O Kurskim i TVP

Straszliwie nieczytelna jest ta wewnątrzpisowska rozgrywka z głową Kurskiego na tacy. Dlaczego prezydent Duda postąpił jak postąpił? Jakie zarzuty miał do szefa TVP? Kompletnie nie wiadomo. Puszczane są gdzieś z boku jakieś informacje o niewiadomej wiarygodności. Pozostaje jedynie przykre wrażenie: żrą się między sobą nie wiadomo o co, pewnie o kasę i wpływy. I to w obliczu wyborów prezydenckich, gdy drużyna powinni być razem. Dobrze to nie wygląda. Bo jaki jest najbardziej prawdopodobny wniosek? Że nie ma szefa

Bardzo to smutny wniosek. Bo PL jako państwo stoi przed niesamowitą szansą rozwojową jaka wynika z przewidywanego osłabienia przywództwa i kryzysów w Niemczech. Silne państwo polskie mogłoby w tej sytuacji dużo zyskać, jak zyskiwała w czasach Piastów za kolejnych Bolesławów czy Kazimierza Wielkiego. Wizyta prezydenta Francji jest tu wystarczającym prognostykiem. Jeśli PL  jednak da się wtrącić w półanarchię jaką byłaby kohabitacja z małomądrym prezydentem albo realną dwuwładzą sądową to na pewno nie zyska, a może płacić niemieckie rachunki.
Tyle generalnie.

Jacek Kurski odchodzi ze stanowiska szefa TVP, a był dla tej stacji postacią ważną. Spróbujmy zrobić małe podsumowanie:

PLUSY

Odbudowa TVP. Przejmowana przez PiS TVP była telewizją słabą, schodzącą, zwijającą się. Kurski odbudował jej siłę i chwała mu za to. Bo TV to w dzisiejszych czasach podstawowa instytucja kulturo- i państwowo-  twórcza. Gdyby Woronicza upadła co planowali zrobić PO-wcy i co dalej planują (Braun w tok.fm) to polską kulturę i państwo tworzyliby amerykańscy Żydzi przez swoje TVN-y i gazety wyborcze. Nie mam wątpliwości, ze gdyby doszli oni do takiej pozycji to golili by nas tak mocno jak tylko możliwe. Taki biznes. Nie wolno dopuścić do takiej sytuacji, to kwestia racji stanu. 

Disco Polo. Osobiście muzykę tę niezbyt lubię. Szczerze mówiąc trudno tego dłużej słuchać. Faktem jest jednak, że jest to właściwie jedyne wielkie osiągnięcie polskiej kultury i sztuki na przełomie XX i XXI w. Poza disco polo współcześni Polacy nie osiągnęli na tym polu praktycznie nic. Współczesna polska kultura to nawet nie jest introdukcja wzorców zewnętrznych ale ich bezczelne i bezrozumne kserowanie. I ma się wrażenie, że robią to idioci. Bo owszem i w I i w II RP przyswajano wzorce zewnętrzne, ale najczęściej albo było to wzbogacanie rodzimego, silnego pnia (renesans, barok), albo te zewnętrzne wzorce szczepiono silnymi rodzimymi szczepionkami - jak w II RP i PL na tym zyskiwała. A dziś? Dziś jest raczej wypieranie swojego zagranicznym badziewiem, które jest lepsze wyłącznie dlatego, ze zagraniczne. Czyli zamiast rodzimego ekologicznego chleba, masła, mleka wolimy zażerać się plastikiem bo zagraniczny. TVP Kurskiego położyła temu częściową tamę. Częściową, bo postąpiła jak Konstantyn, czyli przestała disco polo prześladować i uczyniła je pełnoprawną kulturą.  A moim zdaniem jest w co inwestować i co rozwijać, bo teksty piosenek discopolowych są po prostu świetne. Wyrażają bardzo głębokie tematy przy pomocy niewielu słów, jak najlepsza poezja. Miejmy nadzieję, że kiedyś państwo polskie i polskie elity dostrzegą ten potencjał. I np. prosty, głęboki tekst: "Miała matka syna...", osiągnie należną mu rangę podobnie jak badziew o niczym typu "orła cień". Jeśli zaś chodzi o melodie, cóż, jeśli przesłucha się polski folklor i folklor sąsiadów to ten polski bardzo się wyróżnia. Przede wszystkim tym, że są to melodie krótkie, skoczne, frywolne. Teksty kręcą się głównie wokół, seksu, małżeństwa. Dochodzi do tego religijność. Bardzo się to wydaje prymitywne, ale widać tacy jesteśmy. Trudno nie zwrócić też uwagi na niezwykłą żywotność takiej kultury.Ta tzw. wyższa kultura umarła bo tzw. wyżsi kulturowo nie chcieli jej sponsorować. Widać nie była im specjalnie do szczęścia potrzebna. A disco polo przeżyło wówczas boom. Bo ludzie jej potrzebowali. IMO nie ma sensu inwestować w struktury martwe lecz w żywotne.

