Środowisko Gazety Polskiej stworzyło medium społecznościowe

Niedawno pisałem [1], że w Polsce jest konieczność powstawania różnych polskich alternatyw dla światowych monopolistów mediów społecznościowych takich jak: YouTub, Facebook, Twitter czy Instagram. Zadeklarowałem też chęć współuczestnictwa w procesie powstawania takich niezależnych mediów bez cenzury oraz niejako zobowiązałem się, że takie inicjatywy będę - w miarę swoich możliwości - promował zarówno w sieci, jak i w realnej rzeczywistości. 

Zgodnie z tym zobowiązaniem jak dotąd przedstawiłem informację o przygotowaniach środowiska telewizji wRealu24 do budowy polskiego YouTuba [2], którego początkiem jest strona internetowa "Klub Wolnych Mediów" (https://klubwm.pl/), gdzie można się zapoznać ze wszystkimi szczegółami. 

Wczoraj zaś o godzinie 17.00 wystartował nowy polski portal społecznościowy Albicla.com stworzony przez szeroko pojmowane środowisko Gazety Polskiej i jej portalu niezależna.pl. "Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób. Jak poinformował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, jest też nowe angielskojęzyczne hasło - "Let AlBiCla - Let All Be Clear" ("Postawmy sprawę jasno") [3]". Ale to był stan na wczoraj wieczorem a dziś zapewne ta liczba jest większa. Sam się zarejestrowałem i czekam właśnie na e-mail potwierdzający rejestrację, bo z powodu dużego zainteresowania czas oczekiwania na rejestrację trochę się wydłużył. Drugą maksymą przyświecającą twórcom serwisu jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”. 

"Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci – zauważa Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Dodaje też, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata [3]".

Jak dziś napisał T. Sakiewicz: "W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stało się jego użytkownikami. To największy sukces tego typu portali w Polsce. Tak jak wspominałem nie wszystkie funkcjonalności są od razu gotowe, bo chcieliśmy uruchomić portal w ostatniej godzinie rządów lidera wolnego świata. Od nas teraz zależy czy ten świat będzie dalej wolny, szczególnie w internecie. Tak jak się spodziewaliśmy przeżywamy niebywały atak hakerów i trolli internetowych. Próbują nam przeszkadzać, jak się da, ale to świadczy też o naszej sile. Jednego im się nie udało: nie mogli nas przemilczeć. Problemy będą, bo od czego są wrogowie... Naruszyliśmy potężne interesy i dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu spychającego konserwatywną myśl na margines. Twórzmy wolny świat razem. Będzie z dnia na dzień coraz lepiej. Dziękuję wszystkim  użytkownikom za cierpliwość i zaangażowanie [4]". 

Osobiście mam nadzieję, że portal ten odniesie sukces, też długookresowo i na stałe znajdzie swoje miejsce w sieci. 

Oczywiście wiem, że zaraz znajdą się malkontenci udowadniający, że tak naprawdę media T. Sakiewicza też stosują cenzurę i nowy portal będzie również cenzurowany pod względem treści. Tego nie wiem, ale wiem jedno: im więcej wolności w internecie tym lepiej i im więcej nowych portali społecznościowych łamiących monopol BigTech tym też lepiej. Natomiast cieszę się, że to już drugi - po węgierskim https://hundub.com/ - ogólnodostępny portal w naszej części Europy, która zdecydowanie bardziej - po doświadczeniach komunizmu - rozumie wolność niż społeczeństwa krajów Starej Europy i świata. 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://niezalezna.pl/375785-l...
[4] https://niezalezna.pl/375809-s...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-01-2021 [12:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Podwijam kiecę i lecę otworzyć konto na nowo utworzonej krynicy wolności.

Obrazek użytkownika angela

21-01-2021 [16:42] - angela | Link:

Czyzby  Zdzichu niebinarny jest.
 

Obrazek użytkownika tricolour

21-01-2021 [12:21] - tricolour | Link:

Gdy odniesie sukces, to zostanie sprzedany. Chińczykom, Ruskim, kto da więcej.

Honeypot jak marzenie.

