Czy Polska jest poligonem dla wojny nowego typu?

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w Polsce od lat pięciu toczy się pewnego rodzaju wojna. Ponieważ nie ma armat, czołgów, nikt nie strzela i raczej nikt nie ginie, to uzmysłowienie sobie stanu wojny nie jest oczywiste.
Jednakże słuchamy doniesień i analiz opowiadających o całkiem nowych typach wojen, które już się toczą, albo wkrótce będą się toczyć w całkiem inny sposób niż dotychczas, czyli jedna armia przeciwko drugiej.
Pewien obraz nowatorskich działań wojennych mieliśmy na Krymie, gdzie wojna Rosja versus Ukraina, była sprytnie zakamuflowana. Tam powstało pojęcie nowego typu żołnierzy – "zielone ludziki". Tam działano z nieposzanowaniem jakichkolwiek traktatów i metodą faktów dokonanych.
Tam też dużą rolę odegrała kooperacja przygotowanych uprzednio zdrajców, którzy niestety zawsze istnieją w każdym narodzie.
 
 
Eksperci również z pełnym przekonaniem twierdzą, że wojną nowego typu są mordercze walki toczone w Jemenie.
 
Czyli nagle, głównie z powodu postępu technologicznego, globalnej komputeryzacji i rewolucji w komunikacji, oraz rozwoju strategii wojennych, a z drugiej strony przez wiszący nad światem miecz Damoklesa w postaci broni atomowej, wypracowano metody podboju państwa nawet bez jednego wystrzału.
 
Zakamuflowanym aktem wypowiedzenia wojny w Polsce były słowa lidera przegranej w wyborach neoliberalnej frakcji, Grzegorza Schetyny, wygłoszone na początku kadencji Dobrej Zmiany, na zamkniętym spotkaniu z działaczami PO, które wyciekły na zewnątrz, jako słynne hasło określające strategię walki – ULICA I ZAGRANICA.
Tak własnie rozpoczęła się polska wojna.
 
Wojna proxy
 
No właśnie... pora teraz użyć tutaj określenie jednej z tych nowoczesnych wojen – wojna proxy. Po polsku ta nazwa nie wygląda tak podniecająco egzotycznie – to po prostu wojna zastępcza.
Modelowo to taka wojna, gdzie dwie armie toczą walki nie na swoim terytorium, tylko korzystają z "gościnności" państwa trzeciego. Nawet nie muszą to być własne armie wrogów, tylko na przykład najemnicy, albo ludność miejscowa.
Taka wojna ma miejsce właśnie w Jemenie, gdzie autorami są dwie lokalne potęgi – Arabia Saudyjska i Iran. A poszerzając horyzont możemy sobie zadać pytanie, czy przypadkiem w wyższym stopniu nie jest to, podobnie jak wiele innych wojen, walka o dominację pomiędzy jedynym obecnie światowym imperium – USA, a pretendentami do tego tytułu – Rosją i Chinami.
 
No dobrze, ale moim zamiarem jest mówienie o Polsce. O jakiej wojnie zastępczej możemy tu myśleć.
Otóż uważam, że walka pomiędzy dobrą zmianą i całym antypisem, jest właśnie proxy, bo jeden z przeciwników, właśnie antypis nie ma armat i rakiet. Nie jest więc zdolny do jakichkolwiek walk na poważnie. Brak tych armat i rakiet, to bardzo słaby potencjał intelektualny, zabrużdżona historia własnych rządów i ambiwalentny stosunek do dwóch najważniejszych wartości każdego narodu: - suwerenności i dobrobytu wszystkich obywateli. To zresztą wyraźny trend światowy, wszyscy neoliberałowie tak mają. To oczywiste, że antypis chce i musi toczyć tę wojnę, bo leży to w jego własnym interesie. Posiadanie władzy daje im dostęp do osobistych korzyści. A ponieważ antypis jest pozbawiony kośćca moralnego zgodnie z bolszewickimi doktrynami, to widzieliśmy, a także możemy sobie wyobrazić jakie dewastujące były i mogą być efekty ich rządów.
Lecz sami niewiele by wskórali, bo naród ma już ich dosyć, a wojsko i policję utracili dosyć szybko mimo zakupu setek tysięcy tablic Mendelejewa i uruchomieniu portalu internetowego dla bezdomnych. Lecz po co jest dobry wujek? Nie, nie, tym razem niestety nie z Ameryki, ale dobra Tante z Berlina i wnuk ideowy dobrego wujka Soso, ukochanego przez wszystkich Ио́сиф Виссарио́нович Джугашви́ли , lub prościej – Józefa Stalina.
 
