TYM, KTÓRZY PROFANUJĄ DZIŚ KOŚCIOŁY…

Świat przeżył niejedną rewoltę. Ludzie mądrzy już wiedzą, że każda rewolucja pożera własne dzieci. Ci, którzy w przeszłości uruchamiali potężne wahadło Historii - wkrótce sami byli przez nie miażdżeni. Nietrudno domyślić się czym i dziś skończyć się może burzenie starego porządku w imię totalnej anarchii; nasi wrogowie zacierają ręce... Nieuchronna hekatomba dosięgnie równo wszystkie strony dzisiejszego sporu...

Zapytałem ostatnio przyjaciela, czy dziś – gdyby wróg stanął u naszych granic – skłonny byłby walczyć i polec za swój kraj… Przyjaciel oderwał wzrok od ekranu telewizyjnego, z którego wylewało się obficie wulgarne barbarzyństwo i parsknął śmiechem… „Za nich? Za nich miałbym umierać? Za serdeczne „wy….ć”? Chyba cię pogięło, stary! Mogę zginąć za to, co kocham, w co wierzę, z czym się utożsamiam… Tylko to warte jest ofiary życia! Za wspólnotę Dobra – tak! Za Głupotę i Nienawiść – nigdy! Never! Jamais! Nikagda!...”

Nie wiem, czy odbudowa wspólnoty jest jeszcze możliwa. Ale próbować trzeba. Dlatego wróciłem do mojego starego/nowego projektu pt. DEKALOG.
Pisałem go niespiesznie, na raty, w latach 1980-2000. A potem spoczął w szufladach na kolejne 20 lat. Ludzie wolą dziś słuchać piosenek, które dobrze znają; wszelkie oficjalne koncerty „ku czci” zdominowały pieśni typu „Barka” czy „Abba, Ojcze...”...

Dziś, kiedy ZŁO wylewa się na nasze ulice i wdziera się do naszych kościołów – wrzucam do sieci współczesne przypomnienie tego, czym tak naprawdę jest Dziesięć Przykazań. Dedykuję je również „lawendowej” mafii, która niszczy to Dobro od środka...

Nasz internetowy koncert powstał spontanicznie, w błyskawicznym tempie – a to dzięki znakomitemu aranżerowi i kierownikowi muzycznemu Mariuszowi Dubrawskiemu. I młodym, pięknym i utalentowanym artystom: drapieżnej, rockowej Joasi Kozak (zespół „Farba”), Karolinie Kowalczyk (niezwykły sopran koloraturowy!), Arnoldowi Kłymkiwowi (znakomity tenor - jeszcze o nim usłyszycie!); również dzięki dynamicznej, folkowej "młodzieży" z zespołu "Zayazd"...

Jedyny łącznik między piosenkami/pieśniami stanowią fragmenty homilii JP II, odnoszące się do kolejnych Przykazań Dekalogu, przypominane przed każdym utworem przez charyzmatycznego aktora Darka Kowalskiego... Miałem to szczęście słyszeć je kiedyś na żywo, w kazaniach papieża-Polaka, stąd inspiracja...

Nie szukajcie w tym programie fajerwerków, telebimów, wypasionych scenografii, baletu czy 100-osobowej orkiestry z chórem... Bo ich tam nie znajdziecie... Z wiadomych powodów nie ma tu nawet publiczności...

Ale spróbujcie zamknąć oczy i wsłuchać się w przesłanie Dobra i Prawdy zawarte w Dekalogu - tym najstarszym, uniwersalnym "kodeksie człowieczeństwa", z którego nakazami zgodzić się muszą wszyscy przyzwoici, nawet niewierzący ludzie...

W pogoni za poszerzaniem obszarów wyimaginowanych „swobód” gubimy dziś odwieczny sens życia… I zaprzepaszczamy tę WOLNOŚĆ prawdziwą, wynikającą z samoograniczenia naszego egoizmu…
Dostaliśmy szansę na życie od naszych rodziców… Nie odbierajmy jej kolejnym pokoleniom...

W tych trudnych i pokrętnych czasach warto wracać do źródeł...

