Koronawirus - Unia Europejska i Nowy Porządek Świata

Jeżeli jeszcze ktoś się łudził, że obecny kierunek "rozwoju" UE jest słuszny to chyba musiał u niego nastąpić zmierzch tych nierealnych marzeń o Jednym Państwie Europa. Koronawirus pokazał, że ten  jeden bełkotliwy język elit unijnych, które uzurpowały sobie prawo do zarządzania w poszczególnych państwach należących do UE jest po prostu nic nie znaczącym frazesem i czymś nierealnym, absurdalnym.

Okazało się bowiem, że UE nie potrafiła skutecznie i w odpowiednim czasie scementować się na wspólnej walce z koronowirusem i znów zajmują się tym poszczególne państwa narodowe i to od tych państw zależy bezpieczeństwo zdrowotne własnych obywateli. UE jest w tej walce zupełnie niepotrzebna a do tego niemrawo nieskuteczna: wracają granice międzypaństwowe, pomoc obywatelom finansowana jest przez budżety narodowe, od poszczególnych narodowych systemów ochrony zdrowia zależy ich efektywność, wszelkie decyzje podejmują lokalne rządy nie oglądając się na jakąś sztuczną formę abstrakcyjnej sztuki jaką jest współczesna UE.

I nawet gdy teraz w końcu UE zrozumiała co się dzieje i przeznaczyła dodatkowo na walkę z koronawirusem 37,3 mld euro to i tak mleko się już rozlało (Polska ma otrzymać w dwóch transzach ponad 7,4 mld euro, najwięcej w Europie, co też jest wyrazem aprobaty władz unijnych dla polskich sposobów walki i zapobiegania zakażeniom koronawirusem). Do tej pory niemalże biernie przyglądano się pandemii, by dopiero teraz wdrażać środki na pomoc w walce z jego skutkami. Tym niemniej dystrybucją tych środków zajmować się będą państwa narodowe a nie jakieś niepotrzebne biurokratyczne molochy unijne. Czyli jednak potrzebne są konkretne państwa, które są zdolne do natychmiastowej reakcji a nie unijnej inercji decyzyjnej.

Idea Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinellego i innych komunistów kulturowych właśnie ukazała swą irracjonalność i upadek. W Europie nie jest możliwe zbudowanie sztucznego świata podobnego do ZSRR, który ja nazywam Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Odejście od pierwotnych założeń ojców założycieli  UE (np. R. Schumana); stopniowe wykorzenianie w Europie wartości chrześcijańskich, które były fundamentem rozwoju Europy; gender; lewacko-liberalna politpoprawność i fałszywie pojmowana tolerancja; odchodzenie od narodowych granic; multikulturowość; itd. spowodowały obecnie powstanie napompowanej do granic wydmuszki zwanej UE, która - mim zdaniem - pęknie z wielkim hukiem. Zrozumieli to już Brytyjczycy i powoli takie zrozumienie będzie w kolejnych krajach. Im dłużej ten balon będzie nadmuchiwany, tym większa będzie siła rażenia jego pęknięcia. Oby więc pękł jak najszybciej a Unia Europejska powróciła do swoich korzeni i zasad współpracy jaka była w czasach EWG (swoboda przepływu kapitału, towarów i ludzi). Te wszystkie instytucje obecnej unii w stylu PE, KE i inne są zupełnie niepotrzebne i tyle. To tylko balast, który powoduje stopniowe zatapianie naszego europejskiego kontynentu.

Są też głosy mówiące, że ów wirus miał wywołać odpowiednią reakcję ludzi i być na tyle zauważalny, aby można było - niby ze względów bezpieczeństwa - w sposób narastający zniewalać ludzi "dla ich dobra". Miałoby to na celu doprowadzenie ludzi do stanu ciągłego zagrożenia, strachu i paniki a tym samym ich zgody na ograniczanie ich praw i wolności, np. obowiązek kolejnych szczepień, likwidacja w obiegu gotówki, czipy RIF, GMO, ograniczanie poruszania się, itd. Pojawiają się ponadto zarzuty, że owa pandemia koronowirusa jest przedsięwzięciem zwolenników budowy Jednego Państwa Światowego (NWO) i też testuje ludzkość dążąc tak naprawdę do jej depopulacji i całkowitego zniewolenia. Takiego zniewolenia, które pozwoliłoby wreszcie globalistom na zapanowanie nad światem.

