Omerta  Warszafki

W sycylijskiej mafii istnieje nieformalne prawo nieinformowania  o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości – sędziom, prokuratorom i policji.

Ostatnio coś na kształt omerty zaistniało w Warszafce i to o zgrozo gdzie? W  WUM (Warszawskim Uniwersytecie Medycznym), instytucji która ma uczyć przyszłych lekarzy nie tylko jak leczyć, ale powinna też uczyć etyki i przyzwoitości, a wykonaniu takich postaci jak rektor Gaciong jest co najmniej nieporozumieniem.

Ale czego spodziewać się po uczelni, skoro jej rektor lekarz z tytułem profesorskim łże jak bura suka. Wersji było kilka jeżeli nie kilkanaście, codziennie inna.

Gdyby nie studenci, którzy ujawnili to patologiczne zjawisko, to być może cała afera byłaby zamieciona pod dywan, a na dodatek rektor próbował zidentyfikować, którzy to studenci ujawnili tę informację czyli złamali omertę.

Prawda okazała się jeszcze bardziej brutalna, bo okazało się, że to nie 20 osób, które zaszczepiły się poza kolejnością i po znajomości, ale około 200, a ta lista strzeżona jest niczym złoto w forcie Knox.

Mało tego, większość rektorów warszawskich uczelni w oświadczeniu de facto popiera działania rektora Gacionga, co świadczy o degrengoladzie panującej w tym środowisku.

Ciekawy jest skład tych zaszczepionych „na lewo”, są tam i aktorzy popierający opozycję, byli esbecy, towarzysz z PZPR,  tajni współpracownicy, pracownicy stacji „cała prawda, całą dobę”, niektórzy biznesmeni, itd.

Ciekawe, że w tym samym czasie w którym zaszczepiani byli „wybrańcy” rektora Gacionga z tzw. warszafki, nie było leku dla lekarzy.

Jak zachowało się to „towarzystwo wzajemnej adoracji, wzajemnych układów i interesów”? ano w myśl zasady „Polacy nic się nie stało”, żadnych słów potępienia, dezaprobaty, dla tych co umożliwili zaszczepianie się i dla tych co się szczepili.

Mniej więcej w tym samym czasie było skandaliczne złamanie zakazu korzystania ze stoków narciarskich, przez dzieci byłej premier Emilewicz co zasługuje na potępienie i krytykę..

Dało to asumpt do tzw. „przykrycia” działań rektora Gacionga a media te co trzeba „rzuciły” się na byłą premier Emilewicz.

W żadnym wypadku nie zamierzam usprawiedliwiać działań pani Emilewicz i jej dzieci, ale ich porównywanie , do działań warszafki i rektora Gacionga jest nieporozumieniem.

Zabranie szczepionek lekarzom i pracownikom medycznym, którzy na co dzień walczą z pandemią, mogą spowodować zakażenie covidem a w skrajnych wypadkach śmierć medyków i pielęgniarek.

Ale cóż, układy i układziki warszafki są mocniejsze od przyzwoitości, etyki i honoru, warszafka podobnie jak „Mała Sycylia „ trzyma się mocno, mając interes ogółu tam gdzie słońce nie dochodzi.  
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [11:28] - angela | Link:

Dziwie się tylko, dlaczego walczyli tak o szczepienia,  skoro wg niektorych zaczadzonych niechecią do PiS,,  ' pandemii nie ma',  ze pandemia to ściema.
Dla tej ściemy pandemicznej 200 osób,  i to yelity wszelkiej masci, łamali prawo.
To pokazuje, ze epidemia jest, i to bardzo grozna, a przekonania w koncu nabierają ci, kiedy  spotkają  się z tragedią w swoim otoczeniu.
Kiedy umiera dwoje ludzi znajomych, mlodych, a rodzina, dzieci pozegnac sie nie mogą z ojcem, w worek i do trumny.
Wtedy taka postawa to jest  zwykla, ordynarna podłość. 

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [12:12] - Pers | Link:

To co piszesz dowodzi, że złośliwy wirus jednak istnieje. Niektórym rzuca się na płuca a innym na mózg.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [14:38] - angela | Link:

Pers, to prawda ze wirus czesto pada na mozg, ale co do mózgu,  to ty  juz masz poziom popandemiczny, wiecej sie nie da.🥶

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [15:52] - Pers | Link:

Tym komentarzem potwierdziłaś jedynie moje podejrzenia. Nalezy cię omijać szerokim łukiem. Licho, a zwłaszcza wirus atakujacy mózg, nie śpią.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2021 [12:23] - Jabe | Link:

Zatem znalazła Pani sprzeczność w swoich wyobrażeniach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-01-2021 [12:31] - Pani Anna | Link:

Anielka, rety, podaj jakies namiary na te biedna rodzinę, wyślę wieniec, a może zrobimy jakąś zrzutkę na sieroty? Tylko powiedz gdzie, kiedy i komu.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [14:33] - angela | Link:

Alez zuchwala ta niby pani.
Skąd wiesz, co bedziesz robic jutro, i czy bedziesz robic.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-01-2021 [14:52] - Pani Anna | Link:

anielko, aniele, jeżeli nie ja, to przecież znajda się tacy, zwłaszcza tu na NB, ktorzy podejmą się tego dzieła? Tylko powiedz gdzie, komu i kiedy!

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [13:33] - Andy51 | Link:

Pandemia to ściema, to mówili głównie  ci z ruskich onuc.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [13:40] - Pers | Link:

Przynależność do sekty kowidowej nie jest uzależniona od sympatii politycznych czy noszenia "onuc". To stan chorego umysłu.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [14:08] - angela | Link:

Zakladam maseczkę, i onuce mi nie grozne, pomimo ze ciągną się za mną te ruskie onuce.
Proponuję  im wypad na  białe niedzwiedzie.😷

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [14:25] - Andy51 | Link:

Ja też im to proponuję.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-01-2021 [14:15] - Pani Anna | Link:

Andy, przeanalizuj najpierw znaczenie "Pan" i "Demos", a będziesz wiedział czym jest, a czym nie jest pandemia. Ale cicho, bo omerta...

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [18:23] - Andy51 | Link:

Wysuwasz się na czoło tego peletonu, ale cicho sza omerta.

Obrazek użytkownika cyborg59

19-01-2021 [14:18] - cyborg59 | Link:

Pamiętasz?!
To było u Korwina w gazetce. Obok siebie : "nie ma wirusa, nie ma pandemii"- oraz - " jedyną skuteczną szczepionką jest sputnik V".
Podobnie jest ze specyficzną gromadką komentatorów, na dwu blogach dwie wykluczające się opinie. Byle przywalić.
 

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [18:24] - Andy51 | Link:

Pamiętam też prof. Brauna, który przyszedł do TV z książka "Fałszywa pandemia".

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2021 [19:21] - Jabe | Link:

@cyborg
Namiary proszę.

Obrazek użytkownika cyborg59

20-01-2021 [01:44] - cyborg59 | Link:

@ Jabe. Na wdowę ?!
Wybacz proszę. Szukaj partnerki na innych portalach.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2021 [08:06] - Jabe | Link:

Jest Pan gołosłowny.

Obrazek użytkownika cyborg59

20-01-2021 [09:55] - cyborg59 | Link:

Koniec rozmowy!
Znałem ludzi osobiście, nie żyją. To się nie nadaje na temat do dyskusji.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2021 [10:05] - Jabe | Link:

nie ma wirusa, nie ma pandemii
jedyną skuteczną szczepionką jest sputnik V

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2021 [21:21] - Jan1797 | Link:

 Andy,
Jak tu piszą "pretekstowe samounicestwienie" rzeczywiście :)
Myślę, wiem że zanika krąg. Czy POtrzeba innego potwierdzenia na mizerię układu
absolutnie wystarczy w czasie budowy systemu obrony powszechnej?

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [14:52] - angela | Link:

Przepraszam Andy, zwykle nie odpowiadam na zaczepki trolli, bo nie chcę  robic przepychanek na NB,  na ich bełkot nie ma pitrzeby odpowiadac, bo rozbiją sens kazdej notki, i o to im chodzi. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [15:41] - Andy51 | Link:

Ja po prostu traktuję ich per noga, nie odpowiadam, dobrze, że  Ty też do tego doszłaś, zadaniowcy mają swoje zadania i je wykonują, nie musimy na nich zwracać uwagi.

Pozdr.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [15:56] - Pers | Link:

Oczywiście!
Macie swoje zadania :)

Obrazek użytkownika tricolour

19-01-2021 [16:09] - tricolour | Link:

Per noga polega na tym, że się celuje nogą w czyjeś cztery litery, by go usunąć z pola widzenia. Ty milczysz i unikasz. Nie cechuje cię żadna aktywność, a o nodze można powiedzieć tyle, że działa jak amputowana.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-01-2021 [16:06] - Trotelreiner | Link:

"W sycylijskiej mafii istnieje nieformalne prawo nieinformowania  o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości – sędziom, prokuratorom i policji."---koniec cytatu.
To jest tylko definicja z Wikipedii....prawda jest zupełnie inna.
Ja jestem socjologiem i etnografem,zrozumienie mentalności Włochow,a zwłaszcza Sycylijczyków,nie powinno być dla mnie problemem,zwłaszcza,że mieszkam
od 2011 na Sycylii w Siracusa.

Po 5 latach....dopiero mi zaczęli odpowiadać na buonasera...i to cicho,półgębkiem...spode łba .

Oni potrafią siedzieć przy stoliku kawiarnianym na ulicy/chodniku....pół dnia....w milczeniu.
Podniesienie małego palca lewej ręki---to przywołanie kelnera i zamówienie..."jeszcze raz to samo" :-))

Znają się wszyscy...są po imieniu...obcy to obcy...z nim się nie gada,nie pije kawy,ani kieliszka wina...BO NIE!
Mnie już znają,wiedzą gdzie pracuję,kim jestem i dlaczego żyję u nich,mojej żony sie boją..."dentista"...nawet największy DON...z szacunkiem zdejmuje kapelusz...
bo może trafić na fotel...:-)))

Ja juz wiem,co mi wolno,czego nie wolno,jakich tematów nie ruszać....da się tam żyć....o mafii nie słyszeli....nigdy...jaka mafia??
Ruscy to zwykli bandyci....nie żadna mafia...capisci?

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2021 [18:21] - Andy51 | Link:

Jak już wiesz co ci wolno a co nie, to chwała ci za to.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2021 [18:06] - Jabe | Link:

Nie pierwszyzna to. Najpierw tworzy się patologiczną sytuację, później łaja ludzi, którzy w niej egzystują. Za ░░░░░░░░ też tak było.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2021 [19:24] - Marek1taki | Link:

Min.Emilewicz jest dobrym przykładem patologii mentalnej naszych decydentów.
Uważają, że jak ktoś jeździ na nartach zbiorowo, w ramach organizacji to jest uprzywilejowany wobec narciarzy jeżdżących indywidualnie.
W ich mniemaniu każdy powinien żyć na cudzy koszt jak jest sprytny i bez skrupułów.
To ona współtworzyła patologię społeczna tarcz kowidowych, by korzystając z przywilejów administracyjnych, przesmykując się przez kruczki administracyjne wbrew równości wobec prawa, równiejsi na pandemii zarobili.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-01-2021 [23:31] - rolnik z mazur | Link:

@Marek, 
To nie jest żadna patologia! To po prostu tak u nas jest. To wiejski spryt parobka, który robi pana w.... Powiedzmy bambuko. 
Ta klasa tak ma - chłopski spryt. Gdybyś zerknął w korzenie p. Emilewicz.... to byś się nie zdziwił. Pzdr

  

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-01-2021 [22:52] - Zygmunt Korus | Link:

Sprawa 200 osób zaszczepionych bez kolejki jest zwyczajnie pretekstowa. Nikomu włos z głowy nie spadnie: "gacio-ngowe" naczalstwo: "zrobiliśmy to w dobrej wierze, żeby preparat się nie zmarnował"; stadko: "nie wiedzieliśmy, że komuś coś zabieramy".  A patrząc na to zdarzenie realnie: są dwie możliwości... Albo "PiS i PO to jednakie zło", albo po obu stronach barykady taka sama ilość zrytych czerepów. Jeśli to pierwsze, to teatr z chowanymi igłami lub wstrzykiwaną solą fizjologiczną całkiem możliwy: nie ma lepszej podpuchy dla gawiedzi niż wróg garnący się z białą flagą po reglamentowane dobra w okopach "przeciwnika". Że to układ i chwyt propagandowy świadczy natychmiastowe odblokowanie Jandy w oficjalnych me(r)diach jako bardzo dobrej artystki. Odnośnie drugiej możliwości, to choćby istniejący, powstały kowidowo-szczepionkowy "podział ponad podziałami": duża ilość "odszczepieńców" także spośród dotychczasowych zwolenników władzy.
No i teraz kolejny etap propagandowy: celnicy rzekomo udaremnili przemyt szczepionek. Kto i komu i w jaki sposób miałby ten szmuglowany preparat wstrzykiwać? - oto jest pytanie na TAKIE zapotrzebowanie. Dla takich jak ja to lepiej, bo w tym kreowanym bałaganie łatwiej będzie sobie załatwić na lewo kenkartę.

Już wyjaśniam, po której stronie stoję...
No chodzi o to, czy się szczepić?
Producent daje 10% ryzyka powikłań (na własne życzenie biorcy), a procent zachorowań na to bezobjawowe g... (nawet jeśli przyjąć, że nie są to, codziennie podawane, dane "dęte") w stosunku do nadwiślańskiej populacji (38 mln) lub choćby uprawnionych do głosowania (20 mln) czy nawet emerytów i innych tetryków mentalnych (powiedzmy grubo 10 mln) - no jaki jest? W dodatku zawsze samemu można zadbać o zmniejszenie zagrożenia "tym nie-wiadomo-czym" wobec własnej osoby wzmacniając sobie naturalnie odporność, a nie pchać się na wyprzódki z szyją pod gilotynę... Ergo: porównanie ryzyka jest jednoznaczne: NIE!

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [23:03] - Pers | Link:

Zygmuncie,
ja bym nie odwodził tych wszystkich kowidowcow od wyszczepienia. W Polsce naprawdę jest za dużo osobników o wątpliwych walorach umysłowych. Niech chociaż przysłużą się dla rozwoju nauki.

Obrazek użytkownika Guildenstern

19-01-2021 [23:25] - Guildenstern | Link:

Też przyszło mi do głowy, że tym naszym "małpom kochanym" (za Lipińską z lat 90-tych) chodziło o kenkartę i możliwość latania po całym świecie. Za komuny latali, teraz też chcą latać. Tam nawet nie musiało być tej soli fizjologicznej bo nikt chyba nie nagrywał. Najważniejsza PIECZĄTKA nie SZCZEPIONKA ;)