Nowa ideologia mająca ogarnąć świat, taki przynajmniej jest plan kilku zidiociałych bilionerów, będąca jakąś kretyńską syntezą kryptokomunizmu z neoliberalizmem, z elementami hippisowskiej wolnej miłości i prastarą miłością druidów do przyrody, nie życzy sobie odradzania się konserwatywnych wartości już właściwie leżącej na łopatkach (tak im się przynajmniej wydaje) cywilizacji łacińskiej. Bo co to było?! Kraść nie można, cudzołożyć nie można, a puknąć żonę kumpla to już zupełnie (nawet gdyby gorąco tego pragnęła) nie do przyjęcia, no i w ogóle... Gdzie wolność?! Gdzie swoboda?!
Toteż ta nieformalna "władza" naszego zakątka świata zdecydowała, że w zalążku należy zdusić wszystkich kaczystów, zanim jak karaluchy rozpełzną się po Europie. A najlepiej to całkowicie wymazać Polskę z map świata. Nic nowego. Są nawet stare mapy które można wykorzystać. Te rozbiorowe. Lecz ponieważ Austriacy to marne ratlerki dzisiaj, to po prostu – granica na Wiśle – prawy brzeg dla Rosji, lewy dla Niemiec; z oczywistym wyjątkiem, Warmia i Mazury, umiłowane Ostpreußen, też niemieckie.
 
Tak więc od pięciu lat mamy wojnę proxy, wojnę zastępczą, z użyciem tradycyjnej polskiej Targowicy wzmocnionej przez ruskie implanty – ludzki „podarunek“ zarówno cara Mikołaja, jak i tyrana Stalina, oraz sił zewnętrznych – brukselskiej potęgi Unii Europejskiej, jej komisarzy i parlamentarzystów, luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości, Weneckiej Komisji, pruskiego Berlina, oraz francuskiego Paryża, niewdzięczników, których nauczyliśmy jeść widelcem i kąpać się regularnie.
 
Wojna hybrydowa
 
Jak poligon, to poligon – wszystko trzeba wypróbować.
Hybryda to coś, co składa się z różnych elementów, często niepasujących do siebie.
A wojna hybrydowa to strategia wojenna łącząca działania konwencjonalne, nieregularne,cybernetyczne, ,terroryzm i przestępczość, w tym samym czasie i na tym samym polu bitwy, celem osiągnięcia celów politycznych.
Działania w ramach wojny hybrydowej są prowadzone na różnorodnych płaszczyznach: militarnej, politycznej, gospodarczej, społeczno-kulturowej, historycznej, psychologicznej oraz informacyjnej (dezinformacja i propaganda).
Tyle eksperci. A definicja nie dodaje, że kompozycja wojny hybrydowej może być płynna – nie mieć jednych elementów, a za to dołączać inne.
Na przykład wojna może nie mieć komponentu militarnego, a mieć na przykład przeciągnięcie na swoją stronę władzy sądowniczej.
Wszystko zależy od kontekstu. W państwach trzeciego świata, bądź państwach w stanie wewnętrznych rozruchów, akcja militarna jest jak najbardziej istotna. Natomiast w środku Europy, gdzie odbyły się uczciwe wybory, trudno sobie wyobrazić wojskowy atak zewnętrzny bez poważnych międzynarodowych konsekwencji. Tu takie wojny toczy się w białych rękawiczkach. Nie można już wypróbowanym bolszewickim sposobem oznajmić – przybyliśmy do was by przynieść wam pokój – najeżdżając czołgami, transporterami, helikopterami, jak kiedyś w Budapeszcie, czy Pradze. Poza tym jaka to rozrzutność i niefrasobliwość niszczyć cenną siłę roboczą, czy sprawną infrastrukturę. Nie jesteśmy mongolskimi barbarzyńcami, prawda?
W nowoczesnej wojnie hybrydowej chodzi wyłącznie o zdobycie umysłów, a nie ich materialnych nośników – ludzi.

 
Czy znajdzie się ktoś z poważnymi argumentami, kto zaprzeczy, że właśnie w tej chwili, począwszy od maja 2015 roku taka wojna się nie toczy?

 
Teoretycy wojenni rozróżniają około 36-ciu typów wojen. Tutaj wystarczą mi te dwie nowe odmiany niszczenia wroga, jakim uznano Polskę i jej obecny rząd Dobrej Zmiany.
Kiedy wojna się zakończy? Kiedy się wygra, kiedy się przegra i kiedy osiągnie się porozumienie skutkujące zatrzymaniem działań wojennych.

 
Rola przypadku

 
Walkę o władzę zaczęliśmy wygrywać w maju 2015 ustanawiając Andrzeja Dudę prezydentem Rzeczpospolitej. Następnie przypieczętowaliśmy w październiku tegoż roku wygrywając wybory parlamentarne.
Jednakże stwierdzenie, że władza została zdobyta było złudne. Owszem, mogliśmy rządzić; mieliśmy prezydenta, sejm i senat, radę ministrów. Jednakże natychmiast zdobyliśmy zaciekłych i walczących wrogów. To sądy – trzeci element monteskiuszowskiego podziału władzy; to również władze lokalne - samorządy, szczególnie dużych miast, rozpaskudzone przyzwoleniem poprzednich rządów, zachowujące się jak udzielne księstwa; to także uniwersytety posiadające tradycyjną autonomię, a w dużym stopniu zawłaszczone przez profesorów – komunistycznych nominatów i ich posłuszną latorośl; i co najważniejsze, to media, oddane w pacht przez przegranych w wyborach, którzy, jak pamiętamy, przygotowywali się nawet do prywatyzacji TVP – telewizji publicznej, międzynarodowym koncernom, niestety, prawie w całości lewackim i antypolskim.

