OBUDŹ SIĘ, POLSKO, czyli testowanie cierpliwości Pana Boga

Nie wiem, czy z wiekiem robię się coraz bardziej nerwowy, czy też – w związku z przedwyborczą mobilizacją – zakłamanie „totalnych elit” osiągnęło apogeum, ale nie jestem już w stanie słuchać tych faryzejskich wrzasków Trzaskowskiego i jego akolitów. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy koduje się ponoć w mózgu jako prawda. Dlatego z reklamówki wyborczej kandydata Platformy Obywatelskiej wbiło mi się do głowy tylko jedno wykrzyczane dyszkancikiem hasło: MAM DOŚĆ!
Wyłączyłem telewizor, poszliśmy z żoną na długi spacer nad morze, pograłem w ping-ponga z wnukami... A potem wreszcie uporządkowałem domowe nagrania, skosiłem trawę i żywopłot, przeczytałem zaległą książkę...

I nagle świat odzyskał normalność, a życie stało się całkiem znośne! I nawet przyjemne...

Wyciszywszy się zacząłem się na spokojnie zastanawiać się, co się z nami porobiło? I dokąd to wszystko prowadzi? W przestrzeni publicznej demolowane są dosłownie wszystkie przykazania Dekalogu. W wyborczych wyścigach kłamstwo „totalsów” idzie łeb w łeb z głupotą „lemingów”. Już nie ma w użyciu subtelnych półprawd, ogólników typu: „Prawda jest zawsze pośrodku”... Odnoszę wrażenie, że sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej testuje wytrzymałość Pana Boga na łamanie VIII przykazania! Zapewne Stwórca ma na głowie jakieś inne, ważniejsze niż wybory w Polsce sprawy, bo inaczej gromy z jasnego nieba waliłyby w zaprzańców salwami, jak katiusze na froncie wschodnim...

Nie wiem, czym to się wszystko skończy. Wybory już za chwilę. Szaleństwo sięga zenitu... „Jeśli nie masz swego kandydata, nie wiesz, za kim się opowiedzieć – zagłosuj na … ładniejszego...”

Odpadłem...

Pomijając już to, że gust jest sprawą względną - czy wybory najważniejszej osoby w państwie to casting na Mister Polonia? Jakie szanse na wybór mieliby prawdziwi mężowie stanu, dajmy na to Winston Churchill, Charles de Gaulle czy Ronald Reagan? Weźmy to na logikę: gdyby nasze życie zależało od udanej, ale skomplikowanej i trudnej operacji – czy wybralibyśmy przystojnego, młodego lecz przystojnego chirurga świeżo po studiach? Czy też starego profesora z dorobkiem naukowym, wieloletnią praktyką i doświadczeniem zawodowym? Czy kupując samochód zdecydowalibyśmy się nabyć go od eleganckiego, młodocianego złodzieja samochodów? Czy też raczej od uczciwego, bogobojnego emeryta?...

Zarządzanie Polską to bardzo poważna sprawa. Nawet wybór mniejszego zła jest dobrym wyborem. Czy na złość mamie warto odmrażać sobie uszy?

Poniżej przytaczam mój aktualny felieton z „Sieci”. Ku ostatecznemu opamiętaniu...

NIENAWIŚĆ

Jeden z mych kolegów zadał na FB ciekawe pytanie:

„A może by tak – w okręgach, w których wygrał Rafał Trzaskowski – zaproponować powrót do stanu publicznego sprzed rządów PiS? Cofnąć 500+, trzynastą emeryturę, podnieść podatek dochodowy, kazać pracować do 67 roku życia (również kobietom). I dodatkowo obciążyć wszystkich dziurą budżetową, wielką jak lej po bombie! Na dodatek wyłączyć dostęp do „reżimowej” TVP tym, którzy nie płacą abonamentu. Zero meczów, zero koncertów, zero „pisiorów”! Tylko na okrągło sympatyczne twarze Komorowskiego, Tuska i Kopacz... Sądownictwem tamże mogliby (dożywotnio!) kierować Gersdorf z Rzeplińskim. Premierem (wspieranym przez Balcerowicza) powinien zostać Janusz Lewandowski! Kreowanie wizerunku za granicą powierzyć by można w ciemno Róży Grafin von Thun (coś tam coś tam). W koordynacji przelotów niezrównany byłby Tomasz Arabski. W inwestycjach – koniecznie Sławomir Nowak...”

