Państwo zdało egzamin – ale on trwa ...

Polskim władzom oraz służbom różnego rodzaju, także dzięki wspaniałej dyscyplinie i dojrzałości naszego społeczeństwa, udało się wyraźnie zmniejszyć straty spowodowane przez pandemię – i je opóźnić. Widać to po statystykach publikowanych dzień w dzień przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Zostawiając na boku różne manipulacje statystyczne, bo ewidentnie niektóre największe państwa (w tym Rosja) ukrywały lub ukrywają realna liczbę zachorowań, a w przypadku zgonów na koronawirusa osób chorujących na inne choroby nie wliczają ich do  statystyki pandemicznej (czytamy, że tak postępują Niemcy). Zostawmy również kwestię liczby zachorowań, bo tutaj chociażby niedobór testów lub słaba infrastruktura medyczna albo i decyzje polityczne mogą najłatwiej zafałszować statystyki. Biorąc pod uwagę wyłącznie liczbę wypadków śmiertelnych z powodu COVID-19, Polska jest dopiero pod koniec czwartej dziesiątki państw świata (dokładnie na 39 miejscu), przy czym mamy mniej zgonów niż wiele krajów od nas mniejszych lub znacznie mniejszych demograficznie. Chwaląc działania rządu i jego agend oraz całego społeczeństwa, które pokazało, że jest mądrą wspólnotą, trzeba jednocześnie otwarcie powiedzieć: najtrudniejsze jeszcze przed nami...

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (04.04.2020)
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-04-2020 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

Jak jest tak dobrze, to dlaczego ministerstwo nie podało wczoraj wieczorem aktualnych danych z frontu walki ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2020 [11:59] - Jabe | Link:

Bo spadło. A tu trzeba ludzi straszyć, bo wtedy Dudzie rośnie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-04-2020 [19:04] - NASZ_HENRY | Link:

Nie  spadło a Dudzie rośnie ☺
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2020 [20:29] - Jabe | Link:

Straszyć, straszyć i jeszcze raz straszyć!

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-04-2020 [10:44] - Marek1taki | Link:

Najtrudniejsze będzie powiedzenie, że to była tylko epidemie histerii.
Okazuje się, że można być z SPD i mieć prawicowe poglądy.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-04-2020 [13:40] - Imć Waszeć | Link:

Teraz jest czas na zrobienie ekshumacji w Jedwabnem. Cały świat jest zajęty czym innym. Żydzi i Amerykanie się izolują więc jest szansa na brak reakcji. Komuchy i pomuchy - zielone ludziki "ludzi świata" - nie zareagują, bo jest zakaz zgromadzeń - szach i mat. Jeśli PIS tego nie czuje, to zwyczajnie nie nadaje się do prowadzenia poważnego państwa, w pełni suwerennego państwa, czy do przewodzenia Międzymorzu. Ale to nie jest tylko bierny ośli opór, ale wręcz tępienie przeciwników tego oporu. Słusznie się ludzie zastanawiają "Czyżby chcieli stanowić kolaborantów żydowskich okupantów imienia 447?", bo właśnie takimi naciskami i impasami wprowadza się w innych krajach obce polityki i rozciąga obcą suwerenność. Przykładem jest arbitralne przekazanie syryjskich Wzgórz Golan Izraelowi przez USA, podobnie jak Kosowa napływowym Albańczykom, więc my powinniśmy się poważnie zastanowić, dlaczego mieliby nie przekazać Śląska i Gdańska Niemcom. Przecież wystarczą tylko dyplomatyczne naciski z USA, żeby zostało to przyjęte do wiadomości w Polsce. Załóżmy, że aż tak źle nie jest. Jarosław Kaczyński ma już swoje lata, a wiedza o knowaniach żydów amerykańskich i izraelskich się rozchodzi w środowiskach polskich. Czyżby naczelnik planował przejście do historii wraz z żydami jako jedwabny kłamca na szkodę Polaków? Co chce przez to ugrać? Przecież jak nie za 5 to za 25 lat sprawa wróci, a jego już nie będzie. Żaden deal nie zostanie tutaj domknięty, bo to grozi poważniejszymi konsekwencjami niż trybunał stanu. Sprawa z Gowinem jest papierkiem lakmusowym. Gowin sam się zadeklarował jako filosemita, ale to człowiek śliski i koniunkturalny, niewiarygodny. Jeśli nawet Gowin cicho przyzwoli na ekshumację i zmianę narracji, to naczelnik leży i kwiczy na wieki. Hermann Schaper śmieje się teraz w Piekle, że aż popuszcza.

PS: Ponadto przyda się dobra zasłona dymna dla "koronaprezydenta" i bezrobocia, prawda? https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2020 [13:42] - Jabe | Link:

Naczelnik chce raczej sam pisać historię, wzorem poprzednika. Zapewne niedługo pierwsza transza, a ludowi się wmówi, że to wirus.