Za rok kolejna potężna sraczka w PiS

Kończy się Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych. Obchody przebiegły bardzo ładnie i bardzo godnie. Oczywiście nie obyło się bez tez tego aby jacyś potomkowie (ideowi czy nie ideowi) czerwonych bestii nie omieszkały się zrobić kupy podczas święta państwowego. Ale taki już koloryt tego święta. Czerwoni instalatorzy i utrwalacze byli zbrodniarzami. Piszą to dziś nawet w szkolnych podręcznikach. A skoro tak to muszą oni znaleźć również jakichś zbrodniarzy i po drugiej stronie, dla psychicznego komfortu - tak by wszyscy byli brudni, a nie tylko oni. Wzorem: a u was biją murzynów. Stąd popularność Brygady Świętokrzyskiej i Rajsa - Burego. Ale nie łudźmy się. Wojna deprawuje. Były też przypadki Żołnierzy Wyklętych zdeprawowanych (akurat nie te dwa), tak jak były przypadki zdeprawowanych AK-owców, bojowców PPS, żołnierzy II Korpusu po zakończeniu wojny. Wojna deprawuje. Nie ma szlachetnych i czystych wojen. Zawsze kończy się na krwi i ekskrementach.
Dlatego te pojedyncze, standardowe przypadki nie mogą przysłaniać jednego:

Żołnierze Niezłomni, to  prawdziwi bohaterowie. Ostatni żołnierze dumnej, niepodległej Rzeczypospolitej. Polacy prawdziwie wolni, nie raby. Żołnierze, którzy nie dawali sobie dmuchać w kaszę. Których bolszewia bała się autentycznie, mimo tysiąckrotnej przewagi. Których śledziła po ostatnie swe dni. I, których rodziny prześladowała - na tyle na ile mogła - też do ostatnich swoich dni. I przypomnijmy, że byli też tacy Niezłomni, których bolszewia nigdy nie wyśledziła i nie odnalazła, choć bardzo się starała. Prawdziwi zwycięzcy. O których zapomniała również III RP. Miejmy nadzieję, że Bóg nie zapomni. I, że narodzi się kiedyś na tej ziemi takie pokolenie, które nie będzie trzęsło portkami by uczcić tych, którzy do końca wykiwali barbarzyński, zbrodniczy, komunistyczny system. I nie byli to profesorowie, oficerowie. Zwykli chłopcy: szeregowcy, kaprale góra sierżanci, którzy często nie skończyli nawet podstawówki.

I teraz bardzo zła wiadomość dla Prawa i Sprawiedliwości. Dokładnie za rok, 1 marca 2020 okrągła 70-a rocznica rozstrzelania ostatniego niepodległego Zarządu WiN. 10 rocznica ustanowienia święta Żołnierzy Niezłomnych. I już niemal czuć woń biegunki. Bo co tu zrobić? Jak się od tego wykpić? Jak zagrundolić? Zwłaszcza, gdyby potrzebny był cichy sojusz z SLD, a wiadomo czyim ideowym, a czasem wprost genetycznym potomkiem jest SLD. 
100 rocznica Odzyskania Niepodległości
100 rocznica Bitwy Warszawskiej
70 rocznica Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.
Zdawałoby się, że sam Pan Bóg pięknie układa kalendarz dla patriotycznej i niepodległościowej formacji. Tak niezwykła okazja na promocję, zwłaszcza, że rząd zdaje się rodzić pieniądze na kamieniu. A tutaj kalendarz ten okazuje się Bożym dopustem. Bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości PiS dokumentnie spiep...ył. Takie rocznice państwo zawsze utrwalało czymś wielkim, okazałym: gmachem użyteczności publicznej, budowlą, czymś niepowtarzalnym. Nawet za Gomółki było 1000 szkół na 1000-lecie. A prof. Glińskiemu udało się rozmienić rocznicę na drobne, bez żadnego centralnego aktu. Władze centralne zamierzały nawet uciec na Zaleszczyki przed Marszem Niepodległości. Coś ich powstrzymało i zapłacili za wcześniejsze tchórzostwo najpierw padnięciem na kolana przed mundurówką, a w efekcie fatalnym strajkiem nauczycielskim, który obnażył i nędzę intelektualną stanu nauczycielskiego ale również głupotę władz centralnych i ostatecznie cała czołówka PiS poszła do złotej klatki w Brukseli.

100 rocznica Bitwy Warszawskiej właśnie jest spiep...ana - brawo profesorze Gliński - koszmarnym bolcem na Placu na Rozdrożu, który niby ma być symbolem tego wielkiego zwycięstwa. W dodatku widać to samo niskie cwaniactwo: chowa się pan profesor wicepremier za warszawskim magistratem niczym posłanka Lichocka za przecieraniem oka paluszkiem.

