ZARAZA

 

Tego lata, obecnie upalnego, tytułowe słowo wywołuje jednoznaczne skojarzenia – pandemia... koronawirus... COVID19... maseczki... respiratory... czy starców należy ratować...
 
Lecz świat przeżywał potężniejsze i straszniejsze zarazy. Te powodowane przez samych ludzi. A często przez obłąkańcze ideologie, które tworzyli.
Niewątpliwie taką ideologią był komunizm, a w szczególności bolszewizm. Zaraza, która na całym świecie zabrała życie setkom milionów niewinnych ludzi. I kto wie, czy właśnie nie nadciąga teraz druga fala.
 
Komunizm zmutował w równie morderczy nazizm. Też ofiary tej ideologii liczyć można w miliony.
 
Czy właśnie tląca się, na razie słabym płomieniem, ideologia LGBT, czy gender, jest kolejnym nieszczęściem zagrażającym światu?
 
 
Tak rozmyślając, zacząłem się zastanawiać nad czymś zupełnie innym – jaka była i jest nasza rola w takich paskudnych momentach, gdy kolejna zaraza stuka do drzwi.
I chyba najważniejsze dla nas pytanie – DLACZEGO WŁAŚNIE MY?!
 
Jutro setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Świat uznał, że to osiemnasta najważniejsza bitwa w dziejach całej ludzkości.
Zatrzymaliśmy bolszewików na linii Wisły i Warszawy; uratowaliśmy naszą młodziutką, dopiero co odzyskaną po latach niewoli Ojczyznę, a jednocześnie daliśmy całemu światu chwilę oddechu – nasza wygrana 15 sierpnia nie pozwoliła bolszewikom podbić całej Europy.
Komunizm tak naprawdę rodził się w Niemczech. I gdyby sowieci bez problemów przetoczyli się przez Polskę, jak mongolska dzicz, którą faktycznie byli; gwałcąc, niszcząc i mordując, to już w Berlinie i Hamburgu połączyliby się z towarzyszami, jak jakiś prekursor Nord Stream, to reszta Europy nie miałaby już szans.
 
Czy ktoś jest sobie w stanie wyobrazić, jak dzisiaj wyglądałoby nasze życie, gdyby wtedy, w roku 1920, w Europie zapanowałby komunizm? Z Komitetem Centralnym... z tajną policją na każdym kroku, z Pawlikami Morozow donoszącymi na własnych rodziców, z powszechną biedą i głodem... z kołchozami i psychuszkami.
 
Tak – Niemcy w połączeniu z Rosją to zawsze mieszanina wybuchowa na skalę bomby jądrowej.
 
A my, Polacy, sto lat temu nie dopuściliśmy do powstania tego horroru.
Nie po raz pierwszy w historii świata. Dlatego właśnie się pytam – dlaczego zawsze my? Bóg nas naznaczył? Czy Diabeł nas pokusił?
 
Potężne zarazy bez przerwy zagrażały Europie. Wielokrotnie musieliśmy zmobilizować całą swą waleczność, bitność i odwagę, by dać odpór najeźdźcom, którzy zapragnęli zagarnąć naszą ziemię. Nasz świat.
 
Już 500 lat przed naszą erą, Grecy pod Maratonem pokonali i zatrzymali Persów idących na nasz kontynent. Jedna cywilizacja przeciwko drugiej. Niesłychanie ważny moment w historii świata. Podobnie jak Bitwa Warszawska.
 
Tak samo było w roku 732 w Bitwie pod Poitiers, gdzie król Francji Karol Młot i jego armia zatrzymali inwazję Arabów, tym razem z zachodu i południa pchających się do nas. Tak uchroniono cywilizację łacińską.
 
 
My, Polacy wielokrotnie stawaliśmy w obronie cywilizacji przed barbarzyńcami.
Dlaczego właśnie my tak często wykonujemy tę ciężką, decydującą o naszym, Europejczyków, losie?
 
Odsiecz Wiedeńska, albo ładniej – Wiktoria Wiedeńska, kiedy w 1683 roku, nasz wspaniały król i wojownik, Jan III Sobieski zatrzymał w drodze na zachód pod Wiedniem inwazję Imperium Osmańskiego pod dowództwem wezyra Kara Mustafy, też jest uznana za epokową i przełomową bitwę, w której obroniliśmy naszą cywilizację.
 
