Wybory w USA, koronawirus a nasze "podwórko"

Oj dzieje się dużo na świecie i w Polsce. 

Na świecie najważniejsze jest ostateczne rozstrzygnięcie wyników wyborów w USA a będzie to chyba proces długotrwały bo wszystko wskazuje na to, że cała opcja demokratyczna w sposób pozaprawny cały czas wpływa na ich wyniki. Liczenie głosów trwa i sztab D. Trumpa jak i sam prezydent USA zapowiadają walkę do końca i zapewne jej rozstrzygnięcie ostatecznie zapadnie w Sądzie Najwyższym, gdzie sześcioro na dziewięcioro sędziów to konserwatyści. 

Dla Polski najlepszym rozwiązaniem byłaby reelekcja D. Trumpa i nie ma co zaklinać rzeczywistości jak to robi szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski mówiąc: "Filary relacji polsko-amerykańskich są ponadpartyjne". Otóż tak nie jest. Zwycięstwo J. Bidena będzie dla Polski i krajów V4 oraz Trójmorza długookresowym nieszczęściem. Do tej pory właśnie USA pod wodzą D. Trumpa nam sprzyjały i zdecydowanie wzmacniały kraje naszej części Europy. Przyszła ewentualna administracja J. Bidena przyjmie inne wektory (agendy) w polityce zagranicznej i niestety będą one ideologicznie tożsame z tym, co jest charakterystyczne dla lewackich elit europejskich. A to będzie prowadziło w prostej linii do zacieśnienia współpracy z Niemcami a w konsekwencji doprowadzi do kolejnego "resetu" w stosunkach USA-Rosja. Jak bardzo taki "reset" jest dla nas szkodliwy to przekonaliśmy się za czasów B.H. Obamy, kiedy to Polska była podnóżkiem Niemiec i przeżyła jedną z największych tragedii w Smoleńsku. 

Oczywiście zwycięstwo J. Bidena znacznie osłabi też nasz rząd i samą partię PiS. Jakoś tak mam nieodparte przekonanie, że obecna ta lewacka hucpa i demonstracje w Polsce "rozwścieczonych kobiet" nie są przypadkowe a są ściśle powiązane również z wyborami w USA i spodziewaną wygraną w nich kandydata Demokratów. Wyrok TK jest jedynie pretekstem i gdyby nie on to zapewne znaleziono by inny powód do demonstracji. A "sorosowych" pieniążków ten "Strajk Kobiet" ma bardzo dużo i płyną one obfitym strumieniem...

Zresztą lewacki, neomarksistowski atak obecnie właśnie został zapoczątkowany i zdynamizowany w USA, gdzie już od dawna mamy "uliczną wojnę", która - mimo zdecydowanych działań administracji D. Trumpa - nadal trwa i nie widać jej końca. Sądzę, że gdyby nie ona to obecny prezydent wygrałby wybory w cuglach. Jest jeszcze na to szansa, choć - nie miejmy złudzeń - jest ona minimalna. 

Ale nawet jakby ostatecznie wygrał wybory D. Trump to USA czekają ciężkie czasy niemal wojny domowej. Większość burmistrzów mają Demokraci, przeważają też w Izbie Reprezentantów i to się nie zmieni po wyborach. Poza tym niemal całe media są przeciwko D. Trumpowi. Jest on atakowany ze wszystkich stron a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pandemia koronawirusa, która USA dotknęła bardzo mocno. Czy w takiej sytuacji, gdy D. Trump będzie miał przeciwko sobie niemal wszystkich to będzie miał wystarczającą kontrolę nad USA i ich polityką zagraniczną? Pytanie zostawiam otwarte. 

Obecna władza w Polsce traci w sondażach  poparcie.  Jest ono do nadrobienia, ale sytuacja - wobec ewentualnego złego scenariusza w USA- wydaje się coraz bardziej dla Polski niekorzystna. Tym bardziej ZP i tym samym PiS winny robić wszystko, aby komunikować społeczeństwu jasny propolski przekaz i działać dla dobra Ojczyzny. Czy np. bezrozumne upieranie się w zrealizowanie postulatów "piątki dla zwierząt" kosztem ewentualnej utraty większości sejmowej jest obecnie zasadne? Śmiem w to wątpić, tym bardziej, że już ukształtowała się grupa posłów pod wodzą J. K. Ardanowskiego, która zamierza utworzyć nowe koło poselskie. Czy bezsensowne cały czas promowanie J. Gowina z punktu widzenia zwykłego wyborcy jest dla Polski korzystne? Też śmiem wątpić. Nagrodzono "piątą kolumnę" w ZP a pozbyto się najlepszego ministra rolnictwa od 1989 roku. Właśnie te działania spowodowały nagły odpływ prawicowego elektoratu a nie lewackie i wulgarne marsze pod wodzą M. Lempart czy nawet obostrzenia covidowe. 

I ten koronawirus. 