 
Całe to zwycięstwo, nadzieja narodu i idea Dobrej Zmiany zgasłaby jak świeca, gdyby 8 listopada 2016 wyborów nie wygrał Donald Trump, tylko Hillary Clinton i demokraci.

 
Tylko taki sojusz, małżeństwo z rozsądku, Dawida – RP, z Goliatem – USA, gwarantuje, że nadal możemy działać, rozwijać się i rosnąć w siłę.
Gdyby Clinton została prezydentką, to byłby raczej koniec dla polskich przeobrażeń, a kto wie, czy nawet dla Polski i zaryzykuję – dla porządku świata. Takie połączenie kryptokomuny po obu stronach Atlantyku, na dodatek ludzi z podejrzeniami o przestępczą działalność (afera Iran – kontas), byłoby potężnym zagrożeniem dla wszystkich. To rzeczywiście mógłby być mityczny upadek cywilizacji.

 
Więc kolejny, taki sam apel.

 
Panowie malkontenci i marudy życiowe – miejcie zawsze z tyłu głowy przypomnienie, że toczy się w naszym kraju wojna. Nie jest ani normalnie, ani spokojnie. Nie da się więc dokonywać wymarzonych przemian w dobrym tempie. W czasie kampanii wyborczej nie można, jak to się slangowo określa, olać idiotyzmów serwowanych non – stop przez polityków antypisu i ich zaprzyjaźnione media. Trzeba tracić czas niepotrzebnie by na to odpowiadać, wyjaśniać i ujawniać kłamstwa. To spowalnia działania.
Trzeba też działać bardzo uważnie, bo jesteśmy bacznie obserwowani przez cały świat i najmniejszy błąd zostaje rozdmuchany do absurdalnych rozmiarów.
Na dodatek, wojny które przedstawiłem są czymś nowym. Nie ma wypracowanych taktyk i procedur, jak się bronić i jak atakować. To tylko wieczna improwizacja oparta na intuicji i zimnej kalkulacji.

 
*****

 
To, co mnie nurtuje, to odpowiedź na pytanie, czy w tej światowej grze o przyszłość uczyniono z Polski poligon doświadczalny, na którym testuje się te wszystkie „nowoczesne“ lewackie metody walki. Ze względu na swoje geostrategiczne walory, oraz wrodzoną krnąbrność, jak również uporczywe umiłowanie prawdy, co rozwala piękny obraz najnowszej historii świata, gdzie naziści zaatakowali Niemcy, Francuzi byli w czasie wojny państwem z fantastycznym i zwycięskim ruchem oporu, a Rosja Stalina swym opiekuńczym działaniem we wrześniu 1939, uratowała setki tysięcy istnień ludzkich, głównie Polaków, Rzeczpospolita jest oczywistym kandydatem, którego należy zreformować, nauczyć właściwych zasad, albo zniszczyć.
Wojnę na początku rozpoczęto z Węgrami. Ale co tam Węgry, kto by się nimi przejmował. To już Grecy byli lepsi. No, ale Polska to co innego. Wszystko można im przylepić – ksenofoby, rasiści, wielcy antysemici, skorumpowane prostaki, na dodatek kłótliwe i nie umiejący dobrze żyć z sąsiadami.
Więc dalejże do roboty. Dać Kaczorom tak w kość, że im się na zawsze odechce jakiegoś sprawowania władzy.

 
Każdy zauważy, że niemalże identycznie dzieje się w USA po przejęciu władzy przez Donalda Trumpa. Interesujące jest to, czy to, co się tam robi i widzimy w CNN, czy Washington Post, to powielanie wzorców przetestowanych w Polsce, czy akurat odwrotnie. Chyba należałoby się zapytać pani Apperlbaum, żony tego komicznego Radka ( ORDER! ORDER!), która łączy obie wojenki swoją osobą.
Z drugiej strony myśl, że jesteśmy tylko poligonem, jest w pewnym sensie optymistyczna. Bo to oznacza, że wrogowie w każdej chwili mogą przerwać ćwiczenia. Zamkną kurek z euro i dolarami i wszystkie te Schetyny, Kosiniaki, Biedronie, a także Gersdorfy, czy „czarne wdowy“ Adamowicze, padną z pragnienia. Odetnie się Agorę od zachodniego cycka i te Gazety W. , Onety, Soki z Buraka, Tok FMy, padną jak rażone piorunem.
Od ekoidiotów, poprzez dewiantów seksualnych i chore dziecko ze Szwecji, do całej polskiej Targowicy, wszyscy działają za kasę. Nie ma wyjątków.
A gdy kasy zabraknie, będą płakać rzewnymi łże łzami pytając: - Panie, jak można wyżyć za dwa tysiące złotych?!

 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-02-2020 [09:08] - RinoCeronte | Link:

Zaprawdę, wszystkich ich pogodzi wirus w koronie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [10:37] - jazgdyni | Link:

Proszę nie krakać.
Wirus jest w stanie wywrócić całą światową gospodarkę i politykę do góry nogami.

