Czy stać Polskę na 3 letnie konflikty polityczno-społeczne?

O najbliższych wyborach chyba już wszyscy napisali i powiedzieli wszystko. Kampania wyborcza się toczy, ale chyba zarówno my wyborcy, jak i politycy, mamy jej już serdecznie dosyć. Trwa tak naprawdę od lutego i mimo zawirowań związanych z pandemią koronowirusa i wymianą kandydata przez PO-KO już wreszcie zakończy  się wyborem prezydenta naszej Ojczyzny. 

Nie chcę znów apelować o racjonalny wybór, wybór dobry dla Polski a za takowy uważam ponowne głosowanie na A. Dudę i zatrzymanie tym samym tęczowego, proniemieckiego i bilderbergowego R. Trzaskowskiego. 

Napisałem już wiele dlaczego tak zagłosuję, więc teraz krótko.

Mam wrażenie, że Polacy chcą odetchnąć od tej ciągłej walki politycznej i społecznej, tego ujadania jednych na drugich a taki spokój może przynieść tylko zwycięstwo prezydenta A. Dudy. 

Po tych wyborach następne będą dopiero za 3 lata a te lata mogą być związane z ciągłą walką z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią, ale właśnie też spokojnym budowaniem dobrobytu Polski i jej wzrostem znaczenia na arenie międzynarodowej.  

A co może się stać, gdyby wybory wygrał R. Trzaskowski?

Są dwie opcje politycznych rozgrywek, na które już wielokrotnie wskazywałem. 

Pierwszą jest paraliż decyzyjny i ustrojowy państwa polskiego. R. Trzaskowski będzie chciał blokować rząd wetując ustawy, by w wyniku tej wojny politycznej doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych. 

Drugą - niejako nakładająca się na poprzednią - jest takie osłabienie PiS-u i rządu, aby w wyborach parlamentarnych za trzy lata PiS osiągnął wynik, który oznaczałby koniec jego władzy i "powrót do tego jak było", czyli rządów PO-KO z ewentualnymi koalicjantami w postaci Lewicy i PSL. 

Obydwie te opcje oznaczają chaos zarządczy państwa i ciągły oraz narastający konflikt polityczny. Na taki totalny konflikt Polski po prostu nie stać a również i my wszyscy przecież mamy go już dość. 

Przydałyby się te trzy lata spokoju, ale warto zauważyć, że źródłem tego konfliktu jest niestety nasza obecna opozycja, która sama z siebie nazwała się "opozycją totalną" a to implikuje u niej wszelkie destrukcyjne wobec Polski działania, zarówno wewnątrz kraju, jak i na jego zewnątrz. 

Taka polityka nie zdała egzaminu. Nie udała się totalnym słynna "ulica i zagranica", więc po wywalczeniu jednak dla siebie senatu, walczą dziś o prezydenturę, by.... z pomocą swojego prezydenta znów totalnie walczyć aż do upadku rządu PiS (ZP). 

A to oznacza inspirowany przez obecną opozycję jeszcze intensywniejszy totalny konflikt polityczny a dziś naprawdę są ważniejsze sprawy wewnątrz Polski i te związane z polskim miejscem na mapie geopolitycznej świata. 

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko narastający konflikt polityczny będzie związany z ewentualnym wyborem R. Trzaskowskiego. 

Równie ważnym - a może ważniejszym - będzie konflikt cywilizacyjno-ideologiczny, o którym też już pisałem... bowiem te wybory to też nasz wybór między cywilizacją łacińską opartą na wartościach chrześcijańskich ("cywilizacja życia") a cywilizacją niesioną przez szeroko rozumianą ideologię LGBTQ+ jako częścią neomarksistowskiej rewolucji kulturowej ("cywilizacja śmierci"). 

Nietrudno bowiem sobie wyobrazić, że w przypadku zwycięstwa R. Trzaskowskiego, nagle zostaną zintensyfikowane wszelkie działania środowisk reprezentujących totalny neomarksistowski ogląd rzeczywistości. Wzmożony zostanie atak na tradycyjne polskie wartości, atak na rodzinę, Boga, naszą własność i nasze państwo jako całość. 

Rozochocone takim wyborem będą przecież wszelkie ruchy feministyczne, LGBTQ+ i ich Marsze Równości, różne Antify, proaborcjoniści czy zwolennicy eutanazji. Na siłę i przy poparciu prezydenta będą implementowane do Polski antywartości,  na których opiera się dziś niemal cała Stara Europa nazywając je "wartościami europejskimi, unijnymi". Tyle tylko, że pod tą szumną nazwą kryje się po prostu wspomniana neomarksistowska rewolucja kulturowa oparta na ideach Manifestu z Ventotene, Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinellego.  