Obrazek użytkownika Jabe

21-01-2021 [12:31] - Jabe | Link:

A kto płaci?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-01-2021 [13:23] - NASZ_HENRY | Link:

Panie Zuckerberg!
Pan Tomasz Sakiewicz po pana idzie!
Powtarzamy razem powoli i wyraźnie: albiclia, albicli, albiclą...
☻Zawsze lubiłem Monty Pythona i mam wiele sympatii dla absurdalnego humoru ☺
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-01-2021 [18:12] - NASZ_HENRY | Link:

AlbiPlama - zastosowane zabezpieczenia na serwerze są skandaliczne. Wyciek pliku konfiguracyjnego, zawierającego dane dostępowe do bazy danych i skrzynki mailowej czy bazy danych powinny być nawet nie światłem ostrzegawczym, a raczej wielką syreną alarmową, wyjącą wprost do ucha.
Sprawdza się staropolskie – co nagle to po diable
 

Obrazek użytkownika angela

21-01-2021 [14:31] - angela | Link:

Dwa razy logowalam sie na Albicla.com,  do tej pory czekam na wiadomosc. 
W czym problem, nie wiem.

Obrazek użytkownika tricolour

21-01-2021 [14:34] - tricolour | Link:

Angelo,

Piszę to bez szyderstwa - problem z logowaniem jest tej samej kategorii, co dwa miliony samochodów elektrycznych: samochody się produkuje (nie zapowiada), a wtedy są. 

Obrazek użytkownika angela

21-01-2021 [16:14] - angela | Link:

@Tricol.
Rozsądny pomysli, jeżeli z powodu Covid,  zamyka się zaklady juz pracujące  to po co otwierać nowe.
To tez tak, bez urazy.

Obrazek użytkownika tricolour

21-01-2021 [17:07] - tricolour | Link:

@Angela

Ale ponoć jest świetnie, gospodarka pędzi, nie ma co robić z pieniędzmi. A Ty nagle, że zamykają zakłady... może przez to nie chcą Cie wpuścic do tego albicla. Rymuje się ze "szpicla".

 

Obrazek użytkownika angela

21-01-2021 [17:36] - angela | Link:

Tricol. Przedstawiasz się. 

Obrazek użytkownika tricolour

21-01-2021 [18:35] - tricolour | Link:

@Angela

Tak, przedstawiam się jako tricolour. Nie inaczej. Sugerowanie, że z rymu albicla-szpicla coś wynika dla mnie, jest agresją. Najpierw żalisz się na poziom portalu, a potem sama go obniżasz.

Jakby nie patrzeć nazwa jest durnowata.

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [14:35] - maxilampus | Link:

Sakiewicz sprawdza czy jestes prawomyslna ?

Obrazek użytkownika Adam66

21-01-2021 [15:05] - Adam66 | Link:

Chyba ktoś ręcznie wprowadza dane i dlatego trwa to tak długo.  Ja też od wczoraj czekam na email z rejestracji i nic...
Miejmy nadzieję, że to się poprawi bo inaczej to się rozsypie zanim się zacznie rozwijać.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-01-2021 [17:46] - krzysztofjaw | Link:

To nie tak. Portal dopiero powstał i napotyka trudności charakterystyczne ogólnie dla nowych pomysłów, tym większych z zakresie mediów społecznościowych. Zwalam to na karb grzechów pierwotnych powstawania portalu. Dajmy mu czas na okrzepnięcie i pokonanie problemów. Ja też czekam na e-mail aktywacyjny, ale nie przekreślam pomysłu. Może jednak należałoby sprawdzać, kto się loguje a nie dawać dobrodusznie miejsce dla wszystkich chętnych? Ale przecież to wszystko można pokonać. Wierzę, że tak się długookresowo stanie. Rozumiem obecne problemy twórców pomysłu. Zostali zasypani fałszywymi kontami rejestrowanymi np. na znane osoby. To trzeba pokonać i wyeliminować. Wymaga to trochę czasu. Dajmy  im ten czas. 
pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

21-01-2021 [18:43] - tricolour | Link:

@Krzysztofjaw

Okrzepli i zrezygnowali z haseł jednoznakowych? A jak będą sprawdzać, kto się loguje? Trzecią stroną typu bank czy facebook?

Tego nie wiedzieli zanim uruchomili takie cuś? To co w takim razie wiedzieli?

