jest niezbędna do leczenia chorych. Teraz już nie? A co z Amantadyną, która przez hurra optymistów szczepionkowych jest delikatnie mówiąc "na cenzurowanym"? A co z Hydroksychlorochiną i Chlorochiną?  Dlaczego firmy farmaceutyczne skupiają się na szczepionkach a nie na lekach leczących tych, którzy już zachorowali? Chodzi o finanse? Pytanie zostawiam otwarte. 

Tak dla przypomnienia. Zupełnie inaczej było w przypadku leku Remdesivir, który jest koszmarnie drogi a kuracja kosztowała onegdaj nawet - jak wycenił to koncern farmaceutyczny Gilead - dla pięciodniowej kuracji około 9 tys. złotych. Dla dziesięciodniowej dwa razy więcej. Polska w październiku 2020 roku zapowiadała, iż kupi 80 tys. dawek tego leku [4]. Ile ich de facto kupiliśmy i kto odpowie za zakup leku, który okazał się zupełnie bezskuteczny w leczeniu Covid-19? [5]. Tego nie wie nikt!

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie jestem fanatycznym antyszczepionkowcem. Chciałbym, aby obecnie stosowane szczepionki przyniosły pozytywne efekty. Chciałbym też, aby opracowano skuteczny lek na Covid-19. Ale mamy dziś jeden misz-masz i tak naprawdę nic nie wiemy. Jest jeden wielki chaos i tak naprawdę nie wiem, co z niego wyniknie. 

[1] https://www.o2.pl/informacje/k...
[2] https://www.cm.umk.pl/aktualno...
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....
[4] https://www.o2.pl/informacje/r...
[5] https://www.polsatnews.pl/wiad... i wiele innych informacji na ten temat.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [23:12] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

Chciałabym  chciałabym.. Obudzić się w końcu i nie rżnij głupa. Dobrze wiesz, ze to chucpa i ściema. Po prostu i tyle w temacie. Jeśli jakieś resztki rozumu się tam pod czaszką kolacza, no chyba, że ci tarczę dają to rozumiem, że musisz. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

26-01-2021 [00:27] - Pers | Link:

Krzysztof już tak ma... Budzi się w nim normalny Polak ale asekuruje się, zeby przypadkiem nie podpaść i żeby ktoś nie pomyslal, że jest "płaskoziemcą" tak jak Ty czy ja :)
Dajmy mu trochę czasu...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

26-01-2021 [07:49] - Zygmunt Korus | Link:

Ja już tego meandrowania nie mam siły śledzić. Mam nadzieję, że w końcu się potknie o wystający korzeń, walnie o ziemię, podniesie, wyprostuje i ruszy wreszcie prosto do przodu...

Obrazek użytkownika mada

26-01-2021 [10:09] - mada | Link:

Współczuję ci.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-01-2021 [14:46] - Pani Anna | Link:

Może zamiast hucpą i ściemą byłoby łatwiej Panu Krzysztofowi nazwać to, co się dzieje zbiorowym opetaniem? Całkiem poważnie pytam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-01-2021 [23:31] - Pani Anna | Link:

 Zgon osoby zaszczepionej na Covid-19 20.01.21 w Oleśnicy wpisano na listę NOP @MZ_GOV_PL dopiero po zgłoszeniu sprawy do prokuratury. A tymczasem Legenda baseballu, „król home runu” Hank Aaron, zmarł wczoraj w 17 dni po przyjęciu szczepionki mRNA. Zaszczepił się 5 stycznia, by przesłać czarnym Amerykanom sygnał, że szczepionka jest bezpieczna.
 

Obrazek użytkownika mada

26-01-2021 [10:19] - mada | Link:

W czasie badań szczepionki jednej grupie szczepionych podano szczepionkę drugiej wstrzyknięto placebo. Wśród zaszczepionych szczepionką zmarła jedna osoba, placebo uśmierciło kilka osób.
Tak to jest ze statystyką.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-01-2021 [14:30] - Pani Anna | Link:

Dzisiaj mamy już drugi zgon po szczepionce (przynajmniej oficjalnie, według NOP@mz.gov.pl), 25.01.21, Kraków.

Obrazek użytkownika Francik

25-01-2021 [23:51] - Francik | Link:

Czy to chaos czy plan? Ja raczej w przypadki nie wierzę, banksterska ekipa wykonuje polecenia, jak powiada klasyk, starszych i mądrzejszych. Miejmy nadzieję, że to się im zaczyna rozłazić w szwach, bo jeszcze nie są w stanie całkowicie kontrolować Internetu i społeczeństwa. A propaganda telewizyjna przestaje działać. I chyba jednak zaczęli się trochę bać - bo zaczęli podawać mniejsze ilości zachorowań. Jeśli Jaro się nie opamięta i nie pogoni bankstera z przyległościami to chaos będzie się pogłębiał. I nie widać, by z tego chaosu wyłaniała się jakaś poważna siła.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-01-2021 [08:27] - NASZ_HENRY | Link:

Co to jest ?
- Słabowitych zabija jurnym jest zbędna.
- Szczepionka ☺

 

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

26-01-2021 [10:12] - Zbyszek_S | Link:

"Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie jestem fanatycznym antyszczepionkowcem. Chciałbym, aby obecnie stosowane szczepionki przyniosły pozytywne efekty."
...