Sport. Tutaj nawet przeciwnicy chwalą Kurskiego. Piłka nożna i inne dyscypliny sportowe wróciły na ekrany i nie trzeba za nie płacić i bardzo dobrze. 

MINUSY

Publicystyka. IMO to największy minus telewizji Kurskiego. To co zrobiła ta telewizja to TVN a rebours, czyli najgorsze wzorce zTVN i Polsatu ale z  innym wektorem. Dominujący wzorzec to olejnikizm-lewickizm czyli dziennikarze rozmawiający z politykami zamieniali sie w psy, które warczały i obszczekiwały obcych i łasiły się do swoich. Widoczną odmianą był gugalizm-klarenbachizm kiedy to programy publicystyczne stają się monodramami prowadzącego, który od czasu do czasu dopuszcza do głosu zaproszonych gości.  Sorry ale ciągły jazgot wcześniej czy później powoduje, że facet się wycofuje,  a tyrady Klarenbacha w końcu każdemu się znudzą. Oglądam publicystykę wszystkich tv i ta z TV Info jest najmniej strawna. Widz czasem chciałby jednak wiedzieć co myślą o ważnych problemach zaproszeni goście.a nie tylko red. Klarenbach. Oglądam publicystykę wszystkich tv i ta z TV Info jest najmniej strawna. A przecież wzorce z TVN nie były jedynymi. Była - i jest nadal - TV Republika, gdzie publicystyki słuchało się i słucha z przyjemnością. W ogóle numerem 1 w PL są rozmowy z politykami w TV Trwam. I w Warto Zauważyć i w Rozmowach Niedokończonych. I te wzorce znacznie bardziej pasują do Telewizji Polskiej i polskiego ducha. 
Bardzo podobały mi się natomiast tzw. paski w TVP. Szkoda, że takie radykalne, ostre prezentowanie przekonań nie przyjęło postaci programów. 

Cenzura. TV publiczna nie może cenzurować ważnych wydarzeń publicznych typu demonstracje opozycji. A TVP Kurskiego to robiła. Nie do przyjęcia jest nie wykonanie wyroku sądu w kampanii wyborczej. Za sam zapis cenzorski na Konfederację podczas kampanii wyborczej do sejmu Kurski powinien stracić stanowisko - mimo zasług.

 PODSUMOWUJĄC
Jacek Kurski wyniósł TVP z upadku do siły i to i jego i PiS najwyższa zasługa. Dobrze, że nie zmienił telewizji radykalnie, bo widzowie nie zrozumieliby tego. Moim zdaniem jednak zbyt mało było w tej tv elementów wspierających nowoczesne, silne,  państwo (ale zrobić coś takiego państwu kolonialnemu nie jest łatwo). Niestety TVP nie zdobyła się na odwagę by promować inny, bardziej koncyliacyjny i rozumowy model publicystyki, ale skopiowała najgorsze, agresywne i antypaństwowe wzorce z TVN i GW. Przyjęła więc walkę wg reguł rywala i grała jak grała, nie próbowała stworzyć nowych własnych reguł, nawet wtedy gdy już była bogata i silna. W historii TVP Kurski być może dostanie przydomek Jacek Odnowiciel, raczej na pewno nie Jacek Wielki ani Jacek Chrobry.  Duża różnica w porównaniu z Braunem Gnuśnym.

UPD
Myślę, że warto też zadać pytanie czy dynamika TVP Kurskiego nie zaczęła naruszać amerykańskich biznesów medialnych w PL, ale jakoś nie widzę tego kto miałby na nie odpowiedzieć. 