A teraz setna rocznica podobnego niedopuszczenia barbarzyńców do Europy.
I znowu my...
 
Można by przytoczyć jeszcze wiele historycznych momentów, w których my, Polacy odegraliśmy ważną rolę.
 
 
Sto lat temu nie pozwoliliśmy, by Lenin, Stalin i Dzierżyński zawładnęli światem. Dodam, bo to ważne – nikt nie dawał nam szans. Tak jak Ateńczykom przeciwko potędze Persów pod Maratonem.
 
 
Czy dzisiaj ponownie stoimy wobec kolejnego zagrożenia i mamy ratować naszą cywilizację przed, tym razem ideologicznym i też wywodzącym się z bolszewizmu atakiem?
Przed ciężką zarazą objawiającą się pomieszaniem zmysłów i utratą rozumu.
 
Dlaczego zawsze my?
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

14-08-2020 [08:47] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

W statystyce toto się nazywa błędem na skutek znajomości pożądanego efektu. Naród wybrany.

Równie dobrze można się zastanawiać nad swoją wyjątkowością i jako przykład dać zapakowanie setki ludzi do aeroplanu celem latania we mgle. Nikt tak tego nie zrobił, tylko my. Znowu dlaczego zawsze my?

Albo - bieżąca sprawa - poprzeczka zdania matury to wyjątkowe 30% i efekty mniej niż mizerne. Znów my.

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [10:04] - angela | Link:

@tricolour,  to przez kogo, jaki naród  wybrany,   dla kogo tutaj wojuje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2020 [10:25] - jazgdyni | Link:

Zostaw angelo wrednego.

on sobie ubzdurał, że bycie wrednym oznacza bycie dowcipnym i kontrowersyjnym.

Dziurawe dzbany ciągle chcą się napełniać.

Obrazek użytkownika tricolour

14-08-2020 [11:39] - tricolour | Link:

@Angela

Bardzo dobre pytanie zadałaś i w jeszcze lepszym miejscu.

To autor tego watku uważa nas za naród wybrany, ale przez nikogo nie doceniany. Tak o tym pisze. Nawet pisze o własnym chlebodawcy w ten sam sposób - że go za mało obdarował za nadzwyczajne zasługi, ale że co miesiąc rzetelnie placil, to już milczy - widać Ewangelia jest obca.

I jeśli się na swoją historię patrzy wyłącznie w kontekście komu co zrobiliśmy dobrze i oczekuje za to jakiejś chorej wdzięczności, to się dochodzi do takich kuriozalnych w swej głupocie wniosków. Bo historia dzieje sie codziennie, a nie raz na sto lat Termopile.

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [18:43] - angela | Link:

@tricolour, Marek,  konfederaci, nie najeżdzajcie na rząd, który podniósł, z  kolan Polskę. 
Dzieki waszym przywodcom, podczas wyborów  ustawiliscie się po stronie opozycji, którzy zwinęli kraj, rozkradli, upodlili wobec obcych. Przegraliscie i nadal  nie możecie się z tym pogodzić. Nie  macie tutaj nic na swoja obronę,  a tym bardziej  pouczania ludzi konkretnych, co trafnie analizują sytuację. 
Nie udawajcie  ekspertow, bo  wypisujecie,  jak oseski,  co im zabawkę odsunięto sprzed nosa. 
 "Rząd do dymisji",  PiS, ZP wygrali i będą rządzić. Pewnie wam się Trzaskowski podoba,  ktoregoscie tak popierali,  a marsze patriotyczne gdzie?? Marsz Narodowy, Trzaskowski nie da???   Jaka wasza mądrość. 
Piszecie głupstwa,  duzo i gęsto,  pewnie nikt wam tego nie zabroni. A piszcie, wasza sprawa. Bo

 

Obrazek użytkownika tricolour

14-08-2020 [19:28] - tricolour | Link:

@Angela

Tak, tak, marsze patriotyczne oraz miesięcznice. I na szparagi do Niemca, by odkupić od niego używanego Golfa, a po powrocie robić zakupy w Lidlu.

