Przyducha

W stawie przy dnie, we względnie czystej wodzie, żyje żabstwo, czyli zwykłe, naturalne, normalne, bez generalskich tytułów obywatelstwo. Bez zbędnych wyjaśnień możemy do  żabstwa zaliczać ryby, raki, ślimaki itp. Żyło sobie towarzystwo względnie szczęśliwie, doznając od czasu do czasu drobnych klęsk związanych a porami roku, chorobami czy rozzuchwaleniem się którejś z klas żabstwa. Dotąd nie szkodziło to specjalnie temu trwaniu, które opierało się na naturalnym rozmnażaniu się. Aż tu, wcale nie znikąd, pojawiła się przyducha, warstwa zasadniczo oddzielająca żabstwo od niezbędnego do życia powietrza. Strefa ta istniała do tej pory w kształcie niespójnym i żabstwo mogło w zgodnie ze swym ustrojem w razie potrzeby zaczerpnąć powietrza wolności. Miało swoje kanały, którymi łatwo przedostawało się ku powierzchni. Potem w światku tym, wraz z rozwojem techniki i nauk  pojawiły się siły o totalistycznych aspiracjach, które postanowiły staw opanować i zrobić z niego kołchoz według własnego pomysłu. Kapitaliści od dusz, czyli komunistyczna międzynarodówka ukształtowana dziś z połączonych sił komunistów, żydokomuny i masonów, postanowili staw zrewolucjonizować.  Metodą jest rozbudowywanie przyduchy. Składają się na nią przede wszystkim urzędy, zunifikowana oświata, służby mundurowe i cywilne, w tym prawnicze i medyczne, agentura. Zespolone są one stale rozrastającą się siecią przepisów, których wektor użyteczności zawsze skierowany jest w tę samą stronę – mają służyć zwierzchności.
Przyduchę obsługuje element wydzielony  z żabstwa, posiadający specyficzne cechy: ograniczoną samodzielność myślenia i potrzebę znaczenia w lokalnym środowisku. Pojedyncze stworzenie do niego należące to czinownik. Gazy wytwarzane przez przyduchę mogą zastąpić mu świeże powietrze.
Kluczową rolę w utrzymaniu trwałości przyduchy pełnią jednakże inne stworzonka  pozostające w ideowym związku z zarządcami globalnego ustroju – politruczki. Tworzą one tak zwany aktyw. Są dobrze odżywione spreparowanym pokarmem, głównie sloganami. Bać się ich musi także czynownik.  Żuczki-politruczki cechuje upór oraz toksyczność.
W roku 2013 został zlikwidowany ostatni kanał prowadzący na powierzchnię. Był nim do tamtej pory niezależny od organizatorów przyduchy Kościół Katolicki, instytucja mająca wpływy w całym świecie. Obecnie głosi on hasła zbieżne z  propagandą samozwańczych zarządców.
A  żabstwo czeka, kiedy przyjdzie prawdziwy właściciel stawu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2021 [07:03] - Jabe | Link:

Grunt, że przyducha jest narodowa i patriotyczna.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [08:37] - Marek1taki | Link:

Dobre porównanie.

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2021 [09:27] - sake3 | Link:

Grunt że są i czuwają panowie Jabe i Marek gotowi wytknąć patriotyzm i narodowość.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [13:02] - Marek1taki | Link:

Pilnujemy by wytknąć używanie patriotyzmu i idei narodowej, a także liberalnej czy chadeckiej, jako fałszywej flagi w rękach socjalistów.
Nierzadko socjalistów z marksistowskimi odchyleniami jak np. w wypadku pandemii czy piątki dla zwierząt.

Obrazek użytkownika angela

22-01-2021 [20:09] - angela | Link:

Jabe, Marek i reszta towarzystwa, im wyłom w lewackim  stawie szkodzi,  bo swierze powietrze ich zabija, notorycznie starają sie swoją przyduchę przeniesc na NB.

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2021 [21:28] - Jabe | Link:

Jak Pani Blogerka wydedukowała tę konkluzję?

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-01-2021 [21:49] - Tomaszek | Link:

Hmm to teraz  na pierdzenie w towarzystwie będziemy przyducha mówili ? Widzisz Jabe jak cię Angela odchamia  a ty niewdzięczniku byś choć dziękuję powiedział .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-01-2021 [00:54] - Zygmunt Korus | Link:

Pomysł na przypowieść o bajorze z żabami fajny, bo tytuł przypomina nazwę Przysucha, ale spartolony przez ukonkretnianie zdarzeń w obecnych realiach. O wiele lepiej to zrobił Korabiewicz w bajce "Jak mysz zdobyła władzę." Tym razem minus za wpis. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

25-01-2021 [16:06] - St. M. Krzyśków... | Link:

Z pokorą i wdzięcznością przyjmuję krytykę i z naukę zarazem. Sam miałem wiele wątpliwości w momencie umieszczania tego wpisu, dawno temu zaczętego. Widziałem, że coś się w nim sypało i pod względem formalnym i od strony wrażenia estetycznego. Uznałem jednak, że lepiej go opublikować, niż sprawy w nim poruszane ominąć.
Bajkę, kreskówkę bez ceregieli umieściłem w czasie rzeczywistym, bez szukania furtek usprawiedliwiających to przejście. Takie jest życie. W filmie Batorego „O dwóch takich, co ukradło księżyc” (w książce Makuszyńskiego tego epizodu chyba nie ma) bliźniacy trafiają do miasta, gdzie garbatego władcę zastępuje inny, garbaty inaczej. Wszyscy mieszkańcy nosili sztuczne garby; gdy im się już wydawało,  że koniec maskarady, z powrotem musieli swe garby założyć, tym razem na opak. Kto by pomyślał, że odtwórcy ról bliźniaków sami zostaną władcami – to jeszcze nie bajka – i że w okresie władania jednego z nich, tak się złożyło, ludzie zostaną zmuszeni, słusznie czy niesłusznie, do noszenia na twarzach czegoś tam na sznurkach i gumkach? Bajka bezceremonialnie przekroczyła próg rzeczywistości.
Dziękuję i pozdrawiam.