Czekamy na konkrety

Stulecie Bitwy Warszawskiej czyli skutecznej obrony Polski i Europy przed Związkiem Sowieckim i ideologią komunistyczną, ma wymiar nie tylko historyczny i moralny, ale też stricte polityczny. Wizyta Sekretarza Stanu USA (w tłumaczeniu : szefa MSZ w Waszyngtonie) jest sygnałem szczególnych relacji polsko-amerykańskich. Ale jest też dobrą okazją, aby Waszyngton wreszcie skonkretyzował, o ile powiększy kontyngent swoich żołnierzy na terytorium Rzeczypospolitej. Czas najwyższy. Czemu oczekujemy ostatecznej decyzji? Bo czas nagli: wybory prezydenckie w Stanach odbędą się już za niespełna 3 miesiące! A pamiętamy przecież, gdy po decyzjach 43 w historii prezydenta USA Georga W. Busha o zainstalowaniu tarczy antyrakietowej w Polsce, jego następca Barack H. Obama decyzję tę unieważnił i to  - z gracją słonia w składzie porcelany - akurat 17 września, a więc w rocznicę napaści Sowietów na  Polskę w 1939 roku. Wierzymy, że tym razem nie będzie „resetu”po ewentualnej zmianie” lokatora Białego Domu, trzymamy kciuki za prezydenta Trumpa, ale jak mówi stare polskie przysłowie: „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Dlatego też chcemy, by Mike Pompeo przedstawił „sojusznikowi nr 1 USA w Unii” czyli Polsce tzw. twarde konkrety.
* Komentarz ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennej" 8.08.2020

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-08-2020 [09:01] - Marek1taki | Link:

Zgadzam się z tym co Pan pisze. Dlatego wyciągam inny wniosek i stawiam inne pytanie:
Kiedy zwiększymy kontyngent wojsk polskich w Polsce, a od Amerykanów będziemy oczekiwać nie deklaracji i symbolicznych posunięć tylko udostępnienia technologii do produkcji zbrojeniowej w polskich fabrykach w Polsce dla Trójmorza