Po wyborach... chapeau bas - moi rodacy!

Głosowałem w tych wyborach na obecnego prezydenta dr. Andrzeja Dudę. Na szczęście je wygrał.

Taki mój polityczny wybór nie był pierwszym. Od 1992 roku, czyli od Nocnej Zmiany noszącej znamiona antypolskiego zamachu stanu, głosowanie na "prawą" stronę naszej sceny politycznej było i jest naturalnym moim propolskim zachowaniem.

Był wcześniej niestety okres trzech lat, kiedy - jak wielu Polaków - dałem się omamić zdrajcom spod znaku Okrągłego Stołu. Na szczęście szybko zrozumiałem, że ci ludzie nie mają nic wspólnego z Polską, Polakami i polskością oraz nie zależy im na dobru naszej Ojczyzny.

Nie zawsze oczywiście zgadzałem i zgadzam się ze wszystkim, co reprezentowała i reprezentuje obecnie rządząca tzw. "prawica". Piszę "prawica" w cudzysłowu, bo dzisiaj historyczne ideologiczne podziały nie przystają do obecnych realiów. Tym bardziej, że raczej historycznie bliżej mi do endecji a nawet do monarchii, choć dawni polscy tzw.socjaliści też mieli w sercu Polskę.

Wiele wątpliwości też onegdaj budził we mnie udział obecnych i przeszłych przywódców PiS w tych antypolskich okrągłostołowych obradach, również w Magdalence. Ale właśnie Ci przywódcy mniej więcej od tego samego okresu - czyli od 1992 roku - przez wszystkie następne lata do dzisiaj prezentują te same poglądy i to pomimo lewacko-demoliberalnej antypolskiej i niepolskiej wynaturzonej i aberracyjnej totalnej krytyce.

Niestety te lata III RP zmanipulowały wielu moich rodaków. Większość z nich - nad czym boleję -  już nie jest w stanie myśleć po polsku. To stracone pokolenie - pokolenie, które na polskich kartach historii przyszłe pokolenia będą opisywać ze wstydem i zażenowaniem i to pomimo tego, że wielu z nich naprawdę zostało li tylko kompletnie otumanionych "michnikowszczyzną" i do tej pory nie zdają sobie z tego sprawy - choć czują się Polakami. Może jednak choć niektórzy z nich - widząc upadek neokomunistycznej lewackiej i demoliberalnej Europy Zachodniej - nawrócą się na polskość? Mam taką malutką nadzieję.

Przed wyborami pisałem, że jeżeli teraz nie wygra Polska to może przepaść na wieki i nie odrodzić się już nigdy, może zaprzepaścić szansę na długookresowy rozwój. Bałem się tych wyborów, bałem się o naszą Ojczyznę, o Polaków i o Polskę oraz przyszłe pokolenia.

Może to dla wielu będzie trywialne, śmieszne, zbyt egzaltowane, zaściankowe, moherowe, ale modliłem się o zwycięstwo polskości i jedną z moich dawnych pieszych pielgrzymek do Królowej Polski - Matki Boskiej w Częstochowie odbyłem m.in. w tej intencji - zwycięstwa Polski i Polaków. Udało się to dopiero w 2015 roku, po podwójnym zwycięstwie "prawej" strony: PiS-u i A. Dudy. A później były szczęśliwe dla mnie wybory parlamentarne w 2019 roku a teraz prezydenckie.

Cieszę się ze zwycięstwa A. Dudy. 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że popełniał sporo błędów i nie zawsze jego decyzje były zrozumiałe dla jego elektoratu. Byłem zdziwiony jego vetem do ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości, co i tak nic mu nie dało a kasta sędziowska tylko została rozochocona i spotęgowała swoje destrukcyjne działania. Podobnie prezydent (ale też cała ZP) zachował się w przypadku ustawy penalizującej oszczerstwa wobec Polski o współudział z nazistami w mordowaniu Żydów a nawet współudział w wybuchu II WŚ. Wtedy też byłem zadziwiony, że jednego dnia i nocy wycofano się z tego pomysłu i stało się to zapewne pod naciskiem niektórych środowisk żydowskich. W dalszym ciągu czekam też na ujawnienie w końcu Aneksu do Raportu z likwidacji WSI oraz wycofania się ze słynnej już ustawy 1066 o tzw. bratniej pomocy. Czekam też jasnej deklaracji prezydenta co do amerykańskiej ustawy 447 JUST. Ponadto oczekuję programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe. Powyższe nie obejmuje tylko prerogatyw prezydenta, ale inicjatywę ustawodawczą jednak prezydent posiada i winien z tego korzystać częściej.

