Co się stanie w II turze wyborów prezydenckich?

No i napięcie przed wynikami w pierwszej turze wyborów prezydenckich opadło, ale znów będzie podniesione w czasie kampanii prezydenckiej przed drugą turą wyborów, w której - jak przewidywano - zmierzą się A. Duda i R. Trzaskowski.

Według sondaży różnica między kandydatami będzie minimalna i na dzisiaj nie gwarantuje zwycięstwa żadnemu z kandydatów. Wszystko będzie zależało od najbliższych dwóch tygodni, czyli który kandydat zmobilizuje więcej swoich zwolenników oraz porwie swoimi propozycjami nowych, też wyborców innych kandydatów.

Oczywiście nie można zakładać, że przepływ elektoratów przegranych kandydatów w II turze wyborów będzie równał się sumie zdobytego poparcia w I turze tychże wyborów. Na pewno rozłoży się na poparcie i A. Dudy i R. Trzaskowskiego. Istotnym jest natomiast w jakiej wielkości na poszczególnych kandydatów to rozłożenie będzie miało miejsce.

Gra idzie o wielką stawkę. Ja osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji aby Polak w duszy zagłosował na R. Trzaskowskiego. To po pierwsze. Po drugie zaś również nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ów Polak pozostał w domu, gdy ważą się losy przyszłości Polski.

Już to pisałem, ale powtórzę: mamy dziś wybór cywilizacyjny. Albo wybieramy cywilizację lewacką i demoliberalną (postmarksistowską) albo chrześcijańską, na której zbudowana została potęga Europy. Taki mamy wybór i naprawdę nie jest ważne w tym wyborze konkretne nazwisko, ale zastanowienie się, który z kandydatów reprezentuje choć po części jedną z tych cywilizacji. Tak się złożyło, że R. Trzaskowski ma się nijak do cywilizacji łacińskiej a A. Duda ma z nią wiele wspólnego. Więc jaki mamy wybór? Tylko jeden.

Ja rozumiem wszystkie zastrzeżenia do A. Dudy, które są zauważane przez naszą patriotyczną stronę sceny politycznej. Sam w dużej części je podzielam. Wiem o wszystkich błędnych decyzjach prezydenta i zdaję sobie sprawę, że niektórzy wyborcy np. K. Bosaka mogą mieć już go dość. Ale co w zamian? R. Trzaskowski? Jeżeli tak to długookresowo takie myślenie jest całkowicie błędne, bo narodowcy będą pierwszą grupą, z którą R. Trzaskowski będzie najbardziej walczył i walczył wespół z nim cały establishment lewacko-demoliberalny, zarówno krajowy, jak i zagraniczny. W takiej sytuacji czarno widzę przyszłość Konfederacji, bo założenie, że upadek rządu PiS-u i prezydentowanie przez R. Trzaskowskiego pomoże w rozwoju Konfederacji jest nieuprawnionym "chciejstwem".

W imię więc przyszłości naszej Ojczyzny mogę tylko wezwać, aby wyborcy K. Bosaka głosowali na A. Dudę. Później przyjdzie czas na spokojne budowanie Konfederacji, zbudowanie przez nią struktur lokalnych i jej okrzepnięcie na polskiej scenie politycznej, by może za pięć lat to właśnie jej kandydat wygrał wybory prezydenckie. To jest całkiem możliwie, ale warunek jest jeden: teraźniejsza wygrana A. Dudy.

Podobnie ma się rzecz z wyborcami Sz. Hołowni. Jestem pewien, że wielu z nich również myśli o Polsce jako spadkobierczyni swoich przodków walczących o naszą niepodległość i suwerenność i nie wyobrażają sobie sytuacji, że ta nasza niepodległość mogłaby być zachwiana. A tak może się stać, jeśli wybory wygrałby R. Trzaskowski.

Tradycyjne wartości przeważają za to na pewno u wyborców W. Kosiniaka-Kamysza i sądzę, że również oni głęboko zastanowią się na kogo zagłosować w II turze wyborów.

Wyborcy R. Biedronia gremialnie zagłosują na R. Trzaskowskiego, choć się temu dziwię, bo polityka socjalna PiS-u wspierana przez prezydenta A. Dudę jest niemal tożsama z propozycjami lewicy. Podobnie zachowają się wyborcy W. Witkowskiego.

Za A. Dudą na pewno zaś zagłosują wyborcy M. Jakubiaka, prof. M. Piotrowskiego i S. Żółtka, natomiast kompletnie nie mam zdania o wyborcach P. Tanajno.

