Gazeta Wyborcza z przypadkiem W. Czuchnowskiego w tle...

Gazeta Wyborcza wraz ze swoim nadreaktorem naczelnym tetryczeje i teraz nie pozostało jej nic innego jak zgorzkniale i gderliwie wspominać czasy świetności, gdzie A. Michnik ze swoją przyboczną i zaślepioną pogardą dla polskości gwardią mogli zniszczyć lub wypromować każdego. Pamiętam niestety te czasy...

GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej przemożny wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego my w latach 90-tych nie mieliśmy i wierzyliśmy jedynie w to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.
 
Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet Soros nie pomoże.
 
Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.
 
Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.
 
Nadzieja jest w młodych Polakach, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.
 
Ostatnio dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. "Jak koń, klapki na oczach". Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.

GW nie tylko upada finansowo, ale sięga dna dziennikarskiego. To już nawet nie tabloid a "papier toaletowy", tyle tylko, że nie nadaje się do użytku. Taki nijaki produkt nie zaspakajający dziś żadnych potrzeb, no chyba, że potrzeby własne samych dziennikarzy w niej pracujących i grona fanatycznych wyznawców. 

Nie wiem, ale jest coś żenującego, kiedy dziennikarz GW maluje się na czarno, aby prowokacyjnie wzbudzić rasistowską nienawiść Polaków a później to opisywać w tym - wedle mnie - szmatławcu. Jak nisko można upaść jako człowiek i dziennikarz.  

Jak nisko można upaść, aby przebierając się w strój roboczy włamać się do siedziby magazynów Poczty Polskiej aby później opisywać jak to łatwo można było zdobyć stare "sasinowe pakiety wyborcze" a tego dokonał dziennikarz GW W. Czuchnowski [1]. 

Mało tego ten dziennikarzyna raczył był w ripoście do tweetu J. Sasina w brzmieniu: "Po dziennikarzach „Gazety Wyborczej” można spodziewać się wiele, ale wejście w rolę rabusia? Jak można upaść tak nisko by wynieść cudze mienie. A wszystko po to by wesprzeć swoje polityczne teorie. GW sięga dna!" napisać "Paczka z Pańskimi „pakietami”jest dobrze zabezpieczona.I choćbyście całą resztę wywieźli i spalili,to w przyszłości niezależna prokuratura będzie miała dowód w sprawie waszych przekrętów. Bez poważania..."

Pan W. Czuchnowski jest ode mnie starszy o cztery lata, ale tego typu działania świadczą o jego jakiejś być może niedojrzałości w każdej postaci. Po prostu doprowadził mnie do ironicznego i pogardliwego śmiechu, więc i te moje prześmiewcze o nim myślenie zostawiam bez poważania, bo na powagę trzeba być już dorosłym a nie "chłopcem w piaskownicy" cieszącym się z tego, iż niszczy koleżankom babki z pisaku. 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

25-07-2020 [09:00] - angela | Link:

Wyczerpala się im amunicja, same niewypały. 
Pan Czuchnowski przechodzi już samego siebie, a jego " pomysly" przynoszą gazecie więcej złego niż dobrego.
Gazeta Wyborcza, tak się nazwali, i  faktycznie wybierali za ludzi, /zostawcie generała/oni od początku  c(z)uchnęli.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-07-2020 [14:11] - krzysztofjaw | Link:

Przemalowany na czarno J. Hugo-Bader a teraz Czuchnowski. GW faktycznie schodzi na psy. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-07-2020 [12:39] - Pani Anna | Link:

Zamiast wiecznie odganiać się od GW i ubolewać nad jej przekazem, prawica powinna wziąć się wreszcie za wykreowanie własnych mediów i środków przekazu z prawdziwego zdarzenia. Wlasnej narracji polegającej nie na codziennym przekazywaniu co "nowego" powiedzial Budka, Janda, czy Tusk., cytatów z Rostowskiego "piniędzy nie ma" i sukcesie 500+. Niestety wymaga to wykreowania nowych twarzy, doboru ludzi autentycznie utalentowanych i z pasją dziennikarską, spoza klucza krewnych i znajomych królika, bez wiecznych kompleksów wobec "salonu". Dopóki komunikacja w wykonaniu PIS będzie miała twarz Kurskiego, a osławione już "dotarcie z przekazem do młodych" polegało na występach Zenka/Rodowicz/seriali brazylijskich jest to nierealne. 5lat zostało juz bezpowrotnie zmarnowane.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-07-2020 [17:29] - krzysztofjaw | Link:

Ma Pan dużo racji. Jakkolwiek istnieje środowisko "Sieci" i Gazety Polskiej to przekaz jest zbyt jednostronny. Dziś trzeba być wszędzie a w internecie szczególnie. PiS jak dotychczas nie radzi sobie z dotarciem do mlodych. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-07-2020 [14:35] - Pani Anna | Link:

I co z tego, że mam rację? Coś to zmieni? Nie ja jedna o tym piszę i nie od wczoraj. Nikomu ani w PIS, ani w tzw. "mediach niezależnych" na tym nie zależy. Najłatwiej jest pisać o GW, TVN, jaka to oni krzywde robią i indoktrynują Polaków, zamiast wziąć się autentycznie do roboty i stworzyć coś, co rzeczywiście będzie miało jakąś wartość i zdolność przyciągania oraz narzucania narracji. Ale do tego potrzeba odpowiednich ludzi, spoza układu, a kto chciałby dzielić się tortem z jakimiś przybłędami?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

28-07-2020 [23:11] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Admin
czy byłby łaskaw oświecić mnie co do przyczyn,dla których zatrzymuje moje komentarze,a zwłaszcza jakie miałem w nich naruszyć zasady obowiązujące na  NB? Chodzi np.o te:
25-07-2020 [23:47] - hr.Levak-Levatzky | Link: Autor, - ponownie: 26-07-2020 [16:48]
24-07-2020 [23:26] - hr.Levak-Levatzky | Link: Auto - ponownie: 25-07-2020 [23:09]