SKOŁOWANI

Cóż za symboliczne widoki. Niewątpliwy Palec Boży.

Białystok... Lublin... Warszawa...

Tysiące dzieciaków kręci się w kółko na newralgicznych rondach miast. Wyraźnie cierpią. Brak im drogi. Brak im celu.
Miotając się wykrzykują najbardziej wulgarne i obelżywe słowa jakie znają – wypie*dalać... pi*da, je*ać... . Jak opętana 12 - latka Regan, grana przez Lindę Blair w Egzorcyście.
Ona była opętana. A ci są zakręceni. Opętanie... zakręcenie... zło?
Skołowani.

Nie ważne jakikolwiek byłby powód, życie od marca na krawędzi zdrowia psychicznego domagało się przesilenia. I to chyba właśnie następuje.
To arystotelesowskie katharsis - "uwolnienie od cierpienia, odreagowanie zablokowanego napięcia, stłumionych emocji, skrępowanych myśli".

Zajęci własnymi strachami i narastającym ogólnym niepokojem, nie zwróciliśmy dostatecznej uwagi na dzieci, a w szczególności na przeżywające burzę hormonów i tworzenie się własnego ego i własnej persony, nastolatków.
Oni w końcu nie wytrzymali. Nie z powodu kościoła, nie przez Trybunał Konstytucyjny, czy Kaczyńskiego – te cele ataku im podrzucono. Równie dobrze celem mogły być ogrody zoologiczne, lub galerie handlowe.
Oni załamali się po kolejnym zamknięciu szkół. Znowu pozbawiono ich stabilnego ładu. Niezbędnej do życia harmonii.

Już dawniej pozbawiono ich także powodów do dyscypliny, umiejętności przyczajenia się i przeczekania najgorszego.
Bo kto niby miał to zrobić? Kto, komu ufają i jak to dawniej mówiono – kogo się słuchają, miał nimi pokierować?
Rodzice? Nauczyciele? Wolne żarty. Stare autorytety wyginęły. A nowe się jeszcze nie narodziły.

A te, dzisiaj zakręcone dzieciaki, wraz ze swoim ojcem i matkę, wraz z nauczycielami, pedagogami i trenerami przez dziesięciolecia były tresowane w anarchii – braku dyscypliny, braku szacunku i najgorsze – w braku miłości.
Czysty, nieskalany egoizm.
Po homo sovieticus nastała era róbta-co-chceta. Więc robią... Wypie*dalać!

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." Kiedy to było? 1600, czy 1787. Kto to mówił? Jan Zamojski, lub Stanisław Staszic. Nieważne.
Przez 30 lat doszczętnie rozwaliliśmy edukację i wychowanie. Na każdym szczeblu – od przedszkoli do uniwersytetów. Symbolem dla mnie w tym temacie pozostanie protestująca na czworakach nauczycielka, przebrana za krowę.

Ktoś powie: - Ale wśród tych protestujących byli też dorośli.
Jacy dorośli?! Połowa ludzi po czterdziestce, a nawet po pięćdziesiątce nigdy nie dojrzewa. To ciągle umysłowe dzieci. Egoiści, co dbają wyłącznie o swoje, a gdy ktoś inny ma ładną zabawkę, to ją pragną i zrobią wszystko, by ją zdobyć.
A gdy już mają te 50 lat, to dobrze pamiętają nauki Gieremka, Tischnera, Balcerowicza i Michnika. A także Owsiaka... Nadal podziwiają spryt Kwaśniewskiego i Wałęsy.
I modlą się nie do Boga, Jezusa i Maryi – gdzie oni tam są? – modlą się do bogów Tu i Teraz. Dzisiaj do Putina i Merkel. Bo w ich rozumie, to ci własnie są panami ich naziemnego losu. A wkrótce może także do Xi Jinpinga – Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej...