Ps, Dlaczego nic się nie mówi o dużych ogniskach wirusa w Iranie?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-02-2020 [12:17] - RinoCeronte | Link:

Trochę się mówi, ale Iran jest ostatnio na cenzurowaanym...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-02-2020 [09:16] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

W "tymkraju" pomiędzy Odrą,Bugiem,Tatrami,a Bałtykiem...nie potrzeba wyrafinowanych działań wojennych.
Wystarczy spełnic postulat pewnego degenerala Bundeswehry...: Wystarczy na Plac Defilad w Warszawie zrzucić z samolotu kilkanaście worków wypełnionych
dolarami...a sami sie pozabijają.

Obrazek użytkownika xena2012

26-02-2020 [09:31] - xena2012 | Link:

Jak widzę przychyla się Pan do ironii pana z Bundeswery. Tak Panu imponuje szkalowanie Polaków?Szkoda ,bo wystarczy spojrzeć nieco w przeszłość by widzieć Polaków walczących o Polskę na wszystkich frontach?Dostawali coś za swoje poświęcenie i odwagę? Bili się o pieniądze? Proszęswoje wynurzenia glosno powiedziec i zarzucić chocby pochowanym na Monte Cassino.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2020 [09:30] - Marek1taki | Link:

"chodzi wyłącznie o zdobycie umysłów, a nie ich materialnych nośników"
Warto o tym pamiętać w kontekście umysłów naszych "karbowych" i ich "dworów". To determinuje wybór mniejszego zła zamiast lepszego dobra.
Co do małżeństwa Dawida z Goliatem to skończyło się przemocą domową.  - Zróbmy se proce.
Temat wojen proxy jest poruszony w innym ujęciu przez Coryllusa: wojny proxy centrów finansowych. http://gabriel-maciejewski.szk...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2020 [10:02] - Imć Waszeć | Link:

Tak przy okazji ostatniej wizyty w przychodni i w aptece nasunął mi się taki pomysł. W obliczu zagrożenia chińskim wirusem i dążeniem do minimalizacji ryzyka masowych zarażeń w tłumach, PIS powinien w kampanii zacząć chwalić pod Niebiosa swoje E-państwo. Co prawda w przychodni od miesiąca regularnie "pada Internet" zaś apteki nie mogą we wszystkich hurtowniach zarejestrowanych w systemie informacyjnym znaleźć około 90% leków z recept (na 10 był 1, ale w opakowaniach nierefundowanych), ale nic to. Pacjent wytrzyma ;)

Na moją sugestię, żeby sobie przychodnia podłączyła dwa "Internety" na dwie karty sieciowe, albo wykorzystała smartfona w roli modemu, pani wzruszyła ramionami i powiedziała, że wybitni fachowcy od Internetu dostarczają usługę na najwyższym europejskim poziomie, gwarantują, zapewniają, serwisują i już od miesiąca pracują nad jeszcze lepszymi usługami dla swych klientów.

Nieodparcie nasuwa się tu skojarzenie z pewnym rodzajem "odchamiających" wykładów na polskich (głownie prywatnych) "wyższych" uczelniach, gdzie takie zapewnienia i wychwały pisze się na ocenę w ramach wykładu z "psychologii i komunikacji międzyludzkiej". Oczywiście poziom tych usług informatycznych jest ściśle skorelowany z poziomem odpłatności za ścieki, śmieci i wodę, gdyż gmina lub powiat "sugeruje", kto ma dostąpić zaszczytu świadczenia takich usług, a kto jest niegodny. Stąd rosną ceny i spada jakość usług. Zupełnie jak z obowiązkiem posiadania konta w banku przez każdego Polaka, gdy praktycznie zupełnie zniknęły z infosfery oprocentowania wkładów, a pojawiły się odpłatności za "manie" konta.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [10:34] - jazgdyni | Link:

Imci, to ciągle jest nasza Polska. Mniej siermiężna, ale ciągle z tak zwanym kombinowaniem, sitwami i nepotyzmem.
Nasz apteczny informatyk ciągle siedzi od października. Muszą być na niego bardzo poważne papiery. Tymczasem akurat ministerstwo w tym czasie wprowadziło całą internetową rewolucję, z e-receptami na końcu. Każda pojedyncza apteka musiała wydać ca. 10 tysięcy na dodatkowy sprzęt. Także na oprogramowanie apteczne, łączące ze stroną ministerstwa. Oczywiście to też nie było za darmo. Program apteczny praktycznie w całym kraju jest zmonopolizowany przez jedną firmę, która początkowo zbudowała go na dosyć prymitywnej bazie danych i długo nie przenosiła go nawet do środowiska Windows. Taka garażowa informatyka. Teraz to są paniska. Lecz styl i klasa garażu pozostały. Błędów i korekt mnóstwo. Nasza malutka apteka ma trzy terminale i jeden serwer. Aptekarze o komputerach wiedzą tylko tyle ile potrzebują. A licencjonowany przez monopolistę informatyk siedzi w areszcie.
Cuda z lekami się nie skończyły. Wczoraj stawaliśmy na głowie, by zdobyć dla okrutnie cierpiącego pewną morfinę. Nie ma nigdzie. Znaleźlismy jedno opakowanie w Lęborku. To ok. 50 km. Co w takiej sytuacji robić? Czy to apteka, czy to nowy startup, wszystko jest (sorry) posrane. MZ nie ma dobrego programu dla e-recept, bo nie są w stanie zapłacić dobrym informatykom 13 - 15 tyś zł/mc, bo takie są stawki na rynku i oferuje tylko 6 - 7 tyś. Więc mamy w kraju kolejny burdel.
Łącze internetowe jest kablowe. Ale jako back-up można łączyć się również komórką.
Ot, jakie głupie sprawy zajmują ludzi, którzy wyłącznie powinni dostarczać leki pacjentom.
Widziałem procesy informatyzacji w paru naszych bankach. Widziałem także rządową informatyzację (za darmo!) w Finlandii i Norwegii. Żadnych kłopotów nie było, choć sporo było zrobione na Linuxie.

