Order Orła Białego dla Szumowskiego i Morawieckiego

Pierwszy etap zwalczania pandemii za nami. Pora na podsumowanie. Wydaje się, że PL bardzo dobrze poradziła sobie z tym wyzwaniem. Skalę sukcesu obrazuje poniższa grafika: telewizja TVN musiała 10x zawyżyć liczbę przypadków zachorowań w PL aby na wykresie była ona porównywalna z krajami Europy Zachodniej (na wykresie skala dla PL liczona jest od 2 500 do 12 500, dla krajów Europy Zachodnie od 25 000 do 125 000). Pytanie jak mocno TVN musiałby zaszachraić, by równie porównywalna była liczba zgonów.

Trochę za wcześnie by mówić jak wyjdzie porównanie strat gospodarczych w Europie Zachodnie i w PL, ale zachodnie agencje ratingowe oceniają tu PL raczej wysoko.
Dlaczego Polska tak dobrze poradziła sobie z wyzwaniem? Widziałbym następujące przyczyny:

1. Dyscyplina wewnętrzna Polaków. To kluczowy czynnik. Nakazy rządu, nawet mało mądre wykonywane były bez większego szemrania przez szerokie rzesze ludności. Skąd to się wzięło? IMO to wielki sukces PRL-owskiej i poPRL-owskiej szkoły, która wdrażała uczniów do dyscypliny i zaufania władzom nadrzędnym, oraz polskich firm, które funkcjonują na podobnej zasadzie. Za 10 lat już tak dobrze raczej nie byłoby, bo dzisiejsza szkoła (wbrew, większości nauczycieli, czasem zwalczając ich) ma inne priorytety niż dyscyplina uczniów i widać do było dokładnie w pierwszych reakcjach młodzieży i studentów (korona-impreza studentów medycyny we Wrocławiu)

2. Poświęcenie i wiedza służby zdrowia. Ciągle jeszcze, mimo PRL-owskiej korupcji, kopert, niedofinansowania utrzymał się silny etos pracownika służby zdrowia, widoczny w tej pandemii. Etos wywodzący się ze starej przedwojennej Polski ale i wprost z chrześcijaństwa. I etos ten podparty jest wiedzą o wciąż jeszcze, wysokiej próbie.

3. Postawa władz centralnych. Wszystkie te rzeczy nie na wiele zdałyby się, gdyby nie znalazł się ktoś zdolny spiąć je w jednolite działanie, zarządzić i sfinansować. I tutaj bardzo wielka rola ministra Szumowskiego zarządzającego kwestiami medycznymi oraz premiera Mateusza Morawieckiego, zarządzającego pracą wszystkich służb państwowych.

Trwają właśnie obrady komisji zdrowia, gdzie opozycja chce obalić i zniszczyć min. Szumowskiego. Nie pierwszy to w historii Polski przypadek, że największe cięgi bohaterowie PL dostają od swoich rodaków. Moim zdaniem nie chodzi tutaj tylko o zwykłą polską zawiść, przecież obecną. Po prostu jest taka zasada w III RP. Nikt nie może być czystym, nikt nie może być wzorem. Ten naród nad Wisłą nie może mieć bohaterów. Nawet Jan Paweł II nie może nim być, nie dało się go zaatakować za życia, to chociaż po śmierci robią co się da.
Jakie jest źródło tych ataków? Wewnętrzne, zewnętrzne? Nie wiadomo, można się jedynie domyślać.

Moim zdaniem przyszły prezydent, kim nie byłby, powinien trochę zmienić politykę orderową. Ordery Orła Białego powinni dostawać nie tylko zasłużeni, w ostatnich latach życia, ale również ci, którzy zrobili coś wielkiego dla dobra ogółu. Tak jak premier Morawiecki, który doprowadził do trwałego zwiększenia dochodów budżetu o ponad 50% w ciągu 4 lat, oraz min. Szumowski jeśli tak dobrze jak z pierwszym etapem pandemii poradzi sobie również z kolejnymi.

W pierwszych sekundach filmiku min. Zembala (z rządu Kopacz, słynny śląski kardiolog)  o Morawieckim i Szumowskim:
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-06-2020 [15:09] - NASZ_HENRY | Link:

Skala dla Polski jest po lewej stronie dla EU po prawej. TVN nie kłamał,  nie myślałem, że coś takiego w życiu napiszę ☺
 

Obrazek użytkownika maxilampus

02-06-2020 [15:22] - maxilampus | Link:

hehehe.

Obrazek użytkownika foros

02-06-2020 [15:22] - foros | Link:

Trudno powiedzieć kłamał czy nie, bo na grafice nie jest wskazane który kraj jest wg której osi Y. Domyślamy się jedynie, że dla PL po lewej, dla reszty po prawej. Nie wiem jak to było w oryginalnych faktach.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-06-2020 [21:45] - Jan1797 | Link:

Jak to wygląda w jednej skali, jak wskazują komentarze spod Śnieżki, własnym jadem
się dławią. Czytelna i klarowna sytuacja, dzięki forosie.

Cóż tricolour, twierdzisz trend spadkowy?  https://twitter.com/matt_wites...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-06-2020 [12:25] - Tomaszek | Link:

Ty zawsze miałeś słabość do jakichś matackich wykresów . Pokazywałeś je i nad nimi dyskutowałeś jak glupek . A potem dziw że TVN ma Polaków za głu[pków . Tacy są , i jeszcze we łbach maja nasrane . To widać , słychać i czuć .

Obrazek użytkownika Jan1797

03-06-2020 [21:38] - Jan1797 | Link:

@Tomaszek,
Nic jak ten wykres nie pokazuje, do czego są zdolni w "informacji” tej stacji
i nikt lepiej od forosa nie utrwali tej opinii:-)  Tylko linkować.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2020 [14:35] - Tomaszek | Link:

A poziom wyczynów informacji stacji pokzuje  , za kogo oni narodzik mają . I stety , ale pasuje i działa .

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2020 [16:56] - Tomaszek | Link:

No to ja panom magistrom niezależnia od jakiej boleści gratuluję . Ktoś tu porównał metr metrowy do metra dziesięciocentymetrowego . I bedziesz ty zdrowy ? TVN w jednym może mieć rację , że ma swoich widzów za jełopów . Co widać .

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2020 [15:32] - tricolour | Link:

Bym był daleko od prób podsumowania.

W skali bezwzględnej wyraźnie widać, że Niemcy mają tendencję spadkową, my rosnącą, a porównywalną ilość zakażonych.

Zobaczymy na jesieni...

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2020 [19:04] - Tomaszek | Link:

Dobrze mówić jak chorzy wymarli . I bardziej sprawy spadkowe w tej tendencji . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2020 [16:00] - Marek1taki | Link:

To nie są przypadki "aktywnych zakażeń", tylko przypadki z dodatnimi wynikami testu. Testów przeprowadzanych wg różnych kryteriów wskazań, różnymi testami.
Nie przeprowadzono badań przesiewowych by ocenić liczbę osób zakażonych bezobjawowych i zakażonych z objawami chorobowymi i osób z dodatnimi przeciwciałami.
Nie słyszałem aby coś się zmieniło mimo wykonania 900.000testów na koronawirusa.
O czym tu więc mowa? Drobnoustrojów chorobotwórczych do przebadania jest wiele, niejedna pandemia może zostać wykreowana.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2020 [16:10] - Marek1taki | Link:

A orły niech sobie chłopaki śmiało rozdają bo i tak zostały zbrukane rozdawnictwem na lewo, to za szerzenie pandemii pasują jak ulał.
Przydałby się Order Orła Umytego. Wiadomo z czego.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2020 [16:51] - Jabe | Link:

O dochody zadbał minister Szałamacha. Pan Morawiecki natomiast zafundował nam auta na baterie.

Obrazek użytkownika Teutonick

02-06-2020 [19:13] - Teutonick | Link:

Nie jestem pewien czy Sz. P. Autor kpi czy o drogę pyta, a że nie bardzo chce mi się powtarzać w temacie cyrku, który został u nas odpalony w ciągu ostatnich miesięcy, ograniczę się jedynie do wstawienia odnośnika do tekstu, pod którym zamieściłem już stosowne komentarze w tymże temacie:
https://naszeblogi.pl/56176-tylko-podchody
Ponadto jedyne co można by jeszcze dorzucić do komentowanego felietonu, to dopisanie do namiętnie pozujących na męczenników "medyków" (zwłaszcza tych, którzy postanowili na tę okoliczność pozamykać przychodnie, w których do tej pory dane im było urzędować i idąc za głosem wszechobecnych mediów "pozostać się w domach", opcjonalnie zatrudniając się w teleporadach) jeszcze kilku innych grup zawodowych, wśród których można z całą pewnością mówić o utrwaleniu ich jakże wysoko wywindowanego "etosu". Nie bagatelizując udziału w tym śnie wariata panów i pań policmajstrów i policmajstrzyń pajacujących w ramach koedukacyjnych "patroli" ku uciesze "kwarantannowo-balkonowej" gawiedzi tudzież tych, którzy dla odmiany dość nieudolnie wzorem różnych kieszonkowych hitlerków miast robić co do nich należy (czyli na ten przykład nie popuszczać w gacie i nie odwracać głowy w obliczu realnego zagrożenia dla czyjegoś zdrowia i życia), usiłowali terroryzować przebywających "pod byle pozorem" na wolnym powietrzu spokojnych obywateli, częstokroć z dziećmi, szczególne miejsce trzeba zarezerwować dzielnej nauczycielskiej braci, u której po zeszłorocznych krowio-prąciowych popisach szczęśliwym rzeczy trafem ponownie urzeczywistnił się ideał edukacyjny pod wiele mówiącym tytułem "Szkoła bez Dzieci", której to sytuacji wdzięczne podsumowanie może stanowić protest jaki przedstawiciele tego środowiska, występujący pod wielce zasłużonym szyldem ZNP, wnieśli do MEN, żaląc się do ministra, że na czas "pandemii" część samorządów wstrzymała zaiwaniającym w pocie czoła w swych miejscach zamieszkania (w końcu urzeczywistniła się odwiecznie lansowana tej mniej rzeczy świadomej części społeczeństwa wizja "zabierania większości pracy do domu") wypłatę dodatków za pracę w warunkach szkodliwych. Na szczęście wakacje tuż-tuż, będzie można w końcu odetchnąć od tych niewdzięcznych bachorów... to jest, chciałem rzec - od ich wizerunków na monitorze (biorąc rzecz jasna po uwagę tę bardziej "aktywną" wersję, w której nie wystarczy ograniczyć się do przesłania do tych małych niewdzięczników, względnie ich równie niewdzięcznych rodziców sms-a z numerami stron z podręcznika do przerobienia)

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-06-2020 [19:38] - Trotelreiner | Link:

Dyżurni reptilianie pełniący służbe 24/24...jeszcze sie wszyscy nie zameldowali?
Może dostali sms,żeby Forosa zostawić...w końcu nie każdy dostaje SG na s24.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2020 [20:57] - sake3 | Link:

Jak łatwo Polacy przechodzą w przeciwległe nastroje.Niczym w klimakterium huśtawka-raz więzienie i postaienie pod TS,by potem dekorować medalem.Nikt jednak nigdy nie ocenił ministra Szuowskiego jako lekarza.A,przepraszam,pewien komentator na NB nazwał go niedoukiem  paskudnymi oczami(pewno sam absolwentem Oxfordu) a tych co usiłowali ministra bronić baranami.W Polakach jest mnóstwo zawiści,kto się wyróżnia talentem czy pracowitością,kto ma wolę działania jest bezlitosnie tępiony.Nawet przy pomocy takiej szui jak Giertych czy GW.

Obrazek użytkownika Jabe

03-06-2020 [07:34] - Jabe | Link:

Szumowski jest tępiony za talent.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-06-2020 [08:02] - jazgdyni | Link:

Szumowski jest tępiony za to, że jest uczciwym i przyzwoitym człowiekiem. A mimo tego się dorobił.
Za takie coś w Polsce połowa obywateli żądała by kary śmierci przez wbicie na pal.
Ty pewnie też Dżebe?
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [09:20] - Marek1taki | Link:

Szumowski to gołodupiec. Mówimy o jego bracie i żonie, że mają majątki z dotacji. Aczkolwiek pomysł do badań był moim zdaniem od ministra, a on miał wiedzę ze znanego mi źródła (nie ma w otrzymaniu tej wiedzy nic złego jak sądzę).
Na Szumowskim ciążą inne zarzuty, o działalność na szkodę państwa i obywateli. Doniesienie na Szumowskiego do prokuratury od lekarki z Lądka Zdroju w toku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-06-2020 [11:44] - jazgdyni | Link:

Ha, ha, ha.

W Polsce lewacy by Jezusa ukrzyżowali już po paru godzinach. Im lepszy, tym gorszy. I każda plota łapie chołota (jakoś tak... albo odwrotnie). A profesor Zembala łże jak pies. Nie jest tak uczciwy jak doktórka z Lądka.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [20:52] - Marek1taki | Link:

Nie wiem co Panu zawinił prof.Zębala. Jego wypowiedź w wiadomościach (jeśli o nią chodzi) była poparciem politycznym opartym na zaufaniu. Nie było w niej żadnej analizy faktów. Tak jak poparcie wdzięcznej pacjentki z min. sportu.
W latach osiemdziesiątych spotkałem i przyszłego profesora, i przyszłą lekarkę, i w dobrze świadczących o nich okolicznościach. Mam pełne zaufanie do ich oddania dla pacjentów. Sprawa jest jednak polityczna. Nie byłoby inaczej propagandowej zadymy. Fakty nie wymagają odwoływania się do autorytetów. Wymagają podania.

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2020 [11:08] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....Dżebe się nie zgłasza wię przypomnę o sztandarowym haśle lewicy i PO,,-pierwszy milion trzeba ukraść''Tyle że apetyty tak urosły że raczej stosuja zasadę-,,każdy milion trzeba ukrasć.Tym ludziom nawet nie mieści się w głowach że do bogactwa i kariery można dojść pracą.W ich pustych łbach zresztą niewiele się mieści.

Obrazek użytkownika Jabe

03-06-2020 [16:39] - Jabe | Link:

Uczciwość jest pojęciem względnym, gdy punktem wyjścia jest kryterium nasz – nie nasz.

Obrazek użytkownika Suriw

03-06-2020 [19:31] - Suriw | Link:

@Jabe
Za talent do tzw. "kolizji interesów".

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2020 [22:30] - Marek1taki | Link:

Heja, heja! Czytajcie! Jakie głupie ludzie w tej Szwecyji:
szwedzki lekarz Jon Tallinger ujawnił wytyczne lokalnych władz, według których osobom starszym czy np. z zespołem Downa z domów opieki, zakażonych kornawirusem, nie powinno się podawać tlenu, tylko morfinę, faktycznie skazując ich na śmierć przez uduszenie. Do personelu medycznego w domach opieki dla seniorów nagranie wideo z instrukcjami, jak postępować z pacjentami zarażonymi koronawirusem. Lekarzy instruowano w nim, żeby nie wysyłać starszych pacjentów z problemami oddechowymi do szpitala, a zamiast tego podawać im jedynie morfinę „na niepokój”. Nie ma tam żadnych wytycznych dotyczących podawania im tlenu w ramach leczenia, pomimo faktu, że najczęstszą przyczyną zgonów wśród starszych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 jest uduszenie, spowodowane niewydolnością oddechową.
https://kresy.pl/wydarzenia/sz...
Oj...głupie...
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-06-2020 [08:11] - Kazimierz Kozio... | Link:

w jakim celu wladza robi propagande sukcesu kiedy konca pandemii nie widac? czas na uczciwe wnioski nastanie nie wczesniej niz po oficjalnym wygaszeniu zarazy w skali globalnej. 
rzekomy sukces jest mizerny jezeli porownywac dostepne dane dla wszystkich krajow. w Polsce odsetek zgonow z powodu Covid-19 sposrod chorych zdiagnozowanych jako zarazeni SARS CoV2 jest na dzien dzisiejszy 4.4%. Tych mitycznych krajow "zachodnich" ze smiertelnoscia  znacznie ponadprzecietna jest 7 i kilka niezachodnich (w kolejnosci malejacej Belgia 16.2%, Francja, Wlochy, Wlk Brytania, Wegry, Holandia, Szwecja, Hiszpania, Meksyk 11%). 
Polska z odsetkiem 4.4% zgonow nie jest orlem poniewaz zdecydowana wiekszosc krajow, jak dotychczas, radzi sobie o tyle lepiej ze umiera im na Covid-19 mniejszy odsetek zarazonych niz w Polsce. Coz z tego ze w Niemczech zdiagnozowano 183 tys zarazonych a w Polsce tylko 24 tys kiedy odsetek zgonow u nich jest mniej wiecej taki sam jak u nas. Kto chce niech wierzy ze panstwo moze obywatela ochronic przed wirusem, taka teza jest nieweryfikowlana. Natomiast dowody na to ilu zarazonych uszlo z zyciem sa oczywiste. 
Jak sie ma polski "sukces" 4.4% do sukcesu naszych sasiadow: Bialorus 0.6%, Rosja 1.2%, Slowacja 1.8%, Czechy 3.5%, Litwa 4.2%, Niemcy 4.7%

Przy okazji warto sie odniesc do bezsensu statystyk odwolujacych sie do smiertelnosci z powodu Covid-19 na 100 tys populacji danego kraju. Mieszznie ludzi zdrowych z zarazonymi zeby obliczyc jakies wskazniki to oszustwo takiego samego autoramentu jak wykresy TVN-u ze niby bezmyslny odborca nie zajarzy i mozna mu sprzedac dowolny kit. Otoz przy odnoszeniu smiertelnosci na 100 tys populacji Polska ma 2.83 (bezwzgl. 1074 zgonow), identycznie jak Islandia 2.83 (bezwgl. 10 zgonow), z kolei Chiny maja 0.33 zgonow (bezwzgl. 4638), a San Marino 124 zgony na 100 tys populacji przy bezwzglednej liczbie 42 zgonow).

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2020 [06:29] - sake3 | Link:

Tak trudno wam uwierzyć w polski sukces pieniacze.Nienawiść doprowasziła do tego,że minister dostaje ochronę n skutek gróźb i zawiści.Jak za Arłukowicza likwidowano szpitale milczeliście.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-06-2020 [08:41] - Trotelreiner | Link:

@sake3
Witam Panią.
Order Orła Białego...od XVIII wieku to order hańby...najwięksi zbrodniarze rosyjscy,pruscy i austriaccy oraz "nasi" zdrajcy ...wystarczy wpisac w Google "order biały",aby
dostać odruchu wymiotnego.

Przykład? A.Michnik...w klapkach ...

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2020 [09:59] - sake3 | Link:

Michnik w klapkach (białych plastykowych) był ale w Paryżu i też dekorowany ale nie Orłem Białym.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-06-2020 [14:35] - Trotelreiner | Link:

@sake3
"Słuchaj dzieweczko" https://media.wplm.pl/thumbs/O...
Pod tym linkiem masz zdjęcie Michnika u Komorowskiego,adres Pałac Duzy,Warszawa.Wywalona koszula na bebech i gumiaki...
Order Orła Białego...Michnikowi...jestem po obiedzie...i szkoda mi go zwrócic!

PS.Komorowski w Paryżu z Michnikiem...nie pij tyle sake :-))

Obrazek użytkownika Suriw

03-06-2020 [19:25] - Suriw | Link:

Francuską Legią Honorową - nie przeszło przez klawiaturę..?

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [09:30] - Marek1taki | Link:

Pani Sake Kochana. Ja Panią uwielbiam. Zwrócę tylko uwagę, że poseł Braun już dawno proponował ministrowi Szumowskiemu by się schronił w więzieniu bo "demokracja bezpośrednia" może go powiesić na latarni jak to uczyniła w Powstaniu Kościuszkowskim i Powstaniu Listopadowym. Czyż nie była to dobra rada?

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2020 [10:24] - sake3 | Link:

@Marek1taki...Ja też Pana kocham z drżeniem serca czekając aż mnie zauważy.Propozycję pana Brauna -osobnika oględnie mówiąc niezrównoważonego umieszczam w kategoriach-,,artyście wolno więcej''jako że jest reżyserem.Konfederacja podbija pałeczkę by dojść do ideału pieprzenia bez sensu reprezentowanego przez sepleniącego guru Korwina-Mikkego.Z powieszeniem przez marnocinę Brauna też będzie trochę trudno,bo minister otrzymał ochronę po groźbach zastrzelenia i teraz musi sam wybierać którą śmierć woli.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2020 [20:21] - Marek1taki | Link:

Z drżeniem serca proszę się udać do prof.Szumowskiego, on Panią wyleczy prądem. Całkiem jak min.sportu. Przynajmniej na serce pomoże. Na zrozumienie, że Braun proponował więzienie zamiast sznura nie pomoże prawdopodobnie.
Padam do nóżek.

Obrazek użytkownika Suriw

03-06-2020 [19:27] - Suriw | Link:

Z polskich odznaczeń zaproponowałbym dla Wielkiego Szu i Matołuszka Kłamczuszka jeszcze jakąś klasę Virtuti Militari, bo to tak ładnie brzmi,a ze światowych nagród koniecznie pokojowego Nobla,koniecznie, skoro nas świat tak chwali!!!