UPD 2
Spróbujmy też podsumować skuteczność propagandy TVP Jacka Kurskiego. PiS w wyborach 2015 miał 5,7 mln głosów, niePiS 9 mln. W wyborach 2019 PiS miał 8 mln, a niePiS 10,4 mln. Uzysk netto wynosi więc 1 mln wyborców. Przy tak wielkich transferach społecznych jak 500+, skrócenie wieku emerytalnego, 300+ i inne to bardzo skromnie. IMO wynika to m.in. z błędnej taktyki propagandowej TVP i PiS w ogóle: postawienie na szczekanie, emocje, tępą propagandę - ciemny lud to kupi -  a nie na fakty i rozum. W sumie to opozycji a przede wszystkim TVN i GW należą się gratulacje za tak niezwykle dobry wynik propagandowy. Bo z niczego potrafili dodać swojej stronie pond milion wyborców. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

07-03-2020 [22:05] - maxilampus | Link:

To kolejna zagrywka Bosa  ( prowadzacego ? ) Dudy.. krzysia" szczerskiego..

Obrazek użytkownika maxilampus

08-03-2020 [16:01] - maxilampus | Link:

POLSKA WSPOLNOTA !!!
Jednym z najwazniejszych osiagniec Kurskiego poprzez nowa forme TVP bylo juz widoczne ,odtwarzanie sie Polskiej Wspolnoty..
Dla ktorej TVP byl codziennym miejscem tego wzajemnego spotykania sie..
To rowniez jest jedna z przyczyn dla ktorych go usunieto..Zcalal i laczyl..i zaczynalo to byc niebezpieczne..
TVP dzieki Kuskiemu stalo sie instrumentem Polskiej Naracji wysylanej w swiat..Narzedziem ktorego Germansko-zydowskie srodki przekazu w Polsce ,Polske i Polakow pozbawili..

Obrazek użytkownika maxilampus

07-03-2020 [22:10] - maxilampus | Link:

Najbardziej wygrany na tym jest TVN i sily za nim stojace..strzelaja tam dzisiaj korki do szampana..dobrze to rozegrali..
No i ja ! bowiem patologicznie tego Rezydenta nie znosze..a po tym co zrobil..to pewny bruk..Odetchne z ulga..a taktycznie bede glosowal za Bosakiem..
 

Obrazek użytkownika angela

07-03-2020 [22:48] - angela | Link:

Opozycja leje krokodyle łzy  po Kurskim,  a tak niedawno jeszcze,  to psy na nim wieszali. 
 

Obrazek użytkownika Kryspin

07-03-2020 [23:24] - Kryspin | Link:

Chwilami ten żartobliwy tekściik jest bardzo zabawny, np. gdy autor pisze, że jedynym kulturalnym osiągnięciem Polski,a to dzięki Kurskiemu, jest niepohamowane promowanie disco polo.Uśmiać się tajże można z przytoczenia szeregu zasług Kurskiego, którego nawet co inteligentniejsi PiS-owcy uważają za wielki błąd Kaczyńskiego (on sam podobno za nim nie przepada). A  już clou wszystkiego to zachwyty autora nad  sławetnymi paskami TVPiS,a także końcowe  zdanie "  Myślę, że warto też zadać pytanie czy dynamika TVP Kurskiego nie zaczęła naruszać amerykańskich biznesów medialnych w PL,"  - beczka śmiechu i wesela!!

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2020 [08:28] - sake3 | Link:

Było i jest wiele głosów krytycznych wobec TV Kurskiego i jego samego,ale nikt jakoś nie pofatygował się tych strasznych jej minusów wymienić ani własnych pomysłów na uzdrowieni TV podać.Pan pierwszy to robi.Zarzuty ,że baza informacyjna jest źle ustawiona i złymi dziennikarzami obsadzona uważam za nieuzasadnione.To niestety opozycja podczas debat zachowuje się nagannie,wrzaskliwie i chamsko przerywając nieustannie,ignorując uwagi prowadzacego,Przykład?Posłanki POKO Leszczyna,Lenartowicz,chamskie wypowiedzi róznych Kierwińskich powodują zniechęcenie widzów.To własnie wpływa na złą ocenę debat.Informacje prowadzone dynamicznie,szczegółowo tez się nie podobają Wiec co wreszcie chcemy?Jakiej znowu ,,misji''oczekujemy?Dlaczego TVP ma nie odnosić się do ordynarnych zagrań opozycji i nie ma prawa krytykować jej chamstwa i prostactwa?Komu tak bardzo przeszkadza disco-polo choć może pilotem przełaczyć się na inną muzykę?Odwołanie Kurskiego to wspaniały prezent dla opozycji. 