Obrazek użytkownika Jabe

26-02-2020 [16:18] - Jabe | Link:

Prywaciarzom lepiej wychodzi.

Obrazek użytkownika tricolour

26-02-2020 [10:51] - tricolour | Link:

Od zarania dziejów toczy się walka nowego ze starym oraz dobra i zła, przy czym obie pary czasem zamieniają się znaczeniami.

Osobiście wolę być po stronie dobra i nowego.

Obrazek użytkownika kaliszanin

26-02-2020 [13:59] - kaliszanin | Link:

@ Tricolour,

no cóż jak zwykle AŁTOR zakpił sobie z inteligencji czytelników już na wstępie pisząc, że nikt nie ma wątpliwości o toczącej się wojnie ale uzmysłowienie sobie tego nie jest już oczywiste. pewnie AŁTOR też przechodzi wewnętrzną walkę będącego w natarciu grafomaństwa połączoną z nieodpartą potrzebą dzielenia się swoimi TEŁORIAM z będącym w odwrocie zdrowym rozsądkiem i trzeźwą oceną zdarzeń wszelakich.

mnie osobiście najbardziej urzekło datowanie wojny hybrydowej toczonej w Polsce od maja 2015. a dlaczego nie od nagrywania paplających cwaniaczków u Sowy się pytam? albo od zmowy okrągłostołowej. na odpowiedź nie liczę.

o ile dobrze pamiętam całkiem niedawno Szanowny Kolega został zwyzywany na NB od tęczowych przez kogoś stojącego zapewne również po stronie dobra. i to jest w tym wszystkim jest najsmutniejsze...

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [16:04] - jazgdyni | Link:

Pan mówi coś o inteligencji? Od kogo słyszał pan te słowo? Inteligencja dla pana terra icognita. Przecież nigdy się pan z nią nie zetknął. Werbalny słowotok pana opiera się wyłącznie na radości małpy, która rozpoznała się w lustrze.

Mówi pan, że coś mogło pana urzec? Nie wierzę. To pasuje jak jaja do kobyły.

Ale jest pan na tyle zabawny, że proszę pisać i pisać. Chwile darmowej rozrywki są bezcenne.

Obrazek użytkownika kaliszanin

26-02-2020 [16:57] - kaliszanin | Link:

1. nie szukam z panem zaczepki, bo po pierwsze nie ma z kim jej szukać a po drugie i najważniejsze z donosicielami nie rozmawiam, wyraźnie napisałem do kogo skierowałem swoje słowa, ale jak widać pan tego nie ogarnia, podobnie jak tego co pisze, 

2. proszę się ... a zresztą nie ma z kim ani o czym, pustka
bez odbioru.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-02-2020 [22:53] - Tomaszek | Link:

@kali
Kali nie rozumieć notka autor i nie wiedzieć ża wojna hybrydowa to nie ta na banany i daktyle . Jak Kali wciągać w swoje aliansyTricoloura to niech Kali spróbować jeszcze przycukrować u Saszy Kratesa i  Pieci Gorasa czy jak im tam Arystydesom Zychownym Lewackim .  Oni o wiele chętniej rzucać banany i daktyle w  Jazgdyni i jeszcze przy tym trzy zlote za każdy banan rzucony zarobić i coś ekstra za daktyle. I w jednym Kali mieć prawie racja , bo oni w tej wojnie bananowo daktylowej pewnie od pokoleń , tak że nawet nie okrągłego stołu , tylko od stołu z powyłamywanymi nogami , co go Żydom oni zachachmęcić zanim ich Niemcy do gazu i pieca wysłali . Temu teraz z Niemcami i ruskim gazem oni kombinować . I ja gratulować Kali dużych liter . Pózniej się jeszcze Kali móc nauczyć jak ich używać . A potem Kali detronizować Rycho Petru i Gocha KiBło .
Moja Życzyć Kali Zdrówko 

Obrazek użytkownika tricolour

26-02-2020 [17:07] - tricolour | Link:

@Kaliszanin

W tym sporze staję po stronie Autora, nie Twojej.

Autor jest inżynierem, co oznacza specyficzny sposób patrzenia na świat. Jeśli jest przy tym dobrym inżynierem, to ta optyka jest jeszcze ostrzejsza, z natury rzeczy.