Obrazek użytkownika angela

26-01-2021 [10:29] - angela | Link:

Nie da sie  zaprzeczyć , ze szczepionki i biznes sa ze sobą powiazane, skad takie decyzje firm farmaceutycznych.
Biznes, czy ampułki przepływają bokiem, dla tych najwazniejszych.
Dziwi mnie tylko, ze za to wszystko niektorzy  probuja  obwiniac rzad.
Tak krawiec  kraje, jak materiału staje, tylko ze dla tych co chcą dokopać rzadowi, to wykorzystają  wszystko.
Teorii spiskowych naczytalam sie dość, niesprawdzonych i ustawionych na "gdyby".
Tylko to gdyby, moze duzo szkód narobic nie do odwrócenia,  bo to igranie z ludzkim zyciem, kiedy okaże się,  ze to brednie dla chaosu w kraju.
Czy ktos potem przeprosi, czy zmruzy  ślipie, bo chaos byl zamierzony.
Dzisiaj bedzie spotkanie przedstawicieli wszystkich partii, jest wolna droga, zeby swoje madrosci i rady nie tylko  wyłuszczyc, ale i skutecznie wprowadzic w zycie.
Tutaj na NB,  wraz z krytyką rządu, podajcie sposob na zniknięcie problemu, a jak nie wiecie jak to zrobic, to zamknijcie klawiatury, czy telefony, a dywagacje czy jazdę na rządzie zostawcie na mniej szkodliwy temat.
 

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2021 [12:11] - Jabe | Link:

Kto zorganizował pandemiczną histerię w naszym kraju? Rząd! Kto aplikuje nam szczepionki? Rząd!

Nasuwają się pytania:
a)  Kogo pani Angela radzi obwiniać za „igranie z ludzkim życiem”?
b) W jaki sposób pani Angela sugeruje skutecznie wprowadzać swoje mądrości w życie?
c) Jaki problem pani Angela chce „zniknąć”?

Obrazek użytkownika angela

26-01-2021 [13:55] - angela | Link:

Jabe pytajło,  juz mowilam, Jabe niech nie pyta, tylko trochę sam pomyśli. 

Obrazek użytkownika Pers

26-01-2021 [13:09] - Pers | Link:

Chcesz moją działke czipionki?
Będziesz nieśmiertelna.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2021 [21:36] - Jan1797 | Link:

  Persie, To dzisiaj panisko okazało łaskawość dając głos?
 Rozenek o msbs grot czy Gduli? A Mroczek o Pani prof.Pawłowicz?

Obrazek użytkownika Kaciszek

26-01-2021 [23:32] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Nie głosuję na PIS ale smutek mnie ogarnia kiedy widzę tutejsze ataki na tych polityków, którzy starają się zrobić coś w sytuacji kiedy wszystko jest nowe, niestabline, brak wiedzy nt. koronawirusa. Sytuacja społeczna jest nowa, wirus jest nowy, reakcje ludzkie oraz problemy są nowe. A tu trwa bezlitosny atak, że PIS to sami złodzieje, oszusci i nieudacznicy - no i oczywiście służalcy NWO.
A rzeczywistość jest taka jak piszesz angelo: tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Oni (politycy rządzący) też są zwykłymi ludźmi ze swoimi problemami, ograniczeniami, brakiem wiedzy czy odporności psychicznej lub podatnością na manipulacje. Ale atakujący tutejsi blogowicze wyobrażają sobie, że politycy rządzący mają pełną wiedzę, są herosami 24/7, że są absolutnie odporni na ludzkie ułomności - czyli wniosek prosty: jeśli coś nie wychodzi to znaczy, że PIS to złodzieje, zdrajcy służalcy globalistów etc., etc.
Smutne to, że Polacy tak atakują Polaków...i do tego bez głębszego uzasadnienia tylko posługując się kalkami.

Obrazek użytkownika Jabe

27-01-2021 [07:44] - Jabe | Link:

Czyż nie to samo można powiedzieć o Platformie, którą pani Angela bezpardonowo atakuje?

Obrazek użytkownika Kaciszek

27-01-2021 [11:18] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się, że o Platformie można to samo powiedzieć. Jednak na Platformę także nie głosuję ponieważ, moim zdaniem, jest o wiele bardziej destrukcyjna dla Polski.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2021 [08:32] - Marek1taki | Link:

Nowe było dla wszystkich. Problem,ze rządzą ci którzy wnioski wyciągają na opak albo przepisują je za WHO. PIS - jak poprzednie ekipy - dopuścił do władzy takich ludzi jak Pani pisze:
"sami złodzieje, oszusci i nieudacznicy - no i oczywiście służalcy NWO."