Komentarze były różne, jednak niektóre odpowiedzi wręcz zdumiewały:

„Tak, wiem że Prawo i Sprawiedliwość dało mi 500+, 300+, (ew. trzynastą emeryturę, niższy wiek emerytalny) itp. itd. Ale i tak zagłosuję na Platformę! Najwyżej mi to wszystko odbiorą. Trudno…”

Jak widać raz zakodowana nienawiść skutecznie niszczy nie tylko wyższe uczucia; wyżera też ludziom mózgi. Człowiek czyniący dobro oczekuje od innych tego samego. Człowiek, który nienawidzi – by zaszkodzić innym – gotów jest skrzywdzić samego siebie! Nikt racjonalnie myślący nie podcina gałęzi, na której siedzi...

Tam, gdzie warunki bytowania są ekstremalne (surowy klimat, klęski żywiołowe, wojny) – wzajemne wspieranie się jest normą i pozwala ludziom przetrwać. Polacy – usadowieni pechowo, na „deptaku” Europy – wciąż zmagali się z przeciwnościami losu. Dlatego słynęli i z waleczności, i z niezwykłej gościnności. Zawdzięczali to przestrzeganiu przykazań Dekalogu. Laicyzacja społeczeństwa burzy ten porządek rzeczy, a objawem jest narastająca nienawiść...

PS Myślałem, że budzenie Polski mamy już za sobą. Niestety – moja stara pieśń z 2010r. wciąż jest aktualna. Do jej wizualizacji posłużyły mi materiały filmowe z Marszu Niepodległości z 11.11.2011r.
Przeżyjmy to jeszcze raz; przypomnijmy sobie pochód kilkudziesięciu tysięcy „faszystów” przez centrum Warszawy...

MODLITWA (Obudź się, Polsko...)
https://www.youtube.com/watch?v=VXeL29YEMLo
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [10:08] - angela | Link:

A jaki on ładniejszy,  wiecznie zaspany i przestraszony. Casting na chórek zagluszajacy pytania do kandydata, /bo kandydat wyjątkowo zapominalski i niedoinformowany,/ towarzyszący kandydatowi odbywał się niechybnie 170cm w dół. 
"Jaki pan wieeelki panie Trzaskowski",  krzyczy babcia, /ktorą moze wkopali pół metra w dół /, chwali się  kandydat.

Kazdy widzi rozmiar glupoty opozycji,  i jej kandydata. 
Czy to wszystko, do czego doszli Polacy podczas rządów Zjednoczonej Prawicy wespol z prezydentem, mamy zaprzepaścić???
Czy POLSKĘ,  wielki, piekny, i bogaty kraj, pelen zdolnych/ wyjatkowo zdolnych/ ludzi, skazać na prezydenta nieudacznika?
Zobaczcie jak on Warszawą rządzi.
Mamy zdychac, jak te biedne kozy nad Wisłą,  lub smierdziec na całą Europę ?
A naćpani młodzi chłopcy będą nas rozjeżdżać na ulicach?

Obrazek użytkownika sake3

10-07-2020 [10:31] - sake3 | Link:

A jaki próżny mozna dodać na przykładzie filmiku ze wzrostem i zachwyconą nim starszą panią.Z tą ładnością też bym nie przesadzała,Dopóki nie otworzy ust to jeszcze obleci,ale kiedy zaczyna mówić lub jak to mu się zdarza krzyczeć usta układają mu się w szkaradny otwór gębowy.Wyglada jak szczeżuja.

Obrazek użytkownika tricolour

10-07-2020 [11:25] - tricolour | Link:

@Sake

Radość sie wlewa w serce, gdy się czyta tak głębokie słowa miłości bliźniego. Cała tysiącletnia praca ewangelizacyjna jest płytka jak kałuża i wystarczą zwykle, mało znaczące wybory, by prawdziwa natura okazała swoje oblicze.

Jedna iskierka i nowe jedwabne gotowe.

Obrazek użytkownika tricolour

10-07-2020 [11:08] - tricolour | Link:

Stare odchodzi, nowe nadciąga nieubłaganie. Konni jeźdźcy nie rozumieli automobilarzy jadących w chmurach dymu i hałasu. Goście w skórach i pilotkach też pewnie budzili odrazę i przestrach oraz podejrzenie o wyżarty mózg.

