Przełom w polityce: Tygrys wypierd**a Pawła z PSL

Kulisy decyzji szefostwa PSL odsłania M. Sawicki:
Nie jest tajemnicą, że Paweł Kukiz szuka swojego miejsca na ziemi. I ja mu się nawet nie dziwię. Był artystą, zarabiał świetne pieniądze, teraz to się skończyło więc szuka miejsca. I prowadzi rozmowy z PiS-em, ze Zbigniewem Ziobro. To, że w sprawach obyczajowych zagłosuje inaczej, to jego sprawa, bo u nas nie ma w tych kwestiach dyscypliny. Jednak w kwestiach ekonomicznych, gospodarczych, strategicznych, do jakich należy przynależność Polski do Unii Europejskiej, powinien jednak pewne rzeczy uzgadniać. Tymczasem ostatnio pojawił się raz na posiedzeniu klubu, był chyba dziesięć minut, nie powiedział nawet „do widzenia” i wyszedł.
Widać więc wyraźnie, że kto nie z Mieciem tego zmieciem: jest to kara za poparcie rezolucji popierającej weto wobec de facto rozporządzenia o praworządności - czyli instytucjonalizacji niemieckiej hegemonii w UE wyrażającej się dziś w dominacji lewackiej ideologii. 
Decyzja b. ciekawa, obrazuje bowiem na jak silnej smyczy uwiązany jest Tygrys a z nim całe PSL - które przekroczyło 5% w wyborach jedynie dzięki poparciu resztek zwolenników Pawła. Wypierdal***c Pawła z koalicji Tygrys prawdopodobnie wypierd**a też PSL z sejmu, zdając się wyłącznie na łaskawy chleb u Budki czy Koboski.
Z drugiej strony Paweł pokazuje, że niemożliwe może się spełnić. Bo to dziś właśnie ma największą szansę na realizację swoich postulatów programowych. Widać bowiem, że Jarosław Kaczyński zupełnie stracił wizję tego czego chce dokonać, a że coś robić musi, to zaczął niszczyć własne ugrupowanie, a ściślej to co w nim konserwatywne, z czego ostatnio zaczął sobie zdawać sprawę. W tej sytuacji realizacja takiego czy śmakiego programu Pawła wydaje się korzystną alternatywą i oddechem przed kolejną szarżą Kaczyńskiego na PiS, w której do łamania kolejnych posłów nie będzie już potrzebna Piątka dla Zwierząt, wystarczy coś bardziej pieprznego z repertuaru Pawła. Być może więc taktyka pijanego kozackiego watażki, z której zasłynął Paweł,  okaże się taktyką zwycięską, podobnie jak szarża pod Rokitną: zwycięstwo, które przeżyli tylko nieliczni. 
A zwolennikom silnego państwa i konserwatywnego programu PiS pozostanie jedynie przyglądanie się jak ich postulaty realizuje trust premierów: Gliński, Gowin, Sasin i Tyszka.

UPD.
Dodajmy jeszcze jedną ciekawą możliwość. Otóż wielu publicystów przepowiadało przeformatowanie sceny politycznej w PL. Widać też powoli takie ruchy: odejście Gil-Piątek z SLD, Kołakowskiego z PiS, widać też kryzys praktycznie we wszystkich starych partiach sejmowych, który może skutkować kolejnymi secesjami. Być może zadaniem i ambicją charyzmatycznego Pawła jest przyciągnięcie do siebie tych zrzutków i budowa nowego federacyjnego Kukiza, znowu z 15 posłami.

UPD 2
Jeszcze jedna wypowiedź Sawickiego: My mówimy jasno i deklarujemy – możemy nawet poprzeć rząd mniejszościowy Mateusza Morawieckiego. Premier musiałby jednak spełnić jeden warunek. Pozbyć się radykała Zbigniewa Ziobry i odciąć się od radykalizmu tego środowiska. Ja cenię Mateusza Morawieckiego. To polityk twardo stąpający po ziemi, ale tym bardziej powinien zrezygnować z radykalizmu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2020 [21:04] - sake3 | Link:

No,ale te zrzutki razem z ,,odszedniętymi''kukizowcami i tak nie daja liczby 15.

Obrazek użytkownika foros

26-11-2020 [21:43] - foros | Link:

na razie nie, ale sytuacja jest dynamiczna i ful of zasadzkas

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-11-2020 [21:38] - Marek1taki | Link:

Unijne komuchy się konsolidują. Tygrys rzeczywiście jest konsekwentnie marksistowski. PSL liczy znowu na liczenie głosów jak w Ameryce. Nie jest wyjątkiem. W każdej partii wykluwają się poglądy, których sami by nie wymyślili. Wystarczy przypomnieć piątkę dla zwierząt i koalicję ponad podziałami. Jak wokół pandemii albo zmiany terminu wyborów prezydenckich. Cuda. Kukiz zdążył założyć partię, potem jej rozleźć się w rękach, potem uratować PSL. Teraz dostał nowe stare zadanie - odebrać trochę swojego starego elektoratu Hołowni. Jest kompletnie niewiarygodny, nawet jak na polityka.

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2020 [21:56] - sake3 | Link:

Tygrys zaryczał groźnie i po Kukizie.Nie spodziewałam się po tym mamlasie aż takiej bojowości,tylko czy starczy mu jej na rozmowy z Budką,Czarzastym,Lubnauer,kto wie czy nie z nawet z Lempart?.Przyjmą,nie przyjmą z powrotem oto jest pytanie a w planie ZSL-reaktywacja.

Obrazek użytkownika foros

26-11-2020 [22:29] - foros | Link:

Może marksizm, a może jakieś osobiste kompromaty, bo jak czytać dziwne zachowanie Tygrysa podczas wyborów prezydenckich, kiedy zgodził się na bycie nikim, a nie musiał? A nie będzie to jedyna taka decyzja Tygrysa

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-11-2020 [18:53] - Marek1taki | Link:

@Foros @ Sake Kosiniak junior jest konsekwentnie neomarksistowski. Nie liczy się ze starym konserwatywnym elektoratem PSLu, buduje neomarksistowską lewicę. Czym się różni od Biedronia, Lempart, i podobnych? Ich poglądy są jednoznaczne, konsekwentne i dlatego przewidywalne. Czym się różni od sorosowców w rodzaju Makrona, Bidena albo Al Gora. Patrząc z nizin można podejrzewać, że najpierw musi być przekonanie do lewicowych poglądów, dyspozycyjność i "pochodzenie społeczne" - po co się z kimś użerać. Potem musi iść szkolenie, kariera, związanie poprzez odpowiednie dossier i wtajemniczenie budujące przekonanie o słuszności i wyjątkowości.
Oglądałem wczoraj czarnopiątkowy występ, który był zdradą stanu. Marszałek sam tego nie wymyślił, ani nie wziął się znikąd. Natomiast trudno nie skojarzyć ze stalinowską politgramotą.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-11-2020 [18:55] - Marek1taki | Link:

Pominąłem Trzaskowskiego, który w wyborach był przecież kluczowy.

Obrazek użytkownika angela

26-11-2020 [23:17] - angela | Link:

Pawełek dostal nowe zadanie.
Oby nie połączył się z PiS,  i nie kombinowal wespol z Gowinem, nad  rozwaleniem Zjednoczonej Prawicy.

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2020 [19:27] - sake3 | Link:

@Angela...Pawełek teraz zachowuje się jak typowa panna na wydaniu.Tu coś obieca(rozmowy),tu szepnie rozmarzonym tonem,że on z PiS-em nigdy i nigdzie,strzyże oczkiem obiecujaco w kierunku Hołowni,a tak naprawdę zapowiada,że nadal sprzyja z PSL.I wierz tu artyscie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-11-2020 [08:48] - NASZ_HENRY | Link:

Lampart tygrysa pogoniła ☺