Zagadka

W październiku 2021 wybory do Bundestagu. Ostatnią kadencję skończy "żelazna dziewczynka" Angela Merkel. Jej miejsce zajmie nie wiadomo kto, nie wiadomo na jak długo. Dla PL i całej Grupy Wyszehradzkiej otwiera się rzadkie i pewnie nie powtarzalne w tym piećdziesięcioleciu okienko możliwości. Jaki rząd będzie wiódł wówczas nasze państwo ku spodziewanemu awansowi?
a. III rząd Tuska
b. I rząd Rafała, Szymona albo innego półTuska
Oba te rządy walczące z prezydentem z przeciwnego obozu
c. Mniejszościowy rząd sterowany przez Naczelnika, który w kolejnych genialnych gambitach będzie rozgrywał opozycję zdobywając efemeryczne większości dla pojedynczych ustaw
d. Większościowy rząd ZP nasycony szpiegami śledzącymi czy ktoś nie odstępuje od jedynie słusznej linii wytyczonej przez Komendanta
e. Radosny, niebiesko - czerwony rząd Zielonego Ładu Morawieckiego - Zandberga, błogosławiony przez Marszałków Kaczyńskiego - Czarzastego?

Gratulacje Frau Merkel.
Żelazny Krzyż dla barona Freytaga von Loringhoven - to już rodzinna tradycja.
Gute Arbeit.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

19-09-2020 [08:55] - angela | Link:

Chcieliście silnej ręki,  to ją macie.  Miała być dyscyplina partyjna, a co było. 
To byc moze, byla proba przed wiekszymi wyborami. Co z takimi mozna przeprowadzic. 
W PE dobrze przeprowadzic rozmowy, a Grupa Wyszehradzka może dużo namieszać  w układach lewactwa.

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [09:13] - foros | Link:

PL to ponad połowa Grupy Wyszehradzkiej, chaos w PL oznaczać będzie, że Grupy nie ma. III rząd Tuska oznacza, że Grupa staje po stronie Niemiec - plus wyprzedaż wszystkiego co polskie. 
Bo norki cierpią a psy mają za krótkie smycze.
Koronkowa robota służb. Szkoda, że my nie mamy choć w ćwierci tak skutecznych.

A norki? Już nie będą cierpieć bo wszystkie zostaną zabite. Psy też wreszcie będą miały wolność i będą mogły łączyć sie w większe watahy aby np. skuteczniej atakować dzieci idące ze szkoły. Więc gminy wynajmą hycli i psy pozabijają.

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [14:31] - Es | Link:

To Pan również nie dostrzega, że Partia jest cały czas z Narodem? Toś Pan kiep tak jak ja. Nikt Pana jeszcze tak nie nazwał. Spokojnie, na pewno to się stanie. W każdym razie witam w klubie.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2020 [15:45] - Jan1797 | Link:

Czy w 2014 roku, głosem Kopaczowej przeciw nie zlikwidowaliście Grupy?

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [21:18] - foros | Link:

Nie wiem do kogo ta mowa, ale dziś człowiekiem, który najbardziej prze do III rządu Tuska i, prawdopodobnie rozbicia Grupy Wyszehradzkiej - jak kiedyś zrobiła to Kopacz,  jest niestety prezes J. Kaczyński. Po co?

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2020 [17:57] - Jan1797 | Link:

Połączenie grupy i między jest możliwe, stąd jazgot:))

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-09-2020 [09:09] - Trotelreiner | Link:

Punkt "a". Czyżby freudowski sen o powtórce?
Pierwsza myśl zdradza zawsze.

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [09:59] - foros | Link:

Jeśli w PL będzie niemiecki rząd, to kogo Niemcy desygnują na premiera?
Tym bardziej, że Sławek Nowak cierpi, podobnie jak norki. Pewnie w kolejnym głosowaniu Kaczyński wprowadzi dyscyplinę partyjną za amnestią dla Sławka Nowaka. Komu się nie podoba to won z PiS! Bo to takie chrześcijańskie pomóc Sławkowi, który cierpi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2020 [10:40] - Marek1taki | Link:

Tak. W każdym wypadku kończy się na piosence Młynarskiego:
"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"
Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosen...
Nie sami Niemcy nad tym pracują ale w symbiozie, która ich samych skończy.

Obrazek użytkownika foros

19-09-2020 [12:28] - foros | Link:

Swoją drogą ciekawie będzie zobaczyć T. Płużańskiego i J. Senyszyn w koalicji -  pisanej czy nie pisanej.
Bo dziś pojawia się pytanie, na  ile koalicja Czarzasty - Budka - Kaczyński będzie koalicją trwałą. Bo tylko taka przełamuje prezydenckie weto.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2020 [12:51] - Marek1taki | Link:

W sprawie futer i smyczy (słuszna uwaga, że ofiarą spuszczenia psów ze smyczy padną dzieci) weta się nie spodziewam. Możemy nie obawiać się braku instynktu politycznie poprawnego. Raczej spodziewam się, że nowy doradca prezydenta - jego córka Kinga - będzie lansowana na poparciu dla ustawy niż na jej wetowaniu.
Koalicja z PO i SLD, i ich mutacjami nie jest nowa. Walka jest o wpływy sojuszników, albo eufemistycznie mówiąc o orientację geopolityczną naszych "podmiotów" politycznych. W sprawach zasadniczych jest zgoda, którą widać w głosowaniach ale też po mediach jak TVP z TVN. Mają wspólne kampanie propagandowe na tematy zwierząt, pandemii, tarcz, Białorusi, bezalternatywności dla umacniania okupacji unijnej. Często PiS z TVP postępują zgodnie z modą wytyczoną przez PO i TVN, Onet, RMF tylko pół kroku z tyłu jak wymaga elegancja.

Obrazek użytkownika Es

19-09-2020 [15:55] - Es | Link:

Wygląda, że cement na podwaliny takiej koalicji zaczęto właśnie wylewać i mogą za niedługo okazać się solidne