Krótkowzroczność, klapki na oczach, ciasnota umysłowa, oraz nędzna wyobraźnia, podpowiadały, że nieformalnym Władcom Wszechświata zależy tylko, by wdeptać w ziemię Kaczyńskiego, tak by została tylko mokra plama. Rozpędzić wszystkich PISdzielców, aby do końca już żyli w mysiej dziurze. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zrobić szybko świętym męczennikiem, niech te kato-po*eby, zepchnięte do katakumb, gdzie jest ich prawdziwe miejsce, mają kolejną figurę kultu po błogosławionym Popiełuszce i świętym Janie Pawle II.
A to nieprawda. To są okruchy rzucane mściwym lokajom i fornalom, którzy Władców wspierali od wewnątrz. Rzucone jak psom pod stołem. Niech się nażrą.

Celem tych, co do Rzeczypospolitej mają swoje, odwieczne plany, jest zawsze to samo – unicestwienie państwa, z jednoczesnym przejęciem wszystkich zasobów i potencjalnych możliwości – zarówno ludzkich, jak i materialnych.

Po co się turbować i chandryczyć ze Zjednoczoną Prawicą, z PiSem, z Kaczyńskim. Strata czasu i energii.

Wystarczy tylko przejąć młodzież i dzieci. Kupę roboty już wykonano.
I są dobre i solidne doświadczenia. Był przecież Komsomoł i Hitlerjugend. Oni są tacy plastyczni. Tak łatwo nimi odpowiednio pokierować.
Budujmy więc na własną modłę.

A na razie, niech się kręcą w kółko na centralnych rondach polskich miast.

Ps. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-10-2020 [07:46] - Zygmunt Korus | Link:

Super. Świetnie. Ale jest to, co opisujesz, pod względem formy także jakiś "Danse macabre". Poszperaj o fontannie na placu po Cmentarzu Niewiniątek na terenie byłych Hal w centrum Paryża...
No i pytanie o "plandemię", której Ty nie dopuszczasz... Miałbym też wątpliwości co do sensu niektórych akapitów (zbyt doktrynerskich), ale generalnie czyta się ten materiał fajnie, potoczyście. Jeszcze tylko dokończ porządnie adiustację, doszlifuj zapis... Gratuluję, dzięki, staraj się pisać ciekawie jak przyszły pisarz. Traktuj NB jak poligon przed Parnasem, do którego dąż, bo masz potencjał. Oceniam tę robotę wg dawnej skali: piątka z minusem ("-5" - taką formę zapisu się wówczas na wypracowaniu spotykało).
Obecnie warto zatrzymywać oko tylko na tych autorach, co nie wolapikują... Tolerancja dla niechlujów polszczyzny ("=3" - "trzy na szynach") winna być natychmiast skończona! Język funkcjonalny już mamy, i to jego byle jaka forma przyczynia się także do naszego duchowego "zapadania się". Jak Cię żenują czyjeś słowa, to znaczy że masz przyrodzoną duszę! To najprostszy znak, żeś od Boga...

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-10-2020 [07:52] - jazgdyni | Link:

Cześć Zygmuncie!

Łatwo Ci to mówić o tej adiustacji. Bo przecież często tym się zajmujesz. A byłoniebyło, (to za Daukszewiczem) ja przez kilkadziesiąt lat prawie nie czytałem polskiego tekstu. Mało tego, czytam tym szybkim sposobem i dopiero niedawno zacząłem się interesować artyzmem słowa i zdania. I popatrz - wciąga mnie to. Zdradzę ci coś - w tym Volapüku jest coś pociągającego. Mądre słowotwórstwo daje upust kreacji. Oczywiście nie jest to mój naturalny styl. Na dodatek bardzo męczący, gdy robi to ktoś, nie za bardzo utalentowany.

A o kowidzie pogadamy sobie przez telefon. Mam ciekawe spostrzeżenia oparte wyłącznie na faktach.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-10-2020 [08:52] - Zygmunt Korus | Link:

Lepiej że to przyszło, choćby późno, ta samoświadomość bycia twórczym w posługiwaniu się słowem, niż gdyby Ci nie dany był ten sygnał innowacji na nowym polu... A ileż nowej energii dostałeś, gdy od jakiegoś czasu piszesz czyściej, ładne pod względem formalnym teksty, obrazowe i wciągające swym stylem. Widzę to: jak tylko bieżączka, wskazówka na skali jakości w dól! Gdy dopracowana forma - natychmiast zachwyt odbiorcy, satysfakcja czytelnicza, że KTOŚ coś takiego fajnego wymyślił i doszlifował do perfekcji - brawo Mu!!! Graba, gratulacje!