Obrazek użytkownika foros

08-03-2020 [13:30] - foros | Link:

Nie mówię, ze dziennikarze są źli, tylko źle ustawieni. Ten sam Rachoń który w TVR robił świetne rozmowy również z politykami opozycji w tvp zamienia się w szczekaczkę, co znacznie lepiej od niego robiłaby pierwsza lepsza dziunia z bazaru, gdyby jeszcze miała ładną buzię i prezencję oraz umiała udawać inteligentną albo ostrą to ho, ho.
Jeśli zaś o opozycję chodzi to
a. PO nie bylo w TVP przez długi czas
b. imo wystarczy pozwolić im mówić dłużej niż 10-15 min. Nic nie powiedzą bo nic nie mają do powiedzenia. I do takiej rozmowy potrzebny jest inteligentny dziennikarz na poziomie typu Rachonia, Klarenbacha, który umie pokazać nicość i PR-owe sztuczki.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

08-03-2020 [14:58] - Teresa Bochwic | Link:

Z pewnością Pan pamięta, że przez dłuższy czas PO bojkotowała programy TVP. Starano się nadrobić to migawkami z ich wystąpień gdzie indziej.

Obrazek użytkownika foros

08-03-2020 [16:58] - foros | Link:

oczywiście, nie byli obecni z powodu bojkotu i w żaden sposób nie wpłynęło to na zachowanie dziennikarzy TVP. IMO w taki wciśnięto ich format (olejnikizm-lewickizm).

Obrazek użytkownika Kryspin

08-03-2020 [17:08] - Kryspin | Link:

@sake3
tej wielkiej szczujni pod dotychczasową nazwą Kurwizja nie da się obronić, o czym nawet jej stali oglądacze wiedzą już od dawna. A co do chamstwa i zakrzykiwania: spróbuj kiedyś oglądnąć sobie taką"Kawę na ławę" lub Kropkę nad i" w TVN24 (może nie umrzesz z tego powodu),gdzie są zawsze  zapraszani prominenci PiS. Zawsze ta sama taktyka: zarzucać interlokutorowi kłamstwo, przekrzykiwać, przerywać przez cały jego wywód - ot, i nieustający przekaz dnia. W dodatku zawsze te same argumenty: my wygraliśmy,więc możemy.

Obrazek użytkownika foros

08-03-2020 [19:58] - foros | Link:

oglądam, oglądałem.
Radzę przesłuchać co Stokrota wyprawiała jak prowadziła nasiadówy w radio Zet. Nie dało się tego słuchać. I niestety TVP Kurskiego kopiuje dokładnie te podłe, chamskie wzorce. Również p. Hejke. I te programy są niestrawne. Dużo lepie słucha sie nasiadówek Piaseckiego, co zresztą stwierdziłem w notce.
IMO naśladowanie chamstwa Olejnik przez TVP to droga ku przegranej, bo nikt z TVP nie dorówna w wzorcowi w wywrotowym rwaniu dyskusji.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-03-2020 [08:59] - Marek1taki | Link:

Bywało różnie ale walenie łopatą propagandy w Wiadomościach odstręczyło część potencjalnego elektoratu, który uciekł do stacji innej opcji. A teraz spodziewam się odzyskiwanie drogą TVNizacji TVP zgodnie z linią polityczną otoczenia prezydenta.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-03-2020 [08:59] - NASZ_HENRY | Link:

Duda, za radą starej Romaszewskiej,  młodej Romaszewskiej stołek prezesa szykuje a w efekcie sam swój stołek straci. Duda jak Kidawa potrzebuje nowego suflera ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-03-2020 [09:16] - Marek1taki | Link:

To byłaby tragedia.
Wiadomo, że już raz wyszła z inicjatywą. I typowo w takich sytuacjach... "Pomysł poparł polski rząd i szerokie spektrum sił politycznych w parlamencie. W rezultacie projekt stał się jednym z priorytetów polskiej polityki w dziedzinie współpracy międzynarodowej na rzecz demokracji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego." Ot tak po prostu.
I efekty są. Np.
"A finansowana z pieniędzy polskich podatników telewizja Biełsat produkuje film pokazujący wydarzenia z 1946 roku. Czyni to wyłącznie z białoruskiej perspektywy i w takiej uproszczonej narracji?
Ja przez bohatera tego filmu, pana Sergiusza Niczypuruka, zostałem określony jako wróg polityczny, więc moją opinię na temat filmu odłóżmy na bok. Ale mamy opinie osób bezstronnych, które jasno określają ten film. Został on wyprodukowany za nasze pieniądze, a służy propagandzie na użytek wąskiej grupy politycznej. Szkoda, że dyrektor TV Biełsat pani Agnieszka Romaszewska dostosowała ją do takich potrzeb. Realizuje założenia tej grupy, a szkoda, bo za te pieniądze można było zrobić film o polskości tego regionu i jego bogatych tradycjach. Mamy niestety problem, by przebić się z polskim dziedzictwem na obszarze Puszczy Białowieskiej."
Read more: http://www.pch24.pl/kapitan-bu...
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-03-2020 [09:21] - Trotelreiner | Link:

A może Duda sam poluje na fotel po Kurskim?
Zamieni disco-polo na festiwal muzyki żydowskiej....non stop! :-))

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-03-2020 [09:58] - rolnik z mazur | Link:

Skoro w każdym Polsku płynie krew żydowska to chyba zamiast disco polo skrzypki na dachach jak najbardziej na czasie. Szalom i mazel taw

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-03-2020 [10:34] - Trotelreiner | Link:

Takiego czegoś "Polak" nie ma!
Wiec rozważamy teoretycznie "krew"...jest mongolska,ruska,germańska,szwedzka,żydowska,a nawet arabska [dziś].
Więc nie zawracaj głowy Polakiem...jeszcze może etnicznym ;-)))
Serwus

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-03-2020 [09:58] - rolnik z mazur | Link:

Skoro w każdym Polsku płynie krew żydowska to chyba zamiast disco polo skrzypki na dachach jak najbardziej na czasie. Szalom i mazel taw

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-03-2020 [12:00] - Imć Waszeć | Link:

Jedno jest pewne, że jakaś krew sprzed kilku stuleci płynie w każdym z nas, ale nie koniecznie musi być tak jak twierdzi Duda. Może być zupełnie odwrotnie i w każdym żydzie może płynąć polska krew. To jest zresztą bardzo prawdopodobne ze względu na dzieje. Badania symulacyjne nad "Adamem i Ewą" co prawda stawiają na jakiegoś Koreańczyka, ale lokalnie może być trochę inaczej niż w modelu. Chodzi o to, że teza o spotkaniu się jakiegoś Adama z jakąś Ewą jest na podstawie badań genetycznych nierealna - może zachodzić różnica kilku tysięcy lat.

1) To jest stara teza, zresztą badana głównie i wspierana przez protestantów i żydów: https://www.rp.pl/Archeologia/...

"Faktu, że nauka nie mówi o istnieniu pierwszych rodziców, nie należy uznawać za coś, co sprzeczne jest z wiarą chrześcijańską. Kościół odróżnia zawarte w Księdze Rodzaju „prawdy dla naszego zbawienia” od jej warstwy literackiej, która obejmuje metafory i obrazowe opisy, uwzględniające nawet sprzeczności." - Doprawdy? Chyba ktoś tu nie docenia metody trzymania w ciemnocie.

2) Opis symulacji: http://www.stat.yale.edu/~jtc5...
https://pdfs.semanticscholar.o...

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2020 [12:05] - sake3 | Link:

Nie sądzi Pan że Żyd moze się obrazić na Pana za sugerowanie prawdopodobieństwa,jakoby w każdym z nich płynęła tez polska krew.Przecież Żydzi umierają metafizycznie jak twierdzi paniuśka Engelking z muzeum Polin,a Polacy zwyczajnie i pospolicie jak każdy zwierzak.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-03-2020 [13:31] - Imć Waszeć | Link:

No i właśnie to jest podejrzane.

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2020 [11:52] - sake3 | Link:

Chyba pan Henry ma nieco racji.Panie Romaszewskie mogą czuć się niedowartościowane malo atracyjnym Biełsatem i mierzą wyżej.Już widzę jak będzie misyjnie,narodowo i patriotycznie,tylko odbiorców nie będzie.Kurski zastał media zapuszczone,analogowe i postawił na nogi.Zwłaszcza mlodzi potrafili to docenić.Do cięzkiej pracy przy unowoczesnieniu i doprowadzenia do poziomu wczesniej chętnych nie było,ale do przyjscia na gotowe -wielu.Podobnie jak ze służbą zdrowia-teraz po podniesieniu jej z ruiny opozycja tylko czeka niecierpliwie przebierając nogami kiedy bedzie mogła kręcić lody.