Nevermind. Zmiana warty. Nie teraz, to za chwilę. Cierpliwość przynosi róże.

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [13:04] - angela | Link:

@ tricolour,  nie ma bliższej historii,  jest jeszcze Smolensk. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-07-2020 [13:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Smoleńsk czyli wielki upadek mitu o polskich lotnikach potrafiących latać na drzwiach od stodoły.
 

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [22:47] - angela | Link:

Zdzichu, nasi piloci potrafią latac i na drzwiach od stodoły,  ale tylko wtedy gdy ich nie rozerwie od środka.

Obrazek użytkownika tricolour

10-07-2020 [13:26] - tricolour | Link:

@Angela

Takich bliższych historii mamy codziennie na pęczki, choćby na A4, na której durnota jazdy na zderzaku zbiera śmiertelne żniwo. Mgła, prędkość, brak wyobraźni, niskie umiejętności - przyczyny wypadków.

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [23:22] - angela | Link:

Tricolour,  wasze " nowe", to żeby było, jak było. 
Wasze "nowe", to od nowa zwijanie państwa.

Tricolour,  poczuł krew i próbuje trabic zwycięstwo. 

Polska, juz  była dla was biedną panną na wydaniu. Chcecie nie zmiany, ale powrotu.

Wierzę w rozsądek Polaków,  i pogonią tego waszego megalomana. 
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-07-2020 [11:28] - Roz Sądek | Link:

Na obudzenie się jest prawdopodobnie za późno. Tzw. "nauki" społeczne zrobiły swoje. Moja bardzo dobra zanajoma do każdej poruszonej kwestii dodaje PIS. Jak jej mówię, że mamy już zreperowane oświetlenie uliczne - po ostatnich burzach - to komentuje to mniej więcej tak: aaaaa widzisz, TAKA WŁADZA, dwa dni bez światła, i ONI chcą by ich szanowano w Unii???
Sam fakt, že obecny Prezydent idzie w rankingach prawie o włos z przedstawicielem władzy, która wyłącznie zabierała to już majstersztyk tych nauk, które wymieniam w cudzysłowie.
 

Obrazek użytkownika xwro

10-07-2020 [11:53] - xwro | Link:

O matko! Komuś nie potrzeba 500+/300+/wakacje+ i inne + i od razu myśleć, że to nienawiść? To trzeba mieć mały przegląd poglądów albo być samemu zaślepionym pieniędzmi....

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [13:14] - angela | Link:

@xwro, skoro im nie potrzebne,  to nie będą mieć, pewnie wolą oddać  kombinatorom vatowskim,  którzy silnie popierają pana Rafała Trzaskowskiego. 
Tylko ciekawe co powiedzą swoim dzieciom.

Obrazek użytkownika xwro

10-07-2020 [13:54] - xwro | Link:

Tak z nazwiskami poproszę tych kombinatorów.
Co mają dzieci do tego?

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [22:51] - angela | Link:

Xwro, nie prowadzę listy osadzonych,  do sądu,  jeżeli ciekawy.

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [22:57] - angela | Link:

Xwro, powiedzą dzieciom, nie ma kasy syneczku na wakacje,  na telefonik,  bo mama i  tata głosowali przeciw twojemu  500+, 300+.
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-07-2020 [14:52] - Roz Sądek | Link:

Swoim dziecim powiedzą dokłanie to, co rodzice mówią w postępowym, nowoczesnym świecie: masz 18 lat, to czas się dziecko wyprowadzić. Mamusia i tatuś chcą odetchnąć. Szanowna Pani, jest Pani staroświecka, by nie užyć innego słowa. Kto dziś myśli o jutrze? Liczy się a) kasa, b) zabawa. Aha i (u nas) konstytucja, a w świecie - BLM.

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-07-2020 [14:45] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Pan Bóg ma wpisane w obowiązki
Cierpliwość
Nie ingerowanie na świecie

Po to dał ludziom rozum i wolną wolę    no i bawcie dalej sami :-))

Obrazek użytkownika mmisiek

10-07-2020 [19:08] - mmisiek | Link:

"Jak widać raz zakodowana nienawiść skutecznie niszczy nie tylko wyższe uczucia; wyżera też ludziom mózgi."