Obrazek użytkownika cyborg59

27-10-2020 [09:49] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Kilka lat wcześniej tak samo oceniłem potencjał Janusza!
Potem bawiliśmy się stylami, formą.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-10-2020 [07:17] - Czesław2 | Link:

Kupę roboty wykonano... Oczywiście, nastolatki (90% dziewczynek) przez 24 h wpatrzone w trzymany w wyciągniętej ręce smartfon nie oglądają przecież Mszy Świętej.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-10-2020 [09:27] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ja jeszcze gdy mieszkałem w Krakowie,miałem obok szkołę podstawową...moje córki ukończyły tę szkołe...było to za komuny.
Potem przyszła zmiana...szkoła stala sie publiczna,ale zarządzana przez zakonnice...dziewczynki ubrane w koszule,krawat i spódniczki,chłopcy też elegancko...

Koniec lekcji...dziewczynki wybiegają...i w kółku po kilkanaście...każda ma w ręku smartfon...ale muszą sie wykrzyczeć...

Nie chcesz słyszec jak sie odzywają...język ....nie ma na to okreslenia...chyba robotników budujących Nową Hutę....przepraszam tych robotników...oni by sie bali Pan Boga...

A zwróć tej bandzie małych ku...wek uwagę...to cię skopią,oplują i oskarżą o gwałt!

Obrazek użytkownika Jabe

27-10-2020 [07:50] - Jabe | Link:

Rządzące stronnictwo pilnie powinno przemianować się na postępową lewicę, by młodzieży do konserwatyzmu nie zniechęcać.

Obrazek użytkownika tricolour

27-10-2020 [10:02] - tricolour | Link:

A co macie do zaproponowania młodym ludziom? Majowe i Zenka? Nawet to trzeba umieć sprzedać.

Do zeszlego tygodnia ani podczas wojny, ani za komuny, ani w stanie wojennym, ani po nim, kościoły nie były niszczone farbą. Teraz już są...

I majowym nie odzyskają zaufania.

Obrazek użytkownika sake3

27-10-2020 [10:05] - sake3 | Link:

Nader sprytna lewacka polityka by wypędzić dzieci na barykady.Wystarczy dać parę groszy,piwo do łapy,a i dopalacze się znajdą dla tak zbożnego celu.Pełna wolność a jak w pobliżu jest jakiś skwerek czy krzaki to można się pościskać.Czysty zysk dla obu stron.Wczoraj pokazano zdjęcie kilkuletniej dziewczynki dumnie dzierżacej transparent,,moje ciało ,moja sprawa''.Gdzie była mamusia,przepraszam rodzicA,nie mogła dac dziecku bardziej widowiskowego transparentu np z napisem,,moja macica należy do mnie''?

Obrazek użytkownika tricolour

27-10-2020 [10:30] - tricolour | Link:

@Sake

Lewacka dziewczynka była z transparentem. A gdzie była prawacka? Nadstawiała drugi policzek? 

Jesteś pewna, że policzek?

Obrazek użytkownika sake3

27-10-2020 [17:35] - sake3 | Link:

@tricolour......Prawacka dziewczynka siedziała w domu i stawiała puzzle i oglądała bajki stosownie do wieku.

Obrazek użytkownika cyborg59

27-10-2020 [11:03] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Bingo!
Nad marszem chmura liquidów, zapach trawki, piwko popijane piwkiem.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-10-2020 [11:05] - RinoCeronte | Link:

Pięknie Pan to napisał. Ja dodał bym jeszcze jedno post scriptum " zło dobrem zwyciężaj..." Da się???

Obrazek użytkownika tricolour

27-10-2020 [12:05] - tricolour | Link:

@Jagdyni

Piątki dla zwierząt już nie ma. Skołowany?

