Biden: prezydent-pionier...

Najstarszy prezydent w dziejach USA – a 46. w ogóle i pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydenta, a jednocześnie pierwszy zastępca prezydenta o korzeniach afroamerykańskich i azjatyckich -urzędują w Białym Domu już trzy dni. Ma to miejsce w sytuacji, gdy nawet według  zdecydowanie niechętnej Republikanom stacji CNN ponad 50 procent wyborców Trumpa nie wierzy, że wybory były uczciwe.
 
USA stoją przed wielkim wyzwaniem uporania się z pandemia, która w tym kraju zebrała wielkie żniwo: największa liczba i zgonów na świecie, i osób zarażonych.  Trump COVID-19 zlekceważył, ale Bidenowi krytyka poprzednika już do rozwiązania problemu nie wystarczy. W nowym gabinecie roi się od ludzi, którzy byli w administracji za czasów duetu Obama-Biden, stąd też niektórzy złośliwie nazywają  lata 2021-2025 „trzecią kadencją” Baracka Obamy. Nowy prezydent najwyraźniej chce być pionierem: poza pierwsza kobietą wiceprezydentem ma też pierwszego czarnoskórego Sekretarza Obrony (Lloyd Austin), pierwszego Sekretarza Edukacji i dla którego angielski nie jest językiem ojczystym (Latynos Miguel Cardona). Będzie też pierwsza kobieta – Sekretarz Skarbu (Jannet Yellen) i pierwsza kobieta – szef Wywiadu Narodowego Avril Haines. W gabinecie Trumpa przedstawicieli mniejszości etnicznych było 16,7 %– u Bidena 46 %...
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (23.01.2021)
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

25-01-2021 [14:59] - cyborg59 | Link:

Rekordzista !
 Mniej niż 24 godziny po inauguracji, nowy prezydent stanął w obliczu impeachmentu !
Kto ?
Pochodząca z Georgii,  Rep. Marjorie Taylor Greene, która złożyła obietnicę w zeszłym tygodniu, że ​​w chwili, gdy Biden obejmie urząd, wniesie akty oskarżenia przeciwko niemu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-01-2021 [19:59] - Imć Waszeć | Link:

To prawda, ale ona jest kojarzona z ruchem QAnon i lewackie media ją rozjadą jak żabę, jeśli nie dostanie wsparcia reszty GOP.

https://www.theguardian.com/te...

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-01-2021 [19:39] - Guildenstern | Link:

Osobiście rozumiem to tak, że my jako szare żuczki to możemy sobie wydziwiać czy to na byłego prezydenta USA czy aktualnego. Ale jak takie cienkie aluzje produkuje polityk tego formatu co "obatel" Czarnecki to zapewne wynika to z jakichś strategicznych celów. Zatem moje pytanie jest takie: Jaką korzyść czerpie Polska z tych prostackich wpisów? Czy takie jest stanowisko PiS wobec Joe Bidena? Chyba, że w tej Brukseli to już Pan jest tylko dla siebie. P.S.: Zdaje sobie sprawę, że pan Poseł od 10 lat nie dokonał ani jednego komentarza na NB. Ale za to ma swoje wielbicielki. Może one odpowiedzą.

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-01-2021 [21:15] - Marek1taki | Link:

"W gabinecie Trumpa przedstawicieli mniejszości etnicznych było 16,7 %– u Bidena 46 %..."
Wobec dokonań ekipy Bidena od wyborów po pierwsze dni od inauguracji czemu ma to służyć?
Hasłu:  "Black Lies Matter?
W końcu za wszystko formalnie odpowiada biały prezydent.