Dlaczego należy iść na wybory i zagłosować na A. Dudę?

Do wyborów zostało kilka dni. Będą one znów najważniejsze i kształtujące naszą Ojczyznę i nas samych na najbliższe 5 lat a może nawet na dziesięciolecia.

Mamy więc mało czasu aby zastanowić się nad racjonalnym wyborem, który będzie dla nas jako Polaków najlepszy. Niedziela będzie tym dniem, w którym dokonamy wyboru pomiędzy szansą na trwanie i przetrwanie Polski a jej powolnym upadkiem.

Niektórzy powiadają, że PiS i PO to jedno zło a tym samym, że A.Duda i R. Trzaskowski są jednako źli dla Polski.

Uważam, że tak nie jest, ale nawet tak myśląc należy jednak wybrać pomiędzy „lepszym” dla Polski „złem” a „złem” katastrofalnym a tą katastrofę gwarantuje nam R. Trzaskowski. Katastrofę w obszarach:

- tęczowej ideologizacji polskiej przestrzeni publicznej (LGBTQ+),
- realnym poprzez możliwe kolejne rozbicie dzielnicowe Polski a tym samym jej powolnym zanikaniu i stawaniu się landem unijno-niemieckim,
- ustrojowym państwa przejawiającym się w paraliżu decyzyjnym kończącym się być może nowymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi,
- zwijania gospodarczego i społecznego Polski.

I tak naprawdę wystarczy wskazać tylko te cztery kwestie, aby zagłosować na A. Dudę, bo każda z nich w swoim zakresie zawiera chyba całość planu R. Trzaskowskiego, złego dla Polski planu. Każdy ze wskazanych obszarów wydaje się mieć część wspólną: odzyskanie władzy przez totalnych i doprowadzenie do tego, co już było a tym samym powolną likwidację Polski.

Ideologia LGBTQ+ to nic innego jak radykalny plan przemeblowania społeczno-politycznego w Polsce w kierunku neomarksistowskim (politpoprawność, multi-kulti, gender, laicyzacja, antychrześcijanizm, właśnie nachalna propaganda samych podmiotowo osób LQBTQ+, tolerancja wyzwalająca polegająca na braku tolerancji dla wartości prawicowych, nihilizm i hedonizm, rozbijanie rodziny, atomizacja i pauperyzacja społeczeństwa, negacja tradycjonalizmu i myśli prawicowej, dopuszczanie do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe) z jakim mamy do czynienia w krajach Starej Europy a nawet za Atlantykiem.

Inaczej możemy to nazwać ciągle rozwijającym się do granic absurdu marksizmem kulturowym opartym na ideach: A. Gramsciego, A. Spinellego, Manifestu z Ventotene, Szkoły Frankfurckiej. 

Taka rewolucja  kulturowa jest jawną agresją wobec naszego, polskiego społeczeństwa.

Tolerancję wyzwalającą i całość rewolucji kulturowej mocno promuje G. Soros i jego fundacje otwartego społeczeństwa a przecież R. Trzaskowski był (jest?) stypendystą G. Sorosa a sam brał udział w spotkaniu tajemniczej Grupy Bilderberg. A przecież wiemy, że jak ktoś płaci to wymaga.

Druga kwestia związana jest z dotychczasowym kierunkiem rozwoju niemieckiej Unii Europejskiej, który dąży do powstania Jednego Państwa Europa w kontrze do tzw. Europy Ojczyzn, która była podstawą powstania tejże Unii zgodnie z postulatami jednego z jej założycieli, R. Schumanna. W takim jednym państwie nie ma miejsca na niepodległą Polskę, ale jest miejsce na rozbicie dzielnicowe związane ze wzrostem znaczenia samorządowych województw kosztem jednorodnej władzy państwowej.

A właśnie PO i R. Trzaskowski postulują np. likwidację wojewodów jako przedstawicieli władzy polskiej w strukturach lokalnych naszego państwa. Mocno też R. Trzaskowski podkreśla wzrastające znaczenie owych samorządów i ich niezależności. Cóż to oznacza? Ano – co widać np. w Gdańsku i Warszawie -  jednorodną i niezależną od państwa władzę samorządową, co w konsekwencji oznacza, że Polska stanie się na wzór niemiecki republiką federacyjną. Nietrudno sobie wyobrazić, co to w praktyce mogłoby oznaczać…, ostateczną utratę przez nas naszego państwa na rzecz niemieckiej Mitteleuropy, której idee są u Niemców zakorzenione do dzisiaj.

