Czy te filmy mogły kłamać? O G. Braunie i Konfederacji

Cenię Grzegorza Brauna za jego filmy, które co jakiś czas oglądam ponownie. Są to dokumentalne filmy niemal perfekcyjnie zrealizowane i o tematyce rzadko podejmowanej, tematyce patriotycznej. G. Braun jest też świetnym narratorem z głosem idealnie współgrającym z przedstawianym filmowym obrazem. Podobnie jego wywiady w niezależnych mediach są (były) dla mnie przekonywujące, choć nieraz nie zgadzałem się z jego konstatacjami, ale wydawało mi się, że dąży on do prawdziwej i suwerennej Polski. 

Niestety Grzegorz Braun gorzej sobie radzi jako polityk i twierdzę, że w tej polityce w ogóle nie powinno go być. Powinien powrócić do tej sfery swojej działalności, którą potrafi najlepiej, czyli właśnie filmów i swoich wywiadów czy też pogadanek w internecie.  

Zraził mnie do siebie bardzo mocno swoimi wygłupami na tzw. "strajku przedsiębiorców", gdzie uznał, że agresywni protestujący są jego "asystentami" i ostentacyjnie wtórował hasłom na tym strajku organizowanym przez szemranego kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Kogóż tam nie było: być może trochę ludzi prowadzących mały biznes, ale w większości to stali antypisowscy "ulicznicy" od LGBT do KODU czy Obywateli Rzeczpospolitej. I z nimi wespół zespół protestował G. Braun. 

On niby katolik i konserwatysta stanął w jednym szeregu z osobami kojarzonymi z lewactwem i "sodomą i gomorą". Ciekawe czy witał się z nimi sławnym już zwrotem "Szczęść Boże", który z pewnością zabrzmiałby wśród uczestników wiecu kuriozalnie i absurdalnie. 
  Niestety to już drugi polityk Konfederacji, który - obok JKM - przedkłada swoje wartości nad nienawiść do J. Kaczyńskiego i obecnie rządzących. Zdałoby się powiedzieć, że dla niego "cel uświęca środki", co wydaje się być haniebne zważywszy, że obalenie dzisiejszego rządu oznaczałoby powrót do władzy antypolskich szubrawców spod znaku PO-KO czy też Lewicy lub chwiejnego PSL. 
  Taka postawa G. Brauna jest dla mnie zadziwiająca... Czyżby jego całe dotychczasowe publiczne działanie było jeno grą, która miała na celu jego uwiarygodnienie w oczach prawdziwych polskich patriotów? Oby nie!
  Powtórzę. Konfederacja przyjęła jednak bardzo złą strategię polityczną. Głosuje najczęściej jak totalna opozycja lub też ewentualnie powstrzymuje się od głosu. W takiej konwencji nie staje się więc jakąś konstruktywną opozycją i trudno aby taką była. Nie można bowiem mówić o walce dla Polski przyjmując tożsamą postawę jak totalna opozycja oraz "uliczni zadymiarze". Zapewne dla wielu wyborców Konfederacja jest rozczarowaniem a dla części jej sympatyków ostrzeżeniem, bo już padały słowa w sejmie mówiące, że nawet możliwa jest koalicja PO-Konfederacja - co prawda nie z ust polityków tejże partii, ale ze strony totalnych w postaci S. Nitrasa, który zwracając się do "nieposłusznych" posłów Lewicy powiedział: „Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami”. 
  A dziś dowiadujemy się, że Konfederacja licytuje się z PO-KO i Lewicą w zakresie niecnych działań wobec wicepremiara J. Sasina: "Politycy Konfederacji zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. W ich ocenie, Sasin uniemożliwił obywatelom oddanie głosu w wyborach prezydenckich 10 maja" (za:https://wpolityce.pl/polityka/499849-konfederacja-licytuje-sie-z-ko-i-lewica-atak-na-sasina). Czy Konfederaci - podobnie jak totalni - nie zauważają, że tak naprawdę winnymi nieodbycia się wyborów są: Senat i część samorządowców? A może nie chcą zauważać... tylko w takim razie należy zapytać: O co tak naprawdę chodzi Konfederacji?
  Nie tędy droga panowie. Tym bardziej, że jeszcze nie jesteście tak silni jak wam się wydaje a totalni popierają was tylko dlatego, że staliście się partią - jak oni - na wskroś antypisowską i na dziś jedynie taki jest wasz wyróżnik. 
  Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...  © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)  http://krzysztofjaw.blogspot.com/  kjahog@gmail.com
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [14:06] - Marek1taki | Link:

Nie pierwsze zlecenie na Konfederację. Nakaz jest prosty: promować lewicę, kosić prawicę. Bierze Pan udział w taktycznym koszeniu prawej strony, aby nikomu nie przychodziło do głowy iść w tę stronę.
"Niestety Grzegorz Braun gorzej sobie radzi jako polityk." Nie podał Pan żadnych argumentów poza własną niechęcią.
Tanajno i Sasin to sprawy marginalne. Faktycznie Sasin mnie w aferze z wyborami nie mierzi. Sprawę zmanipulował Szumowski, Gowin i PKW. PiS będzie lepszy od Konfederacji i ze swoimi pandemicznymi sojusznikami pociągnie ich do odpowiedzialności?
Dla mnie argument przeciw Konfederacji jest taki, że unikają z pobudek politycznych otwartego mówienia o ściemie pandemii użytej nie tylko w Polsce do zamachu stanu. Kręcą politycznie jak POPiS.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2020 [18:58] - krzysztofjaw | Link:

Winni nieodbycia się wyborów są: senat i samorządowcy. Ponadto uważałbym z tą ściemą pandemiczną, bowiem proszę spojrzeć np. na Włochy, Francję czy USA. To nie ma tych zachorowań czy są? Oczywiście można mówić, że to normalna grypa, którą wyeksponowano, aby przeprowadzić proces szczepień obowiązkowych. Tak nie jest a jakby było to byłbym i jestem przeciw tym szczepieniom. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [19:49] - Jabe | Link:

To senat z samorządowcami organizuje wybory prezydenckie w tym kraju? Ktoś już został oskarżony o niedopełnienie obowiązku?

W kraju nad Wisłą zapomniano przeprowadzić wybory. I co? I nic!

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2020 [20:59] - Pani Anna | Link:

Zapomniał Pan wymienić świętego min. Szumowskiego, który "rekomendował" wybory dopiero 2022r. A do tego czasu rzecz jasna obowiazek noszenia maseczek ratujących życie, zakupionych od jego kumpla. Ten rzeczony kumpel, jak Pan wie, instruktor jazdy na nartach ma taką mądrą i przewidująca żonę, że już 20.03 zarejestrowała stosowną firmę i proszę, od razu strzał na zamównienie rządowe na 5baniek. Chyba nikt nie wierzy, że to już wszystko? To jest raczej wierzchołek góry lodowej. Jak się czują teraz maseczkowi terroryści, posiadając info, że troska o dobro innych, szantaż emocjonalny "nie nosisz" to możesz zabić babcię i wujka to nic innego jak sprytny sposób na nabicie kabzy znajomych królika?
To jest robione tak na rympał, że w głowie sie nie mieści. No, ale lud nad Wisłą nie takie rzeczy już łyknął. Przyjdzie czas, to dowiemy się również szczegółów z Włoch i Francji. Wie Pan oczywiście, że we Włoszech to głównie mafia inwestuje w "przemysł pogrzebowy"?

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2020 [21:38] - tricolour | Link:

@Autor

Czyli złodziei kradnących miliardy nie ścigamy, a winnych wyborów wręcz hołubimy.

Dobra, dobra zmiana.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [14:12] - Marek1taki | Link:

"Konfederacja przyjęła jednak bardzo złą strategię polityczną. Głosuje najczęściej jak totalna opozycja ..."
To samo można powiedzieć o PiS. Tylko, że w kluczowych strategicznie momentach spychając Polskę z drogi do wolności i normalności.
Oprócz pandemii z restrykcjami antyobywatelskimi, tarczami i wyborami wspólnie z totalną przemyciła konwencję Stambulską. I nie są to wyjątki tylko reguła. O bzdety się haratają a o kwestie ważne ręka w rękę. Coś o tym Pan napisze?

Obrazek użytkownika mmisiek

12-05-2020 [17:20] - mmisiek | Link:

"...wspólnie z totalną przemyciła konwencję Stambulską. I nie są to wyjątki tylko reguła."

To trzeba podkreślić bo oni tak pięknie i widowiskowo ze sobą walczą, że prawie nikt tego rzeczywistego współdziałania nie zauważa.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2020 [19:01] - krzysztofjaw | Link:

Oj nie do końca przyjęto takie zapisy jak w konwencji stambulskiej. Jest to raczej jej okrojenie do przypadków faktycznej przemocy rodzinnej, bez promowania gender i lewicowego bełkotu. Oczywiście, że można się obawiać, iż to tylko wstęp do pełnej implementacji tejże konwencji, ale jak na razie tak sie nie dzieje i przypominam, że to PO-PSL chciały ratyfikować w Polsce ową konwencję stambulską. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [20:41] - Marek1taki | Link:

Dziękuję za przyznanie racji. Okrojono aby przepchnąć, wetknąć nogę w drzwi. Zróbmy odwrotnie: przywróćmy PRL jak nie potrafimy II RP. Po kawałku, w wersji okrojonej z miłości do Związku Radzieckiego i gwiazdek na skrzydłach orła. Faktyczna przemoc domowa jest w dotychczasowym prawodawstwie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [22:56] - Jabe | Link:

Wypowiedzieliśmy konwencję stambulską, czy jej zapisy nadal obowiązują?

Obrazek użytkownika angela

12-05-2020 [14:50] - angela | Link:

Konfederacja, to prawica.
Załóżmy ze PiS przegrywa wybory. I kto wtedy rzadzi?, kogo wspiera. Konfederacja?
Rzadzi wtedy  prawica? Czy  Konfederacja ze  swoimi procentami wyborczymi zdolną jest rządzić jako prawica?
Bo jezeli nie, to czego oklamujecie Polaków,  ze jestescie  prawicą, skoro walczycie, o rządy liberałów przeciw PiS, prawicy.Taka jest prawda. 
Jak mozna być prawica, walczącz prawicą i popierając liberałów. 
A juz najlepiej pokazal pan Braun i JKM, biorąc udział i popierając  zadymę, tych niby przedsiebiorcow, Koszykarzy, i palikociarzy. 
Moja znajomaczesto mówiła,  jak chcesz wiedzieć,  kim jest ta osoba, to zobacz jej kolegow. Poznasz pana po kolegach.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [16:57] - Jabe | Link:

Załóżmy, że PiS nie przegrywa wyborów. Wtedy tym bardziej prawica nie rządzi.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [16:10] - Jabe | Link:

Czyli pan Braun z Konfederacją sprzeniewierzył się swoim wartościom, bo jest przeciwny niszczeniu gospodarki i pozbawianiu źródeł utrzymania najwartościowszej części społeczeństwa oraz próbuje napiętnować samowolę rządzących.

A może nie on, lecz Pan głosi patriotyczne ideały tylko po to, by się uwiarygodnić? To mniej karkołomne wyjaśnienie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2020 [19:07] - krzysztofjaw | Link:

Ja nie muszę się uwiarygadniać, nawet w sieci. Mam niezmienne poglądy od 1992 roku a i jeszcze wcześniej, bowiem zostałem wychowany w rodzinie katolickiej i patriotycznej. Miałem epizod na studiach, że uwierzyłem w Balcerowicza, ale trwało to jedynie 2-3 lata. (1989-1992... do Nocnej Zmiany). Zresztą piszę na blogach od 2008 roku i cały czas prezentuję stałe poglądy. 
Ktoś tutaj powiedział, że aby kogoś poznać, trzeba też znać jego znajomych i przyjaciół. I z tym się zgadzam. 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [19:45] - Jabe | Link:

Skoro sugeruje Pan, że być może Grzegorz Braun uwiarygadniał się, kręcąc filmy, to czcze deklaracje poglądów u blogera też są do pomyślenia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-05-2020 [16:34] - NASZ_HENRY | Link:

Taniełajno na ulicy a Braun z nim pływa ☺
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2020 [19:08] - krzysztofjaw | Link:

I ten Tanajno wciągnie go pod wodę. Zresztą to ciekawe: jest kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji a JKM czy Braun popierają innego kandydata. Ciekawe, nieprawdaż? 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [19:46] - Jabe | Link:

Może chodzi o tych przedsiębiorców?

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2020 [07:22] - sake3 | Link:

@Mare1taki   z 14:06.......Obojętnie o czym byłaby notka i dyskusja chocby o przysłowiowej d...ie Maryny Pan wciska do tematu ministra Szumowskiego oczywiście natychmiast znajdując wdzięcznych rozmówców.To chyba nie przypadek tylko posłuszne wykonywanie wytycznych opozycji.Jest zlecenia na ministra Szumowskiego jako pierwszego do odstrzału,potem kolejno do wyborów będzie się wyłuskiwać innych ministrów przez nieustanne votum nieufności,komisje i pospolite groźby.Opozycja zyskała przeciez na czasie do końca czerwca i musi ten czas efektywnie wykorzystać.Teraz rozpętaliście aferę maseczkową,a równolegle oskarżacie ministra o ściemę z pandemią,o zbyt małą liczbę zgonów w Polsce,o fałszowanie danych z Lombardii gdzie wg was nie ma żadnej pandemiico jeszcze wymyślicie żeby wróciły czasy z Arłukowiczem i Sawicką?

Obrazek użytkownika EsaurGappa

13-05-2020 [07:36] - EsaurGappa | Link:

Po pierwsze trzeba wierzyć że jest w ludziach z Konfederacji człowieczeństwo,dalej pokora a na końcu mądrość.A ja na tą chwilę widzę za dużo polityki w polityce.Kilku liderów na czele z "gwiazdą" salonów JKM sami sobie zaprzeczają.Myślę że "interwencja" posła Brauna w czasie cyrku zwanym "strajk przedsiębiorców" była pomysłem wcześniej wymienionego starego lisa który sam tylko kilka kwadransów spędził na owym spędzie.No cóż widać jak na dłoni ze w przypadku ostatnich poczynań Konfederacji sprawdza się przysłowie 'Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść".

Obrazek użytkownika u2

13-05-2020 [12:00] - u2 | Link:

"To senat z samorządowcami organizuje wybory prezydenckie w tym kraju?" Totalna opozycja ma to do siebie, że oprócz totalnej obstrukcji nie ma nic do zaoferowania Polakom. Grube Rychy i Zdzichy już pokazały na czym polegają rządy PO-PSL. Konfederacja przyłączyła się do totalniaków, ale daleko na tym nie zajedzie. Zostanie wchłonięta jak Nowoczesna, czy Kukiz. Zastanawiajace jest, że grube ryby z Konfederacji wystąpiły jak jeden mąż w wywiadach na YT u towarzyszki Panienki ( p.Moniki Jaruzelskiej). To może wskazywać na ich agenturalne powiązania.