Jesteście gotowi?
Zapraszamy!!!

https://www.youtube.com/watch?v=M0pRR4QhAQM

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-10-2020 [10:17] - Pani Anna | Link:

Bogu ducha winnym ludziom zamyka się cmentarze i ogranicza możliwość uczestniczenia we mszy. Innym odbiera się możliwość zarabiania na życie, wczoraj uderzono w nastepna nieszczęsna grupę producentów i sprzedawców zniczy i kwiatów, ktorzy z utargu z tych dni żyli niemal cały rok. Lewackie bydło nosi się na rekach. No, ale do pośpiewania każda okazja jest dobra. Możemy jeszcze malować kredkami po chodniku, to tez jest dobry sposób na "odczynienie" zła. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

31-10-2020 [11:22] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Anno! Z całym szacunkiem - ale gdyby nie Mickiewicz, Sienkiewicz, Matejko itp. - mówiłaby i pisałaby dziś Pani w jakimś innym narzeczu... A może w ogóle by Pani nie było... Nie lekceważmy kultury. Lewacy nie lekceważą, wręcz wykorzystują ją bardzo skutecznie. Dlatego jest jak jest... Nie porównuję się broń Boże do naszych Wieszczów. Oni pojawią się dopiero wtedy, jak naprawdę utracimy niepodległość... A może i nie pojawią się? Może formuła się już zużyła - i "polskość to już jest nienormalność"? Myślałem, że nie dożyję tych czasów, ale mam widać pecha; wszystko tak przyspiesza... :))) PS Bardzo jestem ciekaw, co tu się będzie działo za 10-15 lat... Jakieś pomysły? Prognozy? Wiedza tajemna?

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-10-2020 [11:32] - Pani Anna | Link:

Ja nie mówię o kulturze, zwlaszcza tej wyższej, prawdziwej. Ja mówię o reakcji na to, co się dzieje, a dopóki nie nazwiemy tego po imieniu, to nie ma mowy, żebyśmy przetrwali. A niepoległość utraciliśmy już dawno, nie zauważył Pan? 

Obrazek użytkownika tricolour

31-10-2020 [10:28] - tricolour | Link:

Panie Makowiecki,

Proszę spokojnie to przeczytać: Pan pisze i tworzy do wymierającego pokolenia. Chce Pan, by nowe, które właśnie z buta wchodzi kopem w drzwi, słuchalo Pana. A Pan nowego nie słucha i nie rozumie. Never, Nigdy, Nikagda nie miał Pan takiego zamiaru. 

Więc się nie uda. Struga Pan smartfon z monokla.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

31-10-2020 [11:11] - Lech Makowiecki | Link:

Panie Tricolour (cokolwiek to znaczy). Wiem. Mam tego świadomość. Ale przynajmniej próbuję. Bardzo długo nie było tu wojen. Dlatego młodzież traktuje życie jak "heppening". Otrzeźwienie przyjdzie poniewczasie. Ale wtedy już nie będzie czego zbierać... Z wyrazami szacunku...
PS Jeden z moich wierszy - "Odę do wolności" (2012!) spuentowałem następująco:
(...)
Zaś o Niewoli prawda w pełni się objawi,
Gdy najeźdźca na karku bucior swój postawi.

Wtedy jest bieda, lament, szukanie ratunku;
Znów najlepsi polegną na swym posterunku...
Najtchórzliwsi wybiorą emigracji drogę...
Najpodlejsi oddadzą się współpracy z wrogiem...

Najliczniejsi (bezwolna, wystraszona masa)
Będą płakać i tęsknić po minionych czasach,
Czekając na Rycerza, co na Białym Koniu
Nadciągnie... I wyzwoli... I przybliży do Niej...

                                                         Naszej Wolności...

Nie wiedziałem, nie przypuszczałem tylko, że to tak szybko pójdzie! :)))

 

Obrazek użytkownika tricolour

31-10-2020 [11:26] - tricolour | Link:

@LM

Tricolour to mój nick. Może ma konotacje trojkolorowej, ruskiej, niemieckiej flagi? Zawsze będą konotacje wiec dajmy temu spokój. Zapewniam, że z cudzymi barwami narodowymi nie ma nic wspolnego.

Proszę o uczciwość i rzetelność. Jeśli można wejść bez trybu i zwyzywac od kanalii i morderców BEZ żadnych konsekwencji, to się przesuwa granicę rozmowy do nawalanki. To nie była budka z piwem tylko miejsce, gdzie się wyznacza standardy prawne.