Hehehe - wstali z kolan...

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [22:09] - angela | Link:

@tricolour,  jezdzisz,  to jeździj dalej  i kupuj golfy, nie ten adres.

Obrazek użytkownika tricolour

15-08-2020 [09:28] - tricolour | Link:

@Angela

A jaki masz samochodzik?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-08-2020 [20:25] - Marek1taki | Link:

@Angela Skoro Pani brakowało mojej obecności to się zgłaszam i udzielam odpowiedzi. Rządy III RP w związku z przystępowaniem do unii i kolejnymi etapami zachowują się jak towarzysze przygotowywani przez Lenina do objęcia funkcji w podbitej Polsce. Wówczas się nie udało, teraz już wiadomo, że plan został zrealizowany przez towarzyszy z zachodu.Morawiecki i Trzaskowski to tylko przykłady jak współczesny bolszewizm wygląda. Trzaskowski z LGBT. Morawiecki z Zielonym Ładem. Tych zaraz jest więcej. Terror koronawirusowy to kolejna mutacja marksizmu. Jeszcze inną jest prowadzenie rewolucji pod pozorem migracji.

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [22:15] - angela | Link:

Faktycznie,  "dawno"  Marka nie było i jego fantasmagorii. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2020 [09:31] - jazgdyni | Link:

Panie Doktorze!

Czy Pan na weekend z braku pacjentów kompletnie głupieje? Dodam, że spirytus salicylowy jest do użytku zewnętrznego.

Obrazek użytkownika tricolour

15-08-2020 [09:52] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Jest weekend, jest o alkoholu.

Na zdrowie!

Obrazek użytkownika Darek65

14-08-2020 [09:03] - Darek65 | Link:

Bo my zawsze kogoś, komuś, a nigdy sobie. Czy ktoś docenił nasz trud w 1920r. ? Polacy, jako jedyna nacja nie zostali zaproszeni na paradę Zwycięstwa w 1945 r. w Londynie. A przecież byliśmy na wszystkich frontach II wojny światowej. My walczymy, giniemy, upajamy się honorem, a biznesy robią inni. Popieraliśmy Ukrainę w walce na Majdanie, czy coś z tego wymiernego mamy ? I za chwilę tak będzie z Białorusią, my staniemy w pierwszym szeregu, a profity zgarną żydzi, Niemcy, inni. Ot bycie frajerem. Oczywiście, walczyć o swoją wolność trzeba, popieram walkę w 1920, walkę w czasie II wojny, walkę z gender, itp. Tylko nie walczmy za i o innych, ale o swoje. Tylko silne polskie państwo ma rację bytu. Tylko silne polskie państwo jest w naszym interesie, a nikogo innego.

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [10:00] - angela | Link:

@Darek65, to prawda że musimy być silni, ale  sami nie damy rady, jak wokół będą słabi. Jeżeli obok nas rozpanoszy się zło,  to powoli i do nas przeniknie. 
Co z Ukrainą?  Z nasza pomoca zatrzymali ruskich,  i nie mamy ich koło naszych granic.
 

Obrazek użytkownika Darek65

14-08-2020 [13:14] - Darek65 | Link:

Damy radę, tylko musimy zacząć inaczej myśleć. Żydzi z Izraela mają koło siebie samych wrogów i dają radę. Uczmy się. Jak zaczniemy się liczyć, to Ci koło nas wezmą przykład. Ten rząd zaczął aktywniej działać i już są pewne efekty. Jestem przekonany, że uruchomienie np. trasy Via Karpatia zintensyfikuje ruch gospodarczy na wschodniej ścianie. Z naszych portów mogą chcieć korzystać Litwini, Białorusini, Ukraińcy, Słowacy, Węgrzy. Trzeba im pomóc podjąć decyzje. To właśnie takie działania trzeba podejmować.
Co z Ukrainą... ? Na Ukrainie powinni "szaleć" nasi przedstawiciele gospodarczy, a jak pracują ambasady, to wystarczy poczytać. Na Ukrainie powinny działać nasze fundacje propagujące polskość, przyciągające do nas Ukraińców. To samo robią Niemcy u nas poprzez swoje fundacje. I tak można pisać do woli.

