Wybory prezydenckie: co robi kontrwywiad?

W tej chwili PL stoi przed jednym z większych wyzwań dziesięciolecia: jak uruchomić  powtórnie gospodarkę nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się epidemii. To bardzo duże wyzwanie, bo może zdefiniować rozwój gospodarczy na najbliższe lata: na nowo ustala się kto będzie miał jakie rynki. 

Prowokowanie w dziś ostrego kryzysu politycznego i wywracanie rządu to nie jest zwykłe działanie przeciw racji stanu. To zdrada. Państwo i tak mamy słabe, ale dość sprawne władze centralne, i te władze mogą możliwie sprawnie przeprowadzić operację rozmrażania gospodarki. Ale nie wtedy gdy będą walczyć o byt i o większość w sejmie. 

Krytycznie patrzę na działania władz PiS, ale w sprawie wyborów prezydenckich PiS działa racjonalnie: albo te wybory należy zrobić szybko, albo odwlec je daleko, najlepiej na dwa lata. Najważniejsze jest to, by państwo nie było w stanie permanentnej kampanii wyborczej - jak proponuje tzw. plan Budki czy Kosiniaka. Państwo i rząd ma zająć się obywatelami i gospodarką. Dwóch rzeczy na raz nasze państwo nie jest w stanie zrobić dobrze. A czasowa korelacja rozmrażania gospodarki jest bardzo istotna: może decydować, czy firma przetrwa czy nie.

Mam więc nadzieję, że mamy w PL jakiś kontrwywiad, który potrafi działać, bo najprostszym i najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem tego co obserwujemy w sprawie wyborów prezydenckich jest to, że inne państwa też widzą, że dochodzi do nowego rozdania i nie chcą by bruździły w nim firmy z PL, a może też mają chrapkę na nowe rynki.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-05-2020 [07:06] - AŁTORYDET | Link:

Ano właśnie. Zjednoczona Prawica ma (miała) dwa słabe punkty: Gowin Jarosław i ..... nasz kochany, umiłowany i całkowicie niewidoczny w działaniu Edgar Hoover. Gdyby nie koszmarny błąd patałachów-totalniaków, którzy na wyprzódki rozpoczęli atak, to na czele sztabu A. Dudy, stałaby Kluzik-Rostkowska-bis, czyli Turczynowicz-Kieryło. Nasz Hoover ochoczo walczył z Antonim o przejęcie kontroli na SWW i SKW (z pomocą Prezydenta), tylko po co?

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [11:05] - foros | Link:

IMO słabym punktem jest też, niestety, J. Kaczyński. Bo wychodzi na to, że w jakiejkolwiek nie byłby koalicji (z decyzyjnymi koalicjantami), to wcześniej czy później dochodzi do powtórki roku 2007

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-05-2020 [14:58] - AŁTORYDET | Link:

@foros:
To teza stara jak świat: gwałciciel niewinny, winna zgwałcona, wszak miała chuciapkę. Niestety, jest infantylna.

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [18:01] - foros | Link:

Nie zgodzę się. Jest coś takiego  w Kaczyńskim, że zczyszcza partię z ludzi którzy wybijają się inteligencją albo popularnością medialną. Przykładów jest mnóstwo: Jurek, Dorn, szef krakowskiej I Solidarności, Macierewicz, Wasserman, Jaki, Szydło, Szyszko, Wipler, nawet dwaj słynni ongiś spin-doktorzy Bielan i Miś. Jeśli ktoś w PiS wyróżnia się czymś szczególnie pozytywnym to jest kwestią czasu, kiedy popłynie albo uda się na długie rekolekcje. Teraz, imo, jak tylko przestaną być potrzebni to popłyną Morawiecki i Szumowski, bo za dobrze im idzie. Pętlę na szyi już mają, kwestia czasu, kiedy się zaciśnie.
Stawiałbym, że coś podobnego ma miejsce w koalicjach: jeśli jakiś koalicjant chce osiągnąć swoje cele polityczne - co w koalicji jest standardem - i mu się udaje, to wcześniej czy później naraża się na niszczący konflikt z prezesem PiS

Obrazek użytkownika Jabe

05-05-2020 [07:13] - Jabe | Link:

Najprostszym wytłumaczeniem czego konkretnie?

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-05-2020 [08:18] - kaliszanin | Link:

może tego, dlaczego z powodu grypy+, którą i tak jako społeczeństwo przejdziemy do końca roku jak szacują wirusolodzy w 80% zamrożono gospodarkę. a już dziecko wie, że jak się zamrozi śliczną truskawkę to po po jej rozmrożeniu otrzymamy oślizgłego kapcia...

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [11:01] - foros | Link:

zawirowań z wyborami i większością sejmową dla rządu.

Obrazek użytkownika Jabe

05-05-2020 [16:24] - Jabe | Link:

Czyżby?