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-10-2020 [16:43] - Tomaszek | Link:

Nie wiem jak inni ,  ale ja nigdy nie słuchałem racji gościa , który wchodził z kopem w drzwi . Kopa kopem . I innym też to radzę . Tu nie ma nic do zrozumienia . Małolatom we łbach nasrali i tak jest . Trochę mi ich szkoda , ale to ich wybór , tacy mądrzy to niech mają . To się odpowiedzialność nazywa . Zaczną od siebie . I nie prorokuj tego wymierającego pokolenia , bo nie jest tak źle . Sam do niego prawie należysz .

Obrazek użytkownika tricolour

31-10-2020 [18:55] - tricolour | Link:

Tomaszku, prawie robi różnicę.

Właśnie Kościół w osobie Polaka odcina się od pomysłu Kaczyńskiego, by ludzie bronili kosciołów.

Geniusz zaczyna uwierać... kamień z buta się wyrzuca. Jest git.

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-10-2020 [20:05] - Tomaszek | Link:

Należ sobie prawie lub nie prawie lub w ogóle nie . Taka moja ocena . A jeżeli chodzi o Polaka . to on od początku swego prymasostwa był jakiś nie na miejscu . Niby wszystko w porządku , ale jakoś nie ma "papierów " do bycia Prymasem . I nie tylko teraz to wyłazi . Dla mnie to tylko jeden z hierarchów ot taki "dobry chłopak był i mało pił " to się dochrapał .

Obrazek użytkownika dr Anna

31-10-2020 [11:53] - dr Anna | Link:

A ja uważam, że koniecznie trzeba zostawiać po sobie ślad. Gdyby nie wielkie poświęcenie naszych Przodków, piszących książki w okresie zaborów i później, i wydających je anonimowo, nie wiedzielibyśmy o sobie tyle ile wiemy obecnie. Nie potrafilibyśmy zrozumieć wcześniejszych pokoleń Polaków. Z łatwością uwierzylibyśmy wszelkiego typu monografiom, które nigdy nie dotykają istoty danej problematyki. Zupełnie inaczej można spojrzeć na wiele spraw, kiedy odczyta się czyjeś myśli bezpośrednio niż gdyby podążać za najlepszymi choćby opracowaniami. 
Trzeba też jasno powiedzieć, że w ostatnich dniach zostaliśmy boleśnie zaatakowani. Dotarło do nas wszystkich, że sukcesywnie byliśmy poddawani manipulacjom, sprzedani za marne grosze.
Jakiś czas temu, pewien adwokat, znajdujący się w samym centrum środowiska prawniczego (niekoniecznie prawicowego), jasno powiedział, że cały samorząd adwokacki w Polsce opiera się na zagranicznym kapitale. Dodał przy tym, że nie jest to dobre i nie powinno mieć miejsca. Wspomniał też, że każdy może sprawdzić podaną przez niego informację.
Proszę zauważyć, że konsekwencją tego skorumpowania, jest oświadczenie wydane przez Naczelną Radę Adwokacką o zapewnieniu pomocy prawnej dla protestujących. Ponadto, jak się okazuje Okręgowa Rada Adwokacka współpracuje z organami tzw. "Strajku kobiet".
Jak bardzo trzeba być skorumpowanym albo otumanionym, by nie dostrzec, że tymi działaniami niszczy się swój własny Naród ? 

Przy okazji, chciałabym dodać, że doceniam słowa sędziego Rzeplińskiego. Myślę, że powinniśmy mu powiedzieć : "Niech Pan się nie boi, ale przekona kolegów do tego, by razem z Panem wyrazili swój sprzeciw wobec panującego na polskich ulicach bezprawia i głośno potępili tęczową zarazę".

Kolejna rzecz. Dlaczego straż graniczna wpuściła do Polski 10 autokarów z niemieckimi bandytami z Antify ? Jak można było na to pozwolić ? Na szczęście mamy Narodowców. Plan całkowitego pozbawienia obrony naszego kraju, poprzez przekonywanie młodych mężczyzn do zachowań dewiacyjnych (homoseksualnych), a przez to ich zniewieścienia, nie do końca się powiódł.

I jeszcze jedno. Sama Lempart wydaje się jedynie pionkiem w rękach osób, które stoją za jej plecami i podpowiadają jej co dokładnie ma zrobić. Jak na moje oko, jest ona pacjentką psychiatryczną. Potwierdza to jeden z postulatów wypisany na kartonie i niesiony przez jednego z protestujących. Niestety nie zdołałam odczytać początku nasmarowanego tam hasła, ale druga jego część jest takiej oto treści : "Finansuj psychiatrię dziecięcą !". A psychiatria dziecięca to - proszę mi wierzyć -  jedno z głównych ogniw destrukcyjnego wpływu na pozbawionych krytycyzmu młodych, wychodzących obecnie na ulice.

