AUSCHWITZ. Niemcy ludziom zgotowali ten los...

Równo osiemdziesiąt lat temu, 14 czerwca 1940r. do obozu KL „Auschwitz” dotarł pierwszy transport 728 więźniów polskich. I tak ruszyła potężna fabryka śmierci, w której z niemiecką precyzją zaczęto realizować zapowiedziane przez Adolfa Hitlera planowe ludobójstwo Polaków.

Niecałe dziesięć miesięcy wcześniej – 22.08.1939r. – podczas narady wyższych dowódców wojskowych Führer miał już gotowy plan ostatecznego rozwiązania, który zawarł w słowach:

„...Bez litości zabijać wszystkich mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy... Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy. Polskę wyludni się i osiedli Niemcami...”

Co jakiś czas – mimo że wciąż jeszcze żyją świadkowie historii – pojawiają się w światowych mediach sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Nie pomaga wytaczanie kolejnych procesów sądowych w obronie dobrego imienia Polski. W wielu krajach Zachodu (których rządy i mieszkańcy otwarcie kolaborowali z okupantem niemieckim dostarczając swych żydowskich obywateli do obozów zagłady) udało się już „wdrukować” tamtejszym społeczeństwom „polski antysemityzm” i „polskie współsprawstwo” Holocaustu… I to wbrew niezliczonym przykładom heroizmu naszego narodu! Przyznaniem około siedmiu tysiącom Polaków medalu „Sprawiedliwy wśród narodów świata” uhonorowano tylko niewielką część bohaterów; niektórzy badacze historii twierdzą, że powinno być ich nawet sto tysięcy, a łącznie wszystkich naszych rodaków zaangażowanych czynnie w ukrywanie Żydów mogło być nawet milion. W tomiku „Pro publico bono” (2012) poświęciłem temu jeden z wierszy:

HOLOCAUST

Czasami widzę we śnie twarze bezimienne
Mężczyzn, dzieci, i niewiast, i kobiet brzemiennych.
Długi kondukt pasiaków, wiatrem cerowanych...
Idą ku przeznaczeniu – śmierci darowani –
Jak ofiara dla bóstwa, krwawy hołd tyranom,
Nawóz, co ma użyźnić ziemię nowych panów...

Jeszcze nie wierzą w fatum... Jeszcze się trzymają...
Tulą swe niemowlęta... Starszym paść nie dają...
Jeszcze rwą się do życia młode, prężne ciała;
„Lat dwadzieścia i koniec? Nie tak to być miało!”

Kipi, wybucha w niebo skowyt o istnienie:
„Pozwólcie nam TU pożyć! Może TAM nic nie ma?!
Co nam zrobić, by przetrwać? Jak się nam odmienić?
To nie może się skończyć! Nie tak! Nie w tej ziemi!!!”

***

Krótka chwila – do strzału – tak cudnie smakuje...
Oddech w piersi wstrzymany – gdy cyklon się snuje –
Nie zatrzyma złej śmierci; troszkę ją oddali.
Życie gaśnie za życiem, jak fala za falą...
***

Sen przerwany w połowie. Serce w piersi wali.
Mokra od potu pościel. Papieros się pali.
Koszmar odpływa w nicość. Powraca myślenie.
Pamięć o hekatombie. I cud ocalenia...

Żyjesz, bo twoich przodków w domu swym ktoś ukrył.
Żyjesz, bo krwią tych ludzi los twe życie kupił.
Żyjesz, by dać świadectwo porachunkom starym.
Żyjesz! Więc nigdy nie myl kata i ofiary...

P. Barbara Wojnarowska-Gautier była jedną z najmłodszych więźniarek KL „Auschwitz”. Trafiła do obozu w połowie sierpnia 1944r., wprost z Powstania Warszawskiego. Miała wówczas 3,5 roku. Została oddzielona od rodziców i była poddawana medycznym „eksperymentom” Josefa Mengelego. Po wojnie większość swego dorosłego życia spędziła za granicą. Zawsze i wszędzie – gdzie tylko mogła – walczyła z kłamliwą narracją o „polskich obozach koncentracyjnych”. Pod wrażeniem jej wojennych wspomnień powstała piosenka pt. „AUSCHWITZ” (z podtytułem „Niemcy ludziom zgotowali ten los”). Nie jest to żadna stygmatyzacja czy nawoływanie do mowy nienawiści. To tylko wołanie o pamięć i elementarną uczciwość wobec naszych pomordowanych rodaków…

AUSCHWITZ – Norbert „Smoła” Smoliński
https://www.youtube.com/watch?v=aWRZtPJDbuU

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2020 [11:17] - sake3 | Link:

Obchody 80-ej rocznicy przywiezienia pierwszego transportu Polaków zainaugurowała Msza Św.w Harmężu.Dlaczego nie pod Blokiem XI-ym,dlaczego nie pod Śianą Śmierci jak to bywało od 1947 roku?Dlaczego od 2015 roku przestano wypełniać Testament tych pierwszych więźniów w którym proszą o to właśnie miejsce dla Mszy i modlitwy? Dzisiejsze obchody z udziałem prezydenta Dudy i wicepremiera Glińskiego to piękny znak pamięci,ale zadra zadana przez skrajnie antypolskie władze Muzeum Auschwitz-Birkenau zostaje.Przywołuje Pan wywiad z panią Wojnarowską-Gautier,byłą więźniarką.Właśnie ona nie może się doprosić powrotu Mszy Św. do Auschwitz i wypełnienie woli więźniów odebranej przez Cywińskiego.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-06-2020 [14:31] - Lech Makowiecki | Link:

Napisałem tę piosenkę właśnie dla niej. Dla Pani Wojnarowskiej-Gautier. Tyle mogłem zrobić... PS Poniżej - link do wywiadu: https://www.polskieradio.pl/7/5112/Artykul/2324158,Barbara-Wojnarowska-ten-oboz-powstal-dla-Polakow

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2020 [15:08] - sake3 | Link:

@Lech Makowiecki.....,,Tyle mogłem zrobić'......Przecież to straszne i bolesne słowa.Czytam że prezydent Oświecimia zakazał przemarszu z dworca mającego upamiętnić pomoc polskich kolejarzy więzionym w Auschwitz.Pani b.premier Szydło też mogła się tylko pomodlić za kolejarzy.Czy prezydent Oświęcimia zakazałby tęczowego marszu z pląsami włącznie równie bezkompromisowo jak postąpił wobec tej uroczystości państwowej? Kiedy my Polacy bedziemy czuć się jak u siebie?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-06-2020 [16:38] - Marek1taki | Link:

I tak cud, że trafił dzisiaj do Oświęcimia ktoś kto zapomniał 1 IX o 17 IX a w rocznicę "wyzwolenia" przez armię sowiecką nie pamiętał dla kogo został obóz założony 14 VI 1940r. ani że wyzwolenie było nowym otwarciem z patronatem NKWD.
Drugi cud, że delegacja prezydencko-rządowa miała podniesioną rangę. Z racji kampanii prezydenckiej chyba. I z racji okrągłej rocznicy. Dobre i to.
Rok temu "W obchodach 79. rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, które odbyły się w Oświęcimiu i w Harmężach wzięło udział kilkoro byłych więźniów obozu, jak również przedstawiciele władz Rzeczpospolitej Polskiej: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, a także parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń współorganizujących obchody, dyrekcja i pracownicy Muzeum Auschwitz, a także wszyscy pragnący upamiętnić wydarzenia z 14 czerwca 1940 r.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, a także Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego."
http://auschwitz.org/muzeum/ak...
Prezydent wówczas przysłał list.
Widać dysproporcję w hierarchii obchodów.  W inny sposób ale nadal ma miejsce w Oświęcimiu "ideologia szowinizmu i rasizmu ... dzielenie narodów na nadludzi i podludzi". Zmieniły się kryteria ideologiczne.

Obrazek użytkownika Maverick

14-06-2020 [18:50] - Maverick | Link:

W takiej formie wysłałem to do urzędu miasta Oświęcim.
Polecam robienie tego na wielu kanałach na youtube.
Miedzy innymi u Maciaka.
Panie Maciek Maciak, proponuję odcinek o zakazie przemarszu Polaków poprzez bramę do obozu niemieckiego Auschwitz z okazji rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów. Może Pan powołać się na moją pocztę, którą tutaj zamieszczam a jednocześnie wysłałem do urzędu miasta Oświęcim.
Odnośnie zakazu marszu do Oświęcimia wysłałem to również do urzędu miasta. Co polecam innym czynić.:
Do prezydenta miasta Oświęcim. Z związku z przemarszem.
Obywatele nie muszą się nikogo o zgodę na marsz pytać w naprawdę wolnym i suwerennym kraju. No chyba że ta polska wolność i suwerenność to tylko kpina z ludzi umiejących samodzielnie myśleć.
Policja powinna zapewnić przemarszowi bezpieczeństwo na drogach przemarszu, tymczasowo kierując ruch samochodowy na inne drogi. Taki spoczywa na nich obowiązek.
Co z takim człowiekiem, który działa na przekór obywateli gdy poprzez nich został wybrany aby im służyć?
W takim przypadku nadzwyczajnym obywatele mogą go odwołać, i wywieźć na taczkach. Nawet marsz mógłby się zacząć pod magistratem miasta gdzie obywatele załadowali by go na taczki i wieźli przed maszerującymi. Gdzie ci co obserwowali by marsz defilady, mogliby rzucać w tego gnojka kabały, zgniłymi pomidorami i zbukami jaj kurzych.
P.S. Zaraz ten sam wpis prześlę na pocztę magistratu miasta Oświęcim.
Jak wrócę do Polski to stworzę taki ruch obywatelski aby usuwać takich bandytów i odbierać im prawo do emerytur, oraz karać wysokimi grzywnami za niespełnianie woli obywateli. Tek gnojek z niskim IQ musi być natychmiast usunięty i przykładnie ukarany.
Ja wolny i suwerenny szeryf w USA. Gdyby to miało miejsce tutaj bym ciebie burmistrzu skułbym w łańcuchy, i zagonił do uczciwej pracy gnojku. Nadejdzie dzień kiedy za to zapłacisz.
Proszę kopiować modyfikować i wysyłać do tego kundla antypolskiego. email: um@um.oswiecim.pl
Proszę wysyłajcie na pocztę urzędu miasta i do komendanta policji w Oświęcimiu. Nie możemy milczeć gdy bandyci infiltrują urzędy.