Wygrane wbrew wielu...

Polska – piąty kraj UE – jest jednocześnie trzecią siłą w Unii, gdy chodzi o liczbę osób zatrudnionych w przemyśle. W naszym kraju mamy 4 miliony pracowników przemysłowych – a np. Francja ma ich tylko 2,9 mln, Hiszpania 2,2 mln. Wyprzedzają nas tylko Niemcy, to zrozumiałe – 8,3 mln oraz minimalnie Włochy 4,3 mln. To, że jesteśmy przemysłową potęgą wielu naszym bliższym i dalszym sąsiadom się nie podoba. Stąd próby ograniczenia konkurencyjności Polski, także naszego przemysłu poprzez unijną tzw. Nową Politykę Klimatyczną i tzw. Zielony Ład. Podnoszone w ostatnich 5 latach na forum europarlamentu, Komisji czy Rady Europejskiej sprawy praworządności w Polsce, mediów, Puszczy Białowieskiej – itp. to tylko preteksty, aby osłabić polski wzrost, polską siłę i sprawić, abyśmy się jako państwo polskie zajęli tłumaczeniem, że nie jesteśmy wielbłądem, zamiast koncentrować się na rozwoju gospodarczym i poszerzaniu wpływów politycznych. Warto wiedzieć po co robi to UE czy największe kraje Unii. A mimo tego odnieśliśmy wielkie zwycięstwo w wojnie o gigantyczne unijne pieniądze i wygraliśmy bitwę w sprawie tzw. praworządności, która miała stać się kijem bejsbolowym przeciwko Polsce, a póki co okazała się kapiszonem. Nawet jeśli PE wyda 100 rezolucji o praworządności, nie zmieni to kluczowych decyzji szczytu UE z wtorku.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (25.07.2020)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-07-2020 [08:46] - Marek1taki | Link:

Wypowiada się Pan o wypowiedzeniu konwencji Stambulskiej
https://wpolityce.pl/polityka/...
To miało być dzisiaj zrobione i nic. Kto bruździ? Po nazwisku, po wypowiedzi. Jak ma coś do powiedzenia to dlaczego chyłkiem jak swołocz. Niech pokaże czerwony ryj.
Poza tym potrzebny jest zespół d/s umów, bo lista umów do wypowiedzenia jest tak długa jak organizacji pozarządowych - pozarządowych jak przychodzi wykonywać agenturalne rozkazy a jak brać forsę to od rządu z kieszeni Polaków.
O ile znam życie i czuję smrody to zachodzi związek przyczynowo-skutkowy między tymi organizacjami a pakowaniem Polski w niekorzystne umowy.
Niech się zdradzieckie ryje wypowiadają za konwencjami i paktami, żeby było czarne na bialym kto jest who.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-07-2020 [09:56] - NASZ_HENRY | Link:

Teraz PiS ma 1000 dni aby pokazać że umie zrobić POrządek ☺