ŻĄDAMY MASECZEK DLA WSZYSTKICH!

Jako skończony nałóg (jak pozostałe 8 mln polskich palaczy zresztą) ciągle rozmyślam, dlaczego jeszcze nikt nie wyprodukował maseczki dla palaczy. Czy to takie skomplikowane? Oczywiście palimy tylko papierosy z filtrem, bo filtrująca bariera musi być. Zresztą polecam - Marlboro z filtrem korona-stop. Czyli maseczka ma szczelną dziurkę, gdzie instalujemy naszego szluga. Podpalamy (to nie jest zabronione) i z rozkoszą się zaciągamy, jednocześnie zwiększając obowiązkowy dwumetrowy dystans strefy intymnej do 2,5 metra.

No dobrze... mamy już ten dymek w sobie i ... co dalej? Nie wolno nam go wypuścić nosem, a tym bardziej zmyślnie robiąc dzióbek i język w rurkę, puszczać prześliczne kółka. Właśnie - co z tym pyk-pyk, które jest kwintesencją palenia. Kto rozwiąże ten problem ma w tym roku gwarantowanego Nobla z zakresu fizyki, medycyny i najważniejsze - pokojowego Nobla. Oczywiście nie wchodzi w rachubę Nobel literacki, bo akurat nie jesteś tym, co pluje na swój kraj, kocha inaczej, albo przytula się do trawy (drzewa już zajęte). Zresztą pokojowy Nobel w tym roku też zajęty, bo obiecano go Cudownemu Dziecku ze Szwecji - Grecie Thunberg (podobno pali tylko w toalecie).

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2020 [06:57] - Marek1taki | Link:

Myślę, że po prostu maseczki stringi załatwiły by sprawę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [07:26] - jazgdyni | Link:

Stringi ??? Zawsze lubiłem luźne stroje. Zwykłe gacie są lepsze. Lubisz jak coś cię uwiera pod pachami, lub w kroku? Albo chociaż koszula zapięta na ostatni guzik i krawat?
Masakra!

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2020 [08:08] - Marek1taki | Link:

:-) A kto mówi, żeby nosić zamiast gaci i obcisłe. Sam nie palę ale chciałem nieba przychylić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [08:50] - jazgdyni | Link:

No dobrze... sam rozumiem niepalaczy (jak agnostyków (ateiści to niezrozumiała sekta)).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-04-2020 [12:41] - Imć Waszeć | Link:

A po co w ogóle podpalać pety? Trzeba wykorzystać model maski PGAZ z wymiennym dokręcanym pojemnikiem ze sprężonym dymem: https://www.bestmilitary.pl/im...
Podobnie do e-papierosów i liquidów można potem wprowadzać urozmaicenia zapachowo smakowe, produkując pojemniki np.:

- "Casino Royal" z dymem o zapachu cygar, tradycyjnych fajek nabijanych i damsko-męskich perfum;
- smak "Speluna" z wyraźnie zaznaczoną linią alkoholową i delikatnym aromatem tlącego się mankietu od koszuli;
- "Metro" z pociągającym subtelnym zapachem środków do czyszczenia peronów z lekkim akcentem uryny z różnych zakamarków;
- ekskluzywny aromat "Zamtuz", gdzie obok innych będzie wyraźny zapach skarpetek śmigających po dywanie;

Ogólnie można ten system połączyć ze sprzętem czyli goglami do VR w komputerze i "wydzielać" dokładnie ten zestaw zapachów oraz smrodów, które pasują do prezentowanej sceny 3D. Wtedy taki prototyp pojemnika musiałby być podzielony na wiele osobnych pojemników z różnymi zapachami "prostymi", na podobnej zasadzie jak tusze w drukarkach atramentowych. Byłby to prototyp mitycznej karty rozszerzenia Swąd-Blaster, która biła rekordy popularności w latach 90-tych. :))

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [14:17] - jazgdyni | Link:

Świetny pomysł. Lecz obawiałbym się, że niby przyjaźni złośliwcy dosypywali by mi tam marychy i chodziłbym ujarany (co po prawdzie nie jest takie złe, bo bardziej się kocha świat).

Lecz problem wydechu pozostaje. Ileż dymu można połykać?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2020 [07:09] - rolnik z mazur | Link:

Zamek błyskawiczny w miejscu ust wmontowany w maskę by sprawę załatwił. Podobno jednak dostanie pokojowego nobla Bill Gates. Greta poczeka do nastepnego roku-  how dare you. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [07:29] - jazgdyni | Link:

A jak sobie zamkiem przytniesz język? Hę? To już lepiej coś na rzepy. To Gates w tym roku? Z żoną oczywiście. Cwaniaczki. Forsę ciągną ze wszystkich stron.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2020 [19:56] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

to kwestia treningu. Chyba masz zamek w spodniach i też nie przycinasz sobie chyba ch....? No rzepy może i bezpieczniej. Pzdr

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-04-2020 [09:08] - Trotelreiner | Link:

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2020 [11:00] - sake3 | Link:

Jak one wytrzymują lato?