Niemniej przecież prezydent podpisywał niemalże wszystkie ustawy, których wprowadzenie zapowiadał PiS w swoich programach wyborczych i to zarówno w poprzedniej jak i w obecnej kadencji. Zaś tak naprawdę o ocenie jego postępowania i postępowania rządzących możemy dywagować teraz, w czasie kryzysu pandemicznego, bowiem w tak skrajnych i negatywnych sytuacjach możemy poznać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto tylko wydmuszką polityczną nie radzącą sobie w sytuacjach naprawdę trudnych dla Polski. A w mojej ocenie obecny prezydent jak i rząd radzą sobie dobrze i sprawnie, co jest też argumentem na plus dla Andrzeja Dudy.

Cieszę się z jego zwycięstwa, bo Polska będzie się dalej rozwijała w przyjętym przez PiS kierunku, czyli powolnego acz systematycznego upodmiotowienia Polaków i całej naszej Ojczyzny, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.  To upodmiotowienie jest realizowane we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego. Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym a także gospodarczym, obniżanie podatków (przede wszystkim CIT), tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych.

Sądzę, że Polskę czekają trudne czasy, ale będą dla nas szczęśliwe. Prezydent wygrał wybory i będzie to jego ostatnia możliwa ustrojowo kadencja. Jest to dla niego szansa stania się prawdziwym mężem stanu, bo teraz żadne jego decyzje nie będą np. uwarunkowane chęcią zdobycia reelekcji. Może stać się zupełnie niezależny bowiem teraz odpowiada on już jedynie przez Bogiem, narodem i historią. Wierzę, że te pierwsze pięć lat wiele nauczyło prezydenta A. Dudę i te doświadczenia z korzyścią dla Polski będą procentować w czasie jego ostatniej kadencji. 

Ale jak wspomniałem my patriotyczni wyborcy musimy teraz "patrzeć na ręce" prezydentowi. I wymagać od niego realizacji polskich interesów i polskich spraw. Nasze głosy zadecydowały o jego zwycięstwie, choć niektórzy zagłosowali z "zaciśniętymi zębami" tylko po to, żeby nie wygrał R. Trzaskowski, bo w ich poczuciu byłaby to klęska naszej Ojczyzny. Prezydent musi sobie zdawać z tego sprawę i cieszę się, że powstała jego inicjatywa "Koalicji Polskich Spraw". Wierzę, że nie są i nie będą to tylko słowa...

W dniu wyborów J. Kaczyński był na Jasnej Górze. Po wyborach wybrał się tam też prezydent A. Duda. Opatrzność w postaci Królowej Polski nad nami czuwa i nie dziwię sie tym wizytom, choć nawet ledwo kto je zauważył i dobrze, bo modlitwa o Polskę winna być w zaciszu spotkania duchowego a nie medialnej wrzawy.

Nie chcę poprzez to powiedzieć, że prawdziwi Polacy myślący po polsku, polscy patrioci to tylko katolicy. Tak nie jest. Jest wielu wspaniałych Polaków będących z dala od Boga, tak jak wielu jest wspaniałych Polaków mających niepolskie etniczne pochodzenie. Ważne jest to, że ich duch jest polski i ich myślenie jest polskie. Nad nimi też czuwa boża opatrzność.

Nie jestem dziś w stanie sobie wyobrazić sytuacji naszej Ojczyzny, gdyby jakiekolwiek ostatnie wybory wygrali dzisiejsi opozycjoniści. Zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych.

Taką lewacką i politpoprawną Polskę odrzucili Polacy, odrzucili utratę swojej wolności, suwerenności, demokracji i wolności.

I za to im dziękuję. Wielkie chapeau bas moi rodacy! Czapki z głów!

P.S.
Sztab wyborczy A. Dudy popełnił jednak sporo błędów. Nie czas rozliczać zwycięzców, ale doradcy PiS i A. Dudy winni bardzo dokładnie zanalizować wyniki wyborów i znaleźć te wąskie gardła, które sprawiły, iż np. młodzi ludzie bardziej popierali R. Trzaskowskiego niż obecnego prezydenta. Powinna też być przyjęta strategia odzyskiwania elektoratu miejskiego i wielkomiejskiego, bo przecież nie można go omijać i nie mieć dla niego konkretnych propozycji. Mamy teraz trzy lata względnego spokoju, więc mam nadzieję, że sprawdzą się przychylne prognozy dotyczące rozwoju naszego państwa. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

15-07-2020 [11:30] - Czesław2 | Link:

Panie Krzysztofie, właśnie Agora, pośrednio Soros dostał 3 mln wsparcia od rządu Bez komentarza.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-07-2020 [18:52] - krzysztofjaw | Link:

Nie znam tematu. Proszę o szczegóły, bo to wygląda nieciekawie. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

15-07-2020 [19:33] - Czesław2 | Link:

Wiem tylko tyle, co z mediów
https://wpolityce.pl/media/509...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-07-2020 [12:21] - NASZ_HENRY | Link:

A wie Pan dzięki czyim głosom Duda wygrał w drugiej turze☺
 

Obrazek użytkownika xwro

15-07-2020 [12:47] - xwro | Link:

"Taką lewacką i politpoprawną Polskę odrzucili Polacy"
odrzuciło 10,5mln osób, 10 mln odrzuciło prawacką i socjalistyczną Polskę zawłaszczoną przez PiS a 8 mln miało to w d** :)

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [14:54] - Pani Anna | Link:

Zanim Pan i inni "analitycy" doradzą cokolwiek PIS, to dobrze byłoby wziąć kalkulator i zwyczajnie kilka rzeczy policzyć, dodać i z tej prostej matematyki wyciągnąć kilka wniosków. Polska powiatowa to ok. 14mln wyborców, wielkie miasta to ok.5mln. W Polsce żyje ponad 10 milionów Polaków 60+, za parę lat dołączą kolejne miliony, społeczeństwo nam się dramatycznie starzeje, tymczasem "analitycy" mówią, że to ostatnie wybory, w których zdecydowali starsi wyborcy. Młodość ma swoje prawa, o ile teraz liczy się głównie sojowe latte i "lajki" na Fb, to za kilka lat zacznie się proza życia i spłacanie kredytów. Skręcanie w kierunku Trzaskowskiego i Biedronia może się zakończyć tylko katastrofą i zniechęceniem własnego elektoratu. Prosze pamiętać, że PAD powiekszył swój własny elekotrat o 1800 000 nowych wyborców, więc kierunek jest słuszny, a teraz bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości ważne jest stanie na straży narodowych interesów i wartości - co nie jest i nie będzie w najbliższym czasie atrakcyjne dla przeciętnego pracownika korpo, ale w takim razie PIS będzie musiało się bez nich obejść.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2020 [17:19] - tricolour | Link:

@Anna

Warto też miec na uwadze, że rocznie umiera ok 350tys osob, w większości to elektorat PiS. Za trzy lata ubedzie okolo miliona wyborców, a w najgorszym wypadku pół miliona, czyli tyle ile dziś wygrana w wyborach.

Poza tym, dla mlodych, co jest atrakcyjnego w programie PiS? Sto tysięcy obiecanych mieszkań czyli 990 wybudowanych? Praca? W czym polskim? W Nokii czy LG?

Wie Pani, jestem inżynierem i chciałbym pracowac dla dobra kraju. I co? Na wstępie, po rekrutacji, podpisałem glejt, że to, co wymyślę, jest własnością za oceanem. Albo jazda stąd... ale dokąd? Na budowę? Za granicę?

Przez pięć lat nikt nawet o tym nie wspomniał. No to ebenfals.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [18:53] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Jednym słowem zakłada  Pan, że starzy wymrą, a  młodzi za 3 lub 5 lat wybiorą "europostęp". I będzie tak samo lajtowo jak na Zachodzie. Na miejsce tych, co wymrą w ciągu najbliższych 3lat wejdą nowi i zakładam, że w tej samej proporcji zwolennicy co przeciwnicy PIS, tutaj w ciągu najbliższych 3-5lat niewiele się zmieni. Za granicą jak słusznie Pan wnioskuje wcale nie jest łatwiej i młodzi, ambitni wcale nie mają tam zapewnionej świetlanej przyszłości. Zawsze też będą obywatelami "drugiej kategorii". Dopóki Polska rzeczywiście nie stanie na nogi i nie wyrówna się poziom życia w stosunku do Europy Zachodniej, to dla młodych może okazać się ważne to, co ważne jest np. dla mojego 23letniego syna - normalność, brak wszechobecnego knebla politpoprawności, przywiązanie do rodziny i tradycji. Z tego co obserwuję, to dla tego pokolenia kariera, zwłaszcza taka w korpo i wieczna pogoń za pieniądzem wcale nie sa już naważniejsze, oni są całkiem inni niż my byliśmy w ich wieku. Co dla młodych ma do zaproponowania Trzaskowski et consores prócz karty LGBT i małżenstw homo? Co ich obóz zrobił dla młodych przez 8lat swoich rządów, wszak to właśnie w tym czasie najwięcej Polaków wyemigrowało "za chlebem". Ludzie mają co prawda krótką pamięc, ale nie aż tak. Rzecz jasna PIS mógłby zrobić o wiele więcej i jestem ostatnią osobą która twierdzi, że nie popełnili błędów, przeciwnie, twierdzę, że trzeba im patrzeć bez przerwy na ręce i rozliczać, bo inaczej szybko upodobnią się do swoich poprzedników. Natomiast nie podejmuję się prognozowania, co będzie się działo w Polsce i na świecie za 5lat...