Dziś więc - moim zdaniem - polski nie stać na totalne konflikty polityczne i cywilizacyjno-społeczne. Potrzeba nam spokoju i dalszego systematycznego odradzania się Rzeczpospolitej Polskiej. 

Sygnalizacyjnie na koniec. 

Wybór R. Trzaskowskiego zmieni też naszą politykę zagraniczną z nacisku na współpracę ze Stanami Zjednoczonymi na nacisk na współpracę w ramach Trójkąta Weimarskiego, czyli powolną landyzację naszego państwa. I na taką zmianę wektorów naszej polityki zagranicznej też nas nie stać, bo oznaczałoby to powrót do państwa z kartonu, gdzie jest tylko "ch..j, dupa i kamieni kupa". 

No i oczywiście... zachęcam do pójścia na wybory i zagłosowanie - mając nieraz i duże wątpliwości - na A. Dudę. To bardzo ważne wybory, ważne dla nas, naszej Ojczyzny, naszych dzieci i wnuków. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-07-2020 [08:35] - Marek1taki | Link:

Pójdę zagłosować na mniejsze zło. Moja osoba nie tu jednak żadnego znaczenia. Znaczenie mieli ci, którzy mimo porobienia już interesów na pretekście pandemii nadal grali tą kartą dla przesunięcia wyborów pod Trzaskowskiego, bez oglądania się na realia epidemiologiczne i realne prawo konstytucyjne. Śmiechu jest przy tym sporo, jak PiSowcy szukają kozła ofiarnego na wypadek przegranej Dudy. Ostatecznie nadal głosy będą liczyli w PKW klasycznie, czyli długo...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2020 [10:52] - krzysztofjaw | Link:

Zdaję sobie sprawę z błędów, które popełnił prezydent A. Duda, ale dla niego te pięć lat było czasem, w którym okrzepł jako polityk i takich błędów już nie popełni. A kogo mamy po drugiej stronie? Ano "chłopka-roztropka" jeno z ładnym dla niektórych usmiechem, jaki ma przyklejony sztucznie do twarzy. Nie reprezentuje sobą niczego ponad programową nicość i hipokrytyczną bezczelność. Jeżeli Pan chce wybierać pomiędzy złem większym i mniejszym to niech tym mniejszym będzie A. Duda :)
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-07-2020 [12:54] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
Panie Marku, podobno nawet nasze dni są tam na górze dawno policzone, a co dopiero głosy :)

Obrazek użytkownika angela

09-07-2020 [10:38] - angela | Link:

Jest pytanie,  czy niektórzy lubią być bici,  czy zrezygnują z marszów Narodowych,  a może pomaszeruja z panem Trzaskowskim,  Tuskiem ,Wałęsą, Kwaśniewskim, i Millerem .
Wszystkiego dobrego.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2020 [10:55] - krzysztofjaw | Link:

Źle widzę sprawy Polski i Polaków gdyby wygrał R. Trzaskowski, naprawdę źle. Taki zmienny jak kameleon typek, bez żadnej wiedzy merytorycznej a do tego leń jakich mało. Zero umiejętności podejmowania szybkich decyzji. Na czasy kryzysu to najgorszy wybór. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

09-07-2020 [11:21] - angela | Link:

Ale zrobili go  nawet  wysokim i przystojnym, podobno 170,  i NIKT nie wyzywa od konusów. 
Falsyfikat prezydenta.
Kto  da sie nabrac na taką  POdrobke.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-07-2020 [14:19] - krzysztofjaw | Link:

No ma te 170 cm a J. Kaczyński 168 cm... Tylko po co udawać, że tak nie jest. Taka drobnostka, a jednak właśnie po takich możemy poznać czym taka skorupka jest nasiąknięta i jak jest hipokrytczna. Mnie już jeno śmieszy, tyle tylko, że mam świadomość, że dużo Polaków na niego zagłosuje, Polaków, którzy nie mają pojęcia kim jest naprawdę. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

09-07-2020 [10:44] - tricolour | Link:

Najzabawniejsze jest to, że po pięciu zmarnowanych latach są jeszcze jacyś naiwniacy, którzy uważają, że kolejne trzy, to będzie jakaś zmiana.

Otóż wyjaśnię: gdy ma sie 50% głosów, z czego 66% ma wykształcenie podstawowe, to żadnej zmiany nie będzie. Lidl, Biedronka, Auchan, Ikea oraz 500Euro na miesiąc.

Rozumiesz szanowny Autorze? Nie ma z czego sfinansować zmiany. Żadnej.

Obrazek użytkownika angela

09-07-2020 [11:25] - angela | Link:

Biedny tricolour,  a radzę nie chodzić do w/w, i po kłopocie, a nie z  pesymizmem pisać. 