Wyróżniamy cztery podzbiory kombinacji wiem/nie wiem oraz działa/nie działa.

1. Grupa 1 to 99,9% populacji, która nie wie dlaczego coś nie działa.
2. Jakieś 70% populacji udaje, że wie dlaczego coś działa, na zasadzie: telewizor działa, bo się świeci.
3. Grupa trzecia, to inżynierowie, którzy wiedzą dlaczego coś nie działa. To jest pewnego rodzaju sztuka i magia więc może 5% absolwentów uczelni technicznych ma taką wiedzę.
4. Oraz grupa 4, czyli ludzie, którzy mają odwagę przyznać, że nie wiedzą dlaczego coś działa (z osobistych względów akurat ta grupa jest mi najbardziej bliska, ale to inny temat).

Autor próbuje dociekać, dlaczego coś nie działa, bo jest inżynierem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [19:12] - jazgdyni | Link:

Bardzo ciekawe rozumowanie. Szczególnie, że byłem specjalistą od diagnostyki systemów i ustawicznie musiałem coś naprawiać.
Przyznam się prywatnie, że to wielka satysfakcja i radość, jak wykryje się uszkodzenie.
Ale tak już jest - najpierw system trzeba ogarnąć.

Ps. Ten pański rozmówca to jakiś poważnie uszkodzony człowiek? Chce, to go naprawię. Nie chce, to niech spyla i nie łazi za mną.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [14:11] - jazgdyni | Link:

Niczego innego nie można się spodziewać.

Od wieków toczy się też walka rozumu z głupotą. Niestety, rozum rzadko wygrywa, bo głupota przeważa liczebnością.

Obrazek użytkownika Pers

26-02-2020 [15:46] - Pers | Link:

O to to!
przykładem jest ałtor. Zamiast zająć się czymś pożytecznym to gwałci klawiaturę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-02-2020 [19:13] - jazgdyni | Link:

Może...
Lecz to lepsze niż twój kompulsyjny samogwałt.

Obrazek użytkownika Warmia

26-02-2020 [16:18] - Warmia | Link:

Bardzo dobry tekst, porządkujący gonitwę myśli.
Zastanawiam się kto za kilka lat po skończonej drugiej kadencji D.Trumpa mógłby kontynuować jego politykę.

Obrazek użytkownika Studentka

26-02-2020 [17:17] - Studentka | Link:

" Dobro " i "Nowe" to nie są synonimy i niewielki procent  "nowego" okazuje się dobrem. Tysiące nowinek po pewnym czasie przegrywa ze sprawdzonym przez stulecia "starym" . To osławione "nowe" po prostu nie wytrzymuje próby czasu, zachłystywanie się nowościami potrafi bardzo łatwo wyprowadzić w pole. szczególnie to widać w obecnych czasach.

Ja osobiście wolę pozostać po stronie dobra i rozumu. Zdrowy rozsądek też jest mile widziany.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2020 [07:57] - jazgdyni | Link:

Witam

Dać sobie nick "Studentka" to dla mnie bardzo pozytywny znak, gdyż oznacza poszukiwanie wiedzy.
Synonimy to oczywiście nie są. Nawet wprost przeciwnie - to raczej antonim. Mamy nawet takie, jakże prawdziwe powiedzenie - lepsze jest wrogiem dobrego.

Cóż... Nowe więcej psuje niż udoskonala.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

26-02-2020 [16:14] - Jabe | Link:

Owszem, mogliśmy rządzić; mieliśmy prezydenta, sejm i senat, radę ministrów. Jednakże natychmiast zdobyliśmy zaciekłych i walczących wrogów. – Jest na kogo zwalić. Festiwal wykrętów. Ciągle czegoś brakuje, więc się nie da.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2020 [19:25] - angela | Link:

Jabe, wrogów to nie zdobywaliśmy,  oni sami się pchają  bezczelnie i nachalnie, wbrew prawdzie i logice, a sam Jabe wie dlaczego, tak wartuje na NB.
Ja też wiem, dlaczego tutaj jestem,  bo popieram  Dobrą Zmianę,  którą  widać w kraju na każdym kroku, a i wyniki  swietnego  rozwoju, świadczą o tym, że Rząd i Prezydent spełniają obietnice wyborcze, a Polska jest dobrze  rządzona. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-02-2020 [22:04] - Jabe | Link:

Wróg jest koniecznością.

A świetny rozwój napędzany szastaniem pieniędzmi nas dopadnie, gdy światowa koniunktura się skończy. Program ceny+ już się rozkręca.

Wtedy dowiemy się, że to spisek kapitalistów wespół z imperialistami, tak jak niedomaganie rewolucyjnych reform tłumaczy się tym, że naród wybrał nieodpowiednią opozycję.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2020 [07:47] - jazgdyni | Link:

Bredzisz trolik. Nie dostaniesz Dżebe premii i 13 emerytury.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2020 [17:18] - angela | Link:

Trollownia działa,  internetowe "zielone ludziki" uwijają  się ile wlezie. 
Próbują przykryc  rzeczywistość,  ale prawda niemiłosiernie wybija do gory,  sprawiając  niemoc u szkodników,  sprzedawczykow i zdrajców. 
Wspieraja oni   ochoczo łze media, antypolskie szczujnie, co piorą mózgi,  lemingom bez moralnego kręgosłupa,  i nastawiają Polaków jednych na drugich. 
Logiki w tym nie ma zadnej, bo nie podcina się gałęzi na której się siedzi. 
Chyba ze drzewo nie Polskie.

