Dwa światy...

Nie wiadomo jeszcze, kto wygrał wybory prezydenckie. Wszystko wskazuje, że A. Duda. Oby!

Mnie natomiast utkwił jeden obraz a mianowicie pokazanie ludzi w obydwu sztabach wyborczych. W sztabie A. Dudy mnóstwo flag biało-czerwonych, Mazurek Dąbrowskiego, owacje, Sto Lat... a w sztabie R. Trzaskowskiego ludzie bez polskich flag, bez polskości w sercu, nawet bez flag unijnych, czyli takich jakich można się było u nich spodziewać.

Dwa odmienne światy Polaków.

Czy jest możliwość znalezienia między nami wspólnego języka?

Może tak, ale po co?

Ta agresja ze strony ludzi popierających R. Trzaskowskiego nie wróży nic dobrego i z nimi normalni, patriotyczni Polacy nie mają nic wspólnego. I chyba tak pozostanie, nawet gdyby wyniki okazały się inne.

P.S. 

To najpewniej zwycięstwo nie może Polski patriotycznej uśpić czy zdemobilizować. Sądzę, że teraz cały ten establishment III RP postawi teraz na działania zmierzające do unieważnienia wyborów. Kto wie czy też nie będzie próby powtórki z "ulicy i zagranicy" czy "ciamajdanu". Nie możemy tym samym dać się sprowokować. Wybory się odbyły. Jest wynik i żadne tam zabiegi totalnych nie mają szans na zrealizowanie. Tym niemniej musimy znów liczyć się z bardzo negatywnymi działaniami totalnych. Szkoda i jakże to smutne

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

13-07-2020 [11:51] - tricolour | Link:

Miłość bliźniego przemawia przez bezsens szukania wspólnego języka z połową Polski. Głęboka miłość.

Pan nie zauważa belki w swoim oku?

Obrazek użytkownika angela

13-07-2020 [18:53] - angela | Link:

@tricolour to ma cały pień,  nie tylko belkę w oku. 
Szczególnie Fakt,  pała miłością do prezydenta, i całej ZPrawicy. A ta "miłość", Faktu zupełnie  " bezinteresowna".
 

Obrazek użytkownika tricolour

13-07-2020 [20:52] - tricolour | Link:

@Angela

A co ja mam wspólnego z Faktem? Nawet nigdy nie kupiłem jednego egzemplarza, to o co chodzi?

Pleciesz tak dla zabawy?

A Jaworucki w każdym poście nawija o tej mądrości czy miłości, a tekst tylko temu przeczy. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-07-2020 [12:02] - Pani Anna | Link:

PAD wygrał, to nie ulega watpliwości, co wiecej, powiekszył swój elektorat o dalsze 1 800 000 wyborców, więc chociaż dzisiaj ludzie ZP mogliby przestać marudzić i po prostu cieszyć się zwycięstwem. Przez nastepne 5 lat będzie jeszcze dosyć powodów do narzekań, niestety wtedy, kiedy zarówno PAD jak PIS popełnia ewidentne błędy i wręcz sobie szkodzi nie widać konstruktywnej krytyki, jest tylko ślepe klakierstwo, co najlepiej widać własnie tu, na NB. Prosze pomyśleć, co by się dzisiaj działo po stronie KO i ich mediów, gdyby to ONI wygrali, choćby o ułamek procenta? A Pan tu marudzi, że wśród ich publiczności nie było chorągiewek... Kurtyna.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-07-2020 [13:45] - NASZ_HENRY | Link:

PiS ma teraz 3 lata na zrobienie porządków ☺
 

Obrazek użytkownika paparazzi

13-07-2020 [16:54] - paparazzi | Link:

Sądy, samorządy, media!

Obrazek użytkownika xwro

13-07-2020 [13:50] - xwro | Link:

No cóż , do Pułtuska zwieziono mobilną ekipę Dudy i rozdano im papierowe chorągiewki spod sztancy. W Warszawie większość stanowili mieszkańcy których nikt tam nie zapędzał i te flagi przynieśli sami.... :)

Obrazek użytkownika angela

13-07-2020 [18:57] - angela | Link:

Xwro, ani spędzić , ani choragiewki  podjąć nikt nie chciał. Taka różnica. 
Chyba ze rozowy możeł. 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

13-07-2020 [13:53] - AŁTORYDET | Link:

Miał Pan jakieś nadzieje? Kiedyś o tym wspominałem w komentarzu, ale warto przypomnieć. Na jednej z rocznic tragedii Smoleńskiej (jednej z pierwszych, 2011 lub 2012 r), stałem w tłumie tuż obok hotelu Bristol (tuż przy Karowej). Obok mnie stał trzydziestoparolatek w czapce z daszkiem. Przemawiał Jarosław, on nagrywał to na dyktafonie i zapisywał w notesie reakcje ludzi na kolejne frazy. Kaczyński skończył, zaintonowano Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy zaczęli śpiewać, mężczyźni zdjęli czapki. "Reporter" obok mnie, ani nie śpiewał, ani nie zdął czapki. Pociągnąłem go za rękaw i przypomniałem, że śpiewamy Polski Hymn. Zobaczyłem tylko wściekłą twarz i .... żadnej reakcji. Kilka dni później, skojarzyłem biegając po sieci, że był to Krzyś P., syn znanego dziennikarza. Od tej pory, wyzbyłem się złudzeń, odnośnie szacunku "tych" ludzi dla imponderabiliów. Proszę mi wierzyć, te środowiska tak myślą i brak barw narodowych lub szacunku dla Mazurka, jest całkowicie szczery. Hipokrytami są wtedy, gdy powiewają biało-czerwoną flagą lub zawodzą Hymn.