Obrazek użytkownika angela

14-08-2020 [18:47] - angela | Link:

@Darek. Żydzi, to zupełnie inna sprawa, mają wszystkich za sobą,  a my mamy wszystkich przeciw sobie.
W samorzadach obstrukcja, popsl rządzi , i nie tak łatwo iść do przodu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2020 [10:32] - jazgdyni | Link:

@Darek

Hmmm... Dlaczego tak jest? Głupia sprawa - ja uważam, że po prostu jesteśmy po staroświecku za poczciwi. Może to wynika ze staropolskiej rycerskości, gdy, broń Boże, nie wypadało się targować o zapłatę, albo nagrodę.
Oj potrafią nas na świecie doceniać. Tylko bardzo nie lubią o tym mówić i nas nagradzać. Gdybym wam powiedział, jakimi prezentami zostałem obdarowany przez armatora burżuja, któremu moje pomysły dały parę milionów, to byście padli ze śmiechu. A duma stale nie pozwala się nam upominać.

Obrazek użytkownika Darek65

14-08-2020 [13:22] - Darek65 | Link:

Uczciwość jest zaletą i na niej trzeba budować wizerunek. Niemcy mają hasło - solidne, bo niemieckie. Dlaczego nie ma w świecie hasła - uczciwy, jak Polak ?  Ktoś za nas je rozpropaguje ? Nikt poza nami nie ma w tym interesu. Poza tym bycie uczciwym nie koliduje z bycie kreatywnym, wymagającym, itp. Proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę domenę www.poland.com  D..a, pusto. Najbardziej znana domena polska jest pusta. Dlaczego tam nie ma info o polskiej historii, turystyce, społeczeństwie, gospodarce, itp. w co najmniej 7 językach. Powinienem zapytać o to Glińskiego, ale on tego nie ogarnia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2020 [13:25] - jazgdyni | Link:

Durne trepy, już prawdopodobnie nie nauczone i niewychowane w tych lipnych szkołach, nie mają absolutnie pojęcia, co to znaczy przyzwoitość, uczciwość, wdzięczność, honor i duma.
W zasadzie reagują wyłącznie w sposób zwierzęcy, bo ich filozofią życiową jest indywidualizm. A to, z szeroko pojętą kulturą i moralnością ma mało wspólnego.
To także klasyczna postawa niewolnicza. Brak wyższych relacji.
To autentycznie przykre, że takie osobniki demonstrują swoje zdanie a'la Margot.

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2020 [13:53] - Jabe | Link:

W zasadzie reagują wyłącznie w sposób zwierzęc, bo ich filozofią życiową jest indywidualizm. — Zachowania stadne zwierzętom również nie są obce, prawda?

Obrazek użytkownika nonparel

14-08-2020 [20:10] - nonparel | Link:

Komunizm to wirus, który podlega mutacji. Rozprzestrzenienia się niepohamowanie, choć jego zjadliwość - od Lenina i Trockiego poprzez Gramsciego i Spinelliego aż po Antifę i BLM słabnie. Ale i tak, jak zauważył to dr Paweł Skórzewski z opowiadania Andrzeja Pilipiuka pt. Czerwona Gorączka - w takiej czy innej formie opanuje świat. Między innymi dlatego, że przejął kontrolę nad zasobami finansowymi. Co można zrobić z wirusem? Kwarantanna, izolacja, szczepienia i leki antywirusowe. A na wirusa komunizmu żadnego z tych przeciwdziałań nie ma. I w najbliższej przyszłości nie będzie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-08-2020 [15:32] - Imć Waszeć | Link:

Nie tylko nad zasobami finansowymi. Już nawet poważni geostratedzy wskazują na przejęcie przez marksizm systemu wychowania i nauczania. Gdy jeszcze kilka lat temu ktoś napisał, że handlowi przejmują katedry na uczelniach, żeby z tego miejsca wspierać swoich, hodować noblistów, autorytety nauki oraz globalizmu i aby skutecznie z nich wysiudywać wszystkich innych, to był odsądzany od czci i wiary. A dziś proszę. Za krzywe spojrzenie na gender w Polsce wylatuje się z hukiem ze studiów doktoranckich. To jest to samo, co w latach 40-50, gdzie dziadkowie oraz ojcowie tych dzisiejszych rewolucjonistów wysiudywali z uczelni dzieci zaplutych karłów reakcji.