Obrazek użytkownika Kaciszek

27-01-2021 [11:41] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się, że PIS "dopuścił do władzy etc." - ale odpowiadam, że, moim zdaniem, dopuścił ich mniej niż poprzednie ekipy. PIS jest także słaby czyli ma niewielką siłę, co przy ogromnych możliwościach destrukcyjnych naszego Narodu jest niebezpieczne dla naszego istnienia. Wiem jednak, że "nie zmienia się konia podczas przeprawy" a po drugie nie widać kto mógłby ich zastąpić. Według Ciebie kto, tu i teraz, mógłby przejąć rządy i wyprowadzić nas na szerokie i niepodległe wody?
Ja uważam, że korzystniejszeod rozbijania PIS-u jest potraktowanie naszej obecnej sytuacji politycznej w taki sposób jak Salomon podszedł do dwóch kobiet kłócących sie o dziecko. I postawić się w roli tej prawdziwej matki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2021 [13:32] - Marek1taki | Link:

Odsunąć od władzy na wszystkich szczeblach wszystkich, którzy ją kiedykolwiek sprawowali.
Ogranicyć zadania państwa i pobór na nie podatków.
Nawet prostej broni dla prostych żołnierzy nie potrafią kupić, o czym pisałem wiele lat temu na podstawie ceny 3tys. za rzęcha m.in.poland, 200.000za fińką broń dla snajpera(rozsądna). 400 czy 800zł cena kałacha opchniętego z magazynów polskich przed jaśminową rewolucją.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-01-2021 [09:39] - Pani Anna | Link:

@Kaciszek
naprawde można się wzruszyć czytając ten komentarz o niedoli polityków. Dam jednak Panu pewne zadanie: Jasio miał 10 cukierków, a w klasie było 30 uczniów. Ile cukierków braknie Jasiowi do obdzielenia połowy kolegów? Jak Pan myśli dziecko w której klasie podstawówki powinno umieć udzielic poprawnej odpowiedzi? Jeżeli potrafi, to znaczy, że ma większe kwalifikacje od naszego ministra zdrowia i potrafiłoby zorganizować "wyszczepianie" obywateli.

Obrazek użytkownika Kaciszek

27-01-2021 [11:50] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Bogu dzięki nie jestem Ministrem Zdrowia. Ale wiem, że zorganizowanie szczepień jest ogromnym zadaniem logistycznym i pełnym wielu niespodzianek i niebezpieczeństw. Niewiele wiadomo o samej chorobie, o szczepionkach i ich skuteczności różni różnie mówią etc. Celebryci poza kolejką, Pfizer sprzedał poza kolejką innym państwom, podróbki, niewydolna służba zdrowia, lekarze i pielęgniarki także są ludźmi i się boją, etc.
"Wyszczepianie" to nie jest problem matematyczny.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-01-2021 [13:56] - Pani Anna | Link:

@Kaciszek
przede wszystkim wyszczepianie jest problemem matematycznym. Jak rozumiem cały problem "logistyczny" polega na zamówieniu odp. ilości szczepionek i dostarczeniu ich do szpitali i przychodni KTRORE JUZ ISTNIEJA, nie trzeba budowac nowych? Zawłaszcza, że do tej pory to było wyszczepianie pracowników medycznych, którzy sobie wstrzykują to coś nawzajem? No, ale grunt, to znaleźć "mądrą" nazwę dla zwykłek nieudolnośc i chorej propagandy, jak to "będziem wyszczepiać po 3mln na miesiąc". Jeżeli o to chodzi, to nadaje się Pan na stanowisko bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-01-2021 [15:28] - Imć Waszeć | Link:

Przedwczoraj "Chińskie samoloty nad Tajwanem": https://niezalezna.pl/376367-c...
Dziś "Iskrzy na Morzu Południowochińskim. Chiny przeprowadzą ćwiczenia wojskowe": https://niezalezna.pl/376685-i...

W poprzednim roku Chińczycy przeprowadzili z sukcesem ćwiczenia mobilizacyjne, mające na celu odcinanie w społeczeństwie dróg zakażeń wirusem bojowym nowej generacji. A my? Jesteśmy nadal uzbrojeni w świętą wiarę w to, że oni "nie mogą tego zrobić". Nie mogą, rozumiecie? ;)) Hehehe

Polecam artykuł o Fritzu Haberze, który wraz z kolejnymi sukcesami prowadzonej przez siebie wojny chemicznej jarał się jak łysy na grzebień na coraz radykalniejsze i bardziej masowe sposoby "eliminacji" wrogich wojsk. W sferze psychologii, czy może raczej psychiatrii tak to właśnie działa.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2021 [18:39] - Jan1797 | Link:

Dziękuję, że sam sobie odpowiedziałeś.
Dobrego Waszeci.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

26-01-2021 [18:49] - Jan1797 | Link:

Czy nie wystarczy wyłączyć wrażą tv by wyjść z kompleksu kompletnegho chaosu? :))