Obrazek użytkownika Adam66

21-01-2021 [21:46] - Adam66 | Link:

Nie czepiam się dla zasady bo to teraz jest modne, chciałbym żeby ten projekt wypalił.  Niestety, już na wstępie, sama nazwa serwisu/domeny - kto to zapamięta?. Zbyt wiele lat spędziłem na tworzeniu portali internetowych, publicznych i prywatnych żeby nie dostrzec podstawowych problemów z tym systemem.  Użyto starej technologii, prawdopodobnie ktoś, gdzieś, kiedyś próbował cos zrobić i po latach to odkurzył bez dostosowania do obecnych wymogów technicznych.  Możliwość włamania się do systemu bez zbytniego wysiłku, nic dobrego nie wróży, kradzież haseł admina i użytkowników na początku działalności, tym bardziej.  Nie ja się włamywałem, opieram się na informacjach z sieci.  Oczywiście, czas jest potrzebny ale wygląda na to, że w tym przypadku, albo nikt tego nie testował, albo testował tak żeby błędów nie wykryć.  Ten system powinien być testowany przez najmniej dwie grupy, zawodowych programistów i kompletnych laików.  Z mojego doświadczenia wynika, że grupa programistów znajduje w większości błędy logiczne, grupa laików, błędy nie logiczne ale mogące rozłożyć cały system na łopatki (niedawny przykład z dziećmi rozwalajacymi zabezpieczenia Linuksa).  Grupa laików zwykle nie rozumie za bardzo co robi i sobie klika tu i tam, przy okazji wciskając rózne klawisze.  W kilku projektach, używając laików do testowania, używaliśmy kilku kamer żeby śledźić każdy ich ruch, bo po prostu nie pamiętali co przed chwilą zrobili, a logicznie myślący informatyk nie był w stanie odtworzyć tego samego błędu. Łatanie takiego systemu to kompletna strata czasu, chociaż na krótką metę może pomóc.  Mam nadzieję, że ktoś doradzający twórcom tego portalu o tym wie, inaczej widzę to w afroamerykańskim kolorze.  Podkreślam, - chciałbym się mylić...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-01-2021 [15:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za dużo trolli i celebrytów się zarejestrowało, w efekcie Prawdziwi Polacy czekają w kolejce. To tak jak z szczepieniem na Covida.

Obrazek użytkownika angela

21-01-2021 [16:22] - angela | Link:

Zdzichu, tym razem się z Tobą zgadzam.
Juz gdzies czytalam, jak namawiali  do logowania się, żeby zapchać skrzynkę. 

Obrazek użytkownika Kaciszek

21-01-2021 [16:00] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Może podobny problem jak z Parlerem. Media są lewicowe i dla nich wolność słowa polega na blokowaniu poglądów prawicowych. Komunista mówi: serwery są nasze i co nam pan zrobi?

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [16:17] - maxilampus | Link:

Jaka jest Sakiewicza definicja " trola" ..ktos wie ?
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2021 [18:47] - Imć Waszeć | Link:

Duży zielony z czółkami na czole?

Obrazek użytkownika Jabe

21-01-2021 [18:54] - Jabe | Link:

Rejestracja tylko ze zdjęciem!

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [18:55] - maxilampus | Link:

 Jego Albicla jest rodzimym miksem niektórych funkcji Facebooka i Twittera napisanym najprawdopodobniej w PHP, a hostowanym na serwerach OVH we Francji (chyba na hostingu współdzielonym).
Nie wchodząc w techniczne szczegóły, już sam wybór technologii PHP, jest co najmniej… kontrowersyjny. PHP nie uchodzi za opcję najłatwiejszą do skalowania, nie jest też najprzyjemniejszym językiem dla programisty (słabe typowanie), a nieobudowany w frameworki kod PHP jest - delikatnie ujmując - trudny do okiełznania.
Cały poprzedni akapit jest mocno subiektywny, i mogą się znaleźć osoby, twierdzące że wybrana przez zespół Tomasza Sakiewicza technologia, jest absolutnie najlepsza na świecie. Ciężko się jednak nie zgodzić ze stwierdzeniem, że zastosowane zabezpieczenia są co najmniej karygodne. Wyciek pliku konfiguracyjnego (a niewykluczone, że całego kodu aplikacji, bo znaleziona luka na to pozwalała), zawierającego dane dostępowe do bazy danych i skrzynki mailowej czy bazy danych powinny być nawet nie światłem ostrzegawczym, a raczej wielką syreną alarmową, wyjącą wprost do ucha.
I nie mówimy tutaj o jakiś zaawansowanych atakach hakerskich, czy atakach z pogranicza socjotechnik, tylko o prostym wklejeniu odpowiedniego adresu w przeglądarce internetowej! Lukach znalezionych przez śmieszków w 2 godziny od odpalenia serwisu! O innych błędach w systemie nawet nie chcę pisać, bo grupy i fora są zalewane śmiesznymi zrzutami ekranu.
Nie wiemy jak wyglądały testy serwisu, ale patrząc na typ znalezionych błędów, i to jak szybko one wypłynęły, testowanie aplikacji albo nie istniało wcale, albo było przeprowadzone bardzo pobieżnie. O jakimś audycie bezpieczeństwa, pentestach i podobnych wymysłach raczej zespół tworzący mógł tylko marzyć.
Ale każdy, kto pomyślał, że to wszystkie problemy, tego ambitnego projektu, jest w poważnym błędzie. Dość szybko po uruchomieniu serwisu, okazało się, że regulamin jest… skopiowany z Facebooka. Razem z odnośnikami...Chlop stara sie ratowac swoja Hasbare przez przebranzowienie :-)) Pzdr..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2021 [20:22] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem, nie sprawdzałem ;)
Siedzę teraz nad poważnym tematem i nie w głowie mi zabawy w czata. Na przykład nad takim czymś:
1) https://eprint.iacr.org/2012/6...
2) https://github.com/syncom/libg...
3) https://people.maths.ox.ac.uk/...
A oni na tym Alba mają coś w tym rodzaju czy to tylko zwykłe forum?

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [21:15] - maxilampus | Link:

A gdzie tam !!
To platforma milosnikow " mniejszego Zla"..Oczywiscie pod czujnym okiem Sorona-Sakiewicza i jego cenzorow tropiacych nieprawomyslne poglady o Naczelniku i jego kolejnych premierach..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2021 [10:35] - Imć Waszeć | Link:

@Max
Może oni dopiero się rozpędzają i na razie stworzyli tylko extended demo? ;)
A tak na poważnie, to w dobie współczesnej tryumfy święci drapanie z serwerów całych baz danych z loginami, mailami, nazwiskami i numerami kart płatniczych i jakoś nikt mądry jeszcze temu nie zaradził. Nawet z Microsoftu złodzieje bazę drapnęli. Panie świeć nad ich duszami:
1) "MyFreeCams site hacked to steal info of 2 million paying users"
2) "Hacker blunder leaves stolen passwords exposed via Google search"
3) "Hacker leaks full database of 77 million Nitro PDF user records"
4) "Hacker posts 1.9 million Pixlr user records for free on forum"
5) "Data breach broker selling user records stolen from 26 companies"
6) "New Zealand Reserve Bank suffers data breach via hacked storage partner"
...
1000000) itd.
To się dzieje na naszych oczach. Tymczasem Strategy&Future (Bartosiak) proponuje, żeby Polska już przestała się bawić w szkółkę parafialna, chłopca biegającego na skargę do amerykańskiego sora i sama zaczęła tworzyć zręby własnej strategii militarnej w tym ofensywnych wojsk cybernetycznych na wypadek ataku Rosji. Polecam film bodaj o Chinach na glinianych nogach.
Dlatego chłopcy z Alby powinni już dziś zacząć od kryptografii. Struktura portalu powinna być elastyczna i trudna do sforsowania. Nie wiem, nie zajmowałem się nigdy projektowaniem takich struktur, ale wydaje mi się, że coś takiego [Database+Content]::crypto-hash::[AccessTools]::[Templates+Styles]::crypto-comm::[MultiUser] mogłoby stanowić podwalinę projektu. Bazy danych, dane użytkowników i kluczowy content musiałyby być zaszyfrowane i dodatkowo kompletnie przemieszane jakąś specjalizowaną funkcją SHA-2, żeby z jednej strony narzędzia AccessTools mogły dostawać się do żądanych fragmentów bazy i jednocześnie niemożliwe było zarżnięcie całości informacji przez zwykłe skopiowanie plików (*). Wzorce i style do wypełnienia treścią dla różnych urządzeń i różnego modelu sterowania stroną (myszka, paluch, 4+ przyciski). Szyfrowanie całej komunikacji pomiędzy serwerem i klientem na dwóch kanałach (do przesyłu kluczy i treści). Wtedy np. czat pomiędzy dwoma klientami zrealizować przez ich bezpośrednie połączenie, albo przez dedykowany serwer, żeby nie przeciążać łącza. Czyli formalnie byłyby to dwa różne serwery: serwer baz danych o strukturze skalowalnej (sieć serwerów komunikujących się niezależnie od reszty), a także dołączone do każdej instancji pierwszego web serwery. Tak jak powiedziałem nie wiem jeszcze jak to zrobić, ale patrzę jak działa np. byle gra sieciowa, duży sklep, Steam, czołowy amerykański portal. To nie jest zabawa dla dziewczynek ani projekt na jeden komputerek z serwerem.