Obrazek użytkownika nonparel

14-08-2020 [20:22] - nonparel | Link:

Komunizm to wirus, który podlega mutacji. Rozprzestrzenienia się niepohamowanie, choć jego zjadliwość - od Lenina i Trockiego poprzez Gramsciego i Spinelliego aż po Antifę i BLM słabnie. Ale i tak, jak zauważył to dr Paweł Skórzewski z opowiadania Andrzeja Pilipiuka pt. Czerwona Gorączka - w takiej czy innej formie opanuje świat. Między innymi dlatego, że przejął kontrolę nad zasobami finansowymi. Co można zrobić z wirusem? Kwarantanna, izolacja, szczepienia i leki antywirusowe. A na wirusa komunizmu żadnego z tych przeciwdziałań nie ma. I w najbliższej przyszłości nie będzie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2020 [22:03] - jazgdyni | Link:

Mam jednak bardziej optymistyczną wizję. Komunizm jest bardzo atrakcyjny dla młodych, niedoświadczonych, którzy podobnie jak nasi konfederaci, nie wyczuwają jeszcze, że jest to utopia. Tu jeden z moich tradycyjnych "przyjaciół" pisze o "instynkcie stadnym". No fakt, jest taki. I my mamy go również zakodowanego w naszym mózgu gadzim. Tylko jedna różnica - jesteśmy jedynym "zwierzęciem stadnym", które posiada świadomość. A ta, za wyjątkiem tłumu w panice, nie pozwala na działania nierozumne. Mamy taką już solidnie ugruntowaną, przynajmniej w cywilizacji łacińskiej, hierarchię wartości, która nie dopuści, by jakiekolwiek "-izmy" opanowały ludzkość.
A poza tym komunizm/socjalizm błyskawicznie się wypacza, przekształcając się w bolszewizm, lub nazizm, czy jakiś inny totalitaryzm.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-08-2020 [15:21] - Imć Waszeć | Link:

Gdy będziemy kontynuować ten tok rozumowanie, to każdy ustrój albo wypacza się sam, albo jest celowo wypaczany przez ludzi z forsą lub pragnących forsy, prowadząc do nieefektywnej utopii, a następnie chaosu i wreszcie do nowego porządku. Przymiotniki są tu raczej zbędne. Forsa równa się władza i na odwrót. Mówimy bowiem o metodzie zdobywania władzy, a nie o metodzie robienia komuś dobrze. Jak ktoś zdobędzie władzę, to już sobie na pewno dobrze zrobi, że proszę siadać. Reszta won.

Co do zwierząt stadnych i innych, to nie dyskryminowałbym ich w ten sposób. One mają świadomość i nawet samoświadomość, potrafią do pewnego stopnia planować, pamiętać, odczuwać i rozumować. Dogmatyczne pozbawianie ich śladu świadomości to czysty talmudyzm, zakorzeniony w chrześcijaństwie prawem kaduka jak rybia ość w gardle. Jak twierdzą badacze, u naczelnych można nawet dostrzec zaczątki -izmów.
https://econpapers.repec.org/a...

Dyskutantom proponuję głębszą refleksję w miejsce najeżania się o sprawy czwartorzędne i bezcelowego unoszenia w powietrzu ;)

Patricia JANEČKOVÁ: "Les oiseaux dans la charmille" (Jacques Offenbach - Les contes d' Hoffmann): https://www.youtube.com/watch?...
Patricia JANEČKOVÁ: "Mein Herr Marquis" (Johann Strauss II - Die Fledermaus): https://www.youtube.com/watch?...
LVHF 2017: W. A. Mozart - Laudate Dominum, KV 339 - Patricia Janečková - Sopran: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2020 [17:00] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Jasne, że forsa, jasne że władza. Oczywiście bez przymiotników. Tylko... to nie wszystko. Niestety trzeba jeszcze zwrócić uwagę na fanatyków, na wariatów i ludzi potężnie zakręconych z jakichkolwiek innych względów (nawet miłości - tak, tak, tak). 
I nie wykluczajmy pozytywnych ludzkich cech społecznych z takim uproszczonym cynizmem. One na prawdę istnieją. Ludzie kierują się nie tylko złem. Lecz ktoś, kto w życiu dostał tylko po dupie, może przypuszczać, że cały świat jest po prostu parszywy (to nie jest skierowane osobiście do Sz. Imci).