Co może stać się w II turze? Wszystko. Każdy z kandydatów ma jednakowe szanse na zwycięstwo, choć ze wskazaniem na A. Dudę. Czy tak będzie? Zobaczymy, ale na pewno czeka nas bardzo ciekawa, wyczerpująca i być może też dość agresywna kampania wyborcza.

Tym niemniej hasło polskich patriotów winno brzmieć: "Każdy, byle nie R. Trzaskowski" - antypolak, antypatriota, lewak, propagator LGBTQ+, bilderbergowiec, sorosowiec, kandydat proniemiecki, itd.

Czy naprawdę tedy warto polskim patriotom zostawać w domu a w skrajnym przypadku głosować na  R. Trzaskowskiego? Po prostu tak nie można i tak będę uważał zawsze i przed taką postawą przestrzegał.

P.S.
Wczoraj za plecami R. Trzaskowskiego stał Marszałek Senatu T. Grodzki. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bowiem reprezentuje on Senat jako całość i część władz Rzeczpospolitej Polskiej, i nie powinien popierać żadnego z kandydatów. Pani Marszałek Sejmu przed taką - delikatnie mówiąc - niezręcznością się ustrzegła.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

29-06-2020 [18:18] - Jabe | Link:

Chciałby Pan, żeby ruskie onuce głosowały na Andrzeja Dudę?

Obrazek użytkownika sake3

30-06-2020 [10:02] - sake3 | Link:

Kandydat powinien być oceniany przez pryzmat własnych dokonań,a nie przez polityczne sympatie.Dlaczego dziwi Pana ,że ,,ruskie onuce'' nie miałyby głosować na Andrzeja Dudę? Przecież on bardziej niż Trzaskowski udowadnia że jest prezydentem wszystkich Polaków,a wiec i ,,ruskich onuc''.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2020 [17:28] - Jabe | Link:

„Ruskie onuce” mogą skorzystać z okazji, by podziękować panu prezydentowi.

Obrazek użytkownika angela

29-06-2020 [21:58] - angela | Link:

Pan marszałek musiał osobiście odebrać podziękowanie, za obstrukcję senatu, w rezultacie czego KO miała możliwość podmiany kandydata. Zabójcze koperty odniosły sukces,  ciekawe tylko, co ze złotymi kopertami pana marszałka.
Pan Rafał powiedzial wyraźnie,  dlatego sa te wybory, żeby nikt takich  pytań nie zadawał,  i pięknie. 
Nikt nie zada pytania,  ile pan Marszałek wziął kasy, od chorych na raka, których to budżet przez chorobę i tak był juz mocno nadszarpniety. Nikt nie zada pytania, dlaczego kamienic miasto nie chce, nikt  nie zada pytania, dlaczego strategiczne zakłady  STOLICY!!! są w obcych rękach, Niemcy rządzą w Warszawie. 
A w ogóle,  całe tvpinfo do likwidacji,  i nikt już nic nie zada,  i nie będzie wiedział,  i kłopot z głowy.

Na pewno pan marszalek dąży też,   żeby się samemu uniewinnić.

Obrazek użytkownika sake3

30-06-2020 [10:17] - sake3 | Link:

Nie rozumiem Pańskich ubolewań nad Konfederacją teraz i nad ich dalszym losem będącym do przewidzenia z powodu ich naiwnej wiary w uczciwość PO.Oczywiście,że zostaną rozjechani w drobny mak przez stare wygi w rodzaju Schetyny,ale cóż bycie koalicjantem PO wymaga niestety sprytu.Konfederacja postawiła się teraz w roli panny na wydaniu co to niby chce ale waha się między konkurentami.Już pierwszy balon próbny wypusciła Kaja Godek dotąd skrzętnie chowana ze swymi poglądami Żąda w zamian za dość niepewne poparcie elektoratu Konfederacji dla Andrzeja Dudy ustawy o całkowitym zakazie aborcji.Temat szlachetny,ale jak ustawa spowoduje zakaz nielegalnych aborcji dokonywanych w gabinetach prywatnych oraz za granicą?Przecież liczba nielegalnych aborcji jest nieporównywalnie większa niż przy obecnej obowiązującej ustawie.?

Obrazek użytkownika xwro

30-06-2020 [10:26] - xwro | Link:

"że ta nasza niepodległość mogłaby być zachwiana. A tak może się stać, jeśli wybory wygrałby R. Trzaskowski."
W jaki sposób miałoby się tak stać? Tylko tak konkretnie proszę.
"antypolak, antypatriota, lewak, propagator LGBTQ+, bilderbergowiec, sorosowiec, kandydat proniemiecki, itd."
a następnie
"Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad..."
Co za hipokryzja....