 

Obrazek użytkownika sake3

31-10-2020 [12:54] - sake3 | Link:

To chyba nie czas na pisanie ckliwych wierszy czy patetycznych słowach o zostawianiu po sobie śladu milości.To czas na dokumentowanie.tego o czym niewiele albo wyrywkowo wiemy z telewizji.Nikt nie zwraca uwagi że te same osoby wydają w tym samym czasie dwie sprzeczne od siebie wypowiedzi.Otwarte cmentarze-źle,zamkniete -źle.Wspólnym mianownikiem jest tu tylko oskarżenie o to rządu i Kaczyńskiego.Pandemia i zdrowy rozsądek nie są nawet brane pod uwagę.To samo widzimy odnośnie kościołów.Ci sami co dziś wołają o krzywdzie katolików którym zły Kaczyński i tchórzliwi biskupi blokują dostęp do kościołów jednoczesnie wysuwają postulaty ich niszczenia,podpalania i bicie księzy a na blogach z fałszywą troską pochylaja się nad wiernym nie dopuszczonymi do szerszego uczestnictwa w obrzedach religijnych..Gdzie tu logika?Wystarczy posłuchac co mówi niejaka Lempart.Na wiadomość o pobiciu księdza na stacji benzynowej jak zareagowała posłanka PO?,,Dobrze mu tak''.Czy odpowiedzią na to ma być jedynie Różaniec bez granic czy patetyczne slowa?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

31-10-2020 [14:55] - Lech Makowiecki | Link:

Sake3. Trwa wojna, którą - jako Polacy - przegrywamy. Globalna wojna popkulturowa jest w tym względzie bardzo efektywna. Wykorzystywał ją (skutecznie) i Stalin, i Hitler. Konopnicka pisała: "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz..." - i jednoczyła tym naród... Ile wspierających morale żołnierzy piosenek i pieśni powstało podczas Powstania Warszawskiego? Ile podczas strajków "Solidarności"? A teraz - jakoś tak skromnie - mimo tego, że nad Europą gromadzą się czarne chmury...  Wiem, wiem, kultura nie zastąpi czynu. Ale jeśli jej nie będzie - to czego właściwie będziemy bronić?

Obrazek użytkownika sake3

31-10-2020 [16:49] - sake3 | Link:

@Autor.....Pan mnie zupełnie nie rozumie,nie chodzi o negowanie roli kultury tylko wskazuję że nie operujemy faktami.Zapewne wkrótce opozycja w PE wystąpi z oskarżeniami pod adresem rządu,zaatakuje broniących kościoły jako faszystów i nazioli,przedstawi wojsko pomagające obywatelom i odwalając robotę za Trzaskowskiego i policję jako strzelających do tłumów.My tymczasem niczego nie dokumentujemy,choćby filmami,nie grupujemy faktów nadstawiając policzki do oplucia i tyłek do skopania.Tymczasem w Brukseli trzeba operować faktami a nie wygłaszać łzawe teksty.To samo musimy robić u siebie,przede wszystkim podjąc walkę z dezinformacją.Nie potrafimy zupełnie zapobiec kłamliwym informacjom,nie potrafimy sprostać tupetowi i chamstwu opozycji ani tym którym opozycja płaci za demonstrowanie.Tanio wyszło opozycji poderwanie dzieci i młodzieży do wyjścia na ulicę,to prowokatorzy i jatrzyciele zagarną kasę od Sorosa swoimi lepkimi rączkami.a dzieciary będą darły ryje za friko.Zapobiegliwa opozycja zabiega też o starszych co widać po dzisiejszej akcji w kościele gdzie napastniczki z nożem usiłowały zranić księdza a do rozlewu krwi nie doszło tylko dzięki interwencji wiernych Wątpię czy tę sprawę w ogóle będzie się rozpatrywać,ksiądz pewnie wielkdusznie powie-,,wybaczam''a agresorki jeszcze podadzą go do sądu.Ksiądz pobity w Myśliborzu też też pewnie trafi do aresztu a my będziemy tylko patetycznie biadolić.Zejdźmy wreszcie na ziemię.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

31-10-2020 [18:54] - Lech Makowiecki | Link:

Sake3. A nie wydaje się Panu, że Kaczyński nie może użyć sił policyjnych czy wojska? Dopiero by się podniósł krzyk, że w Polsce rządzi Łukaszenka! Zero dopłat, blokada ekonomiczna Polski - a może i interwencja Bundeswehry w obronie zagrożonej demokracji? To już może lepiej zaktywizować naród do obrony kościołów... Przynajmniej się policzymy... PS W Brukseli nie liczą się fakty... Patrz: pałowane żółte kamizelki we Francji, pacyfikacja manifestacji Katalonii, przymykanie oczu na islamski terroryzm w UE... Komuś to wadzi?