Nie będziemy dyskutować tu o świadomości, bo tylko o to, co to jest, spór jest wielki na całym świecie. I świadomość nie jest binarna - albo się ją ma, albo nie. Świadomość, którą ja rozważam, to explicate pełna świadomość. Cecha wyłącznie ludzka. Zwierzęta jak najbardziej potrafią odczuwać; posiadają emocje i schematy; posiadają też pamięć. Lecz tego w żaden sposób nie potrafią zwerbalizować, czy w jakikolwiek sposób opisać, tak, by móc o tym kreatywnie rozmyślać. Bardzo proszę Imć Waszeci - nie idź drogą dr Spurek, naszego błazna w PE. A jeżeli już chcemy sobie pogadać o świadomości, nieświadomości (dawniej podświadomości), myśleniu, intuicji, itp. to pogadajmy na kognitywistyce, bo tutaj czytelnicy się znudzą. I nie jest to ze strony nauki dogmatyczne myślenie. Żadne ze znanych zwierząt świadomości nie posiada. I badano to dokładniej i ostrzej niż w teście Turinga.

A na dowód ludzkiej kreatywności polecam to oto:

https://youtu.be/uT3SBzmDxGk

No to jeszcze dam dalej

https://youtu.be/qfGggAGITwg

A jeżeli już ma być poważnie, to może 5 Symfonia Beethovena?

https://youtu.be/x8yymm3DtVA

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-08-2020 [22:19] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli nie złoczyńcy typowi, to pozostaje jeszcze sekta z jakimiś kapłanami. Wtedy porządek ziemski w jakiś sposób wynika z porządku przedwiecznego i tak dalej, a przynajmniej tak się wszystkim wydaje i jest cymes. Nie ma przykładów odwiecznych reżimów i to coś mówi o całej strukturze władzy i jej sprawowaniu. Gry strategiczne - polecam wykład. To nie cynizm tylko racjonalny ogląd. Chociaż racjonalizm źle się obecnie kojarzy przez tych wszystkich idiotów z różnych lóż, to powiedzmy matematyczny. Co do świadomości zwierząt, to wszystko jest jeszcze przed nami. Trzeba przeprowadzić uczciwe badania i potwierdzić znane już obserwacje. Chwilowo zalinkuję to (to jest facet z nowej Sondy): https://www.youtube.com/watch?...
Facet to marksista i redukcjonista. W wielu miejscach przeczy sam sobie, żeby brzmienie jego tez pasowało do materialistycznego paradygmatu. Warto rozszerzyć poszukiwania odpowiedzi o ten wątek z gorylicą używającą języka migowego, bo to nie ma związku z "małpowaniem" jak sugeruje facet: https://www.youtube.com/watch?...
Równie dobrze można powiedzieć, że z drugiego punktu widzenia "program myśli za pomocą programisty", albo "sieć neuronowa czuje przy użyciu modelu matematycznego". Absurd.

PS: 2Cello znam i lubię. Może trochę dubu i grunge'a? ;))
"The Spy From Cairo - Nafas": https://www.youtube.com/watch?...
"Pearl Jam - Black": https://www.youtube.com/watch?...
Jak to pomieszamy to może wyjść np. coś w ten deseń :)))
"Indila - Run run": https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2020 [07:03] - jazgdyni | Link:

@IW
W nocy obejrzałem sobie "Wiplash". To droga do kariery perkusisty jazzowego. Droga na sam szczyt. Polecam. Rewelacyjna rola J. K. Simmonsa, który wykańcza talenty. Film kina niezależnego z 2014 roku.
Za każdym razem, gdy to widzę, rozważam mój odwieczny dylemat - co jest lepsze - czy wspinać się na sam szczyt, przy okazji rujnując sobie życie, czy może, jak chcesz, by mózg twój był na pełnych obrotach, starać się ogarnąć jak najszerszy horyzont, by zrozumieć jak najwięcej. Oczywiście zdecydowałem się być dyletantem (dilettante), bo wszystko mnie ciekawi i wciąga - fizyka, historia, socjologia, matematyka, medycyna, filozofia, biologia. To jest dla mnie ważniejsze - zamiast wiedzieć niemalże wszystko w jednym wąziutkim temacie, mieć pojęcie o jak największym zbiorze tego, co składa się na nasze krótkie i ograniczone życie. Starać się budować syntezę i współzależność, niż drążyć szczegóły.

Film też ujawnił przykrą zależność - gdy się starzejesz, to tracisz swoją subtelność i swoją precyzję zmysłów. Tak, jak kocham muzykę, to odbieram ją już raczej intuicyjnie, po prostu wyczuwam - podoba mi się, albo nie podoba. Nie potrafię już usłyszeć dobrze, że tempo jest nieco za szybkie, albo określić, że coś było o pół tonu zafałszowane. Oczywiście, intuicyjnie to czuję, lecz już świadomie nie potrafię powiedzieć, że dokładnie to i to było nie tak. W rezultacie po 60-tce, uczciwie jest pożegnać się ze sprzętem high-tech, czy rozważać o wyższości wykonania koncertu przez jednych filharmoników w stosunku do innych.
Moje kosy, które płacą mi porannymi koncertami na wiosnę, za to, że je zimą karmię ich ulubionymi jabłkami, potrafią rozróżnić minimalne niuanse w swoich trelach i je zinterpretować. Czy to oznacza, że są świadome tej percepcji? Nie. Choć dokonują skomplikowanej analizy informacji bodźca akustycznego, to jest to tylko przeszukiwanie wielkiej matrycy wzorców, którą natura im udostępnia. Te mądre ptaki, ponieważ nie posiadają świadomości, nie potrafią myśleć abstrakcyjnie. Ich zachowanie, tak jak wszystkich zwierząt jest reaktywne. Nie jest twórcze. Pies nie pójdzie do lodówki, nawet jeśli ją potrafi otworzyć i nie zacznie się zastanawiać, co by tu najlepszego zjeść. Nawet w tym temacie dywagował Aleksander Fredro pisząc: 
Osiołkowi w żłoby dano,
W jeden owies, w drugi, siano.
Uchem strzyże, głową kręci.
I to pachnie, i to nęci.

Drogi Imci, cieszę się, że rozmyślasz o świadomości. Tyle już mija lat i ani nauka, ani filozofia nie potrafi sobie z tym poradzić. Osobiście podejrzewam, że tu mocno miesza twierdzenie Gödla. Niezupełność jest jak byk. A wiadomo, jak brak precyzyjnej definicji nie pozwala na porządne podejście do tematu.

Ps. Ja prywatnie jestem pewien, że świadomość nie jest w naszym mózgu, będącym tylko "terminalem", tylko, gdzieś tam, w "chmurze". Najprawdopodobniej na poziomach kwantowych (Penrose)

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2020 [09:03] - jazgdyni | Link:

Muszę koniecznie dodać:

W hołdzie dla największej gwiazdy estrady w powojennej Polsce.

https://youtu.be/UYhoA90ELUk

Ciekaw jestem też, czy za parę lat, on, obok Czesława Niemena zostanie również uznany za największą gwiazdę.

https://youtu.be/yXf5lNKpicQ

.

 

Obrazek użytkownika marsie

14-08-2020 [23:06] - marsie | Link:

Faktycznie, "komunizm to wirus", ale jak tak sobie czytam komentarze obecnych tu "pożytecznych idiotów" (a może raczej "idiotów zadaniowych"?), to pusty śmiech mnie ogarnia - wciąż liczycie na to, że Polski znowu nie będzie? Walcie się, komunistyczni palanci - Polska jest i będzie! Nawet, gdyby to PiS (pomimo jego widocznych braków!), miało tego dokonać - macie kogoś  lepszego? Pozdrówka!