Tyle lat pracy i wszystko stracić

Wczoraj spotkałem starszą, znajomą osobę, która od zawsze głosowała na PiS i była gotowa bronić decyzji J. Kaczyńskiego do ostatniego tchu. Tym razem - wiedząc o moich poglądach - przywitała mnie słowami: "J. Kaczyński już kompletnie zwariował. Niedawno na własne życzenie stracił Senat a teraz bezsensownie rozwala koalicję rządową. Chyba już czas na emeryturę". Nie potrafiłem jej zaoponować, bo sam mam takie odczucia. 

Ale wypowiedź mojej znajomej, prostej kobiety wydaje się symptomatyczna, bo sądzę, że wielu dotychczasowych niemal fanatycznych zwolenników J. Kaczyńskiego i jego PiS-u zauważa, że w przypadku ustawy o ochronie zwierząt ich idol - delikatnie mówiąc - odpłynął w jakąś niezrozumiałą dla nich siną dal. Ci ludzie - niech będzie prosty pisowski lud - w dużej części czują, że coś jest nie tak, że nie po to głosowali na PiS czy zmobilizowani na prezydenta A. Dudę, żeby teraz te ich wysiłki były marnowane bezsensowną decyzją J. Kaczyńskiego stawiającą na szali całą "dobrą zmianę". I to w imię zwierzątek, co nie jest sprawą najważniejszą dla zwykłych ludzi. Mało tego! Nie tyle nawet, że nie najważniejszą, ale abstrakcyjną. Podobnie zresztą postrzegają bezsensowne tarcia w koalicji związane z rekonstrukcją rządu, które też tu, "na dole" są niezrozumiałe i zupełnie oderwane od realnej rzeczywistości.

Oczywiście, że - jak już wielokrotnie podkreślałem - sprawa "futerek" jest prawdopodobnie tylko pretekstem umożliwiającym PiS-owi oczyszczenie z nawarstwiających się kłopotów z koalicjantami, którzy w trakcie rozmów koalicyjnych być może zbyt dużo żądali i stawiali niemożliwe do przyjęcia przez PiS warunki nowej umowy PiS-ZP-SP. Tym niemniej w świadomości ludzi pozostanie jednak tylko taki fakt, że oto zwierzątka i ich los zaprzepaściły możliwość dalszego rządzenia przez Zjednoczoną Prawicę i doprowadził do tego nie kto inny jak J. Kaczyński. 

Nie wiem. Być może wszystkiego nie wiemy i J. Kaczyński ma już rozpisane ruchy na przyszłość, ale tym bardziej takie jego postępowanie budzi zdziwienie elektoratu a nawet szok. Trudno jest zrozumieć, że tyle lat wytrwałej i wytężonej pracy dla Polski, tyle lat wyrzeczeń i nieraz tragicznych zdarzeń, może przez taką błahostkę pójść na marne. Wydaje się to małostkowe i jakieś kompletnie absurdalne. 

Teraz mamy dwa dni względnego spokoju. Jest czas na przemyślenia i trochę refleksji. W tygodniu padło wiele niepotrzebnych słów zaogniających konflikt wewnątrz koalicji ZP, podjęto wiele działań zbyt pochopnych. Może w ciągu tej soboty i niedzieli emocje opadną i wszystkie strony konfliktu na prawicy dostrzegą, że dla dobra Polski lepiej jednak się porozumieć i trochę się cofając osiągnąć konsensus. Jest on potrzebny dla nas wszystkich i miejmy nadzieję, że zostanie osiągnięty. Inaczej trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć co się stało, że mając szansę na reformę Polski zmarnowaliśmy, straciliśmy ją bezpowrotnie.   

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2020 [10:59] - Jabe | Link:

Jakiej znowu prawicy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2020 [11:00] - Marek1taki | Link:

Nasza strata, nasz problem.
Sens jest strategiczny: by prawica była lewa i nie było możliwości wyboru prawdziwej prawicy.
Ideologiczne osadzenie "nowej prawicy" w "nowej normalności" jest od dawna budowane przez takie think tanki jak Klub Jagielloński, który można określić mianem „Prawica” z lewicowego snu albo Komandosi Białej Flagi jak przewodniczący Forum Młodych PiS Michał Moskal.
W wywiadzie Do Rzeczy Moskal powiedział– Uważam, że powinniśmy unikać rozróżnienia kultury na lewicową i prawicową. Czytając książkę czy słuchając muzyki, nie zastanawiam się, jakie poglądy ma dany twórca – oceniam sam produkt. Kultura jest albo dobra, albo zła. Albo mi się podoba, albo nie. Wiadomo, że treści mogą nam się nie podobać, ale nie sposób zawrócić pewnych tendencji. Nie uczynimy nagle kultury prawicową. Nie ma sensu wojna kulturowa z lewicą tu i teraz, trzeba działać w długofalowej perspektywie"
 "Zamiast konserwatyzmu otrzymujemy kapitulanctwo opakowane w szaty intelektualizmu."
komentuje porta PCH24  https://www.pch24.pl/dokad-zap...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-09-2020 [13:00] - krzysztofjaw | Link:

PiS bardzo mocno zblizył się do lewackiej ideologii, niestety.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-09-2020 [11:10] - NASZ_HENRY | Link:

Bo ta cała hucpa futerkowa tylko po to aby Kaczyński mógł rozprowadzić ( jak w kolarskim wyścigu) Morawieckiego na lidera przycinając skrzydła Ziobrze ☺
 

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2020 [11:26] - mjk1 | Link:

„…trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć, co się stało, że mając szansę na reformę Polski zmarnowaliśmy, straciliśmy ją bezpowrotnie”. 
Jeżeli byłby Pan tak uprzejmy i podał, chociażby jeden jedyny przykład, jaki PiS miało pomysł na jakakolwiek reformę czegokolwiek w Polsce byłbym wdzięczny.  
 

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [11:46] - Es | Link:

O przetrwanie koalicji raczej możemy być spokojni.Jakoś da się to posklejać i te trzy lata jeśli nawet ciągle "oglądając się za siebie" wytrwają.Gorzej,że w ten czas zostanie zmarnowany na jałowe dysputy i przeciąganie liny, już nawet nie z absurdalną opozycją,ale we własnym gronie. A przecież sześć lat temu powierzając im władzę umawialiśmy się na wykonanie konkretnej roboty,na przeprowadzenie gruntownych zmian w państwie, a nie tylko na zabiegi kosmetyczne w postaci różnych "plusów".
Losy samej ustawy też nie są jeszcze presądzone, bo może zostać zawetowana przez Prezydenta. Choćby na podstawie nienależnych uprawnień nadawanych ustawą tzw "czynnikom społecznym"w postaci możliwości ingerowania we własność prywatną.
Najgorsze jest jednak, że jednym ruchem Kaczyński "obudził" tysiące podobnych do Pańskiej znajomej i tego stanu poważnej refleksji-że tak to nazwę- nie da się zmienić nawet przez te trzy lata.
Oczywiście ciągle istnieją osoby krzyczące "wodzu prowadź" lub bezkrytyczni optymiści twierdzący, że Kaczyński jako genialny strateg i wizjoner ma przemyślanych kilka ruchów wprzód na każdą okazję,ale te wizje i plany,nawet najlepsze w zamyśle, trzeba jeszcze mieć kim przeprowadzić,potrzebni są żołnierze-zwykli wyborcy.Bo sami klakierzy i lizusy nie wystarczą.
Więc co .Mamy przed sobą trzy lata zapasów w kisielu.I widowisko to wcale wesołe nie będzie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2020 [12:22] - Pani Anna | Link:

@Es
ależ prosze Pana, ja sobie tyle obiecuję po tej nowej ustawie. Bo skoro jest ustawa wprowadzająca wymóg 2 spacerów dziennie dla psów i odp. długości łańcucha, to muszą być również rozporządzenia wykonawcze. Widzę siebie w przyszłości jako rejonowego kontrolera w.w. parametrów, a za rok, dwa wojewódzkiego. Potem oczywiście awans do stolicy, własne biuro i asystent. 

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [13:41] - Es | Link:

Prawda? Ile tysięcy pomysłów na własną przyszłość dla niektórych kręgów ? Obawiam się jednak,że w niedługim czasie kontrolowanych nie starczy dla wszystkich i trzeba będzie uruchomić lotne służby wyłapujące konspiratorów trzymających gdzieś psa w ukryciu.