Musimy też zdawać sobie sprawę, że nastąpiłaby powolna zmiana wektorów naszej polityki zagranicznej z nacisku na współpracę z USA na nacisk na współpracę z Niemcami i w ramach Trójkątna Weimarskiego, czyli dokładnie stalibyśmy się wykonawcą poleceń płynących z Brukseli, również w zakresie np. relokacji uchodźców – zresztą o tej relokacji R. Trzaskowski wypowiadał się nader przychylnie.  Jestem niemal pewien, że pierwszą wizytą zagraniczną R. Trzaskowskiego byłyby Niemcy a później Francja.

Trzecim obszarem jest paraliż decyzyjny państwa mogący doprowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Proszę zważyć, iż R. Trzaskowski zapowiedział wypalanie gorącym żelazem tego, co dotychczas zrobił PiS i prezydent A. Duda. Oznacza to – z jednej strony – gremialne inicjatywy ustawodawcze cofające Polskę do czasów PO-PSL a – z drugiej strony – wetowanie przez prezydenta wszystkiego, co rząd wymyśli i co będzie chciał dla Polski zrobić.

Nie wiadomo co też zrobi J. Gowin, który jako koń trojański w ZP może doprowadzić do rządów mniejszości a to już na pewno byłoby początkiem końca obecnych – moim zdaniem dobrych – rządów PiS. I co wtedy? Ano moglibyśmy obudzić się pięknego dnia widząc rząd, parlament i prezydenta z opcji totalnej dziś opozycji i właśnie powrót do tego, aby „było tak jak było”.

Czy tedy można głosować na R. Trzaskowskiego? Przepraszam, ale jeżeli ktoś po tzw. dziś patriotycznej stronie tak zrobi to będzie działał na niekorzyść Polski. A zasiedzenie na barykadzie i nie pójście do wyborów też działa na jej niekorzyść. Zostaje – niech będzie – mniejsze zło A. Duda.

Czwartą kwestią jest zwijanie gospodarcze Polski wraz z możliwą likwidacją zdobyczy socjalnych PiS-u i prezydenta A. Dudy. Pomijając jednak zdobycze socjalne w postaci 500+, 300+, mieszkanie+, zerowy podatek PIT dla młodych, darmowych leków dla seniorów, obniżenia wieku emerytalnego, itd. to bardzo niepokojącym jest możliwy powrót do państwa z kartonu, gdzie jest tylko „ch...j, dupa i kamieni kupa”. Już teraz R. Trzaskowski chce zastopowania kluczowych inwestycji centralnych np. w postaci CPK, bo „taki port komunikacyjny powstaje w Berlinie”. Takie to minimalistyczne jest podejście kandydata PO-KO na prezydenta.

Zresztą możliwy jest też powrót do złodziejstwa polskich finansów tak jak było to za czasów rządów PO-PSL i z pewnością znów byśmy mieli wiele aferalnych zdarzeń korupcyjnych.  

Reasumując. 

Można mieć  dużo pretensji do A. Dudy, ale dziś stoimy przed wyborem, o którym wspomniałem w w tekście: albo lewacka indoktrynacja i rewolucja kulturowa w naszym kraju oraz jego rozbicie dzielnicowe i niemiecka landyzacja albo kontynuacja i trwanie Polski przy jej wartościach i tradycji, trwanie jako jedna nierozerwalna całość.  Ja wolę to drugie).

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-07-2020 [17:39] - NASZ_HENRY | Link:

Warszawski tęczowy cadyk wspomagany kaznodzieją z TVNu obiecują, że po zwycięstwie, po paradzie zjedzą orła w czekoladzie ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

06-07-2020 [18:33] - Jabe | Link:

No i jak zwykle nic Pan nie napisał o zaletach kandydata, którego Pan popiera. Tak więc jest kij, ale nie ma marchewki.

Za to znów dużo napisał Pan, jakim złym kandydatem dla Polski jest Rafał Trzaskowski. Roztacza Pan upiorne wizje wypalania gorącym żelazem zdobyczy socjalnych lewicy. Mogłoby to mnie skłonić do głosowania na niego, ale doświadczenie uczy, że nic takiego się nie stanie. Będzie tylko bardziej gejowo w formie, ale w praktyce też niewiele się zmieni. Państwo będzie nadal z tektury, dalej będzie żerowiskiem dla aparatu, a w sprawach zasadniczych bezwolną kolonią.