Nikt nie zaprzecza, że ten wirus jest i powoduje chorobę, która może - aczkolwiek nie musi - prowadzić do śmierci.  Cały świat walczy obecnie z drugą jego falą i jakże przykrym jest fakt, że ów wirus został "wyprodukowany" ludzką ręką. W wielu krajach obostrzenia są bardziej dotkliwe niż w Polsce, chociaż może się zdarzyć, że tzw. "narodowa kwarantanna" dotknie i nas. Zwykli ludzie mają tego zwyczajnie dość. Rodzi się frustracja, która również może prowadzić do agresji, w tym też na ulicach, agresji nawet nieuświadomionej. 

Jakiekolwiek dotychczasowe poczucie bezpieczeństwa legło w gruzach. Nasze życie się zmieniło i nawet nie wiemy czy i w ogóle powrócimy do naszej wolności, naszych przyzwyczajeń. Na naszych oczach zmienia się wszystko co nas dotąd otaczało. Jesteśmy istotami stadnymi, izolacja bardzo źle na nas wpływa a do tego dochodzi jeszcze strach przed utratą pracy i ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym. 

Rodzą się też pytania, na które nie znajduję dziś odpowiedzi: Czy faktycznie mamy do czynienia z tak powszechną pandemią, czy jest to tylko kolejny element procesu naszego ubezwłasnowalniania? Czy ten wirus i wywołana przez niego choroba są faktycznie aż tak śmiertelne jak to próbuje się nam wmówić? Czy potrzebne są aż tak wielkie obostrzenia? Czy mamy do czynienia ze spiskiem wielkich koncernów farmaceutycznych i wątpliwej proweniencji  organizacji pozarządowych? Czy jesteśmy leczeni odpowiednimi medykamentami? Czy - jeżeli pojawi się szczepionka - to będzie ona skuteczna?

Takich pytań jest w obecnej sytuacji stawianych zapewne więcej, ale sądzę, że jednak warto "dmuchać na zimne" i przestrzegać zaleceń sanitarnych, choćby do czasu, kiedy naprawdę poznamy naturę owego koronawirusa. Tylko znów pytanie: Kiedy to i czy w ogóle nastąpi?

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2020 [16:34] - Jabe | Link:

Nie znamy natury wielu zjawisk, ale nie był to dotąd pretekst do ubezwłasnowolniania nas.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2020 [17:56] - Marek1taki | Link:

"Filary relacji polsko-amerykańskich są ponadpartyjne" Dyplomacja dyplomacją a może jest w tym coś Szczerego? Rozgrywanie interesów polsko-amerykańskich w lożach na ten przykład. Stawiam, że zależnie od wyniku albo będzie się dogadywał Duda albo Morawiecki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-11-2020 [23:44] - rolnik z mazur | Link:

@Marek

Duda jak wygra Beiden. I niestety tak to wygląda... Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2020 [11:17] - krzysztofjaw | Link:

Nie wiem jak to z tym dogadywaniem będzie. Głosowałem na A. Dudę, ale dalej jego druga kadencja jest dla mnie zagadką. Głosowałem na mniejsze zło, lecz czy dobrze postapiłem? Sam nie wiem. Pozyjemy to zobaczymy. Na razie Biden już ogłosił swoje zwycięstwo. I pewnie tak sie stanie, choć dla Polski to bardzo niekorzystne - takie jest moje zdanie. 
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-11-2020 [11:29] - Pani Anna | Link:

Nie tylko Pan głosował "na mniejsze zło". Robimy to, co w danej chwili wydaje się najlepsze, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Podczas wyborów w Polsce "pandemia" też wydawała się być w odwrocie, pamiętamy (przynajmniej ja) te wszystkie "to tylko niegroźna infekcja", "zakupy bardziej niebezpieczne od głosowania" itp. Taka była madrość etapu, na ten czas u nas należało "pandemię" lekko wyciszyć, w USA odwrotnie, grzać ile wlezie, ze względu na głosowanie korespondencyjne. Jaki z tego wniosek?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2020 [14:33] - krzysztofjaw | Link:

Według dr S. Krajskiego loże masońskie mają decydujący wpływ na politykę USA. uważa on, że masoni się podzielili: jedni chcą doprowadzić do ogólnoświatowego kryzysu a drudzy stopniowo wprowadzać NWO. Zwolennicy tego pierwszego (dla nas bardziej niekorzystnego) są za J. Bidenem a tego drugiego (korzystniejszego dla nas) są za D. Trumpem. Wygral J. Biden wobec czego możemy się spodziewać ogólnoświatowego kryzysu (też gospodarczego), będzie chaos i próba całkowitego ubezwłasnowolnienia ludzi. Przyszłość jawi się pesymistycznie. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-11-2020 [14:52] - Pani Anna | Link:

Niestety, jest źle, a będzie jeszcze gorzej. I znikąd pomocy. Jedyna nadzieja w jednostkach ludzkich, które nie dadzą się całkiem stłamsić, ale to będzie jeszcze trudniejsze niż dotąd. Dobrze, że zyskał Pan trzeźwy ogląd sytuacji, to już jest coś.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-11-2020 [15:44] - Marek1taki | Link:

To mnie przekonuje. Trockizm kontra leninizm kilka lat później.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2020 [18:09] - Marek1taki | Link:

"Jak bardzo taki "reset" jest dla nas szkodliwy to przekonaliśmy się za czasów B.H. Obamy, kiedy to Polska była podnóżkiem Niemiec i przeżyła jedną z największych tragedii w Smoleńsku."
Przeżywamy tragedię o innej dynamice choć też spowodowaną ręką ludzką. W tatar z nietoperza uwierzyli teraz również ci co nie wierzyli w błąd pilota.
Natomiast pozycję podnóżka Niemiec starannie pielęgnujemy a wydawałoby się, że nie da się rozerwać. Ta rola umocni się ponieważ szanse na pozytywne przyjęcie Niemieckiego anonsu jest korzystne dla USA.
Dobry i anons skoro anschluss już i tak mamy. O czym mowa? O wystąpieniu min. obrony Niemiec, w którym składa propozycję współpracy z USA w ramach projektu Mitteleuropa w miejsce Trójmorza. W sprawach gospodarczych i militarnych z ukoronowaniem swojej pozycji bombą atomową włącznie a z wyrzeczeniem się, póki co, flirtów z Rosją i Chinami.
https://wpolityce.pl/swiat/524...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2020 [11:25] - krzysztofjaw | Link:

Bardzo dziękuję za wskazanie tego artykułu. kompletnie go nie zauważyłem a jest naprawdę ważny - szczególnie teraz, gdy prawdopodobnie wygrał J. Biden. Chyba coś skrobnę na ten temat. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

07-11-2020 [18:25] - angela | Link:

Dla zniewolenia!!!
Najbardziej zniewala wirus, tylko wielu manipuluje, choćby nawet na swojej skórze się przekonali, jak bardzo groźna w wielu przypadkach jest ta  choroba.

https://youtu.be/i1NGuGhxdEk

Obrazek użytkownika angela

07-11-2020 [18:23] - angela | Link:

Pomimo, że  pan Barciś  wyznanie zaprezentował wierszem, to widać, że cierpi.
Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, od  całego  zespołu. 👍😷

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2020 [18:24] - Marek1taki | Link:

Są wirusy równe i równiejsze. Tak samo potem chorzy.

Obrazek użytkownika angela

07-11-2020 [18:30] - angela | Link:

To, że tak szybko ogłosił się prezydentem, a podało CNN, to już przez wodę  czuc,  że mocno śmierdzi. 
Jak to u lewakow, prawdę powiedza, jak sie pomylą.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-11-2020 [18:52] - AŁTORYDET | Link:

Drobna uwaga: W Sądzie Najwyższym stosunek konserwatystów do liberałów wynosi 5:4. Sędzia John Glover Roberts, powołany przez Busha, głosuje razem z lewakami. Dlatego tak istotne było powołanie Amy Coney Barret w miejsce Ruth Bader Ginsburg, bo zmieniało stosunek sił z 4:5 na 5:4. 
Forowanie Gowina to dla mnie wielka zagadka. Facet o mały włos nie pogrzebałby szans Dudy na prezydenturę, praktycznie był poza koalicją, a wrócił w glorii chwały, udupiając po drodze lojalną Emilewicz. Ten człowiek potrafi tylko blokować, niczego nie zbudował. Jak do tej pory, to największe przysługi oddal totalniakom. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że na ok. rok przed wyborami będzie po drugiej stronie, a potem w kolejnym rządzie. Ale twoja wola, Grzegorzu Dyndało. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2020 [11:27] - krzysztofjaw | Link:

Ma Pan rację. Z tym SN w USA jest duży kłopot, ale pozyjemy i zobaczymy. D. Trump się nie poddaje choć moim zdaniem już nie bedzie prezydentem. A co do Gowina to mam takie samo zdanie od samego poczatku jego "kariery" w ZP. 
Pozdrawiam 
 

Obrazek użytkownika mmisiek

08-11-2020 [01:45] - mmisiek | Link:

"Czy bezsensowne cały czas promowanie J. Gowina z punktu widzenia zwykłego wyborcy jest dla Polski korzystne?"

Korzyść zwykłego wyborcy nie ma znaczenia, a harcownik Gowin może się przydać gdyby PiS np. zechciał przed czasem oddać władzę aby uniknąć drugiego Smoleńska.

Tak się poza tym zastanawiam ... po zwycięstwie Bidena i możliwym resecie to właściwie jakiego interesu będą w Polsce pilnowały ściągnięte  tu amerykańskie wojska...
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

08-11-2020 [08:02] - Piotr Węcław | Link:

Gratuluję doskonałej analizy!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-11-2020 [11:27] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za miłe slowa i pozdrawiam