Czy "futerka" zmienią władzę w Polsce?

Już wcześniej wyraziłem swoje obiekcje co do sensowności przyjmowania w obecnym kształcie tzw. ustawy o ochronie zwierząt, którą uparcie forsuje prezes PiS J. Kaczyński [1]. I ostatnie dni tylko potwierdzają mój sceptycyzm.

Jestem zadziwiony, że PiS sprawę "futerek" stawia na "ostrzu noża" w stosunkach ze swoimi koalicjantami wymagając od nich dyscypliny w głosowaniu nad tą ustawą. Zresztą też jestem zadziwiony taką dyscypliną wśród samych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego takiej samej dyscypliny nie wymaga się w przypadku ustawy antyaborcyjnej przedkładając nadto li tylko klauzulę sumienia? Czy zwierzątka są ważniejsze od ludzi?

Wyrażałem też swoje wątpliwości co do zasadności potrzeby rekonstrukcji rządu. Podtrzymuję je i uważam, że w konsekwencji może dojść do rozpadu Zjednoczonej Prawicy [2]. 

W tych dwóch obszarach zarówno Porozumienie J. Gowina jak i Solidarna Polska Z. Ziobry mają inny punkt widzenia niż PiS, co na razie skończyło się jedynie zawieszeniem rozmów koalicyjnych, ale niestety z ultimatum dla koalicjantów PiS - albo nas poprzecie albo przedterminowe wybory: "Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami - dodał wicemarszałek" [3]. 

Czy w Polsce nie może być chociaż kilka lat spokojnie, bez konieczności kolejnych wyborów? Sądzę, że Polacy na razie mają ich już dość i oczekują teraz sprawnych rządów, dalej reformujących nasz kraj i tym razem intensywniej a do tego w sprawach dla nich ważnych: ochrona zdrowia, gospodarka w czasie i po pandemii, sądownictwo, polityka historyczna, obrona wartości (klauzula stambulska), bezpieczeństwo (w tym zdrowotne). To takie wymagania minimum i do nich wcale nie zalicza się ustawa o ochronie zwierząt. Po co więc ta heca z rekonstrukcją rządu i ustawą "futerkową", które - co było do przewidzenia - mogą poróżnić koalicjantów Zjednoczonej Prawicy? Dlaczego PiS samo sobie "strzela w kolano" i generuje konflikty mogące zakończyć się przedterminowymi wyborami? 

I obym nie był złym prorokiem, ale takie przedterminowe wybory wcale nie gwarantują takiego zwycięstwa PiS-u, które pozwalałoby na samodzielne rządy. A wtedy do władzy mogłaby dojść koalicja dzisiejszej totalnej opozycji. Czy naprawdę "futerka" mają przesądzić o przyszłości Polski i zmienić władzę w Polsce? To jakaś parodia jest i rzecz niezrozumiała. No chyba, że PiS-owi już znudziło się rządzenie...
 
[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-09-2020 [19:38] - Pani Anna | Link:

A ile nowych rzeczy się przy okazji dowiedzieliśmy. Np., że szybkie zabicie zwierzęcia rażeniem prądem jest nieludzkie, natomiast dla "dobrych ludzi" nie ma problemu, żeby poderżnąć zwierzęciu gardło i zostawić, żeby się wykrwawiło. Taki stan rzeczy obowiązywał przynnajmniej po południu. Sytuacja jest na tyle "dynamiczna", że przestałam już to sledzić, ale uważam, że tych 1,5 mld islamistów i Żydów do jutra na wegetarianizm raczej nie przejdzie. No i 2 spacery dziennie obowiązkowo dla psów. GreenPIS normalnie. Wcześniejsze wybory to teraz na 100%utrata wiekszości. Widać, że PIS się już bardzo nudzi tym całym rządzeniem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-09-2020 [20:36] - Tomaszek | Link:

Należałoby jeszcze dla pełnego wydzwięku postawić Szwajcarom ultimatum w sprawie ich dania wigilijnego czyli kota . 

Obrazek użytkownika mmisiek

17-09-2020 [21:15] - mmisiek | Link:

Albo JK już zupełnie oderwał się od rzeczywistości albo po prostu chce oddać władzę. Tym bardziej, że w czasie obecnych rządów "prawicy" lewica odpowiednio się zradykalizowała i zdziczała więc jest komu tą władzę przekazać. Ciekawe komu Prezes zamelduje wykonanie zadania...
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-09-2020 [21:57] - Jabe | Link:

Rząd mniejszościowy jest pewniejszym sposobem zwalenia winy za nadciągający kryzys przy zachowaniu synekur.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-09-2020 [23:56] - mmisiek | Link:

Pewnie tak, ale pociągnąć w ten sposób przez całą kadencję byłoby jednak dosyć trudno.

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [09:43] - Jabe | Link:

Konstruktywnego wotum raczej nie będzie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2020 [21:22] - Marek1taki | Link:

W rocznicę napaści na Polskę przez sowiecką Rosję do spółki z hitlerowskimi Niemcami warto zmienić władze. Obecna zmiana robi wszystko by w dogadzaniu Putlerowi i Merklin wyprzedzić starą, zajechaną i nieefektywną platformę polityczną.
Nie mamy nic do stracenia. Wiadomo, że władza z opozycją zamkną nas w klatkach i dokonają uboju rytualnego bez mrugnięcia okiem na byle skinienie międzynarodówki.