Z moich obserwacji wynika, że aby to skutecznie działało to ta nienawiść musi być podsycana w sposób ciągły. W razie dłuższego braku paliwa wykazuje tendencje do naturalnego blaknięcia, a z biegiem czasu zaczyna pojawiać się nawet jakiś rozum (choć oczywiście nie oznacza to automatycznie przełożenia na polityczne poparcie).
Podziękujmy PiSowi, że wspaniałomyślnie pozostawił w rękach targowicy wszystkie narzędzia do siania tej nienawiści. To niewątpliwie bardzo szlachetna postawa.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-07-2020 [19:32] - Marek1taki | Link:

"A może by tak – w okręgach, w których wygrał Rafał Trzaskowski – zaproponować powrót do stanu publicznego sprzed rządów PiS?"
Postuluję to od dawna. Niech każdy będzie zadowolony ze swojego wyboru politycznego. To nie polityka byśmy wybierali tylko zasady do których chcemy się stosować, a politycy byliby tylko na tych zasadach uwłaszczeni politycznie. Zatem jak ktoś chce ubezpieczenia społeczne w zbankrutowanym ZUS to sobie nadal płaci, a kto nie to nie - zgodnie ze swoim sumieniem i deklaracją w wyborach jawnych co do zasad, tajnych personalnie. Kandydaci notarialnie to deklarują ze stosownym zabezpieczeniem, trzy kosy co najmniej, a najlepiej depozyt lub hipoteka. I tak po kolei a budżet uchwalony jak na agorze.

Obrazek użytkownika Zofia

10-07-2020 [20:32] - Zofia | Link:

Jako Matka,która starała się wychować swoje dzieci na Dekalogu,obecnie poniosłam największą klęskę. Nie wybierają Rodziny,ich dzieci nie chodzą na religię.Ulegli poprawności politycznej.Oglądają tylko TVN i czytają GW czy Politykę. Niestety wybrały nienawiść do PiS-u kosztem miłości do Rodziców i Ojczyzny. Aż strach pomyśleć kim będą ich dzieci a nasze wnuki.Aż ciarki przeszły kiedy czyta się takie wpisy  (sens jest taki - PiS mi dał 500+....ale ja zagłosuję na tego co mi to odbierze) .Ich nienawiść do kraju jest większa niż życie w nim ). Solidarność walczyła o normalne życie i tak powoli zaczynało się stabilizować,ale nasze dzieci wykształcone z wielkich miast to próbują zniweczyć.Dlaczego???

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-07-2020 [22:56] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Niestety wybrały nienawiść do PiS-u kosztem miłości do Rodziców i Ojczyzny."|
Co ma nienawiść do PiS czyli jednej w wielu partii pełnej wyrachowanych cwaniaków  z miłością do Rodziny i Ojczyzny.
To są dwie zupełnie różne, a nawet przeciwstawne sprawy.
 

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [23:29] - angela | Link:

A rodzic, ....nie ma kasy misiu.  Nikt nie da ci tyle, ile obieca ci Trzaskowski,  tak jak głosowałeś misiu.

Obrazek użytkownika Dorota M

12-07-2020 [09:58] - Dorota M | Link:

W odpowiedzi dla Zofii.Wpływ rodziców jest tearz nikły. Wychowują smartfony, srodowisko poprawności politycznej szkoły i rówieślników, a także cała masowa kultura. Siła złego na jednego. Bardzo rzadko jest tak mocny dla młodego człowieka autorytet ojca i matki, żeby zachował kręgosłup moralny i patriotyzm. Często też dopiero w wieku nieco starszym dochodzi do wniosku, że ten cały blichtr to oszustwo.

Obrazek użytkownika Dorota M

11-07-2020 [10:40] - Dorota M | Link:

Buta chamstwo i draństwo już oficjalnie wracają do Polski, na prawach obowiązujących. Myślę, że kiedy opadnie kurz i opary wyborów i głowa państwa obiecująca wszystkim to co chcieli usłyszeć odpowie im cynicznie, że "wszystko sie zmienia", dopiero się zdziwią, że byli takimi żałosnymi głupcami. Niestety większość Polaków musi mieć nad sobą obcy bat, żeby nie wyparował im rozum i to niestety jest blisko.