Algorytm Glińskiego, czyli interwencyjny skup artystów

Nie ma to jak samemu sobie stwarzać problemy, a potem dzielnie stawiać im czoła. Już to przerabialiśmy, ale niewiele z tamtej lekcji rządzącym w głowach zostało. Po nie tak dawnym aresztowaniu cmentarzy rząd wspomógł „okołocmentarnych” handlarzy chryzantem. Teraz przyszła pora na interwencyjny skup artystów.

Może zbyt lotny nie jestem i dlatego nie mogę zrozumieć tej decyzji. Nie potrafię sobie jej wytłumaczyć. Wiele firm z dnia na dzień straciło dochody. Zaoferowano im mikropożyczki, postojowe i czasowe zwolnienie z ZUSu. Niektórym pozwoliło to ciężkie czasy przewegetować, ale byli też tacy, którzy zmuszeni byli wręczyć swoim pracownikom wypowiedzenia i zamknąć swoją działalność. Nikt nie wyliczał strat tych firm „glińskim” algorytmem. Za mało? Więcej nie dostaniesz. Zawsze możesz się przebranżowić. Tyle usłyszeli ci, którzy, niemałym wysiłkiem, zrzucają się na budżet państwa.

Krystyna Janda została „obsrana” przez ministra Glińskiego kwotą 1,8 mln zł. Chyba z nadzieją wywołania u niej syndromu sztokholmskiego. Nie udało się, bo jak sama mówi: „Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł, tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona…”. Prosta matematyka — 1,8 mln zł to mikropożyczka dla 360 małych firm. Co więc jest bardziej korzystne dla gospodarki? 360 firm, czy „krysie” teatry? Ja nie mam wątpliwości.

Pandemia, w ten czy inny sposób, dotyka każdego. Wszyscy na niej tracimy. Dlaczego więc ma być tak ogromna dysproporcja w dotacjach? Mamy inne żołądki? Dlaczego szary Kowalski czy Nowak mogą w tym cholernym, trudnym czasie, uszczuplić swoje skromne oszczędności, a artyści nie? Nie było z czego odłożyć? Nawet wiewiórka wie, że przed zimą musi zadbać o zapas orzechów i żołędzi, by przetrwać do wiosny.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2020 [12:51] - NASZ_HENRY | Link:

Gliński topi PiS. Ostatnia chwila aby Kaczyński wyrzucił tego murzyna z czółna ♂
 

Obrazek użytkownika mmisiek

15-11-2020 [15:29] - mmisiek | Link:

Gliński to jeden z filarów tego rządu, w swoim czasie przez samego Prezesa lansowany nawet na premiera. Nie ma mowy aby został wyrzucony.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2020 [21:05] - paparazzi | Link:

Te, BLM! No co ty?

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2020 [14:24] - Pani Anna | Link:

No, ale żeby nie było że rząd preferuje jednych kosztem drugich, to Krycha "jest rozgoryczona" albowiem wnioskowała o 5,6 mln PL. To, co dostała, to ledwie na waciki.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2020 [21:07] - paparazzi | Link:

Jak żyć?! Albo innego klasyka zacytuje, jestem bankrutem niestarcza mi na życie!

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2020 [14:38] - Pani Anna | Link:

Wiadomość z ostatniej chwili z TT Glińskiego "Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat https://twitter.com/PiotrGlinski
@MKiDN_GOV_PL". To jest dopiero mistrzostwo świata w szachach z planowanymi 20 ruchami naprzód. Wku...ć kogo się da, a najbardziej ludzi autentycznie dotkniętych okolicznościami "pandemii", a na koniec jeszcze tych "artystów", którym tak bardzo chciało się zrobić dobrze...

Obrazek użytkownika tricolour

15-11-2020 [15:17] - tricolour | Link:

Hehehe.. wypłaty wstrzymane.

Ta nasza władza jak coś obieca, to zaraz się tego wystraszy. To chyba po genialnym strategu taka żelazna konsekwencja.

Obrazek użytkownika sake3

15-11-2020 [15:45] - sake3 | Link:

Może do Glińskiego doszło,że są inne bardziej palące potrzeby niż robienie prezentów celebrytom,piosenkareczkom i aktorzynom? Czy takiej Kozidrak chałturzącej bez ustanku jeszcze trzeba dopomagać?

Obrazek użytkownika tricolour

15-11-2020 [16:30] - tricolour | Link:

@Sake

Najpierw decyzje i trąbienie o sukcesie, a potem dopiero dochodzi do łba?

Świetnie. Kolejna grupa wkurzona na maksa...

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2020 [21:10] - paparazzi | Link:

Panie colorów parę, żelazną konsekwencje to ma kanclerz. Wy od razu chcieli byście wszystkiego na raz.

Obrazek użytkownika sake3

15-11-2020 [15:30] - sake3 | Link:

Czy 1.mln nie starczy Jandzie na chirurga plastycznego do wszczepienia botoksu w paskudne rozwalone od wiecznych wrzasków usta? I dlatego żąda jeszcze więcej?Przecież jest właścicielką firmy farmaceutycznej ,wiec ma za co utrzymac swoje teatrzyki.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-11-2020 [15:55] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

FIRMA FARMACEUTYCZNA---jeżeji prodokują kosmetyki....to nie dziwota,że wygląda,tak jak wygląda...:-))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-11-2020 [16:47] - NASZ_HENRY | Link:

No, proszę SMS do Prezesa i po godzinie samokrytyka ministra ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

15-11-2020 [17:15] - sake3 | Link:

@NASZ -HENRY.....Z tego wynika ,że Prezes musi wszystko robić sam.Glińskiemu przydałby się dobry audyt,to nie pierwsze jego dziwaczne finansowe posunięcia.Zwłaszcza sumy przeznaczane na muzeum Polin.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2020 [21:16] - paparazzi | Link:

I tu jest sek. Jaki sęk? Sęk, sęk, w desce! W desce a gdzie ona? W tartaku! A on na sprzedaż?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-11-2020 [18:45] - Roz Sądek | Link:

Z Państwa komentarzy - mój ma nr 12, wynika niesłychana wiedza polityczna, polityczna mądrość i arcyprzenikliwość: Gliński dał...
Gliński dał? Ma i daje? Szanowni Państwo, Glińskiemu dali, by dał.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

15-11-2020 [21:15] - Jan1797 | Link:

Absolutnie nie zgadzam się, to marzenie o 2 zł po wygranych wyborach
podwyżki w kolejnych ośmiu latach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2020 [22:24] - Pani Anna | Link:

@Roz
jak zwykle panie Roz poraża Pan inteligencją i przenikliwością (uwaga - ironia) więc specjalnie dla Pana wyjaśniam, że często w mowie potocznej, a zwłaszcza w krótkich komentarzach na tego typu forach używa się czegoś, co nazywa się "skrót myślowy", czyli uproszczenie wypowiedzi poprzez przedstawienie jej w postaci niekompletnej lub zastąpienie jej innym, krótszym określeniem, zazwyczaj  zrozumiałym w konkretnym kontekście dla średnio rozgarniętych.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-11-2020 [22:45] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
"skrót myślowy", czyli uproszczenie wypowiedzi poprzez przedstawienie jej w postaci niekompletnej lub zastąpienie jej innym, krótszym określeniem, zazwyczaj  zrozumiałym w konkretnym kontekście dla średnio rozgarniętych.."
======
I nie ubliża to Pani (Wam?), że piszecie sobie skrótami myślowymi? Cały czas myślałem, że co jak co, ale że rozgarnięcie u Pani jest nooo, co najmniej lekko powyżej średniej?