COP albo superbiedy w polski tyłek KOP

Zadaje pytanie na wprost czy Pan Panie Premierze Morawiecki może zostać drugim Eugeniuszem Kwiatkowskim?
Moim zdaniem nie ma Pan wyjścia !!! Jedynie stworzenie na terenie Rzeczypospolitej Wielkiego Okręgu Przemysłowego jest w stanie uchronić nas przed nadciągającą SUPERBIEDĄ .
Ludzie muszą mieć prace , środki do życia i funkcjonowania .To winno zapewnić państwo .Pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń dotyczące aktualnej sytuacji.
Polska ma mało swoich fabryk , duży handel opanowany przez obcy kapitał , montownie , hurtownie to też obcy kapitał , media obcy kapitał itd…..
Polska stoi rolnictwem ,małymi firmami i pracownikami .Większość firm to usługi .Hotelarstwo , gastronomia , turystyka leżą i kwiczą .Transport nie ma co wozić bo wszystko stanęło .Fryzjerzy , manikiurzystki, stylistki w podziemiu .
Większość produkcji to półprodukt albo poddostawcy ,których teraz nikt nie potrzebuje . Tak w wielkim telegraficznym skrócie można zdiagnozować nasze „posiadanie” , już nawet nie chce mi się pisać ile tzw ”polskich” firm jest w rękach obcych .
Dlatego jeżeli chcemy zapobiec ekspansji obcych a w szczególności tych zza wielkiego muru rząd musi przygotować pakiet nie ratujący gospodarkę lecz ogłosić  Polskę Centralnym Okręgiem Przemysłowym.
Pozwolę sobie na wskazanie pewnych branż :
1.Drogi-  fundusz dróg samorządowych – doskonałe rozwiązanie ( mam nadzieje ,że są na to pieniądze)
2.Stocznie – odbudowa nie tylko stoczni ale portów przeładunkowych ( można popatrzeć na Niemcy)
3.Elektrownie – kopalnie – dajcie firmom tanią energie elektryczną a będą się bić o możliwość inwestowania u nas a My odetchniemy nie płacąc dotychczasowych haraczy
4.Montownie , fabryki – tak jak nas wykupili w okresie złodzieja Balcerowicza to zróbmy im kuku i sięgnijmy po to i stawiajmy swoje fabryki
5.Handel – ja mam pytanie do rządzących czy zbudowanie 1000 wielkopowierzchniowych sklepów przez Polską spółkę gdzie będą sprzedawane polskie towary, naszych rolników i producentów to jakiś problem?
6.Huty , przemysł maszynowy , obróbczy, chemiczny , tekstylny ,obuwniczy itd……
Teraz jest najlepszy czas by odbudować to co zostało rozkradzione i sprzedane za prowizje .Teraz albo już nam się nie trafi taka okazja .
Polska jest teraz jak wielki piec chłodzony coraz bardziej , jakie są koszty odpalenia pieca ponownie zapytajcie hutników.
Panie Premierze , proszę zwrócić uwagę ,że pandemia ograniczyła prace urzędników i Polska  funkcjonuje . Z armią urzędasów ,którzy zohydzą wszystkie dobre zamiary  nie ma Pan szans .Przepisy musza być proste i ograniczające urzędników i ich „ radosną twórczość”
Nie ma kasy? To rozpiszcie państwo Narodową Pożyczkę Inwestycyjną z dobrym oprocentowaniem i ludziska zamiast trzymać kasę w skarpecie zainwestują w dochodowe przedsięwzięcia.
Należy uprościć do maximum procedury kredytowe , dotacyjne , pomocowe bo „polski urzędnik” niczym Kopertnik z senatu zablokuje wszystko .
Jeśli nie zdążymy to czeka nas SUPREMOCNY KOP BIEDY ,który zablokuje nas na wiele lat.
Pompujcie w firmy kasę bo to my dajemy prace , wytwarzamy produkty i towary a przy wsparciu finansowym  Państwa Polskiego opanujemy i zdobędziemy nie tylko zgniłą Europe ale i kawałek świata.
Nie chce doczekać czasów gdy znów jakiś DEBIL będzie nam opowiadał żebyśmy zaciskali pasa bo bieda mu ten pasek zaciśnie na jego szyi .
Nie chce doczekać czasów gdy ludzie będą się bili na ulicach o jedzenie i rabowali sklepy .
Nie chce doczekać czasów że z Polski za chlebem wyjedzie 10 milionów ludzi
Panie Premierze ….urzędników za mordę i budujmy NOWĄ POLSKĘ
Życząc nam wszystkich sukcesów , pozdrówka przesyłam i życzę by został Pan naszym Eugieniuszem Kwiatkowskim XXI wieku.
ps. Gowin to zdrajca już liczy srebrniki władzy

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

27-04-2020 [21:51] - Jabe | Link:

Czyli ludzie mają pracować na to, żeby aparat partyjny miał gdzie swoich bliskich instalować. Taka prawda.

Bo sprawna i wydajna gospodarka nie powstaje decyzją administracyjną. Do tego potrzebna jest przedsiębiorczość napędzana konkurencją.

Obrazek użytkownika kat

27-04-2020 [22:06] - kat | Link:

Nie czytasz uwaznie , wlasnie pisze o przedsiebiorcach a nie urzedaskach

Obrazek użytkownika Jabe

27-04-2020 [22:45] - Jabe | Link:

Dziękuję za wyjaśnienie.