Obrazek użytkownika angela

08-03-2020 [19:49] - angela | Link:

Całe szczęście,  że "psie głosy, nie idą pod niebiosy". Niektórzy wyczekują powtórki z rozrywki  z panem Grodzkim,  niektórzy już obliczyli,  ile prezydent głosów stracił. 
To tylko wasze marzenia zyczeniowe.
Prości ludzie docenią,  co zyskali dzieki temu rządowi,  i nie zafundują  rządowi drugiego Grodzkiego, czy "żeby było, jak bylo" ,  od nowa zwijania Polski , a  Polaków jako wyrobnikow  do baora,  lub Londynu na zmywak. 
 

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2020 [21:12] - sake3 | Link:

Nie byłabym taka pewna czy prości ludzie to docenią.Co rusz jakiś zacietrzewiony czy zacietrzewiona urzadza popisy w sklepie czy na ulicy wymyslając rządowiTVN stanowczo za długo robilo ludziom wode z mózgu.

Obrazek użytkownika Dorota M

09-03-2020 [09:54] - Dorota M | Link:

Zastanawiam sie, jak nowa, konsyliacyjna TVP poradzi sobie z bezczelnymi kłamstwami polityków opozycji dosłownie w każdym temacie  Chamskim zakrzykiwaniem poltyków PIS w każdej dyskusji dosłownie na każdy temat. Redaktor Ziemiec, który w chwili obecnego chaosu po informacji o odwołaniu Kurskiego, wyskakuje w każdym programie publicystycznym, pozwalając jechać dowolnie po adwersarzech z PIS, czy Porozumienia. Wyspecjalizowani szczekacze z PO, Lewicy czy PSL nie pozwalają im wypowiedzieć zadnego zdania bez własnego słowotoku. Redaktor Ziemiec nad tym nie panuje. To ma być ta konsyliacyjna telewizja o którą chodzi PAD? Nie widzę żadnego sensownego przyszłego prezesa TVP. Nie zmienia sie zarządu tak ważnego medium w trakcie wyborów i to niezależnie od minusów jej prezesa. Jednocześnie Duda pokazał tym gestem środkowy palec JK. Słabo to widzę na przyszłość i najgorsze jest to że obecnie nie mamy mozliwości innego wyboru.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-03-2020 [23:23] - Ryszard Surmacz | Link:

Bardzo wyważony tekst. Największym grzechem Kurskiego jest prowincjonalność przekazu. W świetle przemian i czekających nas zmian w skali światowej, a także własnych potrzeb kulturowych, to dyskwalifikacja, której nie sposób usprawiedliwić. Za odbudowę TVP chwała, ale za zmarnowanie szansy kulturotwórczej odbudowy - dymisja. Dlatego, że zadania przekraczają jego wyobraźnię i możliwości. Na stanowisku prezesa TVP potrzebny jest ktoś o duszy renesansowej z politycznym węchem psa. A disco polo nie jest emanacją naszych potrzeb kulturowych, lecz tęsknoty za robotniczo-chłopskim PRL-em. 
Problemem dla nas wszystkich jest jednak to, ze obydwaj panowie pobili się nie o to, co trzeba.  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-03-2020 [00:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A disco polo nie jest emanacją naszych potrzeb kulturowych, lecz tęsknoty za robotniczo-chłopskim PRL-em. "
Całkiem niedawno za podobne słowa, nazwano w TVP wypowiadających, pseudoelitą. 
Skoro się Panu nie podoba Martyniuk, oznacza to ni mniej ni więcej, tylko to że pogardza Pan ambicjami i poczuciem estetyki milionów.
Dziwnie odważny się Pan zrobił w krytyce  linii propagandy pisowskiej lansowanej dotychczas przez Kurskiego.

Czekać tylko, jak ogłosi Pan, że kotlet schabowy panierowany popity piwem nie kojarzy się Panu z atrybutem Polaka.
To już byłby z Pana strony samobójstwo medialne. Na NB kotlet rulez.