☺️

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

27-10-2020 [21:04] - Ryszard Surmacz | Link:

Witam!!
Bardzo dobry tekst. Gratuluję

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-10-2020 [03:34] - jazgdyni | Link:

Dziękuję i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika cyborg59

28-10-2020 [08:46] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Wkręceni !
Dzieciaki zostały wkręcone przez cynicznych manipulantów. To będą moje osobiste obserwacje. Zaryzykowałem kontakt z tłumem, rower, czuły aparat fotograficzny - i do dzieła! Pod siedzibą PiS cisza grobowa. Płoną znicze, biała dziecięca trumienka w towarzystwie dębowych krzyży pogrzebowych z tabliczkami tworzy niezapomniany klimat. Jestem sam. Błyskam fleszem, dokumentując zdarzenie. Nagle zjawiają się dwa policyjne samochody, z których wysypują się rośli funkcjonariusze. Do jednego fotografa? Bez przesady! Ignorują moją obecność, więc podchodzę do dowódcy i pytam : - zwykle na imprezy się spóźniam, czy tym razem jestem przed czasem? Odpowiedź jest rzeczowa: Tak, wyruszyli z pod
domu Biskupa. Na pytanie: kto do diabła ustawił tę dekorację? Dowódca wzrusza ramionami. Jadę na spotkanie pochodu. Szok! Wszystko to małolaty z ostatnich klas podstawówki i licealiści. Robi się ciemno. Na skrzyżowaniu dwie trzecie pochodu daje nogę, jak kiedyś pierwszego maja. Dziewczynki, które przed chwilą wykrzykiwały: Morawiecki **** zdradziecki - zamieniają się w grzeczne dzieciaki ustępujące drogi starszemu. Pod siedzibę PiS docierają niedobitki wraz  funkcyjnymi. Spektakl jest trochę dziwny! Kłęby dymu o charakterystycznym zapachu. Piwko. Piknik na tekturach z obelgami. Nagle kierownictwo postanawia zaintonować hymn. Nikt nie raczy ruszyć dupy z tektury! Znają tylko: " z ziemi włoskiej do Polski" i "marsz, marsz Dąbrowski" (w tej kolejności!). Jurasowy luzik i powiewanie tęczowym sztandarem. (To tęczowe to sztandar? - nie jestem pewien). Na koniec imprezy policja zwija faceta od rzucania petardami. Jak z pod ziemi zjawia się TVN. Pacyfikowanie frajera z plecakiem petard niesie dreszczyk emocji. Zatrzymany, najwyraźniej przeszedł szkolenie, bo wrzeszczy: " nie duś mnie!". Floyd się kłania. Ciekawy przypadek, duszony a krzyczy. Szacun dla policjanta który leżał na plecaku z petardami. Koniec imprezy. Niedobitki udają się na Plac Szarych Szeregów. Ja wracam do domu.
Zastanawiam się ile tysięcy "spontanicznie" wydano na dębowe, cmentarne krzyże z tabliczkami, na trumienki obnoszone po Szczecinie? Z jakim wyprzedzeniem je zamówiono?
Zaczynam rozumieć sytuację polonistki z doktoratem (nasza rodzina) dzwoniącej w panice, w lęku o uczniów. Synowej, radczyni prawnej, proponowano płatny urlop na protesty. Urlop z wysokiego, państwowego urzędu.
Czy uczniowie są świadomi bycia wkręcanymi ?!  Oby !

Obrazek użytkownika tricolour

28-10-2020 [09:26] - tricolour | Link:

@Cyborg

I przed takim dziecięcym spektaklem zdjęto z obrad piątkę dla zwierząt, a kobiety nie muszą być zmuszane do heroizmu?

Ciekawe. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika cyborg59

28-10-2020 [23:08] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

A mamy inne wyjście ?!