Obrazek użytkownika nonparel

26-02-2020 [19:20] - nonparel | Link:

Witam

"...nagle, głównie z powodu postępu technologicznego, globalnej komputeryzacji i rewolucji w komunikacji, oraz rozwoju strategii wojennych, a z drugiej strony przez wiszący nad światem miecz Damoklesa w postaci broni atomowej, wypracowano metody podboju państwa nawet bez jednego wystrzału..."
Ze zdobywania świata przy pomocy działań militarnych komuniści wycofali się ostatecznie po wielkiej wtopie zwanej kryzysem kubańskim. Od tego czasu szukają stale dróg alternatywnych. I - trzeba to przyznać - są w tym coraz lepsi. Gramsci, Spinelli, lewackie uniwersytety, opanowanie mediów, wpływ na czołowych polityków  (np. kanclerz Niemiec należąca onegdaj do komunistycznej organizacji).

"Gdyby Clinton została prezydentką, to byłby raczej koniec dla polskich przeobrażeń, a kto wie, czy nawet dla Polski i zaryzykuję – dla porządku świata."
Święta prawda. Ale nie oznacza to, że ponieważ nie została prezydentką, niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Trump nie jest wieczny. A neokomunistyczne piętno było kształtowane przez dziesięciolecia i ma charakter trwały. Tak, jak - nie przymierzając - pontyfikat JP II jedynie odwlókł w czasie skutki Vaticanum Secundum.

"To, co mnie nurtuje, to odpowiedź na pytanie, czy w tej światowej grze o przyszłość uczyniono z Polski poligon doświadczalny, na którym testuje się te wszystkie „nowoczesne“ lewackie metody walki."
To nie poligon. To prawdziwa wojna. Toczy się na całym świecie, także i w Polsce. Toczy się ze zmiennym szczęściem ale zwycięstwa - światełka w tunelu - nie widać. Sam Pan pisze:
"...sądy – trzeci element monteskiuszowskiego podziału władzy; to również władze lokalne - samorządy, szczególnie dużych miast, rozpaskudzone przyzwoleniem poprzednich rządów, zachowujące się jak udzielne księstwa; to także uniwersytety posiadające tradycyjną autonomię, a w dużym stopniu zawłaszczone przez profesorów – komunistycznych nominatów..."
Na koniec zaskoczę Pana. Polecę książkę autora, którego nie poważa się zbytnio w kręgach intelektualnych. Książkę Andrzeja Pilipiuka (tak, tak, tego od Jakuba Wędrowycza) pt. Czerwona Gorączka. A zwłaszcza tę scenę, gdzie doktor Paweł Skórzewski tłumaczy Dzierżyńskiemu, że komunizm, podobnie jak wirus jednocześnie rozprzestrzenia się i mutuje. I że w przyszłości nie będzie co prawda łagrów ani Łubianki ale i tak komuniści zwyciężą. Bo na wirusa nie działają żadne leki.

pozdrawiam

nonparel
 

Obrazek użytkownika angela

26-02-2020 [20:33] - angela | Link:

Znalezione w sieci. 
"Cebula 🧅 🔆 W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę. 🔅 Istnieje wiele podobnych historii. Oto jedna z nich. Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali. Interesujące byłoby przeprowadzić test następnym razem, gdy pojawi się epidemia, albo po prostu zagraża ci grypa sezonowa. 🔆 Inna osoba mówiła o swoim osobistym doświadczeniu. Jej mąż miał zapalenie płuc, a jego stan był poważny. Ta kobieta dowiedziała się o sytuacji, w której ktoś przeciął dwa końce cebuli i włożył ją do dużej butelki. Następnie, w nocy, położył butelkę blisko chorego. Rano cebula była czarna, pokryta zarazkami. Była ona prawie zgniła, ale pacjent poczuł się lepiej. 🔆 To prawda, że umieszczenie cebuli i czosnku w pokojach lata temu uratowało życie wielu ludzi podczas wielkiej plagi w Europie . Te warzywa mają silne właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne, a było częścią wiedzy, którą posiadali prości ludzie. 🌿 Ciekawa informacja: czasami mamy problemy żołądkowe, i nie wiemy, czemu je przypisać. Może winna jest cebula, ponieważ wchłania ona bakterie i dlatego z jednej strony jest tak dobra, bo ratuje nas od przeziębienia lub grypy. Jednak nie powinniśmy jeść cebuli, po tym jak została pocięta, została na jakiś czas w kuchni. Żadna część cebuli nie może pozostać na talerzu, i być przechowywana w pojemniku lub plastikowej torbie w lodówce. 🔅 pozostałości cebuli mogą być trujące Podczas wizyty w firmie produkującej majonez w USA osoba, która tam była usłyszała, od chemika , który ich oprowadzał, że majonez może być bez chłodzenia, ponieważ jest robiony w taki sposób, żeby bakterie w nim nie przetrwały nawet bez chłodzenia; A potem powtarzał, że to, co się dzieje, gdy ludzie noszą sałatkę ziemniaczaną w ciągu dnia, a potem chorują, nie ma nic wspólnego z majonezem, którego użyli, ale z cebulą i ziemniakami. 🔆 wyjaśnił, że cebula to świetny magnes na bakterie, w szczególności surowa cebula. Nigdy nie należy przechowywać części cebuli, chyba że jest przechowywana w torbie zip-lock i znajduje się w lodówce. 🔆 W związku z tym należy być bardzo ostrożnym z wszelkimi sprzedawanymi kanapkami, które zawierają surową cebulę gdyż nie wiadomo czy była ona świeża bądź też w jakich warunkach przechowywana jeśli wcześniej ją już pocięto. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-02-2020 [21:59] - Imć Waszeć | Link:

Co za głupota "wirusy grypy przyklejone do cebuli". Myślałem, że tarzanie w smole i pierzu przejdzie do lamusa, ale widać są nowi wędrowni sprzedawcy "wody na wężu na wszystkie choroby".

Obrazek użytkownika angela

27-02-2020 [07:49] - angela | Link:

Pewnie tak, ale postawić cebulę w ładnej misie  nawet  dla dekoracji, nikomu nie zaszkodzi,  a może pomoże, przetestować można. 

Obrazek użytkownika angela

26-02-2020 [20:36] - angela | Link:

Znalezione w sieci . cd.
........ 🔅 chemik powiedział, że jeśli gotujesz resztki cebuli przez długi czas, to ten proces prawdopodobnie usunie szkodliwe bakterie. Ale jeśli używasz resztek cebuli do kanapki to możesz mieć kłopoty żołądkowe. Zarówno cebula, jak i wilgotny ziemniak, ten stosowany w sałatce ziemniaczanej, przyciągają bakterie szybciej niż majonez komercyjny. 🔅 UWAGA: psy nigdy nie powinny jeść cebuli. Ich żołądek nie może jej metabolizować. Pamiętaj, że jeśli przeciętą cebulę używasz następnego dnia, a nie jest ona idealnie przechowywana. to następnego dnia będzie już ona pełna bakterii, które mogą powodować infekcje żołądka. Proszę przekazać te informacje swoim bliskim. Cebula zawiera wysokiej jakości składniki odżywcze, a zwyczaj jedzenia surowej cebuli jest godny pochwały. Ci, którzy ją jedzą, zawsze będą mieli m.in. doskonałe krążenie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-02-2020 [08:36] - Marek1taki | Link:

Z frontu wojny o normalność:
1. https://www.pch24.pl/-nie-zdro...
2. Słowacja odrzuciła konwencję stambulską
3. Małopolska kurator wypowiada się, rząd i prezydent nabierają wody w usta https://wolnosc24.pl/2020/02/2...
4. Gdzie i przez kogo te sprawy są sądzone?
https://www.pch24.pl/sedziowie...
Nawet pokorne ciele w przerwach między ssaniem powinno się rozglądać za wilkami, zwłaszcza gdy ssie na lichwiarski kredyt.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2020 [09:48] - jazgdyni | Link:

Fajne.
Koleżanka elig przegląda codziennie prasę, a potem komentuje.
Ja niestety nie mam czasu.

Obrazek użytkownika sroczka

29-02-2020 [21:51] - sroczka | Link:

Zwala mnie Pan z nóg swoim intelektem. Cieszę się i czekam na kolejne teksty. Z większością się zgadzam i odkrywam je jako swoje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-03-2020 [18:27] - jazgdyni | Link:

No, no... Dzięki oczywiście.

ecz bardzo proszę nie budzić we mnie próżności.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

01-03-2020 [21:36] - Teresa Bochwic | Link:

Ta wojna zaczęła się jednak najpóźniej 10 kwietnia 20110 roku, a naprawdę znacznie wcześniej.
O cebuli, wielokrotnie sprawdzone i pochodzi z dobrej przedwojennej książki zielarskiej Jana Biegańskiego pt. Ziołolecznictwo. Nasze zioła i leczenie się nimi:
W przypadku czyraków, uporczywych ropni itp. pół godziny gotujemy a lepiej pieczemy do miękkości całą cebulę np. owiniętą folią aluminiową, a potem na noc rozprowadzamy po czyraku w fazie wezbrania, zaklejamy to lub owijamy bandażem i rano zdejmujemy. Otóż nie ma już czyraka. Po dwóch-trzech tygodniach powtarzamy, czyrak znika na zawsze.
Taka jest moc pieczonej cebuli.
Może nie nie tyle zbiera bakterie, ile je skutecznie morduje?

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-03-2020 [18:31] - jazgdyni | Link:

Witam

Tak jest. Cebula i czosnek to odwieczne nasze medykamenty. Później dopiero poznałem babkę lancetowatą i One apple a day...

Co do wojny. Szwindel z Jedwabnem został przygotowany już w 1048 roku. To się nazywa długoterminowa strategia (na wszelki wypadek)>

Pozdrawiam