Czyżby sojusz Platformy i PiS?

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że z czymś podobnym mamy właśnie do czynienia

1. Brzytwy na gardłach
Obie partie istnieją tylko dlatego, że potrafią zarządzać 2 największymi elektoratami, które i tak są i muszą być zarządzane. Powstały jednak i umacniają się byty polityczne, które mogą przejąć te elektoraty przejąć. W przypadku PO jest to z jednej strony SLD, a z drugiej powstająca na gruzach kampanii Kidawy partia TVN-u (partia Hołowni). W przypadku PiS jest to Konfederacja mająca za sobą np. tak świetną imprezę jak Marsz Niepodległości.

2. Wspólne działania:
a. Wybory. Jeśli spojrzeć tylko na wyniki gry o termin wyborów to największymi wygranymi są tu PiS i PO. PiS dlatego, że ma wybory szybko co daje większe szanse na reelekcję Dudy, czyli utrzymanie władzy. PO dlatego, że może łatwo wymienić kandydata
b. Rafał Trzaskowski. Mając do wyboru zylion możliwych kandydatów PO obsadziła Rafała. Dla PiS ta kandydatura wydaje się korzystna, bo w II turze mając do wyboru Kamysza, Hołownię i Rafała, najłatwiejszym do pokonania przed Dudę wydaje się Rafał, z programem DarkRoomu w każdej wiosce, bezpłatnymi hotelami LGBT i homoLatarnikami w każdej szkole. Z tych samych względów jest też Rafał silny ciosem wymierzonym w kandydaturę homoBiedronia i w partię TVN-u z Hołownią na czele.
c. Lans Rafała przez PiS. Media zawiązane z PiS to dziś największa machina propagandowa lansująca Rafała. Jak to mówią gwiazdy z USA: dobrze, źle, byle po nazwisku. Dzięki temu PiS próbuje wtrącić w niebyt grożniejszych w II turze kandydatów, zwłaszcza długofalowo najgroźniejszego Bosaka  

3. Solidna, niekolidująca baza materialna. Bez takiej bazy nie może istnieć żadna poważna partia. Dziś PiS ma władzę centralną i władzę na prowincji, PO zaś dominuje w samorządach miejskich. Jedno i drugie to obfite żerowiska zapewniające partiom solidne podstawy materialne. Co najważniejsze dla sojuszu, nie kolidujące ze sobą. Ciągle też obowiązuje zasada: my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych, czyli osobiste bezpieczeństwo również nie jest zagrożone.

Czy ten sojusz PO - PiS oznaczałby, że Duda ma wygrane wybory? Nie sądzę. Obawiam się nawet, że PiS może się na kandydaturze Rafała przejechać równie mocno jak Jaki w Warszawie. Bo Rafał ma sobie coś z Tuska -  uwodzicielskość, urok osobisty, mówiąc Ziemkiewiczem: kalibabka. A Duda tego nie ma. Poza tym PiS może wygrać te wybory tylko glosami prowincji, a na polskiej prowincji nie lubią cwaniaków, kłamców i piskorzy. Tymczasem PiS na każdy kryzys polityczny, czy to wybory, czy to lista w trójce reaguje podobnie: cwaniactwem, działaniami raz prawem, raz lewem, spiralą półprawd, manipulacji, kłamstw. Aż się ciśnie na usta pytanie gdzie jest premier Beata Szydło? Polka, chrześcijanka z podobnym charmem jak Trzaskowski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-05-2020 [17:03] - NASZ_HENRY | Link:

Jak musisz Pan  wuhankę pić to przynajmniej trzaskowianką nie zapijaj ☺

 

Obrazek użytkownika foros

19-05-2020 [19:41] - foros | Link:

a jednak faktom nikt nic nie zarzuca. 
Gdyby PiS zachował jedność to 23 maja byłby najprawdopodobniej końcem albo PO albo PiS (gdyby wybory wyłożyły się)

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2020 [17:08] - Jabe | Link:

Konflikt jest podstawą istnienia.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2020 [19:00] - sake3 | Link:

Nie należy lekceważyć w kampanii  żadnego kandydata a zwłaszcza Trzaskowskiego.Dołączył on bowiem do swojej kampanii oprócz ataków na PiS i rząd groźby i samochwalstwo.Groźby już słyszeliśmy.Teraz Trzaskowski się chwali,że należy do tajnej grupy Bilderberg o której wiadomo że to klub manipulatorów.To stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki organizujace spotkania dla prezydentów,premierów,ekspertów w liczbie gdzieś 120-150 osób .Rozmawiają o cyberbezpieczeństwie,sztucznej inteligencji,zagrożeniach,wśród nich są Clintonowie,Gates z żoną,Sikorscy.Wprawdzie trudno uwierzyć,że takie durnie jak Sikorski,Trzaskowski czy Clinton akurat są w stanie rozmawiać na te tematy niemniej Trzaskowski śle sygnały do elektoratu,że jest osobą wpływową i ważną i to zaszczyt dla zaściankowej Polski mieć takiego prezydenta.Utwierdzają go dodatkowo pochlebcy chwaląc jego ,,zjawiskową'' urodę,hollywoodzki usmiech,rozmarzone oczy.Tu chodzi chyba o podbicie elektoratu gospodyń domowych rozmiłowanych w serialach i romansach. nawet tych z prowincji.którym taki mamlas wydaje się księciem z bajki na tle męża rozwalonego z piwem przed telewizorem.A do 28-go czerwca jeszcze daleko.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2020 [19:46] - Marek1taki | Link:

Ten sojusz dobrze tłumaczy mętlik wokół wyborów, ale współpraca w sprawach o strategicznym znaczeniu jest stała.
Jak wydać pieniądze pod pozorem pandemii pieniądze to razem, jak przepchnąć kęs lewizny z konwencji stambulskiej to razem, jak odwołać ustawę o IPN też.
Wcześniej też było m.in. wspólne głosowanie nad dodrukiem Belki (tym z taśm), obroną Kamińskiego, emeryturami dla obywateli Izraela pod pozorem, że obywatele Polski też coś zyskają.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-05-2020 [21:10] - Jan1797 | Link:

Tusk przejął PO a Trzaskowski tego forpocztą. Założenia wpisu, równe rzeczywistości
niczym bąk w tulipanie budzikowi. Czyżby skutki uboczne lektury NC? :)
https://naszeblogi.pl/comment/...
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

19-05-2020 [23:13] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
Niby to wszystko brzmi logicznie i dałoby się poprzeć szczegółami. Ostanie wybory parlamentarne sugerowały takie porozumienie, lecz mizerii terenowych działaczy nie da się pokryć niczym. Zamiast sami sobie robić kampanię, robił ją za nich rząd - powaga działaczy więc nie istnieje. Nie widać też makiawelizmu u żadnej ze stron. Natomiast  pojedynek Tuska z Kaczyńskim ma cechy walki na śmierć i życie. Odsunięcie Schetyny i wybranie Budki, to otwarcie drzwi Tuskowi. Trzaskowski jest szlifierzem jego drogi powrotnej. Największym błędem PiS- u jest gabinetowość  jego rządów: zamiast gierkowskie "pomożecie", to mamy hasło - patrzcie ile wam dajemy. Pobudzanie rynku nie powinno mieć znamion politycznych, to kwestia umowy społecznej. Ogólnie, chciałbym się mylić, ale całość chyba przekombinowana.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2020 [23:30] - Marek1taki | Link:

Jestem dzisiaj pierwszy dzień w Polsce dlatego pytam co Trzaskowski ma wspólnego z Tuskiem?

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2020 [06:16] - Jabe | Link:

Nie tyle pojedynek na śmierć i życie, co nienawiść pana Kaczyńskiego do pana Tuska.

Wielokrotnie zwracał Pan uwagę na dystansowanie się władzy od społeczeństwa, ale nie sądziłem, że towarzysz Gierek jest wzorem.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-05-2020 [09:20] - AŁTORYDET | Link:

"nienawiść pana Kaczyńskiego do pana Tuska" - Żabe, wysil się choć trochę. Rozumie, masz niską stawkę, robisz na akord, ale nie zarzynaj tak tępym nożem!

 

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2020 [13:02] - sake3 | Link:

Hm,skąd to spostrzeżenie i na czym Pan je opiera,bo rzeczywistość wygląda zgoła inaczej patrząc na ekrany telewizyjne,słuchając polityków i przeglądając internet.Jakoś przykłady nienawiści Kaczyńskiego wobec wytrzeszcza trudno znaleźć,natomiast odwrotnie takich wypowiedzi jest na pęczki.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2020 [17:38] - Jabe | Link:

To uczucie tak intensywne, że aż zmysł polityczny odbiera. Można się było o tym przekonać przy próbie odsunięcia Donalda Tuska od tej jego unijnej synekury. Kompromitująca porażka.

Obrazek użytkownika Francik

21-05-2020 [11:40] - Francik | Link:

Oj towarzyszu, naprawdę usiłujecie nam wmówić, że Kaczyński chciał zablokować synekurę Tuska? Po co? Przecież interes nakazywał trzymanie Donka z daleka od Polski. Więc ta "kompromitująca porażka" w głosowaniu na Tuska to mit dla inteligentnych inaczej. Tym bardziej, że żadnego głosowania nie było a Makrela załatwiła to z enerdowskim wdziękiem - kto się wstrzymał? Nie widzę. Czyli wszyscy za. Unaocznienie niemieckiej buty to był dodatkowy zysk z tego "głosowania". Dlatego jak pamiętam Beata była witana w Polsce kwiatami - wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. Ale, żeby to zrozumieć trzeba mieć w głowie trochę oleju, a nie samą nienawiść do Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika maxilampus

21-05-2020 [14:04] - maxilampus | Link:

no ale jakie praktyczne zyski z tej "nowo" nabytej wiedzy o Germanskiej Bucie ?..''pic na wode" jak mawiaja starzy Gorale..czy "picowac to MY a nie Nas"..

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2020 [15:05] - maxilampus | Link:

Witaj.
Tego wszystkiego nie mozna juz czytac czy sluchac..mimo Oceanu ktory dzieli mnie od Europy..
WSZYSTKO w Polsce jest CHORE !!  WSZYSTKO !!! i nie widac szanse na jakiekolwiek poprawe ..Brak perspektyw na Suwerennosc dla Polski.
Wielu z nas uwazalo ,ze Kaczynski/PIS jest nasza szansa na to..Jakze sromotnie sie zawiedlismy..
Nie ulega najmniejzej watpliwosci ,ze nie posiadaja kompetencji i wizji Pna Polske..Pozycjonowanie sie i utrzymanie  przy korycie jak inni ,glowna ich "polityczna"dzialalnoscia