Obrazek użytkownika Anna Borycka

28-10-2020 [11:42] - Anna Borycka | Link:

Nie mam czasu na blogową aktywność. Jestem lekarzem, więc w tych ciężkich czasach, głównie przy chorych na zarazę spędzam każdą chwilę. Nóż w kieszeni się otwiera gdy patrzę w TV jak mi lewactwo napędza mi kolejnych pacjentów. A co robi Policja, Prokuratura i inne sepc służby? Dlaczego ostro nie reagują? Jak to jest możliwe, że znów dzicz z Antify  panoszy się po Polsce? 
Na pocieszenie, TAK NA POCIESZENIE pozostaje tylko to, że przy kolejnych wyborach zwolenników lewactwa będzie znacznie mniej. Ja dobrze pamiętam, jak jedna zboczona łachudra publicznie życzyła "pisowskim k...wom", że powinny wyzdychać.  No to pożyjemy i zobaczymy komu na pohybel !
Panie Premierze
Trzeba bronić Polski prze bolszewią!

Obrazek użytkownika sake3

28-10-2020 [13:49] - sake3 | Link:

@Anna Borycka...A co może robić policja podległa prezydentom miast?W Krakowie pan Majchrowski zapowiedział,że wydał zakaz ochrony przez policję osób nie będących uczestnikami protestów,zabytków,kościołów,biur posłów PiS-u,ich samych i rodzin.Czego więc Pani oczekuje?Jak Pani jako lekarz oceni sytuację w przedszkolu integracyjnym w Warszawie na ulicy Madalińskiego gdzie panie przedszkolanki pracują obwieszone emblematami z protestów? W tym przedszkolu jest grupa dzieci z zespołem Downa.Jak czują sie też dzieci i jak wobec nich zachowują się te panie,czy ich nie biją albo wyzywają?

Obrazek użytkownika Jabe

28-10-2020 [14:03] - Jabe | Link:

Odkąd to policja podlega samorządom?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-10-2020 [14:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

"że wydał zakaz ochrony przez policję"
Nie przez Policję tylko przez Straż Miejską. O działaniach Policji decyduje wojewoda, czyli organ podległy rządowi.
Straż Miejska nie ma odpowiedniego wyposażenia by móc wdawać się w uliczne rozróby.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-10-2020 [17:41] - jazgdyni | Link:

Droga Pani Doktor

Dla władz, zastosowanie twardych reakcji policji i służb, jest niełatwe. Kraje takie, jak Francja, czy Hiszpania, mogły sobie na to pozwolić, bez zwracania medzynarodowych decydentów i opinii. Polska jest pod pręgierzem, albo na patelni, powoli przysmażana. Także prym w tych protestach wiodą wyszkoleni bojówkarze, prawdopodobnie Antify. Ci, nie dość, że walczą, to potrafią też symulować poważne obrażenia. Jak kiedyś pod Sejmem ten błazen Diduszko, udając trupa. Do kamery tylko, by zdjęcie obiegło świat.

Lepszym rozwiązaniem są zorganizowane obywatelskie grupy obrony. A to się właśnie zaczyna.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Anna Borycka

29-10-2020 [14:26] - Anna Borycka | Link:

Panie Inżynierze
Za chwilę będę prawdopodobnie zmuszona wybierać kto ma przeżyć a kto umrzeć. Dlaczego mnie do tego zmuszają, w imię jakich moralnych przesłanek mam skazywać kogoś na śmierć? Kto za to odpowie? Bo za te napędzanie nowych pacjentów musi ktoś odpowiedzieć.
Mam w dupie unijne przysmażanie, jeb ..ł ich pies i całe to lewactwo europejskie. Czas na radykalne środki. Jeśli Rząd tego nie zrobi, to prawdopodobnie kibice i Narodowa Młodzież przejmie ulice i zrobi co trzeba - i ja z nimi pójdę !

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2020 [14:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

. "Jeśli Rząd tego nie zrobi, to prawdopodobnie kibice i Narodowa Młodzież "
Narodowa Młodzież i kibice dystansują się od wyroku pisowskiego ponieważ ruchy te z samej genezy jednoczą  się przeciw władzy, bez względu skąd się wywodzi.
Kaczyński musiał przeżyć wielki zawód licząc na tysiące swych zwolenników na ulicach. Zapomniał o tym, że za pińcet pelenów nikt ryzykować zarażenia się Covidem nie będzie, natomiast warto podjąć to ryzyko gdy ktoś zamierza narzucać swoją wolę.