Kolega przekonywał mnie podczas spożywania piwa w plenerze, bym głosował „bo PiS niedługo wszystkiego zakaże”. Nie powiem, argument trafił na podatny grunt, bo ja na pusty patriotyczny patos się nie nabiorę, a to przynajmniej jakiś konkret.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2020 [22:02] - sake3 | Link:

Ho,ho jaki cwany z Pana gość,na patriotyczny patos się Pan nie nabierze,ale na pustosłowie i kłamstwaTrzaskowskiego nabrał się jak dziecko.Jakbym teraz zadeklarowała.że zagłosuję na niego i namówię również do tego kolegów z żądaniem,,krokodyla daj mi luby'' to Trzaskowski na pewno by mi go obiecał.ale po wyborach już nie przywiózł.

Obrazek użytkownika Jabe

07-07-2020 [07:24] - Jabe | Link:

Jak Pani do tego doszła?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-07-2020 [22:35] - krzysztofjaw | Link:

Przyjąłem taką formę prezentacji kandydatów, bowiem należy dziś wskazywać, czym może stać się R. Trzaskowski. O A. Dudzie mamy ugruntowany pogląd, bo już rządził 5 lat i dobrze rządził. Więc warto wskazać niebezpieczeństwa związane z R. Trzaskowskim.
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

06-07-2020 [22:46] - Jabe | Link:

Z natury rzeczy w drugiej turze wyborów głosuje się na mniejsze zło. Jednak Pan dobrego słowa nie znalazł dla Andrzeja Dudy, prócz banalnego „dobrze rządził”. Znamienne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-07-2020 [07:32] - Marek1taki | Link:

Mam dobre słowo o Andrzeju Dudzie. W Końskich normalni ludzie zadali mu normalne pytanie o szczepienia. Odpowiedział jak normalny człowiek, że się nie szczepi na grypę, tak samo nie zamierza na koronawirusa i nie mam mowy o przymusie szczepień. Koniec. Kropka . Wybory wygrane. Trzaskowski do lamusa, tzn. do ratusza.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-07-2020 [14:52] - Pani Anna | Link:

@Marek1 taki
nie miał wyjścia, jeżeli chce myśleć o głosach Konfederacji, tam prawie wszyscy anywirusowcy. Gorzej z ta 800tys armią emerytów, którą tak wystraszono, że nie poszła na I turę.
Czy przez ten 1tydzień udało się ich przekonać, że głosowanie jest "bezpieczniejsze, niż pójście na zakupy"? Cud się co prawda już stał, bo Szumowski ogłosił był, że "szczyt mamy za sobą" (a nie na jesieni, jak planował), ale czy to wystarczy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-07-2020 [18:31] - Marek1taki | Link:

@Pani Anna Swoją drogą latem mamy szansę się zaszczepić małymi dawkami, ale co to za fan jak bezobjawowych się nie wymaże?

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-07-2020 [18:54] - Marek1taki | Link:

Jeszcze nam oko zbieleje bardziej jako, że już nam zbielało 3lata temu, ale skoro Pan Prezes każą...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

06-07-2020 [19:08] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Odpowiadając Panu Autorowi na  tytułowe pytanie (tekstu już nie czytałem,co przyznaję bez bicia) - bo po prostu trzeba mieć taką niezachwianą wiarę we wszystko czego się słucha i ogląda niemal przez całą dobę w TVPiS, znaczny ładunek naiwności i mały zasób samodzielnego myślenia i oglądu rzeczywistości. A przy okazji zachęcam do wypowiedzi J.Kaczyńskiego sprzed paru lat na temat demokracji,z którą każdy rozsądny człowiek zgadza się bez  zastrzeżeń: https://www.facebook.com/10000...