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-05-2020 [08:23] - kaliszanin | Link:

przyswojenie tego tekstu jest niezwykle trudne - choć krótki to tekst. stężenie głupstw bardzo wysokie. ło matko...

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [11:01] - foros | Link:

to proszę ze 4 wymieć skoro jest ich tak dużo.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-05-2020 [08:57] - Marek1taki | Link:

Wychodzi Pan z fałszywych przesłanek, że jest jakaś epidemia. Najpierw zrobiono problem a teraz z nim się walczy. To nie zdrada? To nie dowód braku kontrwywiadu?

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [11:00] - foros | Link:

Słyszałem takie opinie, ale średnio w nie wierzę, bo to zakładałoby istnienie rządu światowego.
Najbogatsze, najlepiej rozwinięte państwa świata z darma racji nie wyrzucałyby w błoto zylionów dolarów zwłaszcza po to by uratować życie kilku czy kilkunastu tysięcy obywateli. To nie po kupiecku.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-05-2020 [18:37] - Marek1taki | Link:

Nie ma też koronawirusa bo zakładałoby to jego istnienie. Tak samo NWO nie ma ale widać jego skutki - ostatnio POPiS zagłosował za zamordyzmem pod pretekstem awantur domowych.
O jakich dowodach na epidemię koronawirusa usłyszał Pan od Szumowskego? Albo kogokolwiek?
Znam tylko kłamstwa i propagandę w tylu odmianach aby nikt w tym chaosie nie zauważył rzeczywistości. Ta rzeczywistość jest, taka, że koronawirus jest jeszcze jedną odmianą grypy. Co nie wyklucza zakażeń innymi drobnoustrojami. Czy Borys Johnson zachorował na koronawirusa a poza tym był sterylny?
To jest jak najbardziej po kupiecku tylko w skali globu. Trzeba zredukować oczekiwania aby ludzie cieszyli się, że żyją i zap.... za miskę ryżu - znamy to z taśm kelnerów. Druga sprawa to gra na różnicach kursów, akcji. Trzecie "walka" z krysysem finansowym. Kolejna ubezwłasnowolnienie ludzi.
Gdzieś w lutym wyliczyłem 13 powodów by wywołać pandemię koronawirusa. Myślałem, że to bardziej na serio. To troska o interesy własne i może  również o własne życie (bo szczepionki sensownej nie ma i nie będzie) sprawiła, że koronawirus jest tylko pretekstem by w ogóle na czymś propaganda miała się oprzeć. To takie samo zagranie jak zasianie paniki na giełdzie tylko rozmach mają...
 

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [21:53] - foros | Link:

Koniec końców zawsze zostaną 2 wyjścia: albo USA, Chiny, Niemcy i UE, Izrael, azjatyckie tygrysy, czyli wszystkie najbogatsze i najlepiej rozwinięte państwa świata zmówiły się między sobą, albo rzeczywiście przestraszyły się tego wirusa. Ja obstawiam to drugie jako bardziej prawdopodobne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-05-2020 [08:43] - Marek1taki | Link:

Zmowy nie muszą mieć charakteru międzypaństwowego. NWO to program realizowany w ramach pozapaństwowych i ponadnarodowych. Tu nie działają porozumienia poziome. Konflikty i porozumienia państw są rozgrywane. To jak z polską drogą do socjalizmu w ramach zależności od sowietów. Kluczem jest marsz przez instytucje. To osoby obsadzające sieć struktur państwowych torują drogę decyzjom wbrew interesom państwa (często bez żenady powołując się na ten interes). Tak to działa w czasie rzekomej pandemii koronawirusa, tęczowej zarazy, multikulti i migracji.
Tu już na Naszych Blogach były przytaczane filmiki ze strony Independent Trader i jego komentarz. Nic dodać nic ująć. Rząd, prezydent i opozycja nie mają żadnych argumentów na poparcie tego co robią, mają za to poparcie międzynarodówki. Wczoraj widziałem telekonferencję von Leyen, zbiórkę na zrobienie szczepionki na wirusa - totalniactwo jak za Stalina oparte na propagandzie pseudowiedzy. Nie powiem, że początkowo nie dałem się nabrać, nie sądziłem, że kłamią tak na żywca.

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-05-2020 [13:25] - kaliszanin | Link:

@autor 

akapit 1. zamrożone zostało wszystko choć było wiadomo, że wirus zbiera śmiertelne żniwo głównie w dps'ach i słabo zaopatrzonych szpitalach.
Pan na serio myśli że samodzielnie kształtujemy nasz rozwój,  jakie rynki ma Pan na myśli?

akapit 2. a jak prowokowali kelnerzy to było ok?
walka o koryto to zdrada? skoro tak to za zdradę należy się czapa więc na co rządzący czekają? 
skąd Pan wie, że odmarażanie odbywa się sprawnie, dzwonił Pan do ZUS'u, składał jakieś wnioski i załatwił wszytko w założonym terminie? 

akapit 3. doprawdy organizację wyborów przez pocztę uważa Pan za poprawne. to może audiotele, będzie jeszcze taniej?

itp. itd.

pozdrawiam Pana. 