(*) Każdy kawałek ni treści n0,n1,...,nk jest przemieszany z innymi, dodatkowo np. dopełniony losowym śmieciem i zaszyfrowany innym kluczem zależnym od użytkownika, który się łączy. W ten sposób rozszyfrowywanie jednego fragmentu nj zaszyfrowuje inne. W danym obszarze pamięci RAM lub tmp dysku nie ma obrazu bazy.

Obrazek użytkownika maxilampus

22-01-2021 [12:00] - maxilampus | Link:

Witaj kochany Imciu..
Twoj pragmatyzm to miod na moje zbolale serce codziennie konfrontujace lawine ludzkiej mierzwy i glupoty..
Czlowiekowi od razu lepiej sie robi jak spotyka ludzi ktorzy maja jeszcze caly mozg we wlasciwym miejscu..
.." Bartosiak) proponuje, żeby Polska już przestała się bawić w szkółkę parafialna, chłopca biegającego na skargę do amerykańskiego sora i sama zaczęła tworzyć zręby własnej strategii militarnej w tym ofensywnych wojsk cybernetycznych na wypadek ataku Rosji."
"Wojska" cybernetyczne moze i sa wstanie stworzyc ( Sakiewicz w tej kwesti pionierskie przeciera szlaki :-)) ..) ale mam uzasadninione obawy ,ze owe wojska nie beda wstanie powstrzymac sowieckich czolgow i rakiet ktore w skoordynowanym ataku z EU Armia beda przywracac Demokracje i Rules of Law w Polsce :-))
Nadwislanski Makawieli przechodzi wkrotce na emeryture ,anty-pandemisci zrobia Banksterowi kensim,kensim na ulicach tylko "wojska cybernetyczne" beda staly na strazy SU...( chcialem uzyc slowa Suwerennosc) ale przypomnialem sobie ,ze od 1939 juz takim panstwem nie jestesmy..Wiec do cholery przed czym nas te " cybernetyczna armia" bedzie bronic ?? Wlamaniami na serwisy Sakiewicza zapewne..Pzdr..bracie Polaku..

 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

21-01-2021 [23:53] - Roz Sądek | Link:

@maxilampus
Z swoim heh fachowym tekstem wpisuje się Pan w grono piszących tu heh towarzystwo magistrów nauk nowoczesnych i nauk nienazwanych, aczkolwiek oblatanych w temacie covida, światowego porządku i w zasadzie wszystkiego, przez duże "W". Jeszcze nie cmokają, ale lada chwila zaczną. Uważam natomiast, że Pana tekst jest nanocienki nawet dla gimnazjalisty z informatycznym zacięciem, o profesjonaliście po współczesnym licencjacie nawet nie wspominam. Gdyby był Pan przecież dobry w te klocki, to z ich układania dałby Pan radę uskładać ca 20kPLN/m-c, ale wtedy nie miałby pan czasu na pisanie głupot na NB. Może nie tyle braku czasu co braku powodów.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

22-01-2021 [13:24] - maxilampus | Link:

.." Jeszcze nie cmokają, ale lada chwila zaczną "..
Wiec mozesz mnie cmoknac wiesz gdzie :-)0 na nic innego sie nie nadajesz..:-))

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [18:59] - maxilampus | Link:

:-)) To nie ja..Ja mam na srodku czola orle pioro ..Mimo to skurczybyk mnie cenzoruje gdzie sie tylko da..Nienawidzi gorali..a Gorale jego :-)) dlatego boi sie przyjechac w gory zapewne..:-))
 

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [19:44] - maxilampus | Link:

no to ja sie nie zalapie bo na czole mam kapelusz z orlim piorem..co wedlug Sakiewicza jest gorsze niz te 2 czółki..