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2020 [15:10] - tricolour | Link:

Pani Doktor,

Pan inżynier nie ma zdolności do rozmowy więc Pani prośba pozostanie bez konstruktywnej odpowiedzi.

Proszę, przy wyborze pacjentów do leczenia, kierować się potencjałem nieszczęśnika. Innymi słowy - leczyć młodych. To takie samo dobre (i złe jedocześnie) kryterium, jak każde inne. Nawiązując do bieżącej sytuacji ulicznej można nawet uznać starość za wadę letalną, co pomaga rozwiązać konflikt sumienia.

Odwagi!

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-10-2020 [18:48] - jazgdyni | Link:

Ależ ja także, tak jak Pani, jestem tutaj za radykalnym działaniem. Lecz to nie zwalnia mnie od potrzeby zrozumienia dlaczego nasze władze wybierają miękką reakcję. I to nie pierwszy raz. Proszę zauważyć, że lewactwo prowokując, bardzo często stosuje tzw. kulturę wiktymizacji, czyli prowokują, by potem pokazać się jako ofiara. Bo to świetnie się w światowych mediach sprzedaje.
Tak, czy inaczej, nie dając się ponosić emocjom, sytuacja jest nieco skomplikowana.

Obrazek użytkownika tricolour

30-10-2020 [19:12] - tricolour | Link:

Kolego Jazgdyni...

Jak to skomplikowana? Przecież genialny strateg ma zaplanowane wszystko na pietnaście kroków wprzód. Przecież on wszystko wie i delektuje się jeno naszymi emocjami.

To co jest nagle takie skomplikowane? Skołował się kolega, czy jak?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-10-2020 [20:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wielce Szanowny Panie jazgdyni. Jakiś czas temu pojawił się tekst Pańskimi paluszkami wyklepany na spracowanej klawiaturze, w którym upatrywał w Pannie Kindze, Prezydentównie RP, osobę mającą być idolem, drogowskazem, wręcz nabieżnikiem dla młodzieży.
Wyśmiałem Pana ponieważ pracując z młodzieżą znam zakamarki jej duszy, przynajmniej na tyle, na ile to jest potrzebne do procesów przekazywania wiedzy i nazwijmy to ...... władaniem nad członkami.
Wyszło na moje.
Wie Pan,o trochę jest jak z cyrkulacją mas atmosfery. Jak się nie zna zasad podstawowych to  rozdęte teksty o teorii chaosu, liczbach urojonych etc  są o kant dupy roztrzaskać. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-10-2020 [03:21] - jazgdyni | Link:

Panie meteorologu Szanowny!

Płynąc przez Atlantyk z Europy do Ameryki w sezonie zimowym w dawnych czasach, w zależności od stanu pogody i na tej podstawie wykoncypowanych własnych prognoz, a jak Szanowny wie doskonale - mamy do czynienia i z chaosem i z prawami termodynamiki, musiałem odbierać informacje przesyłane morsem. A potem żmudnie na pustych mapach północnego Atlantyku, dekodować i wykreślać te wszystkie izobary, fronty, wyże, niże i co tam jeszcze. Powolna robota, więc dużo rozmyślań swobodnych i rozdętych. Tego nie jest w stanie zrozumieć przeciętny nauczyciel, co to tym tępakom wklepuje formułki i najważniejsze - zawsze ma rację. Nawet kiedy nie ma.
Zdradzę panu - bycie edukatorem nie czyni człowieka mądrym. Nawet, jak to widzieliśmy, gdy nauczyciel przebierze się za krowę. I nawet w Wielkopolsce.

A na Panią Kingę przyjdzie właściwy moment. 

Ps. Piszę rozdęte teksty, by je potem nadęci krytykowali. Taki mój zamysł.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-10-2020 [22:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A na Panią Kingę przyjdzie właściwy moment. "

Tiaa. Jak dostanie kurze łapki.