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [17:50] - foros | Link:

1. czyli Pańskim zdaniem Chiny, USA, UE, Izrael i azjatyckie tygrysy zmówiły się by pod pretekstem grypy zniszczyć sobie gospodarki. Gratulacje. IMO po prostu nie wiadomo co tkwi w tym wirusie i jakie wywołuje on zmiany w człowieku. A to co wiadomo tak na prawdę a nie w komunikatach dla proli to tego typu wiedza, że spowodowała co spowodowała.
  
2. Co innego zmieniać kapitana gdy nie dzieje się nic - statek płynie po spokojnych wodach, a co innego w środku burzy, gdy statek krąży po obrzeżach wiru i albo zostanie wciągnięty do środka ku dnu, albo wyrwie się. Atak na dobrego kapitana w takiej sytuacji to zdrada stanu.
A opinię o sprawności władz centralnych opieram na tym, że dotąd w wycinkowych sprawach, zwłaszcza dot. ekonomii radziła sobie zupełnie sprawnie, np. zwiększenie o 50% wpływów do budżetu przy jednoczesnym obniżeniu podatków.
3. To poczta organizuje wybory? Myślałem że tylko dostarcza pakiety, od nadawcy do odbiorcy, czym zajmuje się od kilkuset lat. A głosy liczą komisje jak w każdych wyborach. Sąd decyduje, czy wybory odbyły się legalnie czy nie.

4. Czwartej głupoty - w tekście pełnym głupot - jak widzę nie udało się znaleźć
 

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-05-2020 [20:35] - kaliszanin | Link:

@foros 

ad 1. Chinami, tygrysami, izraelem bym się nie przejmował. hamowanie zaliczali i bez wirusa, a może dzięki niemu się odbiją kosztem takich graczy jak my. Usa swoje odbiją - jak zwykle niosąc sztandar wolności i demokracji przymocowany do f16 przez świat. UE to osobny rozdział... szkoda gadać.
nie wiem czy Pan wie ale my ratując miejsca pracy np w zachodnich montowniach dotujemy te świetnie prosperujące firmy z naszych podatków! tego mi bloger gratuluje?

ad 2. w polityce międzynarodowej /geopolityce nie ma czasów spokojnych. poważnie! poza tym odnoszę wrażenie, że gramy tak jak nam przeciwnik pozwala. czyli w skrócie bronimy niekorzystnego rezultatu. 

i jeszcze jedno. za po dziura vatowska wynosiła około 25% i nazwano ją złodziejstwem z czym się zgadzam. w 2019 dziura vatowska wzrosła z tego co wyczytałem po raz pierwszy od przejęcia władzy przez PiS i obecnie oscyluje w okolicy 10%. i jak ją pan teraz nazwie? to tak odnośnie sprawności władzy, której nie odbieram dobrych chęci.

ad 3. to kto organizuje te cholerne wybory skoro nie PKW ani PP? sądu to bym się obawiał w tym wszystkim najbardziej. 

ad 4. nie wyliczałem głupot a akapity. na ten z wywiadem nie starczyło mi sił.

ale racja powinienem to ładniej nazwać a nie głupotami. 

pozdrawiam

Obrazek użytkownika foros

05-05-2020 [22:00] - foros | Link:

1. Przypomnę, że Pan kwestionował szkodliwość koronawirusa, a jednak najbogatsze i najlepiej rozwinięte państwa świata albo autentycznie boją się go, albo się zmówiły na swoją szkodę. Obstawiam pierwsze
2. A skoro tak, to znajdujemy się w niezwykle poważnym kryzysie (niezależnie od tego jak groźna jest choroba) - zasadniczo różnym od zwykłych czasów.
3. IMO wybory organizuje głównie PKW bo to w jej gestii jest organizacja komisji liczących głosy i to ona będzie ogłaszać wynik. A poczta i min. Sasin pełnią tu rolę służebną choć autonomiczna.

Obrazek użytkownika angela

06-05-2020 [07:19] - angela | Link:

Niezła konkluzja,  za wybujale ego niektórych polityków,  odpowiada kto?? No Kaczyński.
Jak pan Gowin niszczy wszystko,  to tez pewnie Kaczyński. 
A tak na marginesie, z zadaniowcami typu kaliszanin, jabe, tricolour......  się nie dyskutuje, trolle się otrzepuje, bo to przeciwna interesowi Polaków formacja,  i żadne argumenty nie wchodzą w grę.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2020 [08:31] - Trotelreiner | Link:

Kontrwywiad..."wtymkraju"? Pan żartuje...kto jest tym "kontrwywiadem"?
Złogi po KGB,GRU,dalej czynne WSI,SB ?
U nas nie ma "naszych służb"...tu rozdają karty BND,MOSAD,FSB...i kto chce...róbta co chceta!

Polski kontrwywiad...encyklopedyczny oksymoron.