PiS-owi udało się zgrundolić pomnik Bitwy Warszawskiej

Po co buduje się w przestrzeni publicznej pomniki? Moim zdaniem po to, by uczcić ważne wydarzenie, ważną postać. Najlepiej w taki sposób, by zwykli ludzie mogli się z tym identyfikować, by pomnik stał się czymś przyjaznym, częścią ich życia. I najfajniejsze pomniki są takie, na które można wejść, usiąść na nich, zrobić sobie przy nich zdjęcie. Pomnik nie powinien być anonimowy. Pomnik powinien przypominać i przedstawiać zwykłym ludziom istotę, treść wydarzenia.
Takimi pomnikami są np. Kolumna Zygmunta w Warszawie, pomnik Mickiewicza w Krakowie. Bardzo wiele jest takich pomników: fajnych, bliskich ludziom.
A co zrobił zespół profesora ministra Glińskiego z pomnika Bitwy Warszawskiej? Zegarek słoneczny, w dodatku oblany wodą, tak by zwykły człowiek nie mógł się do tego zbliżyć. 
Nagrodzony projekt przewiduje wzniesienie strzelistego obelisku, u którego podnóża znajdzie się przestrzeń fontanny. "Forma okręgu będzie nawiązywać do globalnego i ogólnoeuropejskiego aspektu Bitwy Warszawskiej. Pomnik ukaże, że centrum walki o europejskie wartości znalazło się wówczas w Polsce: na przedpolach Warszawy" - podkreślają autorzy.
Okręg fontanny ma przeciąć 12 linii. "Liczba ta niesie odwołanie do cyklu kalendarzowego, procesu wiecznego odnawiania. Można to rozumieć jako odniesienie do kluczowej roli Bitwy Warszawskiej w walce o odrodzenie się państwa polskiego" - wskazują.

Brawo PiS. Ekipie Bronka Komorowskiego udało się zanonimizować Armię Krajową i Polskie Państwo Podziemne szkaradną iglicą przy Sejmie. Ekipie PiS udaje się zanonimizować i zahermetyzować przed ludźmi Bitwę Warszawską. Brawo PiS! Brawo Gliński! Betonowy zegarek słoneczny oblewany wodą jako symbol Bitwy Warszawskiej. I to tuż przed wyborami prezydenckimi. Druga "Bitwa Warszawska" Hoffmana. Mam nadzieję, że elektorat patriotyczny doceni starania Prawa i Sprawiedliwości by zgrundnolić politykę historyczną.

*Co oznacza termin grundolić? W filmie Piłkarski Poker była postać napastnika Grundola. Był najlepszym napastnikiem Czarnych Zabrze. Sędzia Laguna przekupił go zgodą na wyjazd za granicę: Grundol miał grał ofiarnie, dzielnie i zaciekle jak nigdy, a cała drużyna miała grać na niego po to, by Grundol nie strzelił gola. Terminu "grundolenie" użyłem w jednej ze swoich poprzednich notek opisując jak PiS oszukuje patriotyczny elektorat starając się mu wmówić, że realizuje bliską mu politykę historyczną w rzeczywistości jedynie ruszając ustami bez tworzenia konkretów. W identyczny sposób Tuski i jego ekipa "kiwali" lewaków.

UPD

I jeszcze jedno. Właśnie powiedzieli w Wiadomościach, że ten bolec Glińskiego będzie kosztował 3 mln zł. Ależ komuś się z czachy zadymiło. To już lepiej na prawdę przekazać te pieniądze na onkologię albo dożywianie dzieci. Bo po prostu szkoda wyrzucić 3 miliony złotych w betonowy bolec, nikomu do niczego nie potrzebny, a szpecący dosyć łady plac.

UPD II
Czytam, że rząd zamierza uczcić 100 urodziny Jana Pawła II. Może więc dołożyć na betonowego skręconego bolca napis: "100 JP2" i sprawa będzie odfajkowana? Premierze Gliński do dzieła.(albo napis: CJPII - będzie bardziej europejsko, lub po prostu "C", światli nie będą się dąsać, za stawianie księżom pomników, a ciemnemu ludowi powie się,, że "C" to znaczy: "stulecie urodzin Jana Pawła II", będzie musiał uwierzyć, nie ma innego wyjścia. )

UPD III
Jak się okazuje twórcy bolca niespecjalnie wysilili się intelektualnie. Do istniejącego "The Object" Led Zeppelin (na zdjęciu wersja za 2$ dostępna na eBay) dodano sikawki, ogródek, tabliczkę i pomnik odfajkowany. Ciekawe jak z prawami autorskimi, bo może to się skończyć procesem o plagiat.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2020 [09:22] - jazgdyni | Link:

Beznadziejna modernistyczna tandeta. Nędzna. Bo nawet takie też trzeba umieć zrobić.
Wymarzony pomnik winien napawać dumą i wzruszeniem.
Widocznie forsa jest tylko na pomnik, a na dumę i wzruszenie piniędzy nie ma.

Jestem rozrzutny (a co?) więc wyobrażałem sobie wspinający się łuk, niesymetryczny, stworzony z polskiej konnicy przygniatającej i rozbijającej tę Budionnego. Wyszłoby pewnie drogo, gdyby to zrobić ze szlachetnego brązu. Lecz nie mam wątpliwości, że musi to być monumentalne i tysiącletnie. Paskudnie to mówić, ale wyczucie w tym względzie miał Albert Speer.

Obrazek użytkownika xena2012

28-02-2020 [19:12] - xena2012 | Link:

A kto z dzisiejszych artystów nawet wyrzeźbi konia a cóż dopiero konnicę na miarę Pana projektu? Obecny pomnik raczej a nawet bardzo przypomina kształtem fikuśny wieżowiec w Dubaju.

Obrazek użytkownika foros

08-03-2020 [23:58] - foros | Link:

bardziej to pasuje do bitwy pod Komarowem

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-02-2020 [16:44] - Marek1taki | Link:

Jest nowy projekt:
Walkiria
https://wpolityce.pl/polityka/...
Można by ją trochę wydekoltować na wczesną Merkel
https://joemonster.org/mg/show...
ręce trzyma lepiej niż wczesny Gierek w słynnym "pomożecie?" (25sek.)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-03-2020 [23:14] - Marek1taki | Link:

Spór o pomnik c.d.
https://www.youtube.com/watch?...
Radosław Gajda "zaorał".

Strony