Obrazek użytkownika sake3

15-07-2020 [18:59] - sake3 | Link:

@Tricolour....A co jest atrakcyjnego dla młodych w programie KO i Trzaskowskiego?Slogany o tolerancji,ksenofobii,Nawet sam ,,program'' napisany w ostatniej chwili na kolanie nic mlodzieży nie daje.Chyba nie zamierzacie mlodego elektoratu mamić wizją ,że pisowcy niedługo wymrą jak to powiedział z odpowiednim bluzgiem niejaki Jażdżewski.Liczycie,że mlodzi na dłużej będą zainteresowani ,,wypalaniem gorącym żelazem''pisowców przez Trzaskowskiego?Wczesniej czy później będą się dowściągać właśnie od was czegoś dla siebie,a nie tylko organizowania parad równości.Tym nie nakarmią rodzin(przepraszam ,związków partnerskich) które przecież kiedyś założą.PiS może niewiele,ale przecież jakąs ofertę ma-zwolnienie z podatku do 24 roku życia.A wy co macie ?Slogany.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2020 [22:22] - tricolour | Link:

@Anna & Sake

Dziękuję, że obie Panie zwróciły uwagę, że ani PO ani PiS w zasadzie nic dla młodych nie zrobiły. W sensie gospodarczym, bo brak politpoprawności to nie jest coś, czym można utrzymać rodzinę lub nawet nasycić ambicje.

Dalej jesteśmy krajem - rezerwuarem dla Europy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-07-2020 [09:51] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
ja nie twierdzę, że jest inaczej. A czy Pan potwierdzi oczywista oczywistość, że ich poprzednicy przez 25 lat głównie wyprzedawali i rozkradali Polskę, nie ronbli nic nie tylko dla młodych, ale dla również dla starych, ani w tych średnim wieku zwykłych Polaków? Jasne, że politpoprawność, czy jej brak to nie wszystko, ale wie Pan przecież, że "nie samym chlebem człowiek żyje..." Wystarczy popatrzeć na pożałowania godne społeczeństwa bogatego Zachodu.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-07-2020 [18:53] - krzysztofjaw | Link:

W sumie... ma Pan rację 
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

16-07-2020 [08:29] - angela | Link:

Chcecie cudów przez 5 lat, przy ciągłej walce z oPOzycją i Unia,  i jej  wizytami .

Obrazek użytkownika sake3

15-07-2020 [16:12] - sake3 | Link:

,,Prezydent podpisywał niemalże wszystkie ustawy,które PiS zapowiadał w swojej kadencji''.Tu należy doprecyzować i podkreślić----prezydent podpisywał te ustawy nie dlatego że były autorstwa PiS,tylko dlatego,że były dobre Takie ogólnikowe myślenie daje jedynie broń do ręki opozycji,która później nazywa prezydenta ,,długopisem''.

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2020 [20:30] - Jabe | Link:

Podpisał też wiele poprawek i poprawek do poprawek ustaw, które wcześniej podpisał.

Obrazek użytkownika Pers

15-07-2020 [19:35] - Pers | Link:

Tez jestem powalony tym oszałamiającym sukcesem.
Całe 2% przewagi!

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [22:08] - Pani Anna | Link:

@Pers
przy wszystkich wysiłkach, wsparciu "zagranicy", potężnych mediów i pieniędzy Sorosza tamci nie sa w stanie zdobyć nawet tych 2%. A jakiż by to był oszałamiający skuces, gdyby im się udało uzyskać choćby 0,01% przewagi...

Obrazek użytkownika sake3

16-07-2020 [05:11] - sake3 | Link:

@Pers.....Zapomniał Pan,że do głosów na KO doszły procenty Lewicy, Holowni,Konfederacji i wiernego jak pies PSL.Bez tego wsparcia Trzaskowski uzbierałby góra ze 30%.

Obrazek użytkownika angela

16-07-2020 [00:02] - angela | Link:

Zmasowany atak odparty. Pomniejsze  to już poszczekiwanie.
Tak zorganizowac, poustawiac 'koalicjantow", i klapa.  Sytuacja była dynamiczna, a do tego własne wybujale ego uczestników i znów wyszedł ciamajdan.
Napracowalo się wiele osob,  w tym prasa,  i  TVN absolutnie niezależne. Kto im teraz zapłaci, za ten kontrolowany kwik . 
Ajjj, są jeszcze 'przyjaźni" przedsiębiorcy, którzy płacili po 300 zeta za glos oddany na podsta0rzalego przedstawiciela młodych, " którzy mają dosc".
Oni nie popuszczą.
Pan Budka  ma rację,  ze szwindli i tzw nieprawidłowości przy  wyborach narobili   dość. 
Jeszcze cyrk z podmiana kandydata,  kiedy kłamstwa wyborcze produkowano lawinowo,  plus obstrukcja senatu,  też absolutnie niezależnego.