Obrazek użytkownika sake3

18-09-2020 [11:51] - sake3 | Link:

,,Warto zmienić władzę''  pisze Pan. A na kogo można wiedzieć?Czyżby na mającą kilkuprocentowe poparcie KOnfedrację aż przebierającą nogami do dogadzania Putinowi i Merkelowej?To już nawet nie będzie ,,zamienił stryjek siekierkę na kijek'' tylko zwyczajna ordynarna zdrada.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [18:13] - Marek1taki | Link:

Na jaką? Na lewszą! Niech Polacy sobie narobią na głowę. Po co przedłużać agonię.
Kogo wylansował PiS? Lewicę z globalnego nadania realizującą zdradę za zdradą. Oni rzecz jasna nie są zdrajcami popierając ekologizmy typu zielony ład zamiast węgla i futra, i miska ryżu zamiast mięsa. Ani nie są zdrajcami skoro popierają interesy Putina izolując Białoruś. Itp. itd. bo oni są internacjonałami i ich ojczyzną jest Bruksela, Waszyngton i Telaviv.  Niech więc Pani nie ośmiesza się opowiadając o dogadzaniu Putinowi i Merkelowej bo wyścigi w rozwijających się onucach już dawno wygrane przez Pani ulubieńców.

Obrazek użytkownika sake3

18-09-2020 [08:58] - sake3 | Link:

Nie mogę oprzeć się wrażeniu,że sprawa ,,futerek'' to sprytny sposób na obalenie rządu obmyślony przez opozycję.Wpuszczenie Kaczyńskiego w ochronę zwierząt ma na celu scedowania na niego ataków ze wszystkich stron,także w ZP ze strony Solidarnej Polski.Temat tak ważny jak humanitarne traktowanie zwierząt jest papierkiem lakmusowym intencji w łonie samej prawicy. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-09-2020 [09:36] - NASZ_HENRY | Link:

Kot trojański załatwił PO, opozycja poparła Kaczyńskiego ☺
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-09-2020 [12:08] - AŁTORYDET | Link:

"Futerka"  - nie zmienią władzy w Polsce. To tylko pretekst. Moim zdaniem, problemem stal się Ziobro. Terlecki rzucił ciekawe światło, na postawę ziobrystów w czasie rokowań koalicyjnych. To nieustanna obstrukcja, realizowana zgłaszaniem nowych, zaskakujący postulatów. Przypomina to równoległe negocjacje Stalina (poprzez Woroszyłowa) z Francją I Anglią z jednej strony, a drugiej - z Niemcami (z udziałem Mołotowa). Wygrywa ten, kto da więcej, ale cały czas pozoruje się wolę porozumienia. Pośrednim dowodem, może być wyjątkowo twarda odmowa Kosiniaka jakichkolwiek układów z Kaczyńskim. W nocy jednomyślnie przeciw "futerkom" zagłosowali PSL/Kukiz, ruska onuca i ziobryści. Sądzę, że to będzie koalicja, przynajmniej na czas nadchodzących wyborów. Ziobro już zaczął kampanię, tromtadrackim popisem z "aresztowaniem" smoleńskich kontrolerów lotu i śledztwem (dopiero teraz!!) w sprawie fałszywych oskarżeń prof. Budzyńskiej. Kaczyński to szczwany lis i wyczuł zagrożenie i teraz zniszczy Solidarną. Wyjścia nie ma. 
Swoją drogą, Ziobro nieźle się kamuflował, korzystając z nielojalności Gowina. 
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-09-2020 [13:17] - Trotelreiner | Link:

@AŁTORYTET
Podejrzewasz Zbynia o takie spiskowe myślenie i działanie? Koalicja z PSL ruska onuca i SP...
Ziobro nie jest Machiavellim,,Richelieu,Metternichem i Stalinem...robisz z niego wampira i Terminatora...
Ja tu pisałem o co Zbyniowi chodzi i sam go namawiałem do postawienie sie Kaczynskiemu...i przyszła okazja.

BO ILE LAT  ZIOBRO MOŻE BYĆ POPYCHADŁEM I CHŁOPCEM NA POSYLKI?

Teraz wyjdzie kim jest Ziobro...ciamciaramcia czy polityk z cojones!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-09-2020 [13:47] - AŁTORYDET | Link:

@Trotelreiner

Mocno sympatyzowałem z Solidarną Polską. Sądzę, że tacy politycy jak Kaleta czy Jaki, mają szansę(?) odegrać  pozytywną rolę do w naszej historii. Ale torpedowanie negocjacji i negacja przez PSL jakichkolwiek rozmów - to fakty. Być może błądzę, ale może Kaczyński wysondował Ziobrę, na okoliczność poparcia przez SP projektu podziału Mazowsza? Lawirowanie w tej kwestii i wczorajsze głosowanie, stanowiłyby ważną przesłankę, wskazującą budowanie przez Ziobrę alternatywnego projektu politycznego, właśnie z PSL-em. Razem z onucami  - to nadzieja na ok. 20% elektoratu, szczególnie wówczas, gdy mocno osłabi się PiS. Takie mogą być jego kalkulacje. Czy jeszcze są aktualne? Z wypowiedzi posłów SP, widać że mocno s....ją po nogach, i czują, że przeholowali. Ciekawie będzie.

 

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [15:04] - Jabe | Link:

Skąd wiadomo, kto torpedował negocjacje?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-09-2020 [14:29] - AŁTORYDET | Link:

Do "aresztowania" kontrolerów smoleńskich, śledztwa w sprawie fałszerstw dot. prof. Budzyńskiej, doszedł przed chwilą, wniosek o areszt TW "Ernesta", który przypadkiem przebywa za granicą. I niech mi ktoś powie, że to nie jest start kampanii wyborczej!