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [13:50] - Es | Link:

Ps. Nie wiem jak stan Pani łokci, bo konkurencja będzie ostra.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-09-2020 [12:35] - RinoCeronte | Link:

Wystarczy zabronić używania naftaliny i po futerkach!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-09-2020 [12:59] - krzysztofjaw | Link:

Jest dużo racji w tym co Pan pisze. Ja mogę osobiście szukać plusów takiej a nie innej postawy Kaczyńskiego, jakichś niuansów politycznych, jakiejś jego dalekowzroczności. Mogę rozumieć, że już ma dość koalicjantów i próbuje ich zdyscyplinować. Ale większość jego wyborców otrzymała sygnał ostrzegawczy, zupełnie niepotrzebny, który zachwiał ich wiarą w tego człowieka a tego tak łatwo nie da się odwrócić. Moja znajoma też wspomniała o tych nieszczęsnych łańcuchach: "Setki lat na wsi trzymano psy na uwięzi i nic się nie działo a teraz po co ten kwik" - tak mi mniej więcej powiedziała. Zupełnie niepotrzebny ten kryzys rządowy i koalicyjny. Zamiast reformować kraj mamy bicie lewackiej piany.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [14:02] - foros | Link:

"Losy samej ustawy też nie są jeszcze presądzone, bo może zostać zawetowana przez Prezydenta." - koalicja Kaczyński - Budka - Czarzasty ma nadto głosów by przełamać veto. Ma nawet większość konstytucyjną, a wcześniej czy później poprze ją również Tygrys ze swoimi brygadami

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [14:15] - Es | Link:

Tak wiem. Ale ewentualne veto daje możliwość zmian nieszczęśliwych zapisów lub modyfikacji ich brzmienia, co stworzyło by szansę ograniczenia " zniszczeń" i strat. Bo zamachu na własność prywatną jeśli taki zarzut zostanie podniesiony, chyba nie da rady obronić żaden Trybunał.

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [15:08] - foros | Link:

chyba jednak nie bo prezydent wetuje całość, ew. odsyła do TK. Zmiany może wprowadzić senat, a sejm albo je przyjąć albo odrzucić.

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2020 [21:04] - mjk1 | Link:

Szanowna Panie Es. Napisał Pan: „sześć lat temu powierzając im władzę umawialiśmy się na wykonanie konkretnej roboty na przeprowadzenie gruntownych zmian w państwie, a nie tylko na zabiegi kosmetyczne w postaci różnych "plusów".  
Proszę, więc wymienić, jakich to gruntownych zmian spodziewał się Szanowny Pan powierzając im władzę? Gdzie i kiedy o tych gruntownych zmianach mówili i na czym owe gruntowne zmiany miały polegać?
 

Obrazek użytkownika Es

20-09-2020 [02:01] - Es | Link:

Raczy Pan żartować ,prawda?

Obrazek użytkownika mmisiek

19-09-2020 [15:00] - mmisiek | Link:

Ponieważ PiS jest znany z tego, że zawsze kroczy od sukcesu do sukcesu to być może nieco światła na ostatnie dziwne ruchy mogłoby rzucić ujawnienie kulis ostatniego wiekopomnego "sukcesu" w Brukseli i do czego właściwie pan Morawiecki w imieniu Polski tam się zobowiązał.
Jak pamiętam to sukces był tak ogromny, że nawet Orban nagle "chciał być Polakiem", więc może i proporcjonalne do tego ogromu są też zobowiązania...
W takim przypadku "futerka" byłyby dopiero na rozgrzewkę i to by mogło tłumaczyć skąd takie wielkie zdenerwowanie oporem.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-09-2020 [17:39] - Imć Waszeć | Link:

Aż nie mogę tego nie skomentować adekwatnie do sytuacji ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika mmisiek

19-09-2020 [20:16] - mmisiek | Link:

Jeśli wykluczyć świadomie złą wolę, co skądinąd wcale nie jest oczywiste, to pewnie takich właśnie mamy "geniuszy".
 

Obrazek użytkownika Maverick

19-09-2020 [18:59] - Maverick | Link:

Zawieszenie 14-tu posłów poprzez Kaczyńskiego to kpina z niezależności poselskiej posłów bo oni reprezentują swoich wyborców a nie wolę chazarskiego Kaczyńskiego.

O tym i wasalizmie w mentalności Polaków opowiadam w tym v-logu.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika mmisiek

19-09-2020 [20:14] - mmisiek | Link:

Ta kpina z niezależności to jest nawet już od dawna zadekretowana - przepisy zabraniają wiązania posłów instrukcjami wyborców, ale nie zabraniają wiązania instrukcjami szefa partii.

Obrazek użytkownika Maverick

21-09-2020 [22:37] - Maverick | Link:

Druga część o wasalstwie w Polsce.

https://www.bitchute.com/video...

Zakładam rezerwoy kanał na https://Bitchute.com