A co będzie z 70-ą okrągłą rocznicą Pamięci Żołnierzy Niezłomnych? Kiedy będzie trzeba wprost stanąć przed czerwonymi i post-czerwonym elektoratem i powiedzieć, kto tu był zbrodniarzem, a kto bohaterem?  A potem przed swoim patriotycznym elektoratem? Co teraz wymyśli niezawodny prof. wicepremier Gliński? Rozkaże dzieciom śpiewać hymn? Płaskorzeźba w zaleszczyckich katakumbach? Bolec nr 3 w Aninie albo Wesołej? Już dziś słychać z Nowogrodzkiej szum trzęsących się nogawek, a wkrótce za nim niezawodny zapach biegunki. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

02-03-2020 [12:45] - angela | Link:

Za rok, to jeszcze dużo może się dziać,   ważne będzie już za niespełna 3 miesiące , czy wygra  Dobra Zmiana , czy wygra  'bolszewia',  bo jeśli Ci drudzy, to będzie z Polski, to co było, ch....d..... i kamieni kupa.
Nawet nie bedzie komu trzęsc nogawkami.
 

Obrazek użytkownika foros

02-03-2020 [17:44] - foros | Link:

między rządami dzisiejszej "bolszewii" czyli PO i SLD, a rządami PiS nie ma szczególnie wielkich różnic: PiS mniej kradnie, daje więcej pieniędzy zwykłym ludziom. Powoduje to wzrost cen, ale większości (prócz tych na garnuszku państwa) to się opłaci, nie ma jednak wielkich skoków. Za PiS więcej też mówi się o tematach patriotycznych z kolei za PO więcej się robiło. PiS jest bliższe USA, PO Niemcom. PO zwijało państwo na prowincji PiS rozwija. PO stawia na metropolie, PiS stara się więcej niż PO inwestować w prowincję. To chyba najpoważniejsze różnice.
Reszta (np. działania wobec Kościoła i LGBT), służba zdrowia, edukacja, obywatelskie virtuus jest mniej więcej podobne, z drobnymi odchyleniami.

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2020 [08:44] - sake3 | Link:

Chyba sie Pan zagalopował w swoich wizjach.Dlaczego za rok PiS ma trząść portkami? Nie zauwaza Pan smutnej prawdy-Polacy a przynajniej duża część polskiego społeczeństwa nie jest patriotyczna,a sam patriotyzm ich nudzi i mierzi.Nie obchodzą ich Niezłomni ani ich losy po wojnie,nawet nie wiedzą kto to Pilecki czy generał,,Nil''.Zakłócą każdą uroczystość patriotyczną,tak jak wczoraj,obleją farbą popiersie ,,Inki'',będą chamsko wyrażać się o Niezłomnych jak w niedzielnym studio telewizyjnym.Tacy Polacy którzy dzisiaj wstydza sie nawet polskości z dumą nazywajac się Europejczykami mieliby być powodem paniki na Nowogrodzkiej? 

Obrazek użytkownika Jabe

02-03-2020 [17:56] - Jabe | Link:

Propaganda wpaja w młodych, że patriotyzm należy do przeszłości.

Obrazek użytkownika foros

02-03-2020 [17:59] - foros | Link:

Jakiś jednak powód był, że podczas Marszu Niepodległości centrala PiS nie uciekła do Zaleszczyk - jak planowała - ale zdobyła się na wyrzeczenia i - chyłkiem i uciekając - ale jednak wzięła udział w Marszu. Clou jest takie, że jest jednak elektorat, dla którego te wartości patriotyczne są ważne, czasem bardzo ważne i Prawo i Sprawiedliwość powstając i trwając ogłaszała się istotą tego typu postaw. Jest to fundamentalny wzorzec i ideowo - propagandowy tej partii wokół którego rekrutowała zwolenników. Dziś wzorzec ten mocno uwiera - jak widać - i jest w PiS bardzo silna pokusa by zrzucić z siebie ten uwierający i ograniczający paradygmat i ogłosić identyfikację wokół innego wzorca ideowo-propagandowego. Póki co jednak tego nie robią, a raczej robią w sferze faktów, ale w sferze werbalnej trwają przy starym wzorcu. Na razie ludzie to kupują, pytanie jak długo. Każde kłamstwo w końcu odbija się na kłamcy. W przypadku PiS oznaczałoby to realnie utratę samodzielnej większości i poszukiwania koalicjanta. Kogo? PiS jest tu bardzo elastyczny. Jeśli chodzi o działania realne najbliżej jest im do PO i SLD, może to jednak powodować dalsze odpływy elektoratu. Stąd trwają w hipokryzji, a 70-a rocznica Pamięci Żołnierzy Niezłomnych może być takim limesem. Bo oczywiście PiS - zgodnie z aktualną linią - będzie usiłować ją zgrundolić, czyli robić tak wiele i tak ofiarnie by nie zrobić nic. I pytanie ilu ludzi wciąż będzie to kupowało. Stąd sraczka na łydkach.

