Recepty opozycyjnych wujów na walkę z pandemią

Trwają narodowe imieniny u cioci. Chór wujów na wyprzódki sypie rewelacyjnymi receptami na walkę z pandemią. Koryfeuszom wtórują histerycznym dyszkantem damy z kółka endokrynologicznego, któremu podwaliny dał niegdyś Ryszard Petru castingami w maglach i na bazarach. Przez kaskadę kreatywnych pomysłów mainstreamu z trudem przebija się odkrywczy sznapsbaryton dworcowych meneli i koloratura Ziuty, która zainspirowana strajkiem kobiet(?) zmieniła ksywę cichodajka na błyskawica.
I gdybyż nieudaczny rząd wykorzystał choćby znikomą część tych pereł inwencji, koronawirus szczezłby na zawsze. Ale gdzie tam. Ci partacze spieprzą wszystko czego się tkną. Tu proszę wyobrazić sobie ostry pisk hamulców. Bo felietonową groteskę mógłbym płynnie, bez zmiany tonu, przedzierzgnąć w tekst serio. A tego, zwłaszcza przed Świętami chciałbym uniknąć. Szczęście w nieszczęściu, że przeciw poobijanej zjednoczonej(?) prawicy staje farsowa opozycja. Konserwatywny podobno katolik Szymon Hołownia, zabawny jako szołmen, pocieszny jako lider, kaperuje admiratorkę Róży Luksemburg, może dlatego, że w młodości słuchał Radia Luksemburg. Borys Budka dziedziczy w spadku po Grzegorzu Schetynie lewacki czambulik z Barbarą Nowacką. A magmowatość PO krytykuje nawet jej założyciel Andrzej Olechowski. Młodzi z Konfederacji bezradnie patrzą jak dostojni seniorzy Janusz Mikke i Grzegorz Braun odlatują w krainę absurdu. Lewicowe orły, że użyję oksymoronu noszą w teczkach zapasowe spodnie, bo strasząc nieustannie prawicę kazamatami narażają się na spełnienie wieszczby: nie strasz, nie strasz, bo się zes…. Marcie Lempart wyrasta konkurencja ośmiu gwiazd, byt na razie enigmatyczny, wszak wulgarnością dorównujący skrobankolubym.
Dobiega, doczłapuje raczej, końca rok 2020. U jego kresu zaroiło się jak zwykle od rocznic. Większość obchodziliśmy z należytą powagą. Grudzień 1970. Stan wojenny. Masakra w kopalni Wujek… I refleksja na marginesie. “Janek Wiśniewski padł”, pieśń o bohaterze pogromu robotników na Wybrzeżu. Naprawdę nazywał się Zbyszek Godlewski. Miał zaledwie 18 lat. Może warto przywrócić w tekście jego prawdziwe nazwisko? Niech będzie tak jak w balladzie Mickiewicza: “Śmierć pułkownika”, w której wieszcz nie ukrył Emilii Plater pod pseudonimem.
Wracając do rocznic, nie zawsze godnych. O grudniowym zblatowaniu przed laty PPR z PPS w PZPR zapomniał nawet pies z kulawą nogą. A przecież beneficjentów nieboszczki partii wciąż nie brakuje.
- Jakiej nieboszczki – strofuje mnie intuicja głosem Leszka Millera albo Włodzimierza Cimoszewicza. - Pogłoski o jej śmierci są wyraźnie przesadzone.
Boże Narodzenie za progiem, a mnie nękają jacyś faceci, od zarania kroczący w awangardzie progresu. A kysz!
Zdrowych i spokojnych świąt!
 
Sekator
 
PS.

- Sądzisz, że akcja szczepień wypali - pyta mój komputer.
- Na zicher - odpowiadam czystą polszczyzną.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan1797

21-12-2020 [21:14] - Jan1797 | Link:

Mój dobry rzetelny sąsiad 96 lat zawsze głosuje jako pierwszy, przy okazji zerka na listy ;)
Głosował na PC, dzisiaj na PiS, gdy zatrzymuję się przed bramą, wystukuje mi kod otwarcia.
Sądzi, że zapomniałem a ja zastanawiam się, czy wszystko kupiłem.
Macie coś takiego po zakupach? Nie zawiodę go, Radosnych Świąt.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-12-2020 [22:09] - Marek1taki | Link:

Napadnie go Pan ze strzykawką czy od razu da morfinę z relanium?

Obrazek użytkownika Jabe

21-12-2020 [21:35] - Jabe | Link:

Koronawirus i pandemia to dwie różne sprawy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-12-2020 [22:03] - Imć Waszeć | Link:

Można zrobić takie małe jasełka w formie nieśmiertelnej reklamy. Ojciec z synkiem w łazience. Ojciec otwiera klapę sedesu (*najazd kamery*), a tam... Dziennik Telewizyjny z czasów komuny i logo PZPR, przemawia pierwszy sekretarz Budka, obok stoją i klaszczą inni totalni. Klapa opada i przez chwilę miga logo producenta - WSI24. (*teraz kamera się oddala i ukazuje obie postacie*). Wywiązuje się dialog:

"- Dziś syneczku tak jak ja przed laty spójrz w tę studnię przeszłości. Co w niej widzisz?
- Kupę.
- Tak jest, to jest kupa. To jest odpowiedź. Od tysięcy lat wszystkim cywilizacjom, kulturom i religiom, wielkim wojnom i rewolucjom, najwybitniejszym ludziom na świecie zawsze towarzyszy kupa. Teraz rozumiesz? To jest życie. Mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz. Dlatego zrozumiałem. Zrozumiałem, że będę produkował sedesy, a my zostaniemy królami życia, mój synu."

Ojciec pociąga za sznurek i przez ekran przelatują kolorowe (tęczowe?) paski z krzyczącymi newsami dnia. Sierżant wszystkich sierżantów uśmiecha się szeroko, niczym Gollum, który właśnie wpieprzył śniętą rybę...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

22-12-2020 [09:57] - sake3 | Link:

A nie może przejść przez klawiaturę Sekatora-Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia? Jak zdążyłam zauważyć tak już jest wszędzie-Mają być radosne ,szczęśliwe ale nie wiadomo jakie.

Obrazek użytkownika marsie

22-12-2020 [19:38] - marsie | Link:

Bez jaj, życzenia mogą być tylko jedne - Miłych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia - patrz https://biuletynnowy.blogspot.com - pozdrówka!