Obrazek użytkownika maxilampus

21-01-2021 [19:45] - maxilampus | Link:

...:-))

Obrazek użytkownika Czesław2

22-01-2021 [12:27] - Czesław2 | Link:

@Imć Waszeć z 11:35 Włamać się można na chybił trafił, ale sądzę , że 90% włamów to nie włamy, tylko kupno informacji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2021 [15:32] - Imć Waszeć | Link:

Też uważam, że ślepota służb całego świata jest wręcz porażająca. Niedawno był artykuł o gostku, który zbił ogromny majątek na sprzedaży numerów kradzionych kart do "zapewnionego" wykonania transakcji zakupu. Nikt go nie złapał, nie namierzył, żaden dron nie wpakował mu serii w dupę. Nie niepokojony sam zamknął swój interes, bo zachorował na Covida i nie mógł go dopilnować. Nawet pochwalił się od kiedy do kiedy przebywał w szpitalu ;) Prawda, że śmieszne?

Obrazek użytkownika Czesław2

22-01-2021 [15:56] - Czesław2 | Link:

O ile facet nie był frontmanem służb, to śmieszne. Chociaż nie, żałosne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-01-2021 [18:05] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest inny portal niż Bleeping Computer, który o tym pisze: https://krebsonsecurity.com/ta...

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [13:20] - Marek1taki | Link:

Trudno mi coś powiedzieć od strony informatycznej ale skoro to taka lipa to co powiedzieć o platformach medycznych, do których nasz kochany rząd nas przymusza. Kody loginy wyrzucanie w czasie pracy dla bezpieczeństwa a wszystko to pic na wodę i kpina z tajemnicy lekarskiej. Krótko mówiąc jak pod pozorami RODO ludzi ubezwłasnowolnić i obnażyć.
Samo działanie zresztą kulawe.
Pod względem funkcjonalności to z mojego punktu widzenia facebook jest sieczką. Mnie taki chaos nie jet do niczego potrzebny. Chorobą wszystkich informatyków i innych gadżeciarzy jest mnożenie nikomu do niczego niepotrzebnych, poza nimi samymi, funkcji. To wynika z niewiedzy co chcą zrobić i jakie są potrzeby. Rzeczy dobre są proste.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-01-2021 [17:16] - Czesław2 | Link:

Tak LIBERAŁOWIE przywitali Albiclę.
https://niezalezna.pl/376108-s...

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2021 [18:28] - Jabe | Link:

Brak informacji, co właściwie się zdarzyło. W szczególności ciekaw jestem, jak te ataki trollingowe wyglądają, skoro skrupulatnie odsiewają przestępców.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [18:53] - Marek1taki | Link:

Nic tam nie ma o liberałach. Znam jednego takiego co wziął udział w zapchaniu skrzynki bo się chciał zarejestrować i czeka na maila.
Po co siać propagandę jak wyżej zamieszczone komentarze wskazują, że nieudacznictwo zatrudnionych informatyków jest przesadne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [19:13] - Marek1taki | Link:

"facebook zablokowal film dokumentalny o niemieckim obozie"
Głupio tam wchodzić a tym bardziej cokolwiek zamieszczać bo po takich numerach facebooka nie da rady udawać naiwniaka:
https://wpolityce.pl/media/535...
Na waadze nie ma co liczyć, że ich zawiesi do wyjaśnienia w sądzie.

Obrazek użytkownika tricolour

22-01-2021 [19:44] - tricolour | Link:

@Marek

Z takiego filmu nic finansowego nie wyniknie z reklam więc nie jest potrzebny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-01-2021 [20:58] - Marek1taki | Link:

Dali się złapać i jak ich nie zaorzemy to oni będą dalej orać nas.