Obrazek użytkownika tricolour

09-07-2020 [11:46] - tricolour | Link:

@Angela

Hahaha, się uśmiałem. Mnie zależy, byście tam chodzili...

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-07-2020 [17:55] - Tomaszek | Link:

Najśmieszniejsze w tym , że troll bez szkoły , bo przechwałki sie nie liczą , cały czas przywołuje podstawowe wykształcenie ., które hańby ni wstydu nie przynosi . A rozdawanie dupy na lewo i prawo Szwabom , Ruskim i innym Sorosom podnosi do rangi cnoty . I jeszcze jedno , stare podstawowe daje więcej wiedzy niż niejedneo dzisiejsze magisterium . Panie magistrze własnej domowej roboty .

Obrazek użytkownika tricolour

09-07-2020 [19:02] - tricolour | Link:

A kto napisał, że przynosi hańbę, pajacu? Naucz się najpierw czytać, potem pisać w języku ojczystym, bo z tym słabiutko.

Za podstawowe wykształcenie płaci się grosze, zobacz jaka jest dominanta wynagrodzeń. Co zrobisz z takim bogactwem? Chcesz robić dobre zmiany, mając za sojuszników biedotę z czworaków, którym ledwo na chleb stacza? 

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-07-2020 [19:42] - Tomaszek | Link:

Aha to jak PIS przy władzy to zwolennicy PO nie kupją , nie pracują , nie wytwarzają , nie zarabiają i odwrotnie . Brawo panie "magistrze". Chyba doktorat czas robić . Będzie powyżej trollowskiej dominanty .

Obrazek użytkownika tricolour

09-07-2020 [21:00] - tricolour | Link:

Owszem, pracują i zarabiają, a nawet wydają. Ale palcem nie kiwną w tym kierunku, który władza uważa za właściwy. Bo nie chcą i koniec.

Nie widzisz? Polski samochód elektryczny, z części, z ktorych żadna nie jest produkowana w kraju. Dofinansowanie 4 miliony euro, czyli tyle ile na toner do drukarek wydaje duża firma rocznie.

Na tym polega biedota, z którą nic nie zrobisz. Nawet takiego zamiaru nikt nie ma sądząc po polskim szkolnictwie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-07-2020 [13:13] - Tomaszek | Link:

Bo po to są wybory raz na pare lat , mieć wsystko w dupie .Pracować zaraabiać , wydawać . I nie kiwać paalcem oprócz tego .W poniedziałek rano się okaże . I tyle .  Wszędzie jakaś nakręcona atmosfera . Ja chyba się wyłączam do spokojniejszych czasów . Polskie  to trzeba byłó cenić , kiedy było i nie szkolnictwo to położyło , a dobrze znany układ . Jesteśmy krajem biednym i takim jeszcze długo będziemy . Nie zawsze ze swojej winy , ale fakt jest faktem . Póki co ciepla woda w kranie i samochód dobrze jak z drugiej ręki . I w najbliższym czasie żaden geniusz tu  nie za wiele zmieni . Na razie to tyle . Dla swojego zdrowia postaram się powstrzymać z komentowaniem dyskusją do poniedziałku .
Zdrówka życzę , przyda się .

Obrazek użytkownika Jabe

09-07-2020 [16:12] - Jabe | Link:

spokój może przynieść tylko zwycięstwo prezydenta A. Dudy. – Oj, przyda się pan Rafał na prezydenckim fotelu.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2020 [16:42] - sake3 | Link:

No i z Nitrasem w zestawie jako szefem jego kancelarii To ci będzie Pałac.

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2020 [16:55] - sake3 | Link:

A co się może stać gdyby wybory wygrał Trzaskowski? Będziemy mieli namiestnika na Polskę i to demokratycznie wybranego przez glupkowaty naród ,no przy ,,małej''( niczy Danuśka Wałęsie) pomocy Niemiec i KE. Pod żyrandolem który tak rozsławił Komorowski zamontuje się wielki telefon przy którym będzie tkwiła warta przez całą dobę w oczekiwaniu na wytyczne i rozkazy pani Merkelowej odnośnie rządów namiestnika w Polsce oraz zapewni łączność z niemieckimi szmatławcami typu ,,Die Welt''.

Obrazek użytkownika Es

10-07-2020 [00:12] - Es | Link:

Ciekaw jestem ilu wyborców za granicą nie otrzymało tak jak ja, zamówionych zgodnie z wymogami kart wyborczych

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

10-07-2020 [02:05] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Oczywiście "ciemny lud " kupił wszystkie hasła rządowych tub propagandowych,a zwłaszcza TVPiS i nie ma sensu z tymi hejterskimi bzdetami polemizować. Radzę jednak przypomnieć sobie co o  zasadach  demokratycznego państwa mówił kiedyś niejaki Kaczyński Jarosław:  https://www.facebook.com/10000...