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2020 [18:59] - sake3 | Link:

PiS niczego nie ,,zgrundoliło''.Jeśli dzisiaj cokolwiek wiemy na temat Niezłomnych to jest to wyłacznie zasługa PiS.Prezydent,rząd zrobili wiele w ciągu tej kadencji w poityce historycznej,jest Pan wyjątkowo niesprawiedliwy. Teraz kiedy opozycja bez pardonu opluwa Polskę,polskich bohaterów i polską historię Pan udaje,że nie widzi skali tych ordynarnych ataków i bezwstydnie pomawia PiS o słabą politykę historyczną.Co za hipokryzja. Dzisiaj nie przyciągnie Pan do urn młodych tylko przy pomocy obchodów rocznic,kultywowania pamieci,uroczystości i ceremonii.Czas to wreszcie zrozumieć.

Obrazek użytkownika foros

02-03-2020 [20:00] - foros | Link:

1."Jeśli dzisiaj cokolwiek wiemy na temat Niezłomnych to jest to wyłacznie zasługa PiS" - sorry, ale bzdury Pan plecie. To co wiemy o wyklętych zawdzięczamy historykom i pasjonatom. Czy IPN, Ministerstwo Kultury stworzyło za PiS jakieś specjalne programy badawcze w tej kwestii? Uruchomiono jakieś granty badawcze? Powiem szczerze: nie wiem. O żadnym nie słyszałem, efektów nie widać, ale kto wie? Słyszałem jednak o sutym sfinansowaniu przez rząd RP "Dalej jest noc" Grabowskiego i Engelking oskarżającej PL o holocaust. Wiem też, że jeśli chce się coś znaleźć o Niezłomnych w necie to najlepszym źródłem są strony offowe, tworzone oddolnie, nie widać tutaj świadomej polityki państwa. Nie widać efektów systematycznych badań naukowych.

2. Skoro prezydent i rząd tak wiele zrobili w kwestii polityki historycznej, to proszę przypomnieć 10 działań (dodam, że usatysfakcjonowłyby mnie również działania dot. opisania dziejów i popularyzacji np. polskiego państwa podziemnego, dziejów Solidarności itp., postawy zwykłych Polaków wobec komunizmu, opisania komunistycznych i nazistowskich zbrodni). Ja pamiętam zawetowanie ustawy degradacyjnej przez Andrzeja Dudę.

3. Kwestia mówienia prawdy o żołnierzach wyklętych i oddanie im należnej pamięci, nie ma żadnego związku z głosowaniami i politycznymi wyborami. To kwestia tożsamości, prawdy. Poglądy polityczne odkładamy tutaj na bok.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

08-03-2020 [15:05] - Teresa Bochwic | Link:

Polecam moją historię Solidarności oświaty 1980-1989, do znalezienia w internecie. Poza tematyką oświaty solidarnościowej sporo tam jest o sytuacji w kraju i w Związku w tych latach.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

08-03-2020 [15:06] - Teresa Bochwic | Link:

Mogę też przesłać tekst po podaniu mi Pana adresu mailowego

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-03-2020 [09:13] - Trotelreiner | Link:

Na macierzystym portalu @forosa...wyznali się lepiej...lewacki/platfusowaty s24...i tylko JEDEN komentarz.
Oczywiscie funkcjonariusz etatowy...@ossasuna.
Nawet @milton olał to krakanie...

Obrazek użytkownika foros

02-03-2020 [18:06] - foros | Link:

Cóż widać mnie cenzurują. A może po prostu myśli zawarte w notce, jak również jej forma i styl nie są wystarczające by umieścić je wśród myśli znacznie przenikliwszych, tematów bardziej nośnych, notek bardziej atrakcyjnych, które brylują na SG S24. Jak  np każda notka niedocenianego tutaj jakby należało Krzysztofa Pasierbiewicza.

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2020 [19:26] - sake3 | Link:

Hm,a na czym polega atrakcyjnośc notek pana Pasierbiewicza? Na powtarzaniu w kółko tych samych nawet co do przecinka treści?Czy opluwanie obozu rzadzacego?

Obrazek użytkownika foros

02-03-2020 [20:29] - foros | Link:

Jestem pewien, że administracja S24 ma tu swoje uzasadnione zdanie.