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [11:56] - jazgdyni | Link:

Mają wentylator. A bogatsze nawet air condition pod spodem.

Obrazek użytkownika paparazzi

24-04-2020 [21:27] - paparazzi | Link:

Mówisz, robią przeciąg nie zakrywając dziur? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [11:32] - jazgdyni | Link:

To jest niesłychanie chytre. Po oczach nie poznasz, jeżeli to będzie kangur, albo pies na dwóch nogach (owczarek niemiecki). Albo typowa niemiecka lama.

Obrazek użytkownika cyborg59

24-04-2020 [09:54] - cyborg59 | Link:

Dobrze Ci tak nałogowcze !
Udało mi się wyjść z nałogu tuż przed pięćdziesiątką. Mimo, iż było to dwie dekady temu, czasem mnie ciągnie. I to nie stres jest wyzwalaczem ! Tak jak pokazywano amerykańskich żołnierzy, czy równie zwycięskich szeryfów - filiżanka i smak dobrego tytoniu - ukoronowanie sukcesu. Nie pękam - ale ślinka leci, mimo dwu dekad abstynencji.
Zakrywanie nosa i ust.
Męskim gestem, spocony, rozerwałem T-shirta. Takiego złachanego, do pracy w ogrodzie. Olśniło mnie wrodzone skąpstwo. Rękawki idealnie nadają się na osłonę ustawową. Jak się inteligentnie odetnie - to masz pięknie obszyte tunele. Z kwarantanny nie wyjdę z uszami odstającymi jak radary. Jak chcesz odsłonić otwór gębowy to ściągasz jak golfa w dół, pozostaje w pogotowiu ale się po kieszeniach nie poniewiera.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [11:37] - jazgdyni | Link:

Się zrobiłem klasycznym gangsterem motocyklowym - czarny T-shirt, skórzana stara kurtka i bandana na twarzy. Lecz tylko w sklepach. Na otwartych przestrzeniach publicznych raczej nie bywam. A za moim płotem to mogą mnie cmoknąć w pukiel.

Obrazek użytkownika cyborg59

24-04-2020 [13:54] - cyborg59 | Link:

W sieci pełno zdjęć z supermarketów z Lordem Vaderem w roli głównej. Co ciekawe inni klienci traktowali to obojętnie.

Obrazek użytkownika Żanetka

24-04-2020 [16:10] - Żanetka | Link:

Co to za dyskryminacja??? Palacze phi a pijacy kawke??? Wychodze z domu i nie moge sie kawy napic w drodze do PKP. Jak ja mam sie obudzic rano jadac do pracy, no jak?

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [21:14] - jazgdyni | Link:

Eeee tam. Słomkę do kawy łatwo da się prze maseczkę przepuścić. Chyba, że tak jak ja, pije się łykami. Wtedy jest rzeczywiście problem. Może wtedy stosować metodę "ukradkiem"?

Obrazek użytkownika paparazzi

24-04-2020 [21:32] - paparazzi | Link:

Jasi Himilsbach nie takie rzeczy wyprawiał by napić się wódki zamknięty przez żonkę na cztery spusty :-) Mam przypomnieć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-04-2020 [03:36] - jazgdyni | Link:

Na to właśnie liczę. Zawsze potrafimy coś wymyślić. Dzisiaj w TVP Kultura "Hydrozagadka", którą wreszcie sobie nagram. Tam jest morze praktycznych pomysłów.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-04-2020 [01:22] - paparazzi | Link:

"Hydrozagadka" i Jasiu Himilsbach, trafiłeś w dziesiątkę. :D

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-04-2020 [17:12] - Chatar Leon | Link:

W takich Czechach już dawno są szczegółowe przepisy i informatory z pytaniami i odpowiedziami przygotowane przez policję. Np. tego typu "Co zrobić, gdy wyjechaliśmy na chalupę a żona nie chce żebym palił wewnątrz. Czy wychodząc na papierosa mogę zdjąć maseczkę? Tak, w takiej sytuacji można zdjęć maseczkę."

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2020 [21:16] - jazgdyni | Link:

Czesi zawsze są pragmatyczni aż do bólu. My olewamy, a oni rozwiązują problem precyzyjnie.
Fajni są. I mają fajny język i poczucie humoru.