Obrazek użytkownika maxilampus

28-04-2020 [02:18] - maxilampus | Link:

Witaj..
Do kogo kierujesz ten apel ? Do czlowieka Goldman Sachs i bankowego establismentu ktory on tutaj w Polsce reprezentuje ?
Fantazje masz srednich lotow..Brakuje w tej twojej wyliczance Przemyslu Kosmicznego i Lotow na Marsa..o tabletce wyprodukowanej przez jakis Polski zaklad farmaceutyczny przedluzajacej zycie o co najmniej 70 lat nie wspominajac..Drugi Lem sie w tobie objawil..
Prawda o dniu codziennym w Polsce jest inna..
Od 1987  po wizycie Jaruzelskiego w NY,inwestowali w Polske wielopoziomowo i kompleksowo..Zapuscili korzenie gleboko..kupili i kupuja wszystko i wszystkich co trzeba. lacznie z ich dziecmi.Niepokornych rozgonili po swiecie..Zostaly same glaby i emeryci..Czy ty uwazasz ,ze oni tak po prostu Polske odpuszcza ?

Polakow maja w d...e wyraznie o tym mowia..Jestesmy skazani na wymarcie..
Rozejrzjcie sie wkolo..Polska,Slowacja,Litwa,Lotwa,Estonia,Ukraina,Rumunia,Wegry,Czechy ,cale Balkany..umieraja Demograficznie..Za niedlugo nie bedzie komu gasic w Polsce swiatla..i myslisz ,ze to przypadek ?
A tutaj takie oszolomy jak ty dalej konfabuluja i zapisuja do lotow na Marsa..Po tych najblizszych "wygranych" wyborach napewno juz tak sie stanie..
Zupelnie sie wam w   tej Polsce popieprzylo..Te oskarzenia rzucam nie tylko pod adresem psychopatow-politykow wszelkich barw partyjnych..Oskarzam Polakow..Prawdy  o sobie nam trzeba..a nie glupich fantazji..
Orwell stwiedzil :“A people that elect corrupt politicians, imposters, thieves and traitors are not victims... but accomplices” To MY jestesmy winni tego co sie stalo..
 

Obrazek użytkownika kaliszanin

28-04-2020 [07:23] - kaliszanin | Link:

gorzka ale prawda.

Obrazek użytkownika maxilampus

28-04-2020 [15:10] - maxilampus | Link:

Zostawilem tutaj obszerna odpowiedz do twojego komentarza...Byla w nie informacja ,ze w marcu tego roku za czasow "dobrej zmiany" ,Instytucjonalna mafijna triada POS (Policja-Prokuratura-Sady) zmusila mnie po raz drugi do wyjazdu z Polski..Przyczyna i przestepstwem ktore to spowodowalo byla moja Orwelowska :"Myslo-zbrodnia"..
Wspomnialem rowniez ,ze Prokurator Generalny,Szef Partyjnego klanu,Rezydent i Ekspert Bankowy wcale nie sa takimi "niewiniatkami" i "ciemniakami" za jakich chca by ich uwazano..Doskonale zdaja sobie sprawe ,ze obecnosc zdrowo-rozsadkowych "warcholom" nie sluzy ich interesom i interesom ich Pracodawcow..oraz wiedza DUZO wiecej niz pragna sie przyznac tubylcom..
Wskazalem na mechanizm depopulacji i celowej polityki spolecznej polegajacej na wymianie tubylczej ludnosci posiadajacej "aspiracje" na mniej "roszczeniowy" Ukrainsko-Bangladeszowski model..
Naszych ,ktorym sie "ustroj nie podoba" oraz pragna przetrwac i nie umrzec z glodu,wysyla sie na Farmy do pracy u Hansa czy Holenderskich Faszystow gdzie za 4-5 Euro/godzina moga sobie zapewnic biologiczna egzystencje,,ze tylko te wspomne..
Dane mowia same za siebie od roku 1982 do 2019 wyjechalo z Polski 12-14 milionow Polakow..
Jak mnie pamiec nie myli 2-ga Wojna Swiatowa miala duzo lepszy wskaznik w utracie substancji Narodowej..
Tak sobie dywagowalem..Tym razem rzucilem kopie tego komentarza na Salon24..Jak sie tutaj po raz kolejny nie ukarze to koledzy zalacza tutaj link do niego..
Pzdr..
 

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2020 [13:24] - sake3 | Link:

Przecież PiS chce realizować wskazane przez Pana punkty2,3,4,6,ale zbyt dużo jest przeciwników.Tych mobilizuje pieniący się jak mydlo nie kto inny jak naczelny ,,chłodziciel'' gospodarki sprzed lat Balcerowicz.Każda wzmianka o nowej inwestycji czy projekcie wzbudza niesłychany atak opozycji i zwolenników tzw.Zielonego Ładu.Tyle że ten ład może byc tylko niemiecki stąd zakazy i nakazy z Brukseli po donosach Targowicy.Dlaczego UE życzliwym okiem patrzy na budowę elektrowni węglowej(na węglu brunatnym) a u nas się zakazuje?Oczywiście nadmiar urzedasów też odgrywa niebagatelną rolę w utrącaniu gospodarki bo najczęściej nie mają o niej zielonego pojęcia.pojęcia.Żeby realizować hasła poprawy gospodarki,produkować polskie i w Polsce trzeba przywrócić szkoły zawodowe i techniczne kierunki na uczelniach.a nie bazowac w kołko na filozofii,historii i socjologii.

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2020 [18:47] - Jabe | Link:

UE u nas zakazuje, bośmy tak wstali z kolan.