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

06-07-2020 [19:53] - Piotr Węcław | Link:

Dziękuje za dobry i rzeczowy wpis. Alleluja i do przodu!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-07-2020 [22:36] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za miłe slowo. 
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

06-07-2020 [21:07] - angela | Link:

Doskonały probierz dla Polaków,  przed wyborami.Kiedy  kandydat podoba się Rosji i Niemcom,  to jest bardzo niebezpieczne  dla   Polski.
Nie moze byc tak,  zeby historia sie powtórzyła,  zeby  Polsce warunki dyktowaly Niemcy i Rosja,  a niestety tak było, za rządów obecnego kandydata Trzaskowskiego, a tylko podmienili się miejscami z Tuskiem.
W jakim stanie była wtedy Polska. 
Gigantycznie zadłużona,  zaczęto sprzedawać  już strategiczne srebra Polski, spółki Skarbu Państwa.
Szkoly. Posterunki, autobusy, kolej , cukrownie polikwidowane. Cenzura internetu AKTA, benzyna po 7zl.
Szpitale zaczeto sprxedawac za złotówkę,  nawet kolejke linowa !!!!! sprzedali.
Lasy Panstwowe, za które chcieli zapłacić Zydom,  to tylko PiS w nocy uratowal, kiedy Piechociński z PSL  wypadł wściekły,  że się nie udało. Parabanki na każdym rogu wysysaly spoleczenstwo, genrralnie ubóstwo , szczególnie na wsiach.
A prowokacje Narodowców, bitki uliczne uczestników. 
To tylko maly wycinek tego, co przedstawia sobą pan Rafał Trzaskowski,  za czym wielokrotnie głosował.
Oni zwineli Polskę. Zrobili rynek zbytu na niemieckie towary.
Ja rozumiem, dlaczego nie chce teraz odpowiadać na pytania, BO CO ODPOWIE?????

Czy mozemy jeszcze raz do tego dopuscic????

 

Obrazek użytkownika Jabe

06-07-2020 [22:11] - Jabe | Link:

No ale jeśli Andrzej Duda wygra, imperialiści nów zaczną stonkę zrzucać, zapewne GMO do tego. Pomyślała Pani o tym?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-07-2020 [22:37] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za ten emocjonalny komentarz, ale jakże prawdziwy. Tak było i nie możemy dopuścić, żeby znów tak było. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

07-07-2020 [00:56] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Autor
Racja,nie możemy dopuścić do tego jak było (przez ostatnie 5 lat) - tak zresztą uważa nawet sam Prezes wszystkich Prezesów!!! (vide:podany wyżej przeze mnie link do wypowiedzi Prezesa).

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-07-2020 [23:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zastanawiam się na kim ma zrobić wrażenie i wywołać zmianę wyborczych decyzji ten duszeszczipatielnyj ton wypowiedzi Pana Blogera.
Nie ma nic  odkrywczego w jego tekście, są to powtarzane od 2015 roku w pisowskich mediach slogany mające  wbić do głów,  iż kto za PiS ten Polak i Prawdziwy Patriota,a kto nie za PiS ten k..a, cham i łotr.
Bardziej dosadny i szczery był wyborca PiS,mieszkaniec  jakiś wioski, który zapowiedział wprost wywożenie do Majdanka homosiów, podobnie jak inny grożący spaleniem domostwa wyborcom Trzaskowskiego.
Doprawdy, są to argumenty konkretne, które mogą skuteczniej naraić wyborców, Dudzie.

Argument rozwałki w razie nieposłuszeństwa dość skutecznym bywa, a kto by się przejmował nędznym życiem mend jak to określił wyborców PO, pisowski błazen, Pietrzak.
Wielki szacunek za jego szczerość.

Niech Pan Bloger weźmie przykład z tych trzech postaci przywołanych przeze mnie, gwarantuję większą skuteczność w agitacji.
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-07-2020 [14:57] - RinoCeronte | Link:

Zdzichu bądź konstruktywny i podaj sposób na dobrego prezydenta... 

Obrazek użytkownika mjk1

07-07-2020 [19:39] - mjk1 | Link:

Kilka dni temu „zgasiłem” Panu komentarze, pod poprzednimi pańskimi wypocinami, zadając bezczelne pytanie z dziedziny historii myśli ekonomicznej. Pozwoli Pan, że tym razem zadam inne pytanie, dotyczące aktualnego wpisu: który z punktów Manifestu z Ventotene jest wg Pana zły lub niedobry i co w nim takiego złego czy też niedobrego? Proszę wymienić tylko jeden punkt, nie trzy, z dowolnej części manifestu. Może tym razem antysocjalista „Dżabe” pomoże.
 

Obrazek użytkownika tricolour

08-07-2020 [11:53] - tricolour | Link:

@Autor

Polecam lekturę:

https://www.salon24.pl/u/aqdef...