Obrazek użytkownika sake3

31-10-2020 [19:41] - sake3 | Link:

@Lech Makowiecki.......Ja nie piszę ani nie sugeruję by wojsko i policję kierować do tłumienia rozruchów.Wprost przeciwnie,jestem pełna uznania,że siły porządkowe tak pomagają społeczeństwu.Tylko dlaczego opozycja tego nie widzi,dlaczego dezinformuje społeczeństwo nieistniejącymi faktami a społeczeństwo w to wierzy?Dlategotrzeba takie fałszerstwa wyłapywać ,nagłasniać,dokumentować.To co robi opozycja jest zbrodnią ale tę zbrodnię trzeba społeczeństwu uświadomić.Trzeba częściej i więcej pokazywać sytuację w szpitalach,pokazywać pełne chorych łóżka,wyczerpującą pracę lekarzy,może coś wreszcie do społeczeństwa dotrze.Za niepotrzebne uważam poranne debaty z poltykami i posłami,które są jedynie pokazem bezczelności opozycji,a właśnie koncentrować się na rozmowach z lekarzami. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-11-2020 [00:49] - Pani Anna | Link:

@LM
A co ten rząd, czy Kaczyński właściwie może? Policja jest im teraz potrzebna do pilnowania cmentarzy przed ludźmi, prawda? Gdyby chcieli, to mogliby wykorzystać ten cyrk z "pandemią" do rozgonienia tej dziczy, wystarczyłoby powiedzieć, że w obliczu zagrożenia życia i zdrowia i takie tam pierdoły, przecież codziennie to słyszymy? Ale przede wszystkim, to należałoby im nie dawać takiego pretekstu - prezentu na tacy, a tak lud się przyglada i wyciąga wnioski, że wirus szaleje na cmentarzach, ale na lewackich demonstracjach już nie. Jak ja was ludzie podziwiam, za tę umysłowa ekwilibrytykę ktorą uprawiacie, żeby wytłumaczyć te wszystkie żenady, ktorych PIS dostarcza od pół roku. Ledwo skończyliście tłumaczyć, że jako cywilizowanemu i chrześcijańskiemu narodowi nie godzi nam się chodować futrzaków, a tu masz, ustawa już wypadła z procedowania i wszystko jest jak było. Oprócz zgnojonych i wkurzonych rolników oraz zdymisjonowanego i zgnojonego ministra rolnictwa, akurat pech chciał, że jednego z mądrzejszych. A co do Brukseli, to mam wrażenie, że większość ludzi już w przedszkolu się uczy, że nikt nie szanuje słabych, uległych i usiłujących na siłę się przypodobać.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

01-11-2020 [09:25] - Władysław Ludendorf | Link:

obecne młode pokolenie to pokolenie jedynaków, którym rodzice przyoszczędzili bólu własnej egzystencji siermiężnych lat 80tych i podłych 90tych. Stąd te "tu i teraz", "natychmiast", "robię, co chcę" i kompletny brak umiejętności postawienia się w sytuacji innego człowieka również tego abortowanego. Widać to doskonale w wykrzykiwanych hasłach aborcji na życzenie. Niestety, ale w ciężkich czasach ograniczonych zasobów tacy ludzie zamiast empatii raczej postrzegają innych jako konkurentów do tych zasobów. To pokolenie darwinistów społecznych, którym można przypiec, ale wtedy i tak są małe szanse, że cokolwiek zrozumieją z człowieczeństwa. Raczej podkulą ogon akceptując zastany porządek dziobania. Rzeczywiście tylko Różaniec może tu pomóc.

Obrazek użytkownika angela

01-11-2020 [11:41] - angela | Link:

Ależ pan Lech wciągnął się w "dyskusję " ze szkodnikami dla Polski,  klamczuchami,  których się tylko pozbywa ,  jak rzepy z psiego ogona, bo z fałszem dyskusja żadna.