Szczerze powiedziawszy sam nie wiem co o tym specyficznym patrzeniu na obecną pandemię mam sądzić. Z jednej strony wydaje się tzw. "teorią spiskową" i to skrajną, ale z drugiej strony nie mamy prawie żadnych publicznych informacji o rzeczywistym źródle pojawienia się koronawirusa u ludzi. Skąd on się wziął? Jest odzwierzęcy (nietoperze, łuskowce) czy jest mutacją innych wirusów? A może został wytworzony w laboratoriach naukowców pracujących nad bronią biologiczną? A jeżeli tak to w jakich laboratoriach? I czy był "wyswobodzony" celowo czy też był to błąd przy pracy chemików? Na razie tylko wiemy, że potocznie mówi się o chińskim Wuhan jako źródle koronowirusa, ale tzw. "zerowy pacjent" jest nadal poszukiwany.

O rzekomym wyprodukowaniu koronawirusa przez laboratoria wojskowe mówi też m.in. znany "spiskowiec" Alex Jones, np. w tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=7aZQgP0j7ic&feature=youtu.be

Sądzę, że sama UE już zauważyła, że walka z koronawirusem jest dla niej testem konieczności jej istnienia. Stąd dodatkowe środki unijne, które mają udowodnić, że jednak tak jest.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [11:13] - tricolour | Link:

Skoro sam Pan pisze, że "nie wie co o tym specyficznym patrzeniu na obecną pandemię mam sądzić" to może się Pan lepiej przymknie i poczeka z żenującymi wypowiedziami do czasu, aż będzie Pan wiedział.

Masz człowieku zerowe zainteresowanie swoimi wypocinami.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-03-2020 [12:48] - Czesław2 | Link:

Problem ze zwieraczem rano?

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [14:08] - tricolour | Link:

@Czeslaw

Nie, raczej z korą pod róże, bo kłują. Kolega musi nam zdradzać takie nieapetyczne szczegóły ze swego życia?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-03-2020 [13:20] - krzysztofjaw | Link:

No i po co ten agresywny ton komentarza? Ja piszę to, co przewija się przez internet oraz własne sugestie na te tematy. Jeżeli Panu to nieodpowiada to proszę po prostu tych moich "wypocin" nie czytać. 
Pzdr mimo to

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [13:42] - tricolour | Link:

@Autor

Czerpaliśmy z Unii przez dwie prawie dekady pelnymi garściami. Tylko osoba skrzywiona psychicznie nie dostrzega tego, jednocześnie wyciągając rękę po 30 miliardów złotych pomocy epidemicznej.

Unia dala pieniądze pomocowe natychmiast, a za tydzień minie termin zapłaty VAT od zamkniętych sklepów. I co? ZUS co? Czynsze w galeriach z czego? Dla pracowników z czego? Jakiś światły pomysł unijnego malkontenta?

Obrazek użytkownika Obserwator_3

14-03-2020 [14:42] - Obserwator_3 | Link:

@tricolour
Unia "natychmiast" (czyli po prawie miesiącu) to obiecała że za tydzień będzie analizować jak będzie dawać, a potem jeszcze PE musi to zatwierdzić. Tak więc w tych płatnościach o których piszesz, to pomoże niespecjalnie.

A co do pomysłu: służę uprzejmie, prosisz i masz.

Pytanie tylko, czy Unia pozwoli... 

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [14:51] - tricolour | Link:

@Obserwator

Czytałem, juz wtedy, kiedy Kolega opublikował, ale to nie moja specjalność zawodowa więc siedziałem cicho. Z czym do ludzi...

Ale teraz, gdy zaraz stanie znacząca część gospodarki? No przepraszam, jaki zarządca wielkiego obiektu utrzyma kubaturę w ruchu dla fryzjera, pustego carrefoura i ogołoconej apteki? Zamknie całość... a z czynszu 50 euro za metr kwadratowy zwolni?

Ja laik jestem, ale kolega Autor to przecież ekonomista z top managementu i nic, a nic do przodu nie patrzy tylko Unia zła...

Obrazek użytkownika Obserwator_3

16-03-2020 [19:25] - Obserwator_3 | Link:

@tricolour

"Unia" (w sensie: Komisja Europejska jako koordynator działania instytucji traktatowych) nic nie "da", tylko za tydzień zacznie rozważać czy można przekierować na sprawy związane z szeroko pojętymi działaniami okołokoronawirusowymi środki już dawno przyznane na lata 2014 - 2020 i nie do końca wykorzystane. Z tego coś 1,2 mld EUR (czyli tak z 5 mld PLN) już jest w Polsce i rząd będzie mógł z nich "lada miesiąc" skorzystać (oby z dnia na dzień).

Ale to kropla w morzu, akurat na opłacenie wzmożonych ruchów w administracji, nie jestem w ogóle pewien czy te środki mają jakiekolwiek szanse dotarcia do realnej gospodarki, może częściowo przez zamówienia publiczne...

Sprawa pilnego i masowego uruchomienia możliwości korzystania z debetu w rachunku jest mocno do przodu, bardzo mocno...

A Unia nie jest ani dobra, ani zła, ani głupia, ani mądra, a to z tej prostej przyczyny że jest to tylko pewne pojęcie dotyczące ustalonej mniej lub bardziej kulawymi traktatami platformy współpracy ludzi mieszkających w różnych miejscach kontynentu. Natomiast ludzie pracujący w instytucjach unijnych, to już owszem, mogą być dobrzy, źli, mądrzy, głupi i tacy sobie (jak to ludzie), trudno orzekać jacy są, ale "po owocach ich poznacie" - no i jak na razie szału nie ma...     

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-03-2020 [15:52] - krzysztofjaw | Link:

Czerpaliśmy z Unii tyle, że 1 Euro pomocy wracało do starej unii 80 Eurocentów. Nie mam więcej zastrzeżeń, poza tym, że sami moglibyśmy sobie pomagać, gdyby nie oficjalni złodziej przez całą III RP począwszy od ekonomicznego eunucha L. Balcerowicza.  resztą J. Lewandowski i Leszek Balcerowicz winni już dawno siedzieć w więzieniu za pozwolenie na rozgrabienie naszego majątku narodowego... 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

14-03-2020 [16:16] - tricolour | Link:

@Autor,

Kto nam każe wydawać sto miliardów złotych tylko w Biedrze, Lidlu i Auchanie wyłącznie na produktu spożywcze? Ile razy, tu na forum, zwrócił Pan koledze Andy51 uwagę, że jakoś nie przystoi płacić Auchanowi za tanie masło (a tym się chwalił), bo zysk ze sprzedaży trafia za granicę? Nigdy u Pana nie widziałem takiego wpisu więc na jakiej podstawie ma Pan pretensje że z jednego Euro 80% wraca do Unii? Przecież Polak ma genetycznie zakodowane, że zachodnie lepsze, co oczywiście przełoży się na import czyli wywóz pieniędzy za granicę.

To, co Pan nazywa powolnym rozgrabianiem majątku narodowego, to konsekwencja naszych indywidualnych wyborów. Jaką ma Pan pralkę? Suszarkę? Telefon? Monitor?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-03-2020 [19:28] - krzysztofjaw | Link:

Mi chodzi przede wszystkim o wielkie inwestycje strukturalne, które zamiast polskich firm przeprowadzały firmy zagraniczne. Dotyczy to też wydatków na renowację róznych miejsc (ryneczków, dróg, itd). A podatki za sprzedaż przez sieci handlowe? One przecież robiły wszystko, aby wyprowadzać środki do spółek matek (wyjątkiem jest tu Biedronka, która jakoś tam jeszcze wywiązywała się i wywiązuje z powinności podatkowych wobec naszego państwa). Stąd był pomysł opodatkowania sieci handlowych podatkiem obrotowym, czego jeszcze nie udało się zrobić. A wolne strefy cłowe? Też były opanowane przez firmy i koncerny zagraniczne. 

A czy o tym pisałem? A owszem pisałem o bojkocie produktów niemieckich, np. TU -  https://krzysztofjaw.blogspot....
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-03-2020 [19:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"wyjątkiem jest tu Biedronka,"
Nie jest wyjątkiem tylko jest cwańsza.
Inwestuje w małe sklepy, które nie kwalifikują się jako wielkopowierzchniowe. Dla małego handlu są gorszym konkurentem niż wielkie sklepy w galeriach. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-03-2020 [18:19] - Jabe | Link:

Jeśli ktoś da panu Jaworuckiemu 1€ w prezencie, a pan Jaworucki z wdzięczności kupi coś od niego za te pieniądze, to nie 80 centów wróci, ale całe euro. A jednak pan Jaworucki będzie bogatszy o to coś, co kupił (jeśli to ma wartość!). Nie w tym rzecz, jak pieniądze krążą. Najgorsze jest to, że absorbcja funduszy stała się naszym przemysłem narodowym. Ćpuny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-03-2020 [11:35] - Marek1taki | Link:

UE już jest po teście na koronawirusa i wykazał ten test, że unia nie działa. To zresztą banał, któremu zaprzeczają wzajemnie podbudowywując swoje opinie politycy, dziennikarze i tzw. autorytety. Właściwie skrót tzw. można dodać też do tych pierwszych grup, a i do wielu innych coraz częściej.
Kim bowiem są unijni politycy?
To ludzie, którzy stali się ważnymi politykami dzięki temu, że są antypolitykami. Zajmują się tworzeniem nowego ładu, który jest nieładem, czyli antyładem. Uprawiają wobec nas propagandę kłamstw, które nazywają prawdą, a negowanie kłamstw nazywają mową nienawiści. Robią to z powodu przepełniającego ich serca dobra, którego chcą udzielić aby nas uszczęśliwić. Nas, czyli ludzi nie mających poczucia rzeczywistości urojonej.