Zemsta za ochronę kościołów

Dla mnie - ale z tego co czytam nie tylko - jasnym jest to co dziś stało się na Marszu Niepodległości: policja postanowiła rozbić ten Marsz i spałować narodowców - zupełnie jak za Tuska.
Zbyt wiele rzeczy powtarza się: blokowanie przez policję zmotoryzowanych, zupełnie inna taktyka policji (co potwierdził rzecznik Marczak), prewencyjne interwencje wobec uczestników Marszu: aresztowania przeszukiwania, pierwsze od czasów strajków górników za PO użycie broni gładkolufowej (i tak się nieszczęśliwie składało, że jeśli postrzelono czy zagazowano dziennikarzy to tylko tych z prawej strony). Dokładniej zresztą o działaniach policji mówił dziś R. Bąkiewicz w programie K. Skowrońskiego:
https://www.tvp.info/50440449/...

Jasnym jest też dla mnie dlaczego policja zareagowała tak a nie inaczej: to efekt powstania Straży Narodowej i czynnej obrony kościołów przed dewastacją przez lewackie bojówki, w czasie gdy policja tym dewastacjom asystowała, co widać m.in. na filmiku z Poznania, gdzie gdzie policja asystowała idącej na katedrę Antifie, a gdy ta uciekała wystraszona przez kibiców starała się ją osłonić - dodajmy, że takie działanie policji byłoby zgodne z taktyką opowiadaną dziś przez rzecznika Marczaka bo nie mieściła się w niej ochrona kościołów przed dewastacją.

Nie jest natomiast jasne - przynajmniej dla mnie - dlaczego ta zemsta jest wywierana i kto jest jej spiritus movens. Czy to PiS pod wodzą premiera Kaczyńskiego rozbija konkurencję polityczną z prawej strony, czy też jesteśmy już na deserze po obiedzie drawskim i cywilna kontrola nad służbami mundurowymi jest jedynie formalna.  

Logika podpowiadałaby, że jest to kolejny samobójczy krok kierownictwa PiS (który zresztą przewidywałem w poprzedniej notce), logika jednak nie zawsze jest najlepszym doradcą.
 
 
 
UPD
Ponieważ padły pytania dlaczego uważam że to zemsta za obronę kościołów
To jest akurat proste:
A. Jeśli to to policja działa sama z siebie, nie kontrolowana (obiad drawski):
- Najjaśniej sprawę przedstawił Czarzasty, po skutecznej obronie kościołów: nie będzie tolerancji dla powstawania bojówek.
Straż Narodowa to właśnie takie bojówki. Broniąc kościołów pokazali swój potencjał. Jeśli spiąć to w z jednym ośrodkiem centralnym (Bąkiewiczem) to powstaje ogólnopolska organizacja zdolna do skutecznego działania typu policyjnego poza kontrolą policji. Reakcja była więc jak widzimy: pałą przez plecy, gazem w oczy i jasny sygnał: spróbujcie tylko się organizować to was zniszczymy, tak jak niszczyliśmy za PO i jeszcze wcześniej.
- nie jest też wykluczone, że poglądy policjantów - zwłaszcza góry - niewiele zmieniły się od czasów, gdy ZOMO pałowało Solidarność i Ligę Republikańską.
- lub: Albo mamy wariant B -  rząd nie sprawuje faktycznej kontroli nad służbami mundurowymi, które zostały przejęte przez lokalny "deep state" na usługach rotszyldowskiej międzynarodówki... (celem przeprowadzenie także i u nas ich rewolucji). - za Docentem zza Morza

B.  jeśli to PiS nasłał policję na Marsz to motywacja też jest jasna: PiS stracił monopol na prawicy. W młodym pokoleniu patriotów wydaje się być outsiderem. Zresztą każdy kto był na imprezach ulicznych organizowanych przez PiS wie jak wygląda tam przekrój wiekowy. Zostało już tylko kilka lat na politykę uliczną. A swojego medium PIS nie ma. Warto przesłuchać wczorajsze programy TV Republika. Na koniec jednego z nich T. Sakiewicz stwierdza: konfederacja wyprowadziła ludzi na ulicę i widzicie jak sie to kończy, ale ci którzy posłuchali nas ci są bezpieczni. W kolejnym A. Macierewicz mówi: Uczestnicy marszu, młodzi patrioci są dobrzy, i my dopilnujemy by nie stała się im krzywda, wyśledzimy kto wydał rozkaz do strzelania. Ale ich przywódcy? Jak mogli dopuścić do tego co się stało? Nie rozpoznali antifiarzy? Serio?  - intencje obu przekazów są oczywiste.

- Po drugie Kaczyński i kierownictwo PiS to żadni konserwatyści, narodowcy czy niepodległościowcy, jak sami siebie rysują, tylko zwykli gracze, którzy postawili na prawą stronę, bo skalkulowali, że tam im będzie najłatwiej osiągnąć cele. Kto tego jeszcze nie zobaczył jest po prostu ślepy. Na razie udawało się. Konfederacja z kabaretowym Korwinem jest tutaj przeszkodą ale niezbyt dużą. Co jednak gdyby to nie wariatuńcio Korwin i drugi wariat Braun, ale obrońca Kościołów, obrońca jedności prawicy R. Bąkiewicz rzucił hasło, że tworzy partię w obronie krzyża i niepodległości?  Stąd właśnie Bąkiewicz wyrasta dziś na największego wroga Kaczyńskiego na prawicy. I będzie bezwzględnie niszczony, ale tak, by nie bylo widać, że robi to Kaczyński.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-11-2020 [19:19] - NASZ_HENRY | Link:

V-ce premier d/s bezpieczeństwa powinien zabrać głos w tej sprawie bo policja zamienia się w ZOMO☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2020 [19:20] - Marek1taki | Link:

Czy jesteśmy zaskoczeni ochroną wartości lewicowych i zwalczaniem prawicowych? Tu widoczna jest konsekwencja w selekcjonowaniu wartości dopuszczanych do głównego nurtu życia społecznego. Tym bardziej trafne było hasło Nasza cywilizacja, nasze zasady. Hasło, z którym mienszewikom jest nie po drodze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-11-2020 [19:27] - jazgdyni | Link:

Witam

Mam coraz większy mętlik obserwując ostatnio zachowania policji w czasie protestów.

Jeżeli wkrótce nie polecą jakieś generalskie, policyjne głowy, to dla mnie będzie oznaczało, że prezes Kaczyński & Co. nie panują nad policją, a nawet się jej boją. A ta, nie wiem czy rozkazem, czy hurmem, popiera lewactwo.

TVP też ma brudne paznokcie. Relacja z Marszu była fatalna. A Krzysztof Skowroński też coraz częściej jest niedysponowany.

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika tricolour

11-11-2020 [19:43] - tricolour | Link:

Kolega skołowany? Omnipotent z mętlikiem w głowie?

Przecież te wszystkie burdy, bijatyki, manifestacje, podpalenia są zaplanowane na piętnaście ruchów do przodu. Nieprawdaż? Geniusz nawala?

Wytłumacz - proszę łaskawie - nam, maluczkimi, jak jest, jak żyć?

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-11-2020 [22:22] - Tomaszek | Link:

@Jazgdyni
U mnie żadnych niespodzianek . Jeżeli ktokolwiek uważa lub uważał , że to to ma coś wspólnego z Policją to był naiwny . To po prostu zemsta za zabranie kasy tatusiom i starszym kolegom .Reszta to instynkt stada , bo ZOMO i MO tam zawsze były i będą . Zmiana taktyki ? Czyżby komendant pałowanie i strzelanie zaplanował ? A kto z bronią wylazł na zwykłych ludzi ? To już pały i gaz nie wystaeczą ? Jeżeli nie będzie kilku dużych kopów według zasady noga dupa brama , to wszystko jasne . I akurat Kaczyński to nie tu . To inne buldogi tu o coś grać próbują . Pożyjemy zobaczymy , bo cóż zostało ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-11-2020 [11:18] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

Na ten moment, wiarygodne informacje , którym ufam mówią, że:
- Konfederacja namąciła planowanemu przejazdowi samochodami, zwołując swoich pieszych zwolenników na rondzie przy Rotundzie. Sam widziałem Brauna zwołującego swoich: - Dalej! Musimy zdobyć wysepkę. Po tym powstał bałagan pozwalający na przeniknięcie w tłum prowokatorów (podejrzenia na ten moment - Antifa, albo chuligani stadionowi).
- Red. Semka, uczestnik Marszu, widział zorganizowane grupy policjantów z cywilu, z pałkami w ręku, zachowujących się agresywnie i prowokacyjnie.
- Spalone mieszkanie było w pustostanie, a dwa domy dalej na balkonie były gotowe profesjonalne kamery jednej ze stacji TV. Czyli ewidentna prowokacja.
- 74-letni fotoreporter Tysola dostał z bliskiej odległości strzał w twarz z broni gładkolufowej. Taką miała tylko policja.

To jest bezsporne, a rzecznik policji chrzani, jak potłuczony. Manipuluje ewidentnie.

Ponadto, niespodziewana zmiana taktyki policji właśnie 11 listopada, z biernej i spokojnej w demonstracjach lewactwa, na agresywną i prowokującą przez zwarte oddziały i metody reakcji, jest bardzo zastanawiająca.

Tak, czy inaczej - teraz dopiero będzie totalny kocioł.

Ps. Po południu będę miał informacje z pierwszej ręki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-11-2020 [19:35] - Tomaszek | Link:

Czyli wszystko po mojemu . Tylko jedno pytanie się nasuwa . Czy aby to nie próby kreowania władzy równoległej ? Koniecznie dużo kopów i przeczesanie towarzystwa , bo jak nie to cienko to widzę .

Obrazek użytkownika cyborg59

12-11-2020 [10:17] - cyborg59 | Link:

Kocham warszawocentryzm !!
Czy na innych Marszach były prowokacje ?! Tak tylko pytam. W Szczecinie ruchem kierowała policja i żandarmeria. Pełna kultura, przepuszczanie pieszych, autobusów, tramwajów.
Jednego nie przewidzieli organizatorzy : masowości ! Po objechaniu śródmieścia, kawalkada trafiła we własny ogon, który musiał ustąpić pierwszeństwa pojazdom czołowym.
Nuda, panie, nuda ;-)))

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

12-11-2020 [11:54] - AŁTORYDET | Link:

Święte słowa. Jeśli teraz Kaczyński, nie pokaże, że kontroluje sytuację, to ZP się rozsypie. Znów Gowin jest hiperaktywny, głośno mówi o korekcie błędów (zamknięcie salonów meblowych), które sam po cichu popełnił. W/g sondażu Social Group, Hołownia dogania ZP (32% vs 29%). Czyżby po ptokach?

Obrazek użytkownika sake3

11-11-2020 [21:02] - sake3 | Link:

Coś za pospiesznie Trzaskowski o zamieszki oskarża Kaczyńskiego,to dowód ,że sam jest ich inicjatorem.Metoda z podpaleniem mieszkania coś za bardzo pachnie Sienkiewiczem  sprzed trzech lat i podpaleniem budki pod ambasadą rosyjską.To akcja mająca znowu uderzyć w PiS a my mamy w to wierzyć.

Obrazek użytkownika foros

11-11-2020 [21:24] - foros | Link:

Czyli to Trzaskowski rządzi Policą Państwową, która jeszcze przed startem Marszu zdecydowała się na zupełnie inną taktykę niż w poprzednich latach. Dobrze wiedzieć. Bo myślałem, że rządzi nią Komendant Główny a nim Minister.

Obrazek użytkownika sake3

11-11-2020 [22:28] - sake3 | Link:

Proszę się zastanowić:Trzaskowski wydał 3,6mln zlotych na szkolenia lewackich bojówek do taktyk ulicznych,takiej polskiej Antify.Przypadek?To oni wsparci niemiecką Antifą i chuliganami ze strajku kobiet urządzili zadymy.Już samo podpalenie mieszkania z kamerą ustawioną dwa balkony obok pachniało grubymi nićmi szytą prowokacją a'la Sienkiewicz.A policja?Już dziennikarza Sumliński wypowiedział sie o dziwnym zachowaniu policji chyba wynikającym z nacisków opozycji i przeciagania policji na swoją stronę.Twitter az się trzęsie od oskarżeń Kaczyńskiego.Na wyprzódki pchają się rózne Sczerby ,Schetyny,nawet prowokator Sienkiewicz do władzy i znaleźli kolejną okazję do ataków. 

Obrazek użytkownika foros

12-11-2020 [10:25] - foros | Link:

Czyli PiS -  demokratycznie wybrane władze - nie sprawują kontroli nad policją?

Obrazek użytkownika cyborg59

12-11-2020 [10:57] - cyborg59 | Link:

Kontrolę - po fakcie - to i owszem !
Władze miasta mają wiele możliwości nacisków i wpływania na policję i policjantów jako mieszkańców.

Obrazek użytkownika angela

12-11-2020 [13:54] - angela | Link:

Tak właśnie jest, Trzaskowski rządzi POlicją,  resztkami z dawnego układu, teraz podnieśli łby, i stanęli na stanowisku, a konfederacja miała im marsz wyłożyć. 
Zagrali symbolami narodowymi, żeby rządowi przyłożyć, i zrobić kolejną awanturę, tym razem Narodową. A tłumaczenie, że zatrzymali samochody i ludzie dlatego poszli pieszo, to bzdura,  bo samochody miały być zatrzymane, a pieszy marsz sterowany przez polityków konfederacji, i tak szedł,  i by  swój cyrk, wespół z lewactwem  zrobił, nawet gdyby nie dołączyli kierowcy. 

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2020 [14:45] - Jabe | Link:

Prokuraturą też rządzi? A wojskiem? Może wszystkim rządzi? Dotąd chwaliła Pani to rządzenie, przypisując zasługi prezesowi.

Samochody miały być zatrzymane, ale nie udało się zatrzymać pieszych. I to wina Konfederacji. Co też Pani wygaduje?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-11-2020 [21:42] - Imć Waszeć | Link:

Ale po co tyle słów. Jeśli śledztwo wykaże, że to była prowokacja, a mieszkanie zapaliło się nie od racy tylko od przypadkowej szklanki benzyny, to winien jest Czosnkowski, ale gdy nie będzie żadnego śledztwa, to winien jest Kaczyński. Proste.

Obrazek użytkownika cyborg59

12-11-2020 [10:01] - cyborg59 | Link:

Coś mi mówi, że .....
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

12-11-2020 [01:06] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Xenna/Sale
ależ owszem,ależ tak:to Trzaskowski spowodował rozróbę i napaść na policję tych bandziorków podpalaczy,nawet wskazał im gdzie mają rzucać tymi zapalającymi  flarami, podobnie jak ongiś szef MSW Sienkiewicz kazał tym bandziorkom podpalić budkę pod ruską ambasadą.Dlatego za odkrycie tej najprawdziwszej prawdy Xennie/Sace należy się podwójna Angela z krzyżami. Gratulacje!

Obrazek użytkownika sake3

12-11-2020 [06:31] - sake3 | Link:

Panie komentatorze z pretensjonalnym nickiem-...Prowokacja Sienkiewicza z podpaleniem budki pod rosyjską ambasadą była prawdziwa,co wyszło z nagrań u Sowy na których się chwalił,,teraz powielono tę wersję nie zapomniano nawet o kamerze na sasiednim balkonie,żeby relacja z ,,pożaru'' wypadła jak nabardziej dramatycznie dla zagranicy.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

12-11-2020 [20:28] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Pani komentatorko o zmiennych nickach!
Zasługuje Pani na dodatkową Angele z plusem - gratuluję wiedzy czerpanej z TVPiS!

Obrazek użytkownika angela

11-11-2020 [22:19] - angela | Link:

Czy konfederaci nie chcieli dolozyc swojej cegiełki, do szeregu zadym ulicznych.?
Wbrew sytuacji pandemicznej, i włoczacych się lewaków, w obronie prawa do zabijania.
Było wiadomo, że marsz w czasie epidemii jest nielegalny, i będą prowokacje.
Konfederacja, jeszcze raz wpisala sie w dzialania antyrządowe, wyprowadzili ludzi na ulicę,  wbrew przepisom na czas pandemii?.
 

Obrazek użytkownika foros

11-11-2020 [23:16] - foros | Link:

Przepisy na czas pandemii? Istnieje jeszcze zakaz zgromadzeń do 5 os. po tym jak w wielkich miastach przez 2 tygodnie odbywają sie wielotysięczne zgromadzenia ochraniane i pilotowane przez policję? Czy też jest to po prostu martwy przepis? Widzieliśmy dziś, że jeśli chce to policja szybko i sprawnie rozbija takie zgromadzenia. Czyli prawo może być egzekwowane, ale władze muszą tego zechcieć.
Dodajmy, że wg relacji wielu osób policja nie dopuściła do rajdu niepodległości setek pojazdów układajacych sie w kilometrowe kawalkady, przez co ich kierowcy i pasażerowie musieli parkować i manifestować pieszo jeśli chcieli wziąć udział w Marszu.

Obrazek użytkownika Jabe

11-11-2020 [23:26] - Jabe | Link:

Co w tym dziwnego, że Konfederacja działa antyrządowo, skoro jest ugrupowaniem opozycyjnym?

Obrazek użytkownika marsie

12-11-2020 [03:12] - marsie | Link:

To wszystko to "pieprzenie kotka za pomocą młotka" - poczytajcie sobie, "patrioci"!

https://biuletynnowy.blogspot.com

Pozdrówka!

Obrazek użytkownika sake3

12-11-2020 [09:59] - sake3 | Link:

A dlaczego autor postawił tak intrygujący tytuł?Czyja miałaby to być zemsta?Rządu?przecież to Kaczyński apelował o ochronę kosciołów a i tak czyli jak zwykle został o napady na kościoły oskarżony.Przypuszczam,że gdyby w kierunku Ziemi leciała asteroida to i tak by oskarżono Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2020 [10:55] - Jabe | Link:

Od ochrony jest policja, a policji rozkazuje rząd kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego. Tak więc odpowiedzialność jak najbardziej na nim spoczywa.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-11-2020 [11:53] - Pani Anna | Link:

Mało tego, obecnie Kaczyński jest wiceministrem do spraw bezpieczeństwa, z czego pół Polski drze już łacha . I słusznie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2020 [12:16] - Imć Waszeć | Link:

Proszę sobie wreszcie uzmysłowić, że Kaczyński jest oskarżany o każdą kometę, która leci w kierunku Ziemi właśnie dlatego, że w wyniku oskarżania albo nic nie robi, albo w najgorszym razie biegnie tam, gdzie chcą manipulanci. My nie walczymy z gangiem z sąsiedniej ulicy, tylko z wytrawnym wywiadem Niemieckim z kilkusetletnimi tradycjami. A oni robią profile psychologiczne i z nich korzystają. Trump też ma kłopot tylko z tego powodu, że tak naiwniacko uwierzył we własnoręcznie kreowany swój medialny wizerunek twardziela, aż zapomniał o różnych szulerach i chwytach poniżej pasa. Pewnie to trochę inna osobowość, ale podobna postawa, więc efekt końcowy przeważnie taki sam. Ponadto jeśli Trump wierzył w to, że niemiecki wywiad nie będzie mu robił koło pióra (w USA) z powodu jego preferowania Polski w "niemieckiej" Europie i stopniowego uwalniania jej z prusackich stalowych szponów, to z głupim się widział. W obu przypadkach widać jeszcze pewien syndrom, który wskazuje na daną sztywną postawę i pewne trudności z akceptacją rzeczywistości nieostrej - co jakiś czas falami od wodza oddzielają się współpracownicy. To widać jak na dłoni. Można już pisać pracę na ten temat z socjologii ;)))

Obrazek użytkownika foros

12-11-2020 [14:22] - foros | Link:

To jest akurat proste:
A. Jeśli to to policja działa sama z siebie, nie kontrolowana (obiad drawski):
- Najjaśniej sprawę przedstawił Czarzasty, po skutecznej obronie kościołów: nie będzie tolerancji dla powstawania bojówek.
Straż Narodowa to właśnie takie bojówki. Broniąc kościołów pokazali swój potencjał. Jeśli spiąć to w z jednym ośrodkiem centralnym (Bąkiewiczem) to powstaje ogólnopolska organizacja zdolna do skutecznego działania typu policyjnego poza kontrolą policji. Reakcja była więc jak widzimy: pałą przez plecy, gazem w oczy i jasny sygnał: spróbujcie tylko się organizować to was zniszczymy, tak jak niszczyliśmy za PO i jeszcze wcześniej.
- nie jest też wykluczone, że poglądy policjantów - zwłaszcza góry - niewiele zmieniły się od czasów, gdy ZOMO pałowało Solidarność i Ligę Republikańską.

B.  jeśli to PiS nasłał policję na Marsz to motywacja też jest jasna: PiS stracił monopol na prawicy. W młodym pokoleniu patriotów wydaje się być outsiderem. Zresztą każdy kto był na imprezach ulicznych organizowanych przez PiS wie jak wygląda tam przekrój wiekowy. Zostało już tylko kilka lat na politykę uliczną. A swojego medium PIS nie ma. Warto przesłuchać wczorajsze programy TV Republika. Na koniec jednego z nich T. Sakiewicz stwierdza: konfederacja wyprowadziła ludzi na ulicę i widzicie jak sie to kończy, ale ci którzy posłuchali nas ci są bezpieczni. W kolejnym A. Macierewicz mówi: Uczestnicy marszu, młodzi patrioci są dobrzy, i my dopilnujemy by nie stała się im krzywda, wyśledzimy kto wydał rozkaz do strzelania. Ale ich przywódcy? Jak mogli dopuścić do tego co się stało? Nie rozpoznali antifiarzy? Serio?  - intencje obu przekazów są oczywiste.

- Po drugie Kaczyński i kierownictwo PiS to żadni konserwatyści, narodowcy czy niepodległościowcy, jak sami siebie rysują, tylko zwykli gracze, którzy postawili na prawą stronę, bo skalkulowali, że tam im będzie najłatwiej osiągnąć cele. Kto tego jeszcze nie zobaczył jest po prostu ślepy. Na razie udawało się. Konfederacja z kabaretowym Korwinem jest tutaj przeszkodą ale niezbyt dużą. Co jednak gdyby to nie wariatuńcio Korwin, ale obrońca Kościołów, obrońca jedności prawicy R. Bąkiewicz rzucił hasło, że tworzy partię w obronie krzyża i niepodległości?  Stąd właśnie Bąkiewicz wyrasta dziś na największego wroga Kaczyńskiego na prawicy. I będzie bezwzględnie niszczony, ale tak, by nie bylo widać, że robi to Kaczyński.

(a dodam, że właśnie podobną akcję mieliśmy:
Ludu brońmy kościoły - zakrzyknął Bąkiewicz,
Ludu brońmy kościoły - zakrzyknął wicepremier, prezes Kaczyński
I ile ludu przyszło pod sztandar Bąkiewicza, a ile pod sztandar Kaczyńskiego? I do jakich czynów ten przybyły lud był zdolny?)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2020 [15:19] - Imć Waszeć | Link:

Dokładnie. Już podczas akcji "Stop 447" było widać, że PIS się zaciął i zawziął. Tymczasem mądrze, taktycznie i długofalowo ze strategicznego punktu widzenia, było zamiatać drogę przed Bąkiewiczem, po to, żeby A) w sytuacji gniewu "sojuszniczego" wyrażonego przez ambasadorzycę powiedzieć, "to nie my, to on" i B) stworzyć sobie polityczny argument przetargowy za darmo, jak zrobił to Orban. Ponadto, przecież było wiadomo, że jak Bąkiewiczowi się akcja powiedzie, Winnickiego z kolegami zawiść zeżre na stojąco. Begerki w oczach im skakały jak iskry z gumówki ;)
Dlatego bajki o super-strategu-wszech-czasów oprawię teraz w wołową skórę, żeby prawnuki miały co poczytać w długie zimowe wieczory obok Kapitana Palemona i Koziołka Matołka. ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-11-2020 [20:12] - Marek1taki | Link:

Ad A. Policja nic nie robiła w sprawie bezczeszczenia kościołów to Narodowcy się zorganizowali a premier Kaczyński poparł ideę samoobrony zamiast jednym telefonem zdyscyplinować policję. A policjanci spodziewam się, że są ideologicznie na garnuszku TVN. Nawet szkoda pieniędzy na sondaż. Bronią doktryny wgrywanej im od lat.

Obrazek użytkownika karlin

12-11-2020 [14:39] - karlin | Link:

Minimum - dymisja Kamińskiego. Ten gość już dawno temu dowiódł, że w najlepszym razie nie kontroluje niczego, co mu podlega, więc zmiany wśród jemu podległych niczego nie zmienią.
Optimum - Macierewicz na szefa MSW. 
Obie opcje niemal niewykonalne. Po pierwsze, relacja na linii Kamiński-Kaczyński nie jest do końca jasna. Pamiętajmy, że to Kamiński już raz, w 2007 r. doprowadził do upadku rządu Kaczyńskiego. Po drugie - nazwisko Macierewicz doprowadza do białej gorączki nie tylko całą agenturę i złodziejstwo, ale i Tatula z pałacowej Familii. No i stosunek Kaczyńskiego do Macierewicza jest mieszaniną podziwu i niechęci do "ultrakonserwatyzmu" i niewielkiej, politycznej "giętkości" Antoniego.

Tak więc, po kilku kosmetycznych korektach personalnych, będzie jak jest, czyli droga do porażki.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

12-11-2020 [19:02] - Jan1797 | Link:

Pana Kamińskiego znam z czasów gdy papucie były jedynym zajęciem większości.
Ten gość już dawno dowiódł, że jest najlepszy, bo kontroluje to co mu podlega.
Czy to droga do porażki, proszę o argument?
Markowi odpisałem tak "przykro mi, jeżeli ostatnie pięć lat to marnowanie szans i skręt
w lewo to skąd ten "światowy"skowyt i poziom argumentacji?
Pan Macierewicz jest w armii traktowany jak marszałek, stąd może nuta zazdrości.

Obrazek użytkownika foros

12-11-2020 [20:38] - foros | Link:

Skoro Pan tłumaczy Markowi to proszę i mnie coś wytłumaczyć:
1. zamyka się dzieciakom szkoły - bo wirus, a jednocześnie pozwala im się tygodniami  włóczyć się po miastach wielotysięcznymi stadami, bawić się, robić imprezy

2. uczy się młodych, że jeśli będą szli pod tęczową flagą i krzyczeli "jebać PiS" to wolno im wszystko: przeklinać, bawić się, lekceważyć policję i grać jej na nosie, blokować miasto, wywracać samochody, rwać wycieraczki, sprejować kościoły i pomniki, rzucać butelkami w "faszystów" itd. itp. Ale jeśli pójdą z flagą biało - czerwoną i będą krzyczeć "Bóg Honor Ojczyzna" to policja szybciutko ich spacyfikuje, dostaną pałą po łydach i gazem po oczach.

3. Uczy się młode dziewczyny, że aborcja jest super, i postępowa, i nowoczesna, a rodzenie dzieci to obciach i ciemnota

To wszystko przez prawie miesiąc, za grubą państwową kasę, z wykorzystaniem tysięcy funkcjonariuszy, którzy skutkiem tego nie pilnują porządku w innych miejscach.

Jaka logika stoi za taką polityką? Dlaczego Mariusz Kamiński - jak pan twierdzi - ten słynny nieugięty lider Ligi Republikańskiej tę politykę realizuje?

Obrazek użytkownika tricolour

12-11-2020 [20:24] - tricolour | Link:

@Foros,

Nie logika, tylko strach. Zwyczajny strach przed kobietami zniewolił genialnego stratega przed jakimkolwiek działaniem. Bo on sie na kobiatach (zresztą - na niczym) nie zna, lepiej sie schować do mysiej dziury.

A bandy się pacyfikuje i bardzo dobrze - to już jest logika: na bandy jest Policja.

Trudno to przyswoić, prawda?

Obrazek użytkownika foros

12-11-2020 [21:33] - foros | Link:

jasne, Antifa to nie banda, jej nawet strach wystawić mandatu.
I na pewno nie chodzi o wbicie do młodych łbów prostej zależności: tęczowe i aborcja dobrze, biało-czerwone i kościół żle.

Obrazek użytkownika tricolour

12-11-2020 [21:56] - tricolour | Link:

@Foros

Pan patrzy przez pryzmat wbijania do głów, a tymczasem jedyną optyką młodziezy jest smartfon. Jeśli tam będzie, że kościół jest ok, to będzie ok. Jeżeli o kościele nic nie ma (a nie ma, a jeśli jest, to źle) to znaczy, że tematu nie ma. 

Aborcja jest akurat tematem dla młodych, bo każdy młody chce się bzykać, co akurat jest normalne, zawsze tak było i będzie. Modą dzisiejsza jest aborcja na życzenie (bo dzieciak w drodze, a później urodzony psuje konsumpcjonizm przyszłej matki i ojca przez swoją buzię, która się drze i chce jeść) więc za chińskiego boga nic się z tym nie zrobi. Zresztą mamy propozycje państw ościennych, że oni nam zrobią aborcję za friko - to po co sie pchac w taki śliski temat, którego nie można wygrać. Ani nawet obronić.

Pański podział na dobre i złe jest błędny.
Jest tu i teraz - to jedno. Oraz to, co minęło więc się nie liczy - to drugie. Podział jest zatem na to, co jest aktualne oraz niekatualne.

Obrazek użytkownika foros

12-11-2020 [23:00] - foros | Link:

lekceważy Pan odruchy Pawłowa

Obrazek użytkownika mmisiek

12-11-2020 [19:49] - mmisiek | Link:

Dużo lepszym uwiarygodnieniem byłyby konkretne czyny, a że tych brakuje to zostaje "skowyt". Zawsze jakaś część się na to nabierze.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-11-2020 [01:04] - Zygmunt Korus | Link:

Ruch narodowy to od dawna Bąkiewicz i masy widziane na Marszach Niepodległości. A nie Brauny, Winnickie, Korwiny i reszta ferajny, która nie ma zaplecza takiego jak Bąkiewicz. Dlatego trzeba spojrzeć na całą sytuację jak na macerowanie się prawdziwej siły po prawej stronie. Będzie dobrze!

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2020 [08:43] - sake3 | Link:

A gdzie były 11-go listopada te Winnickie,Brauny,Korwiny? Nawet nie udawały że ich z tym zmotoryzowanym ,,marszem'' cokolwiek łączy.No może z wyjątkiem Brauna bez maseczki zachowującego się jak małoletni pętak.