Wesołych Świąt czyli Paryż staje się Mekką ...

*Wesołych Świąt czyli Paryż staje się Mekką, Grodzki-roztargnionym, a Stuhr wraca do czworaków ...

Właśnie rodzi nam się Jezus Chrystus i jest to najlepsza wiadomość Anno Domini 2020. Szalony to był rok. Zaraza całkowicie zmieniła nasze życie. Nauczyła czy przypomniała, co jest ważne, a co ważne nie jest. Początkowo ją lekceważono, była czymś abstrakcyjnym. Dopiero potem, gdy sami zaczęliśmy chorować, a ludzie nam bliscy czy dobrze znani – umierać, zmieniliśmy zdanie i uznaliśmy, że mamy do czynienia z czymś naprawdę strasznym.
 
To był tez rok dziwów. Choć poprzedni zakończył się również dziwacznie. Swoje wystąpienie świąteczno-noworoczne, dziś już całkowicie zapomniane - i słusznie - marszałek Senatu rozpoczął od łacińskiej maksymy, tyle, że ku osłupieniu wielu nie było to wcale „Pecunia non olet”. 
 
Tak, pieniądze nie śmierdzą, zwłaszcza jak się je chowa do kopert.
         
Koniec zeszłego roku, to także kolejne spazmy „koalicji wstydu”. Noblistka Tokarczuk twierdziła, że Polacy powinni się wstydzić jako potomkowie kolonizatorów i handlarzy. Cóż, niestety, żałuję bardzo, ale I Rzeczpospolita nie miała kolonii. Jerzy Stuhr natomiast ogłosił, że Polacy są potomkami chłopów folwarcznych. Pomyślałem wtedy, że każdy powinien mówić za siebie. Niestety, „Gazeta Wyborcza” ani TVN nie zwołały na ten temat konferencji, w związku z tym wielu ludzi dalej nie wie, co o tym myśleć.   
 
Bruksela pod koniec zeszłego roku i przez cały ten protestowała przeciwko zmianom w polskich sądach. Przy czym cały czas miałem wrażenie, że nie chodzi o zmiany, tyko o to, kto je wprowadza…               
 
Skoro o Brukseli mowa, to zaledwie 80 minut drogi stamtąd szybkim pociągiem TGV jest Paryż. A propos francuskiej stolicy, usłyszałem intersującą sentencję: „Paryż kiedyś był Mekką dla turystów, a powoli staje się tylko Mekką” …
 
Wracając do naszych baranów czyli do Marszałka Senatu, to  w szczycie „afery kopertowej” okazało się , że dla portalu Onet nie ma afery kopertowej, jest natomiast afera, że na „Sylwestrze z TVP” grali z  play-backu.
       
W rok 2020 weszliśmy z nieformalną, ale już trwającą  kampanią prezydencką. A propos play-backu, to gdyby Kidawa-Błońska przemawiała używając go, to  być może mówiłaby, jak Martin Luther King. Ale postawiła  na „bycie sobą”. Cóż...
 
Wielcy ludzie bywają roztargnieni. Być może sędzia, który na stacji benzynowej wziął cudze 50 złotych, uczynił to z roztargnienia, tak, jak lekarz – marszałek Izby Wyższej (izby  zadumy i refleksji !)  wkładał pieniądze do kopert także z roztargnienia.       
 
W kampanii prezydenckiej Hołownia podkreślał, że rozpoczął studia w seminarium duchownym. Stalin też. A Jaruzelski chodził nawet do szkoły katolickiej. Skądinąd Hołownia – juror w programie „Mam talent” udowodnił podczas kampanii, że raczej pasowałoby do niego hasło: „Mam tupet”.
       
W tym roku PiS był atakowany „za populizm”. Szczególnie gorliwie robili to wyznawcy „potulizmu” (od słów „być potulnym”). W tym roku również okazało się, że jakiekolwiek sankcje dla „specjalnej kasty” to przejaw totalitaryzmu. Mówili to ci, dla których strzelanie do górników za rządów PO-PSL było OK.               
 
Na koniec Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. I nie przeprosił!
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (23.12.2021)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [13:54] - Marek1taki | Link:

Ostatnie zdanie dwuznaczne natomiast o pandemii wieloznaczne:
"Początkowo ją lekceważono, była czymś abstrakcyjnym. Dopiero potem, gdy sami zaczęliśmy chorować, a ludzie nam bliscy czy dobrze znani – umierać, zmieniliśmy zdanie i uznaliśmy, że mamy do czynienia z czymś naprawdę strasznym."
Chodzi Panu, że Szumowski i Grodzki zajmowali się narciarstwem rekreacyjnym zamiast badać sprawę?
Późniejsze reakcje aż do teraz też nieadekwatne.

Obrazek użytkownika angela

11-01-2021 [14:03] - angela | Link:

Chodzi o to, ze konfederacja, i jej wielu zwolenników,  nawoluja do nieprzestrzegania obostrzeń i sami ich nie stosują,  ale również,  powielają propagande antyszczepionkowcow, przez co narażają Polaków na śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2021 [17:11] - Jabe | Link